Planete u dejvison karti

• Odgovora: 48
Stranice: « 1 2 3 4 5 »

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Feniks

• 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Planete u dejvison karti
« Odgovor #10 poslato: 23:02:43, 28.Nov.2009. »
Kao da partner koji je predstavljen tom planetom nesto krije ili ga ovaj drugi ne mozete potpuno upoznati ali mogu biti i neke neocekivane situacije...   zavisno od aspekta ali nije sjajno za bilo koji odnos...
Ok.  :-\ i kod mene i bivseg je takodje vladar 7-mog polja, u 12-tom. Mars(r) u Vagi je u pitanju?

Pa s obzirom da je XII polje ~ VI polje drugog partnera, takodje može pokazati da će ili jedan od njih možda da se razboli, tj. da će ta njihova veza štetno delovati na jednog od njih, ili pak da do samog braka neće doći ili zbog straha ili neke tajne koju jednan od partnera ima, ili pak jednostavno postoje karmički dugovi koji prvo treba da se razreše da bi uopšte njih dvoje i započeli svoju vezu {na pravi način}.
Naravno ~ sve zavisi i koja je to planeta i koje aspekte ima :)

Mogu samo da potvrdim da se odrazilo na zdravlje jednog od nas..mada ne znam zasto  (*o*) jer je Mars u trouglu sa Vladarem 12-Venerom. i pored svega iskreno se nadam da ce se karmicki dugovi "otplatiti", pa da se jednom komunikacija koja je bila prekinuta nastavi, jer tesko je prekinuti odnos tek tako..tj.nikako.
Hvala, Smishonjo..

U pitanju je Mesec (u ovom slucaju ja)...a sto se tice aspekata Mesec pravi konjukciju sa Merkurom,konjukciju sa Neptunom i sekstil sa Plutonom...
Ne znam da li mogu ovi aspekti da budu losi,ali mislim da zbog Konjukcije meseca-merkura sve se moze resiti razgovorom,zar ne?
Joooj, sto ne moze razgovorm, sigurno ne moze ni batinama..jer to znaci da Ti kocis situaciju? [/color]
« Najnovija izmena:: 14:57:47, 01.Dec.2009. * Charobnjak * »

*

Van mreže mica88

• **
  • 252
  • 0
« Odgovor #11 poslato: 20:23:52, 05.Dec.2009. »

U pitanju je Mesec (u ovom slucaju ja)...a sto se tice aspekata Mesec pravi konjukciju sa Merkurom,konjukciju sa Neptunom i sekstil sa Plutonom...
Ne znam da li mogu ovi aspekti da budu losi,ali mislim da zbog Konjukcije meseca-merkura sve se moze resiti razgovorom,zar ne?
Joooj, sto ne moze razgovorm, sigurno ne moze ni batinama..jer to znaci da Ti kocis situaciju? [/color]
[/quote]

Nikada nisam bila osoba koja voli svadje ili nesto koci.Ako ne ide,ne ide...Bar su zato razgovori koji mogu resiti ili ne resiti situaciju...

*

Van mreže Feniks

• 983
  • 1
« Odgovor #12 poslato: 21:26:02, 05.Dec.2009. »
A sta kada se Mars nadje u 12 polju u Dejvisonu?

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • Zahvaljeno: 4 puta
  • 19
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #13 poslato: 22:06:31, 05.Dec.2009. »
    S jedne strane to je dobra stvar jer je to pokazatelj da je partner orijentisan na tebe ~ i to na jednom psihološkom podsvesnom nivou koji se vuče još iz prošlog života, kada su "uloge" bile obrnute ~ on je bio žensko, a ti muško.

