Anketa

Predbracni ugovor?

Da
Ne

Predbracni ugovor

  • Odgovora: 69
Stranice: « 1 ... 4 5 6 7 »

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #50 poslato: 21:53:25, 16.Mar.2011. »
Nisam znala da ti na prvom sastanku odmah planiras da je zenis  :o - tom logikom si se vodio kada je u pitanju moj post o pb ugovoru  (*o*)
Nemoj banalizovati! Ko hoce da razume - reazumece.
 


*

Van mreže meda 78

  • ****
  • 2 566
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #51 poslato: 21:58:13, 16.Mar.2011. »
neznam zasto ovakav stav.....ali ok razumem te.....da li i ti mene razumes......ili ko hoce da razume razumece.....nisam ja tako los kao sto mislis....ali stvar ukusa a o njima ne treba raspravljati.....
 

*

Van mreže Maestro

  • ****
  • 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #52 poslato: 16:16:51, 07.Maj.2011. »
Citat
Princ Vilijam i Kejt Midlton, koji će se venčati u petak, potpisali su predbračni ugovor, po kom, u slučaju razvoda, Kejt ima pravo na određenu novčanu sumu umesto na njegovu imovinu, a starateljstvo nad decom pripalo bi Vilijamu.
Zar i ti sine Brute?  :)
 

*

Van mreže faith

  • **
  • 416
  • 21
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #53 poslato: 11:54:11, 11.Maj.2012. »
Kad volish ne mislish.:)

Ne znam, moguce da bih i sastavila ugovor jer inache volim da sagledam "najgoru stranu" situacije i da budem spremna na nju bez obzira na to shto se mozda nikad nece ni desit. A opet postoje i mnoge pravne cake kojima vi mozete da obezbijedite sebe i sachuvate svoje. Vjerujem da ako se budem udavala iz neke lude ljubavi necu ni razmishljat o ugovoru.
 

*

Van mreže bielenda

  • ***
  • 2 106
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #54 poslato: 11:59:09, 11.Maj.2012. »
Nema potrebe, jer sva imovina koju unosimo u braku, po našim zakonodavstvima spada u našu posebnu imovinu i na nju bračni drug nema pravo. Imovina koju zajedničkim radom steknemo za vrijeme trajanja bračne zajednice, je zajednička imovina tj.  bračna tekovina i ona se uglavnom nakon braka dijeli na pola, osim ako jedan bračni drug dokaže da je njegov doprinos u nastajanju te imovine bio veći.
 

*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #55 poslato: 23:21:09, 16.Maj.2012. »
Nema potrebe, jer sva imovina koju unosimo u braku, po našim zakonodavstvima spada u našu posebnu imovinu i na nju bračni drug nema pravo. Imovina koju zajedničkim radom steknemo za vrijeme trajanja bračne zajednice, je zajednička imovina tj.  bračna tekovina i ona se uglavnom nakon braka dijeli na pola, osim ako jedan bračni drug dokaže da je njegov doprinos u nastajanju te imovine bio veći.
Da li se u obzir ima zateceno stanje npr ako kuca nije dovrsena pa je u zajednici zavrse?
 


*

Van mreže bielenda

  • ***
  • 2 106
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #56 poslato: 08:00:51, 17.Maj.2012. »
Ako je nedovršena kuća bila vlasništvo jednog bračnog druga, pa su je nakon zaključenja braka zajedničkim radom dovršili, onda bračni drug koji nije vlasnik ima pravo da traži sudskim putem da se utvrdi njegov doprinos, pa sud može obavezati drugog bračnog druga da ga isplati određeni novčani iznos ili da mu pripadne fizički dio kuće. Naravno, bračni drug koji nije bio vlasnik kuće mora dokazati, preko svjedoka ili materijalnih dokaza, ako ih ima, da je kuća bila nedovršena prilikom ulaska u brak, te da je dovršena u braku. To je malo teže dokazati, ali vrijedi pokušati.

Mislim da bračni ugovor ima smisla samo ako su primanja jednog bračnog druga nesrazmjerno veća od primanja drugog bračno druga. U suprotnom, nema potrebe.
 

*

Van mreže mila91

  • ***
  • 1 555
  • 11
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #57 poslato: 00:46:31, 20.Maj.2012. »
ima smisla, obzirom na sve životne priče oko mene.... ali onda nikada neću ni da se udajem
u sve ulazim kao da je zauvek, kada mi je stalo, maksimalno dajem sebe....nikada se posle nisam pokajala....tako sam se osećala i to je ok
a onda na kraju, nekakav papir, kojim štitimo svako svoje, materijalno....ne znam, praktično je, ali devalvira sva moja i nadam se njegova osećanja, koja se valjda neuporedivo, bitnija, značajnija, od tog materijalnog
...razumem vas, malo vam se  :povraca: od mene
ma nemam ja pojma, evo ćutim  :dontunderstand:
 

*

Van mreže Maestro

  • ****
  • 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #58 poslato: 11:02:30, 20.Maj.2012. »
Ako je nedovršena kuća bila vlasništvo jednog bračnog druga, pa su je nakon zaključenja braka zajedničkim radom dovršili, onda bračni drug koji nije vlasnik ima pravo da traži sudskim putem da se utvrdi njegov doprinos, pa sud može obavezati drugog bračnog druga da ga isplati određeni novčani iznos ili da mu pripadne fizički dio kuće. Naravno, bračni drug koji nije bio vlasnik kuće mora dokazati, preko svjedoka ili materijalnih dokaza, ako ih ima, da je kuća bila nedovršena prilikom ulaska u brak, te da je dovršena u braku. To je malo teže dokazati, ali vrijedi pokušati.

Mislim da bračni ugovor ima smisla samo ako su primanja jednog bračnog druga nesrazmjerno veća od primanja drugog bračno druga. U suprotnom, nema potrebe.
I ovaj sto je vlasnik mora da ima svedoke i materijalne dokaze da je samo on ulagao ili se varam?
Uzima se u obzir i zajednicki zivot, ako je jedan ulagao a drugi izdrzavao clanove domacinstva ili i tu gresim?  ;)
 

*

Van mreže bielenda

  • ***
  • 2 106
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #59 poslato: 17:52:04, 21.Maj.2012. »
Prilikom diobe bracne tekovine uzima se u obzir doprinos njenom nastanku od strane oba bracna druga za vrijeme trajanja bracne zajednice. Pod doprinosom se podrazumijeva i podizanje i vaspitavanje djece, odrzavanje domacinstva i sl. od strane bracnog druga koji nije radio... Ovo su najslozeniji sporovi i znaju da traju dugo...
 


Stranice: « 1 ... 4 5 6 7 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
0 Odgovora
1056 Pregleda
Najnovije: 18:58:47, 02.Maj.2011.
narcisa zec
0 Odgovora
934 Pregleda
Najnovije: 11:16:21, 09.Avg.2013.
Alicia