Idealan posao i astrologija

• Odgovora: 38
Stranice: 1 2 3 4 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže junak777

• *
  • 20
  • 0
  • Pol: Muško
Idealan posao i astrologija
« poslato: 20:31:58, 27.Feb.2009. »
za mene arhitekta,dizajner(8i stepen vage) enterijera,fotograf,glumac,poljoprivrednik(IC),meteorolog,astronom,opticar,pop,i pravnik ili sudija , mada ta zanimanja ne gotivim, mada univerzalni genije Leonardo nekako odskace u mom slucaju (Neptun kao vladar 10 of u strelcu sa jupiterom u vagi)

eto Vi navedite VAse  ili sta biste bili da mozete . poz !
« Najnovija izmena:: 20:50:17, 27.Feb.2009. junak777 »

*

Van mreže junak777

• *
  • 20
  • 0
Odg: Idealan posao i astrologija
« Odgovor #1 poslato: 20:54:26, 27.Feb.2009. »
OD PRAVOG POSLA DO ISTINSKOG ZANIMANJA
Kako da pronaðemo profesiju koja stvarno odgovara našim potrebama ? Kako da prepoznamo svoje istinsko zanimanje ? Nije uvek lako naæi pravi posao jer nas okolnosti èesto suoèavaju sa teškoæama koje utièu na naš izbor. To može da bude ekonomska situacija, ali isto tako i naša sopstvena nesigurnost kako u pogledu svojih aspiracija, tako i svojih istinskih sposobnosti i potencijala. Ljudi su skloni da svoj posao smatraju kao naèin da zarade sredstva za život. Oni mogu da biraju “karijeru sa potencijalom” iz èisto materijalistièkih razloga.

Ali kako možemo da pronaðemo koja karijera predstavlja naš stvarni poziv i odgovara našim potencijalima, i gde treba da budemo spremni na kompromise ?

Pravo zanimanje je uvek povezano sa težnjom da se realizuje neki sopstveni potencijal i sa pravim životnim ciljevima koji bi trebalo da prevazilaze materijalnu ravan. Ono se slaže sa našim sklonostima i talentima. Zanimanje s toga treba da bude više nego akademski stepen ili uèenje nekog zanata. Ono treba da izrazi specijalne sposobnosti koje izranjaju iz najdubljih potreba naše duše.

Kako možemo da razlikujemo posao i zanimanje kada gledamo u natalnu kartu ?

Horoskop obièno ukazuje na razlièite talente i sposobnosti koje unapred daju osobi moguænost za više od jedne pojedinaène profesije.

SEDAM KORAKA DA SE PRONAÐE SVOJE ZANIMANJE U HOROSKOPU

Kada se traži zanimanje potrebno je uzeti u obzir sve faktore horoskopa.

PRVI KORAK: Hemisfere
- Naglašenost istoène (leve) hemisfere: sve što se odnosi na “mene” ili “Ja”aspekte života
- Naglašenost zapadne (desne) hemisfere: sve što se odnosi na “tebe” ili “Ti”aspekte života
- Naglašenost (gornje) dnevne hemisfere: “Što dolazi na svetlo”
- Naglašenost (donje) noæne hemisfere: “Što leži u mraku”

DRUGI KORAK: Raspodela planeta u elementima (tripliciteti)
Elementi nam kažu nešto o temperamentu osobe iz horoskopa
- Naglasak na vatrenim znacima: odgovara Jungovom intuitivnom tipu – aktivan, impulsivan, entuzijasta, zainteresovan za znaèenje stvari
- Naglasak na zemljanim znacima: odgovara Jungovom èulnom tipu – praktièan, zainteresovan za stvaranje stvari, opaža èulima
- Naglasak na vazdušnim znacima: odgovara Jungovom misaonom tipu – intelektualan, komunikativan, potrebna mu je mentalna stimulacija, a i zahteva je
- Naglasak na vodenim znacima: odgovara Jungovom emotivnom tipu – osetljiv, empatièan (uživljava se u drugu osobu), saoseæajan, dubok, glavna motivacija su emocije.

Polarnosti: postoji li naglasak suprotnog elementa ? Na kakav naèin su u konfliktu, na kakav naèin se dopunjuju ?

TREÆI KORAK: Raspodela planeta prema kvalitetima ili modalitetima (kvadriciplet)
- Kardinalni: velika aktivnost i entuzijazam; opasnost da preðe u napad. Tendencija prema vodeæim pozicijama i aktivnim profesijama
- Fiksni: izdržljivost i stabilnost; osoba èiji je horoskop može da naginje izvesnoj tromosti. Tendencija ka realnim, rutinskim profesijama
- Promenljivi: velika fleksibilnost i adaptabilnost; teškoæe u donošenju odluka. Tendencija ka intelektualnim profesijama sa mnogo raznolikosti

ÈETVRTI KORAK: Planete u kuæama i vladaoci “profesionalnih” kuæa (II, VI i X)
- II kuæa: materijalna sigurnost
- VI kuæa: rad i zdravlje
- X kuæa (MC): profesija/zanimanje, pozicija i reputacija u društvu

PETI KORAK: Ascendent (AC), vladaoc Ascendenta i njihovi aspekti
- Javno pojavljivanje
- Kako osoba sebe predstavlja drugima ?
- Koju ulogu osoba igra ?
- Kako reaguje na svoju okolinu ?
Vladalac Ascendenta pokazuje naèin i oblasti u kojima osoba želi da se predstavi.

