Koje aspekte ili planete NE volite u vašoj natalnoj karti

  • Odgovora: 9

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Bubica1987

  • *
  • 6
  • 1
  • Pol: Žensko
Koje aspekte ili planete NE volite u vašoj natalnoj karti
« poslato: 15:09:40, 05.Sep.2016. »
Venus Square Uranus - Venera kvadrat Saturn. Za mene lično, jedan od najtežih aspekata u natalu.  :(
Malo mi olakšava Sunce u konjukciji sa Venerom,ali...   :placko: :placko: :placko:

Našla sam jedan divan tekst vezan za ovaj aspekt, koji postavljam u nastavku.




« Najnovija izmena:: 15:16:29, 05.Sep.2016. Bubica1987 »


 


*

Van mreže Bubica1987

  • *
  • 6
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Koje aspekte ili planete NE volite u vašoj natalnoj karti
« Odgovor #1 poslato: 15:11:06, 05.Sep.2016. »
Venera kvadrat Saturn

Sličano kao „otuđen od ljubavi“, „otuđen od lepote“ ili „otuđen od umetnosti“. Mazohistički aspekt, koji dolazi od onih koji kažu da nema ljubavi bez bola ili da lepota može doneti samo patnju i tugu. I, onda se ona i privuče. Ili, dođe ti klijent i kaže:“Sve, sve…ali, ljubav nikako…“ i postaviš natalnu kartu, a tamo baš tada često bude Venera u nepovoljnom aspektu sa Saturnom. Nije svestan da u stvari negira ljubav u sebi, da je odbacuje i da je čak i želi, ali po mogućnosti sa patnjom. Slično kao:“O, da! Ljubav može, ali uz dodatak bola.“ Često nesvestan da kreira sam. Zatim, identifikacija sa obavezama i odgovornošću „voleću te, ali pod uslovom da mi obećaš….“

Ljubav je poput teškog tereta koji pritiska i koji „tegliš“, kao da je ona (ljubav) u stvari test za granicu izdržljivosti. Ali, opet nećeš drugačije, jer ako se ne napneš, ako se ne izmučiš, onda to nije ono pravo. Onda kreću projekcije, pa „dobiješ“ vezu u kojoj isto proživljavaš ili privučeš partnera, koji je u stanju da te povredi, jer tražiš da budeš povređen i da kažeš: „Uh, evo ga bol!“. Strah da se pokažu emocije i osećanja i ne samo to, već strah da se „slučajno“ ne desi neka radost ili zadovoljstvo. A, ustvari negiranje „ljubav nije zadovoljstvo“ ili „lepota nije radost“. Ko ti je dozvolio da se smejaš? Ko ti je dozvolio da se opustiš? Ko ti je dopustio da uživaš? Zagrliću te, ako…Pljubiću te, ako…Dakle, stalno ograničenja i pravila. Primetila sam, između ostalih manifestacija, u horoskopima sa ovim aspektom da se po svaku cenu ulazi u brak, jer se traži samo izlaz iz nekog problema, koji često bude praktične i materijalne prirode. I, najčešće se i onda i „kikisira“ kod nepovoljnih formi ovog aspekta. Ima i onih drugih primera, gde veze i opstaju sa ovim aspektom, jer postoji nešto drugo dominantnije i markantnije u horoskopu. Ali, „gočina“ je prisutna, pogotove sve više i više kako vreme odmiče, jer u ovom aspektu iskustvo i zrelost „rade“ protiv svega onog što je u prirodi Venere.

Uzrok je uvek u detinjstvu, odnosno u primarnoj porodice iz koje se potiče, jer tamo je sve ovo viđeno, memorisano i zapamćeno. Najčešće nešto drugačije nije moglo da se vidi u porodičnom okruženju i kroz najbliže osobe u detinjstvu (roditelji, baba, deda….u zavisnosti pored koga dete odrasta). Saturn u detinjstvu uvek govori „moraš!“ ili ti već tada priredi ograničenja i okolnosti koje su za jedno dete teške, teretne, ozbiljne. To se pamti, to se nosi iz porodičnog okruženja i postaje obrazac za dalje. Sa ovakvim aspektom često bude i pitanje:“Zašto sam sama (sam)?“, pa eto zašto. Tako Venera „doživljava“ Saturna u ovom aspektu, a kako Saturn doživljava Veneru? Slično kao kada se lepota ili zavodnica (zavodnik) pojavljuje pred osobom koja je već davno zamrzela sve što je lepo, pa će joj reći i da je ružna i da je ništavna. Mrzeće je, odbaciti, negirati i kazniti, nanoseći joj bol i tugu. Ili, kao kada se pred njim pojavljuje lepota, a on izmoren, iscrpljen i impotentan, bez strasti i želje, ne može joj ništa, pa je zbog toga mrzi i kažnjava.
 Spominjala sam već…dakle, izaći iz identifikacije i projekcije ovog aspekta. Pokušto prekinuti i zaustaviti to. Preko noći ne može, ali uz osvešćivanje ovoga, jer to ide iz nesvesnog, raditi na sebi. Mnogo je lakše, ako na primer Venera pored ovoga aspekta, ima i neki harmoničan aspekt sa nekom drugom planetom. Na primer, imate Veneru u kvadratu sa Saturnom i u trigonu sa Mesecom ili konjunkciji sa Suncem (mogu i druge kombinacije), onda se lakše izlazi iz ovoga.

