VIII (osma) kuca - osmo polje

• Odgovora: 70
Stranice: 1 2 3 ... 8 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
VIII (osma) kuca - osmo polje
« poslato: 20:09:20, 24.Avg.2009. »
Osma kuca ona koja sledi
Prirodni znak: Skorpija
Prirodni vladalac: Pluton, suvladar Mars
Kuca zavrsetka
Kljucna rec: Regeneracija

Osma kuca ukazuje na podrsku koju dobijate od drugih, ukljucujuci tu i onu finansijsku, moralnu, duhovnu i fizicku. Ona oznacava nasledje, legate, testamente, poreze, pitanje osiguranja, kao i tajne, seks, duhovnu i fizicku regeneraciju, psiholoski preporod, regeneraciju i smrt. Osma kuca je kuca okultnih stvari, spavanja, dubokih istrazivanja, ispitivanja i skrivene imovine. Ona obuhvata i imovinu vasih partnera, i alimentaciju. Ovo je kuca hirurgije i zajedno sa sestom kucom, ukazuje na tipove oboljenja.Osma kuća nam govori o prostodušnosti, iskrenosti, usamljenosti, dugovečnosti, poslovanju sa opasnim stvarima, osiguranjima, porezima, bankama, štetama, užurbanosti, rizicima, teškim situacijama, kritičnim uslovima, tajnama, krivici, gresima, porocima, manama, bekstvima, dezertiranjima, raspravama, materijalnim gubicima, neravnopravnosti, pogreškama, zabludama, nesporazumima, tajnama, skrovištima, ciljevima, degeneraciji, regeneraciji, klevetama, osudama, ubedjenjima, hapšenjima, obuzdavanju, zlim delima, . Govori nam o sestrama, seksualnim pitanjima, operativnim zahvatima, sinusima, urogenitalnom sistemu, grlu, izlučivanju toksina iz organizma...
Osma kuca je druga u nizu tzv. "losih" kuca, jer njena znacenja upucuju na negativna znamenja. Ipak, ne postoji losa i dobra kuca, niti losa i dobra planeta. Svaka kuca i planeta nose pozitivna znacenja na jednom planu, a negativna na drugom. Osma kuca je pre svega kuca slabosti, ranjivosti i bola. Svaka planeta smestena u ovoj kuci je veoma osetljiva u odnosu na svoja znacenja.

