Planete u dejvison karti

• Odgovora: 48
Stranice: « 1 ... 3 4 5

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ouroboros

• 1 481
  • 30
  • Pol: Žensko
Odg: Planete u dejvison karti
« Odgovor #40 poslato: 23:22:23, 27.Jun.2012. »
Kada uporedjujem horoskope,uvijek prvo pogledam zasebno natale,utvrdim karakteristike osoba zasebno,pa ih uporedujem.Zatim odradim sinastriju(za koju mislim da je najmjerodavniji pokazatelj),eventualne praznine popunim sa Dejvisonom.
Medjutim,vodi racuna i o tome da astrologija ne treba da bude presudna,tu ces naci hipoteticke faktore,koji mogu ali ne moraju da se ostvare,zavisno od vaseg daljeg ponasanja i zalaganja.Presudne su samo vase zelje,emocije i to koliko je kome stalo.Dakle,moj ti je savjet nevezano za astrologiju,sjedni i popricaj sa gospodinom Riba/Rak,trgni ga malo iz njegovog svijeta iluzija i letargije,ne moze uvijek inicijativu ocekivati od tebe.Reci mu sve sto ti smeta,ako mu je stalo,zalozice se da ispravi ono sto ugrozava odnos.Od tako direktnog pristupa nista ne gubis,vec bez mucenja i natezanja znas na cemu si  ;)
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna

*

Van mreže NJGirl

• *
  • 86
  • 2
« Odgovor #41 poslato: 00:12:12, 28.Jun.2012. »
Kada uporedjujem horoskope,uvijek prvo pogledam zasebno natale,utvrdim karakteristike osoba zasebno,pa ih uporedujem.Zatim odradim sinastriju(za koju mislim da je najmjerodavniji pokazatelj),eventualne praznine popunim sa Dejvisonom.
Medjutim,vodi racuna i o tome da astrologija ne treba da bude presudna,tu ces naci hipoteticke faktore,koji mogu ali ne moraju da se ostvare,zavisno od vaseg daljeg ponasanja i zalaganja.Presudne su samo vase zelje,emocije i to koliko je kome stalo.Dakle,moj ti je savjet nevezano za astrologiju,sjedni i popricaj sa gospodinom Riba/Rak,trgni ga malo iz njegovog svijeta iluzija i letargije,ne moze uvijek inicijativu ocekivati od tebe.Reci mu sve sto ti smeta,ako mu je stalo,zalozice se da ispravi ono sto ugrozava odnos.Od tako direktnog pristupa nista ne gubis,vec bez mucenja i natezanja znas na cemu si  ;)

Pa znas da si 100% u pravu! Karta pokazuje potencijal koji osoba moze a i ne mora da dostigne. Stavila sam ja njega pred sebe par puta i ocitala sve sto imam, ali pokusacu jos jednom pa da onda znam da sam sve probala!

*

Van mreže vanjchika

• *
  • 9
  • 0
« Odgovor #42 poslato: 10:47:24, 05.Jul.2012. »
Može li meni neko da pomogne oko ovog Dejvisona?  yeah Od svega sam skontala da imamo retro Saturna u 12 kući, što pretpostavljam da nije baš najbolje  :( Je l to neka karma ili šta već... ?
http://img839.imageshack.us/img839/5287/astro64at0105vanjas6334.gif
ja sam ovde mladja  ;D
« Najnovija izmena:: 10:50:13, 05.Jul.2012. vanjchika »

*

Van mreže saturnine

• *
  • 14
  • 0
« Odgovor #43 poslato: 20:06:36, 14.Jul.2012. »
Ako bi neko bio ljubazan :)

iscitala sam stosta na ovu temu, ali ovde me brine par stvari
Uran koji kvadrira Veneru - da li moze da znaci iznenadan prekid? mi imamo burne momente, sve se tesim da taj Uran iz 6te kuce ne moze da deluje, i da je Venera tu kao ugaona jaca. Jel Venera spaljena od sunca? Sta to znaci u Dejvisonu?

Da li je konjukcija Meseca i Neptuna vise dobra ili losa, svidja mi se sto je u 7oj kuci ali Neptun bas i ne volim, deluje mi kao da se otvoreno skrivamo,  ??? tako bih ja tumacila ovu poziciju

On je stariji i Merkur je njegov signifikator, kao i Mars, interesantna mi je ova opozicija bez drugih aspekata ukoliko ne racunamo jod (da li moze ovde da se uvazi) i kako bi mogla da se protumaci neaspektovanost Marsa/Merkura? Da li je on nekako van te cele price, sam sa sobom?

U pitanju je veza od tri godine, trenutno u poprilicnoj krizi. Gledala sam i tranzite na ovu kartu ali nisam nasla nista sto bi trenutno moglo da narusi situaciju.
Ako moze neko da pripomogne  ::)

*

Van mreže Ashanti

• *
  • 4
  • 0
« Odgovor #44 poslato: 15:26:58, 25.Jul.2012. »
Pozdrav svima!  :)
Ja bi zamolila ako moze neko da pogleda Dejvison mene i mog decka.  :flowers:
On je stariji, znaci pretstavljen ascendentom?

Dejvison:

Moja natalna:

Njegova:

*

Van mreže Lilith Cleo

• *
  • 17
  • 2
« Odgovor #45 poslato: 18:20:15, 21.Dec.2012. »
Imam par pitanja , da li je bitno tj da li ima neko znacenje ako je Asc na 0*19 Device ?
sat rodjenja je tacan kod oboje .
I ako je Dc u Ribama je'l se gleda Jupiter ili Neptun?

