Izbor vaseg zanimanja

• Odgovora: 14
Stranice: « 1 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže lidija

• *
  • 60
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Izbor vaseg zanimanja
« Odgovor #10 poslato: 13:41:38, 22.Jul.2009. »
Roditelji su uticali na izbor zanimanja ali nisu bili odlucujuci faktor, trudila sam se i sama da odaberem ono sto mi se svidja  :)

*

Van mreže Džudi

• **
  • 212
  • 10
« Odgovor #11 poslato: 14:00:11, 22.Jul.2009. »
Zahvaljujući mami zavolela sam književnost. Tata je puštao da sama odaberem ono što volim i znajući da posedujem talenat za pisanje i on je mislio da je upis na Filološki fakultet najbolja opcija.

Nisam prošla na prijemnom upisu. Tada sam prešla na Bogoslovski fakultet. Želela sam da postanem diplomirani teolog.

Uvek postoji ono ALI koje sreću kvari.

Tata se razboleo i posle devet meseci zauvek zaspao.

U to vreme, bila sam aktivista jedne političke stranke, i odmah sam dobila posao u državnoj upravi.

Zbog politike sam posao izgubila i ponovo se vratila u državnu upravu 1997.godine.

Bez obzira na godine, planiram sledeće godine da završim Fakultet za državnu upravu i lokalnu samoupravu.

Punih 12 godina sam radila posao koji obožavam. Zbog svoje tvrdoglavosti i još spleta okolnosti, sada radim nešto što ne volim.

U avgustu-septembru se premeštam na bolje radno mesto.

Književnost...Ta ljubav će ostati za ceo život. Pišem jednu knjigu, skupljam materijal za drugu, a imam i prijatelje iz sveta medija, tako da ću negde raditi i kao honorarac -što mi nimalo ne smeta.
Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
« Odgovor #12 poslato: 20:10:12, 10.Mar.2012. »
Nisu uopste.Sta cu upisati sam odlucila jos u osnovnoj (sedmi i osmi razred) i tako je bilo i ostalo (a odlucila sam cime cu se baviti jer mi se svidjao opis poslova kojima cu imati mogucnost da se bavim kao i naravno hemija koju sam volela i koja mi je isla).I mogu slobodno reci da je to jedna od stvari koja mi je bila hajde da kazem sudjena (imala sam jednu situaciju u trecoj god gimnazije kada sam postala neposlusan djak  :smehotres: i pocela da se premisljam oko faxa i izbora zanimanja (ali ne zato sto je ljubav i zelja za time nestala, cak naprotiv, bilo mi je zao i bila sam tuzna), ali na svu srecu u cetvrtoj god gimnazije sam opet postala poslusan djak  ;D onako kako se od mene i ocekivalo, pa sam na kraju i upisala ono sto sam odlucila u osnovnoj.Roditelji nikakav uticaj nisu imali, pustili su me da sama odlucim, vise su neki drugi koji su bili oko mene pricali i ubedjivali me ali sam bila fixirana i usmerena sa zeljama samo ka onome sto sam i htela)
« Najnovija izmena:: 20:12:39, 10.Mar.2012. elenica »

*

Van mreže zaza

• **
  • 143
  • 2
« Odgovor #13 poslato: 08:25:18, 31.Avg.2012. »
Moji jesu uticali na mene, ali konacna odluka je bila samo moja :)

*

Van mreže bielenda

• 2 106
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 34
« Odgovor #14 poslato: 09:30:06, 31.Avg.2012. »
Ja sam već u 1. srednje škole znala da ću upisati pravo, već tada je pala odluka, a i to je bio logičan slijed stvari, s obzirom da poslije srednje pravno - birotehničke škole je najnormalnije bilo upisati Pravni fakultet. Od prvog susreta sa pravnim naukama se vidjelo da mi ta oblast pristaje i da brzo i lako upijam materiju, tako da nije bilo druge opcije. Roditelji mi se nijesu miješali, iako su možda imali neke druge želje, ja sam znala šta je moja ljubav. :smesko: Imala sam i sreću da se zaposlim, čim sam završila fakultet, bez čekanja :smesko:

Stranice: « 1 2

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000