S druge strane, ovako aspektovan Mars [koji ipak predstavlja i njega, jer je to muška planeta, da se ne zbuniš jer je vladar VII koji bi trebalo da predstavlja tebe, a i koliko vidim u podacima, ti i jesi starija malkice od njega] koji je inače u znaku svog izgona pa još i retrogradan, može da pokaže sledeće :

» partner kada je sa tobom nije u svom "ful potencijalu" jer se ne oseća snažno [ovo dosta važi u intimi] i stalno se preispituje da li je "dovoljno muško" za tebe, jer i ti češće u tom odnosu "nosiš pantalone" a on izigrava "škotlandjanina"  ;)

» ima tu aplikacionu 180° sa Suncem, 60° sa Neptunom, široku O° sa Saturnom i širi 90° sa Čvorovima, a i preko antiscije O° sa Merkurom u Ribama ~ neki put to deluje da je više "osoba od reči, a ne dela", a isto tako nam može pokazati i da će često prekidati pa obnavljati vašu vezu zbog gore navedenog problema, ali i teške ljubomore i nepoverenja... al pošto je prestavljen slabim Marsom, koji je podredjen Veneri, tj, vašoj vezi, on se pokaje pa se vrati, pa onda jedno vreme bude sve ok, pa onda opet "explozija" i tako u krug...
•○• natal •○•
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

*

Van mreže Feniks

• 983
  • 1
« Odgovor #14 poslato: 01:02:50, 07.Dec.2009. »
Mars je znaci slab u Vagi? Ali on je ujedno u 120`(orbis 5`) sa Venerom..u Ribama!
Upravo ova zadnja recenica me je i zanimala. Posto sam 1 takvu "u krug" prezivela. A idu godine..
 :(
« Najnovija izmena:: 01:08:29, 07.Dec.2009. Feniks »

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • 19
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #15 poslato: 08:24:48, 07.Dec.2009. »
Pa zar Venera nije u Vodoliji  ???
A i koliko se sećam, Mars je retro na 12° Vage, a Venera na 17° Vodolije...
~ to je separacija... a separacija u Dejvisnou ukazuje na situaije koje su se dešavale ili jednoj osobi ili oboma pre nego što su njih dvoje krenuli u vezu, pa to onda iskustvo prenose u ovu novu vezu i time je ili poboljšavaju ili pogoršavaju.

Aplikacije su najbitnije [i to ne samo u Dejvisonu, već i u svim ostalim čartovima i tumačenjima] jer nam one pokazuju "šta će se desiti"
 8)

Nema više čarta, pa ne mogu da proverim  (*o*)

Da, Mars je u Vagi u znaku svog izgona, što znači da se nalazi u znaku koji je 180° od njega, samim tim, on se jako slabo oseća u tom znaku ~ evo ti smešnog primera : Čak Noris bi mogao da se prikaže kao pravi Mars u Ovnu ~ planeta u svom sedištu ~ akcija, tuča, niko mu ništa ne može... itd... al najednom u filmu on upada medju balerirne... Vaga... Mars u Vagi najednom ne zna kako da se ponaša... postaje šeprtlja, zbunjuje se, ruši koga stigne, pravi galamu, zbrku, oseća se izubljeno jer to nije njegova teritorija na kojoj se on snalazi... isto bi važilo na primer i za Veneru u Vagi ~ balerina, koja se najednom nadje u boxerskom ringu ~ na teritoriji Ovna, pa tako ona postaje Venera u Ovnu i najednom gubi svu svoju gracioznost i lepršavost i deluje katastrofalno u onoj njenoj suknjici dok na prstićima pokušava da izbegne levi kroše  ;)
« Najnovija izmena:: 08:29:32, 07.Dec.2009. Šmišonja »
•○• natal •○•
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

*

Van mreže Feniks

• 983
  • 1
« Odgovor #16 poslato: 00:32:11, 08.Dec.2009. »
Da, ispravka..Venera u Vodoliji. I da, u njegovom ponasanju, glasu i postupcima sam cesto prepoznavala da zeli da me "prepravi", iako nije bilo potrebe za tim..imao je vezu od 5-6meseci, pre toga. E tu sam se ja osecala kao da nisam na svom terenu, jer nisam prepoznavala sebe na momente, i izgledala zbunjeno.
Pa zar Venera nije u Vodoliji  ???
A i koliko se sećam, Mars je retro na 12° Vage, a Venera na 17° Vodolije...
~ to je separacija... a separacija u Dejvisnou ukazuje na situaije koje su se dešavale ili jednoj osobi ili oboma pre nego što su njih dvoje krenuli u vezu, pa to onda iskustvo prenose u ovu novu vezu i time je ili poboljšavaju ili pogoršavaju.

