Anketa

Predbracni ugovor?

Da
Ne

Predbracni ugovor

  • Odgovora: 69
Stranice: « 1 ... 5 6 7

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Alicia

  • *****
  • 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 64
  • Pol: Žensko
  • mizantrop 1%
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #60 poslato: 17:59:15, 21.Maj.2012. »
Sumnjam da cu ja ikad izraziti zelju za predbracni ugovor, ali bude li on zelio, i bude li imao meni prihvatljive argumente...
-potpisat cu. :)
Be Weird, at least you will have a unique Personality.
 


*

Van mreže bielenda

  • ***
  • 2 106
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #61 poslato: 18:01:34, 21.Maj.2012. »
Nadam se da cemo biti toliko zaljubljeni da nam nece ni pasti na pamet da racunamo... ;)
 

*

Van mreže narcisa zec

  • *****
    Počasni član
  • 4 384
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #62 poslato: 00:33:57, 22.Maj.2012. »
Ako je nedovršena kuća bila vlasništvo jednog bračnog druga, pa su je nakon zaključenja braka zajedničkim radom dovršili, onda bračni drug koji nije vlasnik ima pravo da traži sudskim putem da se utvrdi njegov doprinos, pa sud može obavezati drugog bračnog druga da ga isplati određeni novčani iznos ili da mu pripadne fizički dio kuće. Naravno, bračni drug koji nije bio vlasnik kuće mora dokazati, preko svjedoka ili materijalnih dokaza, ako ih ima, da je kuća bila nedovršena prilikom ulaska u brak, te da je dovršena u braku. To je malo teže dokazati, ali vrijedi pokušati.

Svidja mi se kako si ovo objasnila kod uvecane vrijednosti posebne imovine jednog od njih ovaj drugi ima pravo na nadoknadu u novcu, sto ti kaza malo je teze dokazati...nadam se da nema sitničara  :D medju bivsim supruznicima (a vjerovatno ima u praksi )  :no:
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta
 

*

Van mreže mila91

  • ***
  • 1 555
  • 11
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #63 poslato: 18:48:14, 22.Maj.2012. »
hoću nešto da vas pitam, vidim da znate dosta, ja baš ne znam
...pitam, zbog iskustava nekih bliskih ljudi
da li i supružnik kod koga ostaje dete, deca, u procesu razvoda, mora da dokazuje deo imovine stečen posle sklapanja braka? zar mu jednostavno, nekako logično, ne pribada bar 2/3?
da li žena u braku bez dece, na ime održavanja kuće, kuvanja, pranja....(jednostavnije, ali ružno rečeno, obavljanja funkciju služavke) može da dobije deo materijalnog?....jedna žena, koju znam, je dobila dosta toga (po meni nepravedno, ali nebitno to sada...bilo bi dugačko da vam pričam čitavu priču)....ostalo mi je nejasno, da li se radilo o predbračnom ugovoru ili postoji zakon koji uređuje i takve situacije
 

*

Van mreže bielenda

  • ***
  • 2 106
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #64 poslato: 08:32:40, 23.Maj.2012. »
Bračna tekovina ( imovina koju su bračni drugovi stekli radom tokom trajanja braka ) po pravilu se dijeli na jednake djelove tj. po pola. Ako jedan od bračnih drugova smatra da mu pripada više mora dokazati da je njegov doprinos u nastanku imovine bio veći.
Bračni drug može u toku brakorazvodne parnice, a najkasnije godinu dana po razvodu braka da traži izdržavanje od svog bračnog druga srazmjerno njegovim materijalnim mogućnostima, ali samo pod uslovom da je nesposoban za rad, nema dovoljno sredstava za izdržavanje ili ako ne može da se zaposli.
 

*

Van mreže mila91

  • ***
  • 1 555
  • 11
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #65 poslato: 18:05:58, 23.Maj.2012. »
hvala puno  (mah:mah)
...cenim da je onda ta, pomenuta žena, imala nekakav predbračni ugovor .... vešta žena, obzirom na okolnosti, a ne izgleda tako  :)
 


*

Van mreže narcisa zec

  • *****
    Počasni član
  • 4 384
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #66 poslato: 22:57:00, 23.Maj.2012. »
ostalo mi je nejasno, da li se radilo o predbračnom ugovoru ili postoji zakon koji uređuje i takve situacije

Porodični zakon, zakon o svojinko - pravnim odnosima, Zakon o obligacionim odnosima štiti izm. ostalog imovinsko -pravne odnose bračnih drugova. E sad ugovorom se taj zakonski rezim moze mijenjati. Dopuniti itd. - to samo kad su imovinko - pravni odnosi u pitanju, što se izdržavanja bračnih drugova i djece tiče to je isključivo regulisano zakonom (Porodičnim) tako da volja br. drugova tu nemoze bitno da promijeni stvari. Jedino može da se ugovori npr. bračnim ugovorom medjusobna finansijska pomoć za sebe ili djecu ali nezavisno od prava koja mu po zakonu pripadaju o čemu je pričala Bielenda.





Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta
 

*

Van mreže IdiJot

  • *
  • 56
  • 3
  • Pol: Muško
  • Ђубре као ја, никад не умире...!
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #67 poslato: 23:01:17, 23.Maj.2012. »
Ако причамо о љубави и браку, онда не...
Ако причамо о интересу ( обично оном задњем ), онда да...
Тандара - Мандара
 

*

Van mreže Ouroboros

  • ***
  • 1 481
  • 30
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #68 poslato: 23:04:55, 23.Maj.2012. »
To mi u startu smrdi na interes.Nisam tip covjeka koji interes i krajnje materijalnosti spaja sa cistom emocijom,koja bi u mom slucaju mogla da bude jedini okidac za brak.
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna
 

*

Van mreže elena86

  • ****
  • 4 388
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #69 poslato: 00:44:31, 25.Mar.2014. »
Ако причамо о љубави и браку, онда не...
Ако причамо о интересу ( обично оном задњем ), онда да...
Slazem se sa ovim.Ako se brak sklapa iz ljubavi onda predbracni ugovor nema sta da trazi u njemu,jer je to samo dokaz da nema poverenja u partnera,pa zasto onda i sklapati brak sa takvom osobom  (*o*)
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca
 


Stranice: « 1 ... 5 6 7

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
0 Odgovora
1056 Pregleda
Najnovije: 18:58:47, 02.Maj.2011.
narcisa zec
0 Odgovora
934 Pregleda
Najnovije: 11:16:21, 09.Avg.2013.
Alicia