Mars-Pluton-Škorpija

Vladar osmog u prvom polju horoskopa
govori o borbenoj i strastvenoj prirodi kojom osoba odiše, a i seksualnost je na zavidnom nivou. Ovo je pozcija koja osobi može doneti veliko nasledstvo,a u mnogo slučajeva i bogatstvo. Osoba je sklona avanturama i privlače je opasnosti i rizik. Često se može naći kod padobranaca, pilota, kaskadera.
Vladar osmog u drugom polju horoskopa
na prvom mestu ukazuje na finansijki dobitak ulaskom u brak ili preko nasledja. Uz propratne loše aspekte može govoriti i o smrti do koje dolazi zbog novca. Osoba mnogo troši i obično barata tudjim novcem.
Vladar osmog u trećem polju horoskopa
često govori o lošim medjusobnim odnosima sa braćom i sestrama, kao i sa komšilukom. Ukoliko je u pitanju malefična planeta u lošim aspektima ukazaće na smrt brata ili sestre, a takodje samoj osobi preti opasnost u saobraćaju. Crnne misli.
Vladar osmog u četvrtom polju horoskopa
najčešće govori o tome da osoba može naslediti nekretninu, ali ukoliko je planeta loše postavljena može govoriti i o gubitku kuće kao i o svim problemima vezanim za nju. Može ukazivvati na opasnost koja preti jednom od roditelja ili na njegovu operaciju koju proživljava dok je osoba još mala.
Vladar osmog u petom polju horoskopa
osobi seks predstavlja bitan faktor u životu i usled naglašenih strasti često dolazi do ljubomore i svadja u odnosu sa prtnerom. Problemi sa decom. Moguća smrt na nekom mestu za zabavu.
Vladar osmog u šestom polju horoskopa
govori o čestim promenama posle i lošem odnosu sa kolegama. Može ukazati i na smrt od bolesti ili na radnom mestu. Loša pozicija za zdravlje, tteške hronične bolesti. Smrt u zatvoru.
Vladar osmog u sedmom polju horoskopa
često govori o udovištvu, ali i o jakim strastima i ljubomori tokom braka, koji jako teško može da se održi sa ovakvom pozicijom vladara. Dobro nasledstvo .
Vladar osmog u osmom polju horoskopa
govori o zahtevnoj osobi kojoj je seks osnova za očuvanje odnosa. Takodje se odnosi i na opasnosti koje je mogu zadesiti tokom života, a inače ova osoba je zainteresovana za sve što je okultno. Sve u svemu dobra pozicija za nasledstvo.
Vladar osmog u devetom polju horoskopa
loša pozicija za putovanja u inostranstvo i uopšte duža putovanja. Sve osobe koje imaju ovakvu poziciju, a pored toga je u pitanju malefična planeta, trebale bi da izbegavaju duže vožnje autoputevima. Takodje, može ukazivati na poslovne neuspehe u inostranstvu.
Vladar osmog u desetom polju horoskopa
može govoriti o uspehnoj karijeri u oblasti bankarstva i politike. Odnosi se i na opasnost od nasilne smrti. Osoba se može baviti astrologijom, ukoliko i drugi faktori u horoskopu ukazuju na to. Vojno lice.
Vladar osmog u jedanaestom polju horoskopa
govori o opasnostima koje prete prijateljima, a može se odnositi i na opasnost po samu osobu koja može biti prouzrokovana od strane prijatelja. Dok u dobrim aspektima može govoriti o dobitcima kroz prijateljstvo. Uživanje u seksu.
Vladar osmog u dvanaestom polju horoskopa
govori o čudnoj smrti, često na operacionom stolu. Smrt često ostaje nerazjašnjena. Opasnost od davljenja i silovanja. Osoba često ima tajne neprijatelje koji joj mogu doći glave. Osoba može jednostavno nestati, a da nikada ne bude pronadjena.
Izvor
« Najnovija izmena:: 20:14:20, 24.Avg.2009. lilka »

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
Odg: VIII (osma) kuca - osmo polje
« Odgovor #1 poslato: 21:55:54, 24.Avg.2009. »
Posto je prirodni vladar 8.kuce pluton i mars (kao suvladar ) da li to znaci da se uzimaju u obzir obije planete?npr.vladar osmog -pluton mi je u 3.kuci a mars u 5.kuci...znaci sve se uzima u obzir ili samo pluton?

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • 4
« Odgovor #2 poslato: 01:51:21, 25.Avg.2009. »
Ne,ne...Tamo gde je vrh jedne kuce, to je vladar te kuce. Prirodni vladari se kombinuju sa planetama koje su u toj kuci...da li ce one iz sebe izvlaciti ono najbolje ili najgore.
Kada se spomene prirodan vladar odredjene kuce....on govori o karakteristikama odredjene kuce i njenu eneriguju,pa cemo tvoje pitanje preformulisati i reci ovako...prirodni vladar 8 kuce je skorpije/ a 8 kuca je sve ovo gore sto sam napisala) ,a Skorpijom vladaju Mars i Pluton.
Ne gledas aspekte izmedju prirodnog vladara odredjene kuce...nego pratis vladare i suvladare kuce koje te zanima.
Vladar tvoje 8 kuce počinje u Ribama...sto znaci da je vladar tvoje 8 kuce Neptun, dalji razvoj pratis sa znacenjem odredjenog polja i aspekata koje on pravi u odnosu na druge planete i polja u kojim se nalazi,kao i da li su te planete u egzaltaciji ili izgonu,padu http://mojforum.net/index.php/topic,916.0.html .....dala sam ti i nove pojmove,kako bi procackala,nasla i na taj nacin usla u astro.Nadam se da je delimicno jasno,jer ne umem bas da prenesem,nadam se da ce iskusniji priskociti.
Moj primer
Vladar mog 8 polja su Blizanci(Merkur), suvladar je Rak(Mesec) pratiću vladara,ali cu sustinu dati planetama u kuci.
U toj kuci se zatekao Mars, a Mars je u Raku u padu i tu se lose oseca gubi snagu , medjutim on se nalazi u svom sedistu u prirodnom okruzenju i opet ce tu dobiti malo vise snage nego da je u nekoj drugoj kuci. Medjutim Jupiter mi je u konju (konjukciji) sa Marsom,a Jupiter se odlicno oseca u Raku -se kaze u egzaltaciji..pa je ovaj aspekat-sreca u nesreci :)
« Najnovija izmena:: 03:29:44, 25.Avg.2009. lilka »