Aplikacije su najbitnije [i to ne samo u Dejvisonu, već i u svim ostalim čartovima i tumačenjima] jer nam one pokazuju "šta će se desiti"
 8)

Nema više čarta, pa ne mogu da proverim  (*o*)

Da, Mars je u Vagi u znaku svog izgona, što znači da se nalazi u znaku koji je 180° od njega, samim tim, on se jako slabo oseća u tom znaku ~ evo ti smešnog primera : Čak Noris bi mogao da se prikaže kao pravi Mars u Ovnu ~ planeta u svom sedištu ~ akcija, tuča, niko mu ništa ne može... itd... al najednom u filmu on upada medju balerirne... Vaga... Mars u Vagi najednom ne zna kako da se ponaša... postaje šeprtlja, zbunjuje se, ruši koga stigne, pravi galamu, zbrku, oseća se izubljeno jer to nije njegova teritorija na kojoj se on snalazi... isto bi važilo na primer i za Veneru u Vagi ~ balerina, koja se najednom nadje u boxerskom ringu ~ na teritoriji Ovna, pa tako ona postaje Venera u Ovnu i najednom gubi svu svoju gracioznost i lepršavost i deluje katastrofalno u onoj njenoj suknjici dok na prstićima pokušava da izbegne levi kroše  ;)
Evo charta  :-[

*

Van mreže draganica

• *
  • 21
  • 0
« Odgovor #17 poslato: 22:17:02, 15.Mar.2010. »
« Najnovija izmena:: 13:41:33, 13.Jun.2010. Nale 83 »

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • 19
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #18 poslato: 09:00:01, 16.Mar.2010. »
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_64gw_01_22_jaaaa_lover.28718.10841.gif&res=100&va=&cid=cyffileenIKke-u1170418394
dal je uran na ascedentu ovde umešao prste jer se sve počinje i završava iznenada i tako sve u krug?
Da, kada je Uran na Asc' u Dejvison čartu uvek donosi trenutke slične "udaru struje", sve vrlo brzo počinje, sve se brzo odigrava, ali često na žalost i brzo prestaje.
•○• natal •○•

*

Van mreže Ivanna24

• *
  • 6
  • 0
« Odgovor #19 poslato: 14:18:40, 11.Maj.2011. »
ah, evo opet ja sa pitanjem..tek sam otkrila ovaj forum pa sad malo citam na sve strane..mogu reci da mi je puno bolji nego na astro.com...bolje teme..vidim da svi imaju razlicito misljenje o dejvisonu i kompozitu, pa kad se to ubaci sinastrija i natal, dobije se cijela jedna mala znanost....a jos kad uzmem u obzir da se svi aspekti moraju sagledati a ne samo oni najjaci da bi se dobila prava slika, glava me zaboli...uglavnom, sta kada sinastrija, kompozit i dejvison daju razlicita tumacenja..lako ako se u sva ova tri horoskopa nalaze dobri aspekti..ali sta ako je dejvison idelana a kompozit katastrofa...ili sinastrija katastrofa a kompozit idealan...sta onda...kompozit jos koliko-toliko razumijem, ali dejvison ne znam kako tumaciti....sa jednom osobom mi u kompozitu sunce padne u 4 kucu a u dejvisonu u desetu kucu......a da stvar bude zanimljivija u dejvisonu egzaktna konjukcija sunca i kirona, je li to nanosenje novih rana ili izljecenje starih?....i vladar ac je sunce koje je u desetoj kuci i ima direktnu opoziciju na urana koji je vladar dc...znaci vladar ac i vladar dc u opoziciji..to ili je jako lose ili jako dobro ja sredinu ne vidim...hmmmmm....
da li biste dali prednost kompozitu, sinastriji ili dejvisonu ako oni daju drasticno razlicite rezultate???.... i kako onda uopce na astrologiju gledati kao na iole pouzdanu kad je cas jedno cas drugo i sve se moze tumaciti ovako ilo onako?...vjerovatnos e u praksi kada ljudima radite horoskop susrecete sa ovim pitanjima...

Stranice: « 1 2 3 4 5 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000