Saveti za ucenje

  • Odgovora: 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Saveti za ucenje
« poslato: 09:49:17, 05.Jun.2009. »
Saveti za ucenje

Potpuno je normalno da se tokom dužeg sedenja u istom položaju, kao kad učite, ukočite od toga što se ne pomerate, da vam postane neudobno, ponešto počne i da vas bolucka... A ništa od toga vam ne pomaže da se koncentrišete na gradivo, naprotiv. Zato, kad god osetite da počinjete da se kočite, ili steknete utisak da ćete se uskoro stopiti sa stolicom (foteljom, krevetom, zavisno gde se smestite dok učite), ustanite, protegnite se, uradite nekoliko čučnjeva, pokušajte da, bez savijanja nogu u kolenima, dotaknete prste na nogama... Možete povremeno i da odete na trčanje, tako vam kiseonik "prostruji" telom, pa i mozgom. Ili odaberite već nešto što će vam pomoći da se osetite manje ukočeno i manje kao da ste sladoled koji se polako topi, gubi oblik i razliva preko stolice, fotelje, kreveta.

Kad već pominjemo hranu, postoje namirnice koje mogu pomoći vašem mozgu, bukvalno ga nahraniti, pa će onda bolje da vas posluži. Jasno, ako pojedete puno masne hrane, ili previše bilo koje hrane, prispavaće vam se. Umesto toga, uzimajte manje obroke (uzimajte ih često ako ste gladni, nemojte se izgladnjivati), a evo i koje su namirnice dobre za mozak. Tu je riba (samo izbegavajte krupnu morsku ribu, kao što su tunj ili ajkula, zbog teških metala koji se u njima skupljaju u većim količinama) - ulje iz nje je odlično "gorivo" za mozak. Ovsene pahuljice ili musli takođe pomažu mozgu da bolje radi, a povremeno dobro dođe i osvežavajući čaj od nane (koji vas, uz to, neće učiniti nervoznim niti vas sprečiti da se naspavate).

Još malo hrane za mozak: banana, avokado (naravno, ne tri kilograma takve hrane odjednom), prokelj, zelena salata, dinja, kikiriki. "Hranu za mozak" predstavlja i svež vazduh, pa se potrudite i da učite u provetrenoj prostoriji, a dobro bi bilo i redovno dovoljno spavati - kao što se fizički ne osećate dobro kad ste neispavani, ni mozak vam tada ne funkcioniše najbolje.

Izvor: Krstarica


 


*

Van mreže plavkica

  • **
  • 536
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Saveti za ucenje
« Odgovor #1 poslato: 17:14:40, 05.Jun.2009. »
Uh volim ja i ribu i voce ali kad sednem da uchim,grickam previshe..bez chipsa i gomile chokoladica oko mene ne sedam..nekako me to skroz umiri kad se unervozim  :D
A s obzirom na moj vishak energije,kad uchim-shetam kroz sobu s kraja na kraj,tachnije to radim kad obnavljam ali skroz brzo i prija mi...Moje chudne navike su ustaljene.mozda loshe mozda ne,ali u njima sam se nashla i chine deo mene..
Kad pijem kazu - alkoholicharka, kad skitam kazu - skitara, kad ljubim kazu - kurva, a kad umrem kazace - znala je da zivi!!
 

*

Van mreže jana

  • **
  • 192
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Saveti za ucenje
« Odgovor #2 poslato: 14:34:07, 15.Jan.2010. »
Najbitnija je volja da se nesto nauci a slazem se da treba sto vise da sebi ugodimo kako bi to islo lakse  (mah:mah)
Kad volis nekog, voli ga zauvek...  :)
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
5 Odgovora
3656 Pregleda
Najnovije: 09:29:26, 05.Maj.2014.
plutonac
12 Odgovora
9120 Pregleda
Najnovije: 19:12:12, 23.Mar.2019.
Dunjoca
5 Odgovora
5704 Pregleda
Najnovije: 18:26:36, 01.Avg.2014.
plutonac