ŠESTI KORAK: Planete – njihovo znaèenje u znacima i kuæama, i njihovi aspekti
- Sunce: Šta je centralna tema u životu ?
- Mesec: Šta je osobi potrebno da bi se oseæala ispunjenom i sreænom ?
- Merkur: Koje su njegove/njene mentalne sposobnosti ?
- Venera: Šta su njegovi/njeni umetnièki i društveni kvaliteti ?
- Mars: U kojoj oblasti on/ona koriste svoju energiju ? Gde postaju aktivni ?
- Jupiter: U kojoj oblasti može osoba da širi i razvija sebe ?
- Saturn: Gde osoba snosi odgovornost i ispunjava svoje dužnosti ? Gde nailazi na prepreke ? Koji su njeni strahovi ?
- Uran: Gde pokazuje potrebu za raznolikošæu i promenom ? Gde izražava svoju intuiciju, originalnost, iznenadne uvide i nestrpljenje ?
- Neptun: U kojoj oblasti koristi svoju inspiraciju, instinkt, èulnu osetljivost i maštu ?
- Pluton: Gde izražava ili oseæa kontrolu, moæ i nemoæ ?

SEDMI KORAK: Meseèevi èvorovi i njihova osa
Meseèevi èvorovi mogu da dodaju znanje o razvoju osobe. Osa se odnosi na povezanost liènog socijalnog razvoja. S toga aspekti prema osi èvorova mogu da daju interesantne uvide. Naroèito su važne planete koje èine konjukciju sa Severnim ili Južnim èvorom. (e*e)

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #2 poslato: 00:51:13, 05.Mar.2009. »
za mene arhitekta,dizajner(8i stepen vage) enterijera,fotograf,glumac,poljoprivrednik(IC),meteorolog,astronom,opticar,pop,i pravnik ili sudija , mada ta zanimanja ne gotivim, mada univerzalni genije Leonardo nekako odskace u mom slucaju (Neptun kao vladar 10 of u strelcu sa jupiterom u vagi)

Da te samo ispravim Jupiter ti je na 8 36 sto je analogno Strelcu.

« Najnovija izmena:: 16:51:06, 24.Mar.2009. * Charobnjak * »

*

Van mreže junak777

• *
  • 20
  • 0
« Odgovor #3 poslato: 13:09:41, 05.Mar.2009. »
nije jer se od svakog stepena za moje godiste oduzima 34 minuta :) poz ! (Imsiragic Knjiga o stepenovima ...)

*

Van mreže Astro-girl

• **
  • 490
  • 3
  • Pol: Žensko
« Odgovor #4 poslato: 14:46:41, 05.Mar.2009. »
nije jer se od svakog stepena za moje godiste oduzima 34 minuta :) poz ! (Imsiragic Knjiga o stepenovima ...)

Iako oduzmes opet dobijas 9. stepen kao sto je Charobnjak rekao  (mah:mah)
"Verovanje u uticaj konstelacija proizilazi pre svega iz iskustva koje je toliko uverljivo da ne moze biti odbaceno od strane onih koji to iskustvo nisu imali."
Kepler

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #5 poslato: 18:58:54, 05.Mar.2009. »

Imsiragic nije Bog Astrologije i ne znam zasto bi bas njegovu teoriju o stepenima uzeli u obzir?
U empiriji Sabian symbols su se pokazali mnogo tacniji nego njegove teorije.
Zasto ne bi uzeli teoriju Nikole Stojanovica, Igora Ognjenovica...  ili pak La Volasfera od Sefarijala, D'Abano, Jan Duz, Marc Edmund, Elsie...
Linkovi za edukaciju:

http://www.cafeastrology.com/sabiansymbols_degreemeanings.html
http://www.astrologyweekly.com/astrology-books/360degrees-of-wisdom.php
http://www.internationalastrologers.com/sabian_symbols.htm
http://sabiansymbols.astrologyweekly.com/list.php

I ono sto je najvaznije:
http://www.astrologyweekly.com/natal-charts/marc-edmund-jones.php
http://en.wikipedia.org/wiki/Marc_Edmund_Jones

Kod tebe Jupiter se nalazi na 8 stepeni i 36 minuta Vage i to niko nije sporio da li je 8. ili 9. => 8 stepeni 36 minuta u Astrologiji je analogno znaku Strelca i to je jasno kao dan.

