III (treca) kuca - trece polje

• Odgovora: 25
Stranice: 1 2 3 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
III (treca) kuca - trece polje
« poslato: 21:30:03, 16.Apr.2009. »
Treca kuca padajuca
Prirodni znak: Blizanci
Prirodni vladar: Merkur
Kuca neposrednih odnosa
Kljucna rec: Svest

Treca kuca pokazuje neposrednu okolinu u kojoj zivite, vasu bracu i sestre, kao i sve oblike komunikacije, kao sto su govor i pisanje. Ona takodje ukazuje na saobracajna sredstva, ukljucujuci tu i sva kraca putovanja. Ona pokazuje prilagodljivost vaseg uma za poimanje novih ideja, vasu sposobnost da budete u vezi sa okruzenjem i vase vestine koje se uzimaju zdravo za gotovo. Ona ukazuje na svesni ili objektivni deo vaseg uma i na vase osnovno skolovanje.

Treća kuća ukazuje na snagu, sposobnosti, silu, vlast, uticaje, energiju, trud, nastup, drskost, elastičnost, napredak, unapredjenja, poboljšanja, junačnost, hrabrost, odvažnost, postojanost, držanje, hod, kretanje, pokretljivost, prevoz, intelekt. Pored toga iz te kuće se mogu videti gomile ljudi, vojne jedinice, trupe, oružje, susedi, sledbenici, pratioci, pristalice, odanost, službenici, saveznici, srodnici, pomagači, asistenti, pomoćnici, mladja braća i sestre, odnosi sa njima. Treća kuća govori o rukama, prstima, ušima, hormonima, disanju, plućima... To je pre svega kuća energije i svega što ona podrazumeva. Ukoliko je u pitanju mentalna energija i snaga, tada iz ove kuće posmatramo snagu volje, hrabrost, odlučnost, brzinu reakcija, motivaciju, entuzijazam i sl. Ukoliko je u pitanju telesna energija, tada se ova kuća odnosi na fizičku snagu, izdržljivost, vitalnost i zdravlje.

S obzirom na osnovni aspekt ove kuće, u širem smislu iz nje posmatramo rad i radne sposobnosti, veštine u ovladavanju bilo kojim poslom, ili pak talenat za obavljanje specifičnih aktivnosti ili poslova.
Prema tradiciji, ovo je kuća svakodnevnih aktivnosti, dinamizma, kretanja, transfera, premeštaja, pokretljivosti, selidba, i u širem smislu, javnih sredstava za komunikaciju, radija, mas medija, edicije, pisanja i izdavaštva, informacija, biroa, putničkih agencija, kraćih putovanja i sl.

Treća kuća se odnosi na krvne srodnike sa kojima delimo energiju, a to su pre svega braća i sestre, posebno mlađa.
To su i svi oni koji nam daju podršku, kolege, saradnici, asistenti, podređeni, komšije i sl.

Iz telesnog aspekta, ova kuca se odnosi na grlo, vrat, ramena, ruke, bronhije i disajni sistem, i zbog toga predstavlja i sva ona umeca koja obavljamo rukama. Prema izvedenoj teoriji kuca, ova kuca predstavlja i mesto i okolnosti smrti, uzroke bolesti i smrti takodje.(jer je 8. kuca brojano od 8.)

