Izbor vaseg zanimanja

• Odgovora: 14
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
Izbor vaseg zanimanja
« poslato: 01:24:56, 18.Jan.2009. »
Koliko su vasi roditelji i porodica imali uticaj na izbor vaseg zanimanja?
Sta vam je pomoglo ili odmoglo u izboru?
Da li su uticali da radite ili ne radite ono cime se oni bave?

*

Van mreže Madafakin_Ja

• **
  • 271
  • 0
Odg: Izbor vaseg zanimanja
« Odgovor #1 poslato: 03:50:00, 28.Jan.2009. »
dosta su uticali, mada ja sam odgajan da idem u pravcu koji meni najviše odgovara, i zavoleo sam to čime se sada bavim
najviše mi je pomogao otac koji mi pokazuje i objašnjava sve što treba, a bogami i što ne treba da znam kako bi bio što bolji u tome što radim

radim skoro iste stvari kao i moj otac (samo je on na mnoooooooooogo naprednijem nivou od mene), i uticao je dosta na mene
ali nimalo se ne bunim niti žalim. To mi se svidelo, to radim, to ću i da radim ubuduće sem ako mi se ne ukaže bolja i zanimljivija prilika
Ne postoje najbolji, već samo favoriti.

*

Van mreže Little_dress

• **
  • 326
  • 1
  • Pol: Žensko
« Odgovor #2 poslato: 13:24:57, 31.Maj.2009. »
Moji roditelji su dosta uticali na izbor skole koju cu upisati. Nakon srednje ekonomske skole nisam imala prevelik izbor fakulteta (ekonomija ili pravo, sve ostalo nije tome srodno). Ali , sta je tu je. Sada sam dipl.ekonomista i radim u toj sferi.
Ali da se roditelji nisu ukljucili u sve to, sada bih se verovatno bavila totalno drugacijim poslom.
Moja Natalna karta
 ...Sanovnik s jasnim slovima lako je to sa snovima nevolje krenu onda kad tumačim stvarnost...

*

Van mreže jupiter u raku

• **
  • 285
  • 1
  • volim Paris
« Odgovor #3 poslato: 00:44:42, 01.Jun.2009. »
nisu roditelji mnogo uticali..moji su hteli da me udaju odmah posle završene gimnazije..
ja sam se izborila protiv toga i sama odabrala fakultet i to mi je baš leglo i zavolela sam mnogo moj posao..
nikad ne reci nikad

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • Zahvaljeno: 4 puta
  • 19
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #4 poslato: 12:40:00, 01.Jun.2009. »
Koliko su vasi roditelji i porodica imali uticaj na izbor vaseg zanimanja?
Sta vam je pomoglo ili odmoglo u izboru?
Da li su uticali da radite ili ne radite ono cime se oni bave?

Moji su bili relativno "opuštencija" što se toga tiče. Tatu nije ni zanimala "tipologija" fakulteta, samo da posle mogu da nadjem "pošten" posao... dok je mama insistirala da odaberem i fakultet i sam posao tako što ću da "slušam svoje srce"... i bila je u pravu, tako je najbolje [ne baš praktično... al' "aj' sad...]

Prvo sam htela da budem profesor engleskog, kao ona, ali sam kasnije počela da učim kinesku kaligrafiju i slikarstvo, pa kasnije i sam kineski jezik, tako da sam u suštini pored astrologije za koju sam se odlučila da mi bude "osnovno" zanimanje ~ i boem, slikar, umetnik ~ ništa praktično ruku na srce, ali sam ja jako srećna, jer em mogu da budem kod kuće sa porodicom, što mi je jako, jako bitno, jer odatle crpim svu energiju koja mi treba da radim, em mogu da biram radno vreme kada ću da radim narudžbine, kako kaligrafije, tako i astrologije, što je opet jako lepo... i pomalo razmaženo i lenjo... znam, znam  :-[
•○• natal •○•
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

*

Van mreže sunshine_Dijana

Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • ~Sunshine~
« Odgovor #5 poslato: 12:41:47, 01.Jun.2009. »
Moji roditelji su dosta uticali na izbor skole koju cu upisati. Nakon srednje ekonomske skole nisam imala prevelik izbor fakulteta (ekonomija ili pravo, sve ostalo nije tome srodno). Ali , sta je tu je. Sada sam dipl.ekonomista i radim u toj sferi.
Ali da se roditelji nisu ukljucili u sve to, sada bih se verovatno bavila totalno drugacijim poslom.
Nije srodno, ali posle srednje ekonomske mozes bilo koji fax, osim medicine!
~Sunshine~

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
« Odgovor #6 poslato: 15:22:46, 01.Jun.2009. »
Uz dodatne predmete moze da promeni pravac samo je pitanje koliko nesto stvarno zeli.

*

Van mreže jupiter u raku

• **
  • 285
  • 1
  • volim Paris
« Odgovor #7 poslato: 19:57:43, 01.Jun.2009. »
evo sad videh, da sme da se napiše i zanimanje...

ja sam znači, po mom izboru, studirala Stomatološki fakultet u Beogradu i po diplomiranju dobila diplomu i zvanje Doktora stomatologije..
kasnije sam još četiri godine, specijalizirala bolesti usta i zuba-konzervativa .. i stekla diplomu lekara specijaiste za bolesti usta i zuba..

dugo godina sam radila u državnoj službi ,a potom u privatnoj ordinaciji..mnogo volim svoj posao..zato što je to rad sa ljudima i pored veštine zahteva i kreativnost i što sam potpuno samostalna u odlučivanju, šta i kako ću da radim..i uživam veliko poverenje i poštovanje, od strane mojih pacijenata i dobar i zavidan status u društvu,naravno i odlične prihode...
nikad ne reci nikad

*

Van mreže sunshine_Dijana

Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • ~Sunshine~
« Odgovor #8 poslato: 23:21:41, 01.Jun.2009. »
nisu roditelji mnogo uticali..moji su hteli da me udaju odmah posle završene gimnazije..
ja sam se izborila protiv toga i sama odabrala fakultet i to mi je baš leglo i zavolela sam mnogo moj posao..
Divno sto si se izborila!!! I bas mi je drago da cujem da neko voli svoj posao, jer je danas to retko :-\
~Sunshine~

*

Van mreže Little_dress

• **
  • 326
  • 1
« Odgovor #9 poslato: 18:52:38, 09.Jul.2009. »
Ali i ja volim svoj posao. To nikada nisam dovodila u pitanje. Do god mi bude prijao bavicu se istim. Onog trenutka kada shvatim da vise nisam srecna, promenicu radno okruzenje, a mozda cak i profesiju :)
Moja Natalna karta
 ...Sanovnik s jasnim slovima lako je to sa snovima nevolje krenu onda kad tumačim stvarnost...

Stranice: 1 2 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000