Anketa

Da li uvek imate koncetraciju za ucenje?

Uvek
(0%)
Da
(16.7%)
Kako kad
(58.3%)
Skoro nikada
(16.7%)
Nikada
(8.3%)

Koncentracija za ucenje

  • Odgovora: 5

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže tikica

  • *****
    Počasni član
  • 1 743
  • 12
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Koncentracija za ucenje
« poslato: 00:38:41, 03.Dec.2010. »
Koncentracija je veoma važna učenicima i studentima, ali i svim zaposlenim osobama dok obavljaju redovne poslove. Kada koncentracija opadne, opadaju i rezultati.

Zato je veoma važno znati šta može uticati na "ubijanje" koncentracije.

Društvene mreže i mediji

Bez obzira na to li patite od hiperaktivnosti i deficita pažnje ili jednostavno imate poteškoća sa koncentracijom s vremena na vreme - činjenica je da sve to biva izazvano gomilom "ubica" koncentracije od kojih su možda najveći krivci, donekle paradoksalno, upravo internet društvene mreže i mediji.

Nema ničeg lakšeg od "druženja" sa prijateljima preko interneta, ali to znači i ostavljanje posla po strani, jer svaka promena toka misli remeti za posao neophodnu koncentraciju.

Rešenje: izbegavajte internet društvene mreže dok radite, bilo na poslu ili kod kuće. Ukoliko baš ne možete da se uzdržite, potrudite se da provera novina bude u pauzama, kada vam to neće uticati na tok misli i kincentraciju. Takođe, ukoliko je zavisnost veća, uvek možete poneti svoj laptop tamo gde znate da neće biti signala i tako se koncentrisati na posao.

Prenatrpanost elektronskom poštom

Iako mnogi nisu voljni da otvoreno priznaju, elektronska pošta često ne da mira i tera nas da je istoga trenutka pročitamo. Čak i kada je u direktnoj vezi sa poslom, velika količina elektronske pošte izaziva velike smetnje u opštoj koncentraciji i samim tim utiče na produktivnost.

Rešenje: umesto da neprestano proveravate elektronsku poštu, odvojite određeno vreme u toku dana samo za tu aktivnost, a u toku ostatka dana ili isključite u potpunosti program za prijem elektronske pošte, ili se, dok radite, držite dalje od stranice s poštom.

Mobilni telefon


Mnogo veći krivac od elektronske pošte jeste mobilni telefon i njegov teško zanemarljiv zvuk. A javljanje na telefon i vreme provedeno u razgovoru nije jedina loša strana kada je reč o gubitku koncentracije; tu je i gubitak toka misli i uticaj na poslovnu produktivnost.

Rešenje: iskoristite identifikator poziva na najbolji mogući način, tj. ukoliko vas neko pozove a vi ocenite da poziv nije hitan, prepustite to glasovnoj pošti. Ukoliko pak radite na nekom izuzetno bitnom projektu, najbolje je isključiti telefon u potpunosti, ili ga barem potpuno utišati, jer na taj način nećete doći u iskušenje da se javite. Uostalom, ionako imate identifikator poziva pa kada završite posao, možete proveriti ko vas je i zašto zvao.

krstarica.com


Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)
 


*

Van mreže Лав

  • ***
  • 1 825
  • 2
  • Pol: Muško
  • .-.
Odg: Koncentracija za ucenje
« Odgovor #1 poslato: 14:39:22, 26.Maj.2011. »
samo sednes i ucis ako ne mozes to znaci da si u depresiji ili nesto slicno
 

*

Van mreže tobi45

  • **
  • 164
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Koncentracija za ucenje
« Odgovor #2 poslato: 04:37:05, 27.Maj.2011. »
 

Šetajući jednog dana vidio sam jednu mačku da sjedeći osmatra,kontroliše i dežura kod mišje rupe čekajući pojavu njegovu.Bila se toliko utopila i zanijela,kontrolišući mišju rupu,da joj se ni dlaka na njoj nije micala.Ja sam bio zbog toga zapanjen... To je koncentracija
 

*

Van mreže tikica

  • *****
    Počasni član
  • 1 743
  • 12
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Koncentracija za ucenje
« Odgovor #3 poslato: 16:11:52, 27.Maj.2011. »


Šetajući jednog dana vidio sam jednu mačku da sjedeći osmatra,kontroliše i dežura kod mišje rupe čekajući pojavu njegovu.Bila se toliko utopila i zanijela,kontrolišući mišju rupu,da joj se ni dlaka na njoj nije micala.Ja sam bio zbog toga zapanjen... To je koncentracija
(e*e)  Samo se meni cini da ta koncetracija nije kao i ona koja je potrebna za ucenje  (*o*)
Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)
 

*

Van mreže tobi45

  • **
  • 164
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Koncentracija za ucenje
« Odgovor #4 poslato: 05:51:45, 29.Maj.2011. »

-  Zar nije...
  da se čovjek odvrati od svega što ga se ne tiče u momentu koncentracije,po pitanju riječi /govora/,djela i želja.Da od sebe odagna sve druge misli poput mačke koja vreba miša.
 

*

Van mreže tikica

  • *****
    Počasni član
  • 1 743
  • 12
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Koncentracija za ucenje
« Odgovor #5 poslato: 19:48:33, 11.Jun.2011. »
To je trenutno a za ucenje treba malo duzi period koncetracije  :)
Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)
 





 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
2 Odgovora
5663 Pregleda
Najnovije: 14:34:07, 15.Jan.2010.
jana
5 Odgovora
5704 Pregleda
Najnovije: 18:26:36, 01.Avg.2014.
plutonac
0 Odgovora
712 Pregleda
Najnovije: 16:20:28, 02.Jan.2015.
Ch