izvor sa neta

Moj natal Oprez - aktivira se nakon 30-e poruke

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
Odg: III (treca) kuca - trece polje
« Odgovor #1 poslato: 02:45:55, 25.Avg.2009. »
Vladar trećeg u prvom polju horoskopa
osobi daje nepokolebljivu odlučnost u donošenju odluka, kao i izražen intelekt, dobre odnose i vezanost za braću i sestre, kao i komšiluk i dobru konverzaciju sa njima. Ukoliko je planeta afliktovana može negativno da utiče na rezonovanje stvari i doprinese donošenju pogrešnih odluka.
Vladar trećeg u drugom polju horoskopa
govori o novcu koji dolazi preko kraćih putovanja, trgovine, pisanja ili obrazovanja. Može doneti finansijsku pomoć brata ili sestre ili osoba pomaže njih, kao irad u komšiluku. Ukoliko je planeta afliktovana može govoriti o sukobima i svadjama sa rodbinom i komšilukom do kojih dolazi zbog novca.
Vladar trećeg u trećem polju horoskopa
donosi izražen intelekt, velike retoričke i literarne sposobnosti. Može ukazati i na dominantnu sestru ili brata, kao i njihovu podršku. Donosi mnogo kraćih putovanja, a može dati i profesiju trgovačkog putnika.
Vladar trećeg u četvrtom polju horoskopa
može doneti osobi česta menjanja mesta boravka, kao i profit od pisanja. Može doneti i uspeha osobama koje se bave kupoprodajom nekternina, a donosi i dobru komunikaciju sa jednim od roditeljima. Ukoliko je planeta afliktovana može ukazati na nerazumevanje unutar doma u kome osoba živi.
Vladar trećeg u petom polju horoskopa
donosi osobi više predbračnih veza, a i ljubav se može pronaći u komšiluku. Može dati inteligentnog brata ili sestru koji imaju veze sa mestima za zabavu. Sklonost flertu i velika sposobnost izražavanja osećanja, donose osobi burna emotivna dešavanja. Zadovoljstvo kroz decu i dobra komunikacija sa njima. Ukoliko je vladar afliktovan donosi teško izražavanje emocija, loše razumevanje sa decom, gubitak kroz mesta za zabavu.
Vladar trećeg u šestom polju horoskopa
govori o radnom mestu vezanom za novinarstvo, bolestima do kojih može doći tokom putovanja, a može doneti i rad za brata ili sestru. Osoba se može baviti i pružanjem raznih usluga po kućama, a ukoliko je vladar afliktovan dolazi do raznih verbalnih sukoba na radnom mestu.
Vladar trećeg u sedmom polju horoskopa
obično ukazuje na partnera koji se može upoznati na putovanju, ili partner često putuje. Može doneti i drugi brak, ako postoji još neki pokazatelj u horoskopu. Osobi daje velike retoričke sposobnosti kada je u pitanju komunikacija sa javnošću i može doneti i odličnog govornika ili političara. Ukoliko je vladar afliktovan verbalni sukobi su neminovnost kako u braku tako i prilikom kontakta sa svim ostalim ljudima koji okružuju osobu.
Vladar trećeg u osmom polju horoskopa
može govoriti o problemima tokom putovanja, problemima sa braćom i sestrama, a i sama osoba pokazuje interesovanje za okultno i sve što ima veze sa smrću. Donosi sukobe sa komšilukom, povrede, operacije, a uz tešku aflikaciju može ukazati i na ranu smrt bliskih rodjaka. U dobrom aspektu vladar osobi pruža priliku za uspeh u literarnim radovima vezanim za okultno, smrt i seks.
Vladar trećeg u devetom polju horoskopa
ukazuje na to da osoba često putuje u inostranstvo, a može govoriti i o braći i sestrama koji tamo žive ili sklapaju brak. Uspeh je očekivan ukoliko se osoba odluči za poziv pisca, naročito ukoliko se odluči za fantastiku ili se posvetiti istraživanju duhovnog sveta.
Vladar trećeg u desetom polju polju horoskopa
daje posao koji ima veze sa putovanjima, može dati posao vezan za turističku agenciju, pisanjem, a može dati i izvrsnog trgovca. Velike retoričke sposobnosti pomoću kojeg osoba dolazi do cilja biće mnogo bitnije nego dela.
Vladar trećeg u jedanaestom polju horoskopa
ovakva pozicja može prvenstveno ukazati da osoba ima starijeg brata ili sestru. Osoba može imati puno priatelja u komšilukua takodje može govoriti i o priajteljskim i dobrim odnostima sa bližom rodbinom.
Vladar trećeg u dvanaestom polju horoskopa
može ukazati na probleme sa braćom ili sestrama, a postoji i opasnost od kradje automobila kao i stalne probleme sa njim. Ukoliko je vladar dobro položen može dati i svešteno lice, ali i osobu sklonu ezoteriji i mistici.
Izvor

*

Van mreže mica88

• **
  • 252
  • 0
« Odgovor #2 poslato: 18:29:13, 28.Nov.2009. »
Vladar trećeg u prvom polju horoskopa
osobi daje nepokolebljivu odlučnost u donošenju odluka, kao i izražen intelekt, dobre odnose i vezanost za braću i sestre, kao i komšiluk i dobru konverzaciju sa njima.

Bravo,ima istine....Bas imam super odnose sa robinom,bracom i sestrama i komsilukom!