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
« Odgovor #3 poslato: 10:34:09, 25.Avg.2009. »
Hvala na obasnjenju...upravo mi nije bio jasan primat koji se (ne)daje prirodnim vladarima odredjene kuce....U svakom sl. primat je na samom vladaru i aspektima koje on pravi..ok ;)

*

Van mreže mia

• **
  • 456
  • 0
  • ko sebe izgubi,nije dostojan spasenja
« Odgovor #4 poslato: 20:27:17, 26.Sep.2009. »
Ne daje se primat prirodnim vladarima,ali se i oni uzimaju u obzir prilikom tumačenja...tako su mene učili ???ako bi neko stručniji hteo da objasni (*o*)

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • 4
« Odgovor #5 poslato: 21:06:25, 26.Sep.2009. »
Kao sto vidis mia ...gore imas  tekstove o vladarima u poljima.
Citat
Citat
Prirodni vladari se kombinuju sa planetama koje su u toj kuci...da li ce one iz sebe izvlaciti ono najbolje ili najgore.
Kada se spomene prirodan vladar odredjene kuce....on govori o karakteristikama odredjene kuce i njenu eneriguju

O vladarima ce detaljno moderatori i Čarobnjak,a imas osnovu, samo pregledaj malo detaljnije.

*

Van mreže mia

• **
  • 456
  • 0
« Odgovor #6 poslato: 21:31:17, 26.Sep.2009. »
hvala :) zbunilo me ovo da se ne gledaju aspekti prirodnih vladalaca..a i pocetnik sam,pa volim da pitam,vi ste na ovom forumu vrlo predusetljivi i raspoloženi da podelite znanje sa nama koji ništa ne znamo...pozdrav

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #7 poslato: 00:05:50, 11.Okt.2009. »
Ne daje se primat prirodnim vladarima,ali se i oni uzimaju u obzir prilikom tumačenja...tako su mene učili ???ako bi neko stručniji hteo da objasni (*o*)
Uzimaju se u obzir ali nemaju neki poseban značaj.
Pre svega, planete u toj kući, vladari te kuće, dispozitori, prirodni vladari...

*

Van mreže mia

• **
  • 456
  • 0
« Odgovor #8 poslato: 01:32:52, 14.Okt.2009. »
Bi li mi neko rekao šta će mi uraditi tranzitni mars kroz 8-mu,jer ce tu boraviti 7 meseci ???,a tu mi je i natalni...oće li mi doneti nečeg dobrog,imam fobiju od 8-me kuće,kao posledicu čitanja  Dupora :) :)Čekam finansijsku pomoć od oca,pa ko velim mars mi vlada 4 kucom(otac),sad ide kroz 8mu(novac drugih )...ima li smisla?

*

Van mreže mia

• **
  • 456
  • 0
« Odgovor #9 poslato: 02:05:56, 23.Okt.2009. »
I dobih ja novac ..možda od mene i bude astrolog  ;)
« Najnovija izmena:: 10:28:58, 24.Dec.2009. lilka »

Stranice: 1 2 3 ... 8 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000