Ovaj aspekt me podseća na mladost koja želi da se zabavlja i provodi, ali pored sebe ima nekog ko to ne dozvoljava. Slično kada se devojka sprema da izađe, dotera se, sredi se, a neko pored nje kada vidi tu lepotu, smrkava mu se pred očima, jer ne može da je gleda, pa sledi zabrana:“Takva nećeš izaći! Skidaj to sa sebe!“. I, tako stalno ili nekoliko puta i već je dovoljno da se ugradi strah kod nje, pa jednostavno kasnije kada treba da se sredi, lepo obuče, kada treba da bude izazovna, uživa, u stvari kreće blokada i strah, pa sama iz toga negira i odbacuje.

Ili, „nema izlaska ako ne uradiš to i to…“, ali nije to kod Saturna „samo nešto“, jer on je mnogo zahtevan i nikada nije zadovoljan šta god da se uradi. U detinjstvu isto, jer nema igranja i dečijih radosti, zato što neko traži već od deteta da prihvati ozbiljnost života. To se onda projektuje kasnije na bliske odnose, gde „nema ljubavi, poljubaca, prijateljskog i skladnog odnosa dok ne uradiš to i to…“ Pa, šta će, to je viđeno i memorisano…

by Jelena Studen Vojvodic

« Najnovija izmena:: 15:16:48, 05.Sep.2016. Bubica1987 »
 

*

Van mreže Alicia

  • *****
  • 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 64
  • Pol: Žensko
  • mizantrop 1%
Odg: Koje aspekte ili planete NE volite u vašoj natalnoj karti
« Odgovor #2 poslato: 20:46:35, 21.Dec.2016. »
Ur0Mo0Sa  :placko:
« Najnovija izmena:: 20:48:42, 21.Dec.2016. Alicia »
Be Weird, at least you will have a unique Personality.
 

*

Van mreže Mirjana16011990

  • *
  • 19
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Koje aspekte ili planete NE volite u vašoj natalnoj karti
« Odgovor #3 poslato: 02:41:34, 26.Mar.2018. »
uh, ima ih dosta koje bih menjala ali ako moram da biram to je definitivno mo90ma. Odrazio se kao neslaganje sa majkom ogromno ali se odrazava i kao prevelika emotivnost koju ne umem da ispoljim sem kroz bes. Aspekt je separacioni pa se nadam da ce se vremenom ovo smanjivati jer bas jako burno reagujem i to mi otezava emotivne odnose.
 

*

Van mreže TF 2008

  • *******
    Moderator
  • 5 568
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 55
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Koje aspekte ili planete NE volite u vašoj natalnoj karti
« Odgovor #4 poslato: 13:21:22, 22.Apr.2018. »
uh, ima ih dosta koje bih menjala ali ako moram da biram to je definitivno mo90ma. Odrazio se kao neslaganje sa majkom ogromno ali se odrazava i kao prevelika emotivnost koju ne umem da ispoljim sem kroz bes. Aspekt je separacioni pa se nadam da ce se vremenom ovo smanjivati jer bas jako burno reagujem i to mi otezava emotivne odnose.


  Možda niste našli kanal za pražnjenje. Bes je uzrok nagomilanih emocija (dobrih i loših). Pražnjenje emocija nije uvek smeh i plač već nekad i priča ili oštro protivljenje, a ne gutanje. Vi gutate i onda kada emocije preliju pucate od besa. Pokušajte da ispraznite taj aspekt i emocije kroz trigon sa Venerom i Suncem.
« Najnovija izmena:: 13:25:19, 22.Apr.2018. TF 2008 »
 

*

Van mreže Zrikla28

  • **
  • 121
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Koje aspekte ili planete NE volite u vašoj natalnoj karti
« Odgovor #5 poslato: 12:35:50, 23.Jul.2023. »
Ne volim Mars opozicija venera
 


*

Van mreže Zrikla28

  • **
  • 121
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Koje aspekte ili planete NE volite u vašoj natalnoj karti
« Odgovor #6 poslato: 12:41:09, 23.Jul.2023. »
Onda ne volim Mars kvadrat sunce
 

*

Van mreže Zrikla28

  • **
  • 121
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Koje aspekte ili planete NE volite u vašoj natalnoj karti
« Odgovor #7 poslato: 12:41:48, 23.Jul.2023. »
Mars kvadrat Uran
 

*

Van mreže Zrikla28

  • **
  • 121
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Koje aspekte ili planete NE volite u vašoj natalnoj karti
« Odgovor #8 poslato: 12:42:07, 23.Jul.2023. »
Merkur kvadrat Merkur
 

*

Van mreže Zrikla28

  • **
  • 121
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Koje aspekte ili planete NE volite u vašoj natalnoj karti
« Odgovor #9 poslato: 12:42:34, 23.Jul.2023. »
Jupiter kvadrat saturn
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
64 Odgovora
31372 Pregleda
Najnovije: 19:54:25, 14.Nov.2016.
chubi
48 Odgovora
37806 Pregleda
Najnovije: 17:51:22, 12.Maj.2014.
tinkerbell
2 Odgovora
3750 Pregleda
Najnovije: 19:26:25, 30.Jun.2012.
bielenda