*

Van mreže Feniks

• 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
« Odgovor #3 poslato: 18:05:57, 08.Jan.2010. »

Vladar trećeg u šestom polju horoskopa
govori o radnom mestu vezanom za novinarstvo, bolestima do kojih može doći tokom putovanja, a može doneti i rad za brata ili sestru. Osoba se može baviti i pružanjem raznih usluga po kućama, a ukoliko je vladar afliktovan dolazi do raznih verbalnih sukoba na radnom mestu.

Moj Merkur i nije bas najbolje aspektovan u 6-om polju. On je ujedno i vladar 6-og polja.
Ne znam da li ja imam teskoce s bracom i sestrama, ali oni definitivno imaju sa mnom?!

Konjukcija sa Saturnom, i sa Jupiterom i sa Plutonom. Sekstil sa Ne. i sa Ve.

Problemi na poslu, definitivno iskusila..a nisam neko ko se sukobljava, cutim.. radim, i to je to. Nisu to neki poslovi gde se moze izraziti neka kreativnost, tako da ne cackam..ali kad vam neko svojom neobazrivoscu, bahatoscu, bilo lenjoscu nametne ili dovede u opasnost zdravlje, pa cak i zivot(i ne samo moj)..e tad ujedam!!!  tasm

Inace sam dobrica..    :mig: U tom smislu trpim ogranicenja, jer ako neko ne zeli da prizna da je pogresio a pritom ponavlja greske, a nekog ta greska moze da kosta zivota, onda ne vidim bolje resenje nego da dam otkaz. Za vrednog radnika uvek ce biti posla, a nekom kome ne mozes da objasnis recima, ne mozes ni batinama..

*

Van mreže plutonac

• 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
« Odgovor #4 poslato: 16:25:34, 11.Jun.2010. »
a sta mislite da li uran u trecoj u konjukciji sa saturnom i neptunom daje strah od letenja i wisine? jer ja imam fobiju od wisine..a slazem se da daje strast za putovanjima,ali moraju biti neplanirana 8)
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna

*

Van mreže Alicia

• 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 63
  • mizantrop 1%
« Odgovor #5 poslato: 03:52:10, 05.Jul.2010. »
Citat
Vladar trećeg u četvrtom polju horoskopa
može doneti osobi česta menjanja mesta boravka, kao i profit od pisanja. Može doneti i uspeha osobama koje se bave kupoprodajom nekternina, a donosi i dobru komunikaciju sa jednim od roditeljima. Ukoliko je planeta afliktovana može ukazati na nerazumevanje unutar doma u kome osoba živi.

Ja imam dobru komunikaciju sa mamom, hvala Bogu. Za ostalo (*o*)

Be Weird, at least you will have a unique Personality.

*

Van mreže plutonac

• 7 310
  • 77
  • mizantrop 100%
« Odgovor #6 poslato: 02:35:58, 11.Sep.2010. »
vladar 3. u 3.polju..imam astmu, a nemam bracu ni sestre (saturn u njoj) ostalo-ok
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #7 poslato: 14:10:49, 29.Sep.2010. »
a sta mislite da li uran u trecoj u konjukciji sa saturnom i neptunom daje strah od letenja i wisine? jer ja imam fobiju od wisine..a slazem se da daje strast za putovanjima,ali moraju biti neplanirana 8)
Saturn jeste strah ali sve treba uzeti u obzir.

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
« Odgovor #8 poslato: 15:03:42, 29.Sep.2010. »
vladar 3. u 3.polju..imam astmu, a nemam bracu ni sestre (saturn u njoj) ostalo-ok
Pa i kod mene je slicna situacija...vladar 3. venera je takodje u 3. i imam astmu...ali imam i sestru i brata , saturn mi je takodje u 3.

*

Van mreže la luna

• 3 432
  • 4
  • sve se može postići samo treba htjeti
« Odgovor #9 poslato: 07:38:41, 30.Sep.2010. »

Vladar trećeg u jedanaestom polju horoskopa
ovakva pozicja može prvenstveno ukazati da osoba ima starijeg brata ili sestru. Osoba može imati puno priatelja u komšilukua takodje može govoriti i o priajteljskim i dobrim odnostima sa bližom rodbinom.

istina...imam puno prijatelja u komšiluku,kao i dobre i bliske odnose s određenim dijelom familije :),mislim te iz komšiluka ;D

« Najnovija izmena:: 07:40:52, 30.Sep.2010. la luna »
Natalna karta
 EVERY TIME YOU FALL,STAND UP!

Stranice: 1 2 3 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000