Anketa

Predbracni ugovor?

Da
Ne

Predbracni ugovor

  • Odgovora: 69
Stranice: « 1 ... 3 4 5 6 7 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže narcisa zec

  • *****
    Počasni član
  • 4 384
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #40 poslato: 00:47:42, 28.Feb.2011. »
Medo, dijelim twoje zaprepascenje (mah:mah) ipak danas cu cudni medjuljudski odnosi. Ne poznajem nikog iz okruzenja ko je sklopio pb ugovor ali nazalost znam slucaj dugogod.harmonicnog braka koji je imao ruzan epilog pa i kad su owe stw. U pitanju. Ja nisam za sklapanje owog ug. Ali nebih ni rizikowala ;D Za swe ima rjesenje
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta
 


*

Van mreže meda 78

  • ****
  • 2 566
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #41 poslato: 00:55:30, 28.Feb.2011. »
slazem se narcisa...za sve ima resenja....ako smo ljudi....a ne neljudi......lako je biti sirovina.....nista lakse....budi covek....ma koliko to nekom gorko zvucalo.....
 

*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #42 poslato: 12:11:16, 15.Mar.2011. »
Svi pricaju o tom ugovoru a nema nikog ko ga je sklopio  :)
 

*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #43 poslato: 14:08:39, 15.Mar.2011. »
Svi pricaju o tom ugovoru a nema nikog ko ga je sklopio  :)


"Cist racun - duga ljubav" ;) Ovi su ugovori mnogo cesci u svetu nego kod nas.
Poslednji podatak koji sam pronasla kaze da je kod nas sklopljeno svega 106 predbracnih ugovora.
Ponovicu jos jednom: meni je ok sve dok se ugovorom regulisu samo imovinska pitanja, kako vezana za imovinu koja se unosi u zajednicu prilikom sklapanja braka, tako i za imovinu koja se stice tokom braka.

Nije mi jasno zbog cega vecina osudjuje sklapanje ovih ugovora i ima stav da je sklapanje predbracnog ugovora ravno odredjivanju "roka trajanja" samog braka?
 

*

Van mreže narcisa zec

  • *****
    Počasni član
  • 4 384
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #44 poslato: 15:23:41, 15.Mar.2011. »



Nije mi jasno zbog cega vecina osudjuje sklapanje ovih ugovora i ima stav da je sklapanje predbracnog ugovora ravno odredjivanju "roka trajanja" samog braka?


Vjerovatno iz razloga sto se u startu dovodi u pitanje povjerenje zbog predostroznosti itd.
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta
 

*

Van mreže meda 78

  • ****
  • 2 566
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #45 poslato: 20:19:23, 15.Mar.2011. »
ma neeeeee......dovodi se u pitanje komsija i njegov problem na selu sa njegovima.....daj bre budite iskreni.....to bar nije tesko ....a zivot je tezak...ok ....ali zato je i zivot....pa sta smo mi ako ne budemo bolji od nasih.......mi smo gori........nazalost....
 


*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #46 poslato: 10:40:47, 16.Mar.2011. »
Vjerovatno iz razloga sto se u startu dovodi u pitanje povjerenje zbog predostroznosti itd.
Sto i nije tako lose ;)
U praksi postoje slucajevi razvoda gde se prica ne moze okoncati vec 10ak godina upravo iz razloga koji se zove podela imovine.
Samo mi nemojte izaci s argumentom da se sa nekom osobom nikada ne bi upustili u avanturu zvanu brak, a da pritom ne znate 100% kakva je ono. Ni sebe 100% ne poznajemo i ne mozemo znati kako cemo reagovati u odredjenim situacijama, a kamoli partnera.


Predbracni ugovor - da, zasto da ne i ne, nije to nepoverenje.
ma neeeeee......dovodi se u pitanje komsija i njegov problem na selu sa njegovima.....daj bre budite iskreni.....to bar nije tesko ....a zivot je tezak...ok ....ali zato je i zivot....pa sta smo mi ako ne budemo bolji od nasih.......mi smo gori........nazalost....
(*o*)

 

*

Van mreže meda 78

  • ****
  • 2 566
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #47 poslato: 12:22:09, 16.Mar.2011. »
ma lepo napravis sv-i....sa svim svojim nepokretnostima.....svom ustedjevinom....svime sto se vodi na tvoje ime....odstampas.. i das buducem partneru....na prvom sastanku....pod uslovom da i on da isto to tebi......i sad ako kasni uplatu za kablovsku ili nije platio struju za ovaj mesec......onda i nije moj tip........ili je kreditno nesposoban ili ima ratu za kredit...ili je u dozvoljenom minusu......ma pali bre decko......
 

*

Van mreže narcisa zec

  • *****
    Počasni član
  • 4 384
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #48 poslato: 13:11:33, 16.Mar.2011. »
Sto i nije tako lose ;)
U praksi postoje slucajevi razvoda gde se prica ne moze okoncati vec 10ak godina upravo iz razloga koji se zove podela imovine.

Da ali postoji i drugi način da unaprijed "osiguraju" to pitanje a da npr ne sklapaju pb ugovor.
Predbracni ugovor - da, zasto da ne i ne, nije to nepoverenje. (*o*)
Ja idem logikom da se volimo, da tu nema iskristalisanih interesa (sto je moje tvoje je i obratno) i prica o pb ugovoru bi mi bila bzv. priznajem  :) ali...
 to da nas zajednički stan bude upisan i na moje i na njegovo ime ili moj stan na moje a negov na njegovo to je ok.
ako kasni uplatu za kablovsku ili nije platio struju za ovaj mesec......onda i nije moj tip........ili je kreditno nesposoban ili ima ratu za kredit...ili je u dozvoljenom minusu......ma pali bre decko......
Medo, nisam znala da te zanimaju i decki  ;D sala mala
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta
 

*

Van mreže meda 78

  • ****
  • 2 566
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #49 poslato: 15:01:01, 16.Mar.2011. »
ne ...ok javljaju se samo devojke....pa sam hteo da  iskarikiram malo situaciju.....decki su ok.....ako ste i vi .....potpisujem....
 


Stranice: « 1 ... 3 4 5 6 7 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
0 Odgovora
1056 Pregleda
Najnovije: 18:58:47, 02.Maj.2011.
narcisa zec
0 Odgovora
934 Pregleda
Najnovije: 11:16:21, 09.Avg.2013.
Alicia