U svakom slucaju u proslom dejvisonu sam imala da su nam sve planete bile iznad horizonta i rekli su mi da to ne valja , a sada su ispod horizonta i je'l to lose ili ... ?

U svakom slucaju evo ga dejvison, znam da ne znaci mnog bez natala ali ako neko vidi nesto posebno bitno na sta bih trebalo da obratim paznju hvala unapred :)

Dejvison :  http://www.dodaj.rs/f/17/nW/4RAv9xPr/dejvison.gif

*

Van mreže Ouroboros

• 1 481
  • 30
« Odgovor #46 poslato: 02:14:40, 22.Dec.2012. »
Imam par pitanja , da li je bitno tj da li ima neko znacenje ako je Asc na 0*19 Device ?
sat rodjenja je tacan kod oboje .
I ako je Dc u Ribama je'l se gleda Jupiter ili Neptun?

U svakom slucaju u proslom dejvisonu sam imala da su nam sve planete bile iznad horizonta i rekli su mi da to ne valja , a sada su ispod horizonta i je'l to lose ili ... ?

U svakom slucaju evo ga dejvison, znam da ne znaci mnog bez natala ali ako neko vidi nesto posebno bitno na sta bih trebalo da obratim paznju hvala unapred :)

Dejvison :  http://www.dodaj.rs/f/17/nW/4RAv9xPr/dejvison.gif

Za sam nulti stepen kazu da nije bas dobar,da nosi agresivnu energiju Ma ,pa da ono sto je tu pozicionirano ne moze najbolje da iskaze svoju pozitivnu stranu.
Mada,kako je Dejvison u pitanju,nisam sigurna koliko intenzivno se to ispoljava.

Vladar Riba je Ne,a suvladar Ju,dakle bitno je pogledati polozaj vladara,a sa polozajem suvladara mozemo samo popuniti finese,jer kako je on suvladar,tako je i njegovo znacenje iz te perspektive minorno.

Mislim da je mnogo povrsno proglasiti Davison ili ,nebitno,natal losim zato sto su planete ispod ili iznad horizonta.Postoje mngi drugi faktori koji ce uokviriti sliku na pravi nacin,toliko uopstavanje je nesuvislo.

Davison ne mogu vidjeti,jer ne mogu otvoriti link.Nadam se da sam ti koliko-toliko pomogla  ;)
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna

*

Van mreže Lilith Cleo

• *
  • 17
  • 2
« Odgovor #47 poslato: 03:06:12, 22.Dec.2012. »
Za sam nulti stepen kazu da nije bas dobar,da nosi agresivnu energiju Ma ,pa da ono sto je tu pozicionirano ne moze najbolje da iskaze svoju pozitivnu stranu.
Mada,kako je Dejvison u pitanju,nisam sigurna koliko intenzivno se to ispoljava.

Vladar Riba je Ne,a suvladar Ju,dakle bitno je pogledati polozaj vladara,a sa polozajem suvladara mozemo samo popuniti finese,jer kako je on suvladar,tako je i njegovo znacenje iz te perspektive minorno.

Mislim da je mnogo povrsno proglasiti Davison ili ,nebitno,natal losim zato sto su planete ispod ili iznad horizonta.Postoje mngi drugi faktori koji ce uokviriti sliku na pravi nacin,toliko uopstavanje je nesuvislo.

Davison ne mogu vidjeti,jer ne mogu otvoriti link.Nadam se da sam ti koliko-toliko pomogla  ;)

Ja ne znam , pokusavam da provalim i da gledam kao da je obican natal u pitanju (ja to laicki) i jedino sto znam onako sto sam iscitavala po forumima a to je da Mesec u 6 kuci se ne oseca dobro ali opet koliko sam procitala primetila sam da ne mogu ni te kuce da gledam kao normalne natalne.
Ono sto sam generalno kod sebe primetila a to je da su mi poslednja dva odnosa  vreme kada smo pocinjali imala Saturnov povratak, sto sam nekako stekla utisak da je bitno.

Ono sto me jos interesuje , da li da na ovaj dejvison gledam tranzite od dana kada smo se upoznali ili od dana kada je odnos poceo?
I ovde opet ima naravno Pl0Ve , to me zaobici ne moze , ali opet mi je draze sto nije kontakt Venere i Urana (taj  aspekt je bas radio u proslom dejvisonu).

I ako gledam Neptuna za Dc , onda mi izgleda zanimljivo to sto su i Ne i Me u 5 kuci , ali sada da li je to dobro ili ne to ne znam..

Valjda se ovaj vidi :

U svakom slucaju hvala ti  :)

*

Van mreže tinkerbell

• **
  • 299
  • 15
« Odgovor #48 poslato: 17:51:22, 12.Maj.2014. »
Pozz svimaaa, veoma interesantna tema...mnogo me zanima da naucim tumaciti Dejvison kartu.. znam tumaciti natalnu i uporednu pa me zanima koliko se razlikuje tumacenje dejvison karte, iscitala sam temu i pohvatala sam neke osnovne stvari :) .. kako procijeniti koja kuca kome pripada meni=njemu, kako tiumaciti ac, dc  u cemu je razlika izmedju tumacenja i sto me najvise buni kako tumaciti evo primjera  Mo u Sco ili Ve u Aq u dejvisonu da li se uzima tumacenje kao i za natalno tumacenje tih planeta u tim znakovima?... itd... ako ima vec neka tema koja objasnjava zamolila bih da mi ukazete , puno pozzz  :flowers:
« Najnovija izmena:: 18:07:55, 12.Maj.2014. tinkerbell »

Stranice: « 1 ... 3 4 5

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000