0-1 je 1. stepen
1-2 je 2. stepen
2-3 je 3. stepen
....
....
29-30 je 30. stepen

Nulti stepen ne postoji kao sto ne postoji nulti horoskopski znak nego 1. a to je Ovan pa ce sve od 0-1 biti analogno Ovnu.

E sad ako zelis da analiziras pojedinacno svaki stepen i da budes profi Astrolog onda ti ne preporucujem Imsiragica jer je u empiriji njegova teorija o stepenima pokazala se mnogo lose kako u mojim analizama tako i analizama mojih prijatelja.
Krenuo sam da citam njegova izlaganja o stepenima i video mnogo nelogicnosti pa sam je batalio i presao na literaturu na engleskom jeziku.
Apsolutno me ne zanima sta pise u toj knjizi jer u empiriji nije dala nikakve rezultate. Preporucujem ti mnogo bolju literaturu vezanu za svaki stepen
 => http://mojforum.net/index.php/topic,1396.0.html

Ako zelis da se zanimas za Astrologiju nije dovoljno da procitas bilo sta i da kazes...   "a to je ovaj i ovaj rekao". To sto je napisano mora da "pije vodu" znaci osim citanja puno i puno knjiga, moras da ukljucis mozak kojim ces sve teorije i znanje da proveris u praksi i doneses sud o tome - koja je literatura kvalitetna i vredna citanja.

« Najnovija izmena:: 19:09:07, 05.Mar.2009. * Charobnjak * »

*

Van mreže Astro-girl

• **
  • 490
  • 3
« Odgovor #6 poslato: 20:31:08, 05.Mar.2009. »

Ne bih u off vise isla ali malo sam se lose izrazila 8 36 ne moze biti ni 8 ni 9 ali mislim da je Charobnjak u pravu da sve od 8-9 stepena asocira 9. znaku zodijaka.

Znaci junak777 bi trebao da radi neki posao u svojoj kuci a poslovi bi trebali da budu vezani za inostranstvo, pravo, filozofiju, spoljnu trgovinu, putovanja, ucenje, knjige sport, humana drustva, verske ustanove...?  (*o*)
"Verovanje u uticaj konstelacija proizilazi pre svega iz iskustva koje je toliko uverljivo da ne moze biti odbaceno od strane onih koji to iskustvo nisu imali."
Kepler

*

Van mreže fog

• *
  • 55
  • 0
« Odgovor #7 poslato: 21:09:54, 05.Mar.2009. »

ima dobrih knjiga koje je imsiragic pisao samo ne znam o kojoj pisete

ako mislite na tajne stepena zodijaka ni meni se ne svidja pogotovu sto je pisao i navodio primer tek za svaki deseti stepen a nemoguce da nije mogao da nadje osobu za bar vise od polovinu stepeni koje je objasnio  :-\
In your mind...

*

Van mreže junak777

• *
  • 20
  • 0
« Odgovor #8 poslato: 22:25:30, 23.Mar.2009. »
Carobnjak hvala na opseznom odgovoru.Nije 9 i znak nego stepen 9 i a 7 og znaka :) .Sitna greska .Oprosteno :) !

Devojko astroloska :) i Tebi hvala .Lepo si to opisala . U sustini to je pre inostranstvo nego moja kuca , mada je logicki izvodljiva i varijanta od kuce a za strance rad...mada je danas dobar deo privrede u ino vlasnistvu tako da ...

To sa nultim stepenom bih jednostavno objasnio pomocu racunanja godina ... kada Vas pitaju za iste obicno asocirate odgovor na mesec u kom ste rodjeni ,tj na rodjendan koji ce doci u toj god , dakle za god vise kazete. Dakle obrnuto, recimo ako sam rodjen 21. og 12. og '980. e onda to znaci da zivim 29 u a imam 28 .

ocekivao sam i Vasa tumacenja Vasih sopstvenih horoskopa i poslova koje biste mogli,zeleli ili jednostavno obavljate ... poz svako dobro !

*

Van mreže Astro-girl

• **
  • 490
  • 3
« Odgovor #9 poslato: 23:30:59, 23.Mar.2009. »

Yupiiiiii  i meni da krene sa astrologijom  (e*e)

To sa nultim stepenom bih jednostavno objasnio pomocu racunanja godina ... kada Vas pitaju za iste obicno asocirate odgovor na mesec u kom ste rodjeni ,tj na rodjendan koji ce doci u toj god , dakle za god vise kazete. Dakle obrnuto, recimo ako sam rodjen 21. og 12. og '980. e onda to znaci da zivim 29 u a imam 28 .

Nemoj sad da nam vrdas kad smo te procitali ko bukvicu  party

Nema problema  (mah:mah)
Kepler

Stranice: 1 2 3 4 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000