Anketa

Predbracni ugovor?

Da
Ne

Predbracni ugovor

  • Odgovora: 69
Stranice: « 1 2 3 4 5 ... 7 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #20 poslato: 23:15:01, 28.Dec.2009. »
Bas danas sam na TV-u cula kako se sve vise parova odlucuje na predbracni ugovor.
Kao sto rekoh, meni je to sasvim OK i nema veze sa udajom iz interesa, naslucivanjem razvoda i sl. Pa i sam brak (formalni, sa papirima) je ugovor, zasto onda ne bi sklopili jos jedan, predbracni ugovor? (*o*)
 


*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #21 poslato: 10:14:44, 30.Dec.2009. »
Zato sam Crveni i postavila pitanje da li bi tako razmisljala i da ima mnogo novca  (mah:mah)
 

*

Van mreže crvena

  • *****
    Počasni član
  • 3 277
  • 7
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #22 poslato: 11:07:17, 30.Dec.2009. »
Hm... Nije da sam ostala bez odgovora.. Evo me.. 
Meni zapravo ni brak kao ugovor nista ne znaci pa samim tim ni predbracni ugovor.. 
Mozda sam ja samo "prezaljubljena".. Ali zaista, iz ove pozicije u kojoj sam sada, to mi je zaista skroz bezveze..  Pa cak i da imam novca..
Kada je u pitanju moj sadasnji decko i, verujem buduci muz, tako nesto ne dolazi u obzir...
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...
 

*

Van mreže revelation09

  • ***
  • 905
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #23 poslato: 13:51:26, 30.Dec.2009. »
Institut predbracnog ugovora postoji kako bi se dodatno zastitio interes svakog pojedinca koji stupa u brak. Ulaskom u brak, bez obzira sto je to zajednica zivota dvoje ljudi, mi ne gubimo svoju individualnost i sopstveni interes ( ma koliko ovo sad zvucalo egocentricno ).
Porodicni zakon je dosta sirok jer priroda braka i porodice kao intimnie zajednice, same po sebi su takve da ne dozvoljavaju drzavi tj. zakonodavcu da konkretnije rjesava neka pitanja ( jer bi se to tretiralo kao narusavanje privatnosti ). Zbog toga, porodicni zakoni su dosta siroki i ostavljaju dosta praznog prostora koji je ujedno pogodan i za manipulaciju! Buduci da je brak ujedno i ekonomska zajednica, a zakon rjesava samo okvirno pitanja posebne i zajednicke imovine bracnih drugova, kada dodje do diobe imovine jednog ili oba supruznika ( za zivota ili u slucaju smrti ), tu mogu nastati problemi oko podjele imovine tj. utvrdjivanja udjela svakog supruznika u zajednickoj imovini.
Upravo iz tih razloga potreban je predbracni ugovor kako bi se na konkretniji nacin definisali pojmovi posebne i zajednicke imovine ( kako se ne bi desilo da se jedan od supruznika neosnovano obogati na racun drugog).
Mozda na prvi pogled djeluje da je ovaj ugovor bitan za one bracne drugove medju kojima postoji bitna nesrazmjera u licnim primanjima, ali licno smatram da je ovaj ugovor uopste koristan jer se njime moze jasno precizirati koja ce se sredtva slivati za potrebe zajednice zivota, a koja sredstva ce ostati licna vasa tj. sluziti licnim potrebama.

Ja kao pravnica, ali i nezavisno od toga, svakako bih razmislila, pa mozda i sastavila jedan takav ugovor, a sadrzina bi zavisila od toga ko je supruznik :)

*

Van mreže decko u usponu

  • ***
  • 687
  • 1
  • Pol: Muško
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #24 poslato: 15:15:39, 30.Dec.2009. »
Hm... Nije da sam ostala bez odgovora.. Evo me.. 
Meni zapravo ni brak kao ugovor nista ne znaci pa samim tim ni predbracni ugovor.. 
Mozda sam ja samo "prezaljubljena".. Ali zaista, iz ove pozicije u kojoj sam sada, to mi je zaista skroz bezveze..  Pa cak i da imam novca..
Kada je u pitanju moj sadasnji decko i, verujem buduci muz, tako nesto ne dolazi u obzir...
slazem se sa tobom ali da li si nekad pomislila da je to naivno?
ok imas poverenja ali ljudi se menjaju i bas zbog toga nikad ne reci nikad  ;)
 

*

Van mreže crvena

  • *****
    Počasni član
  • 3 277
  • 7
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #25 poslato: 15:47:44, 30.Dec.2009. »
Heh, ovaj put sam sigurna ;)
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...
 


*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #26 poslato: 21:37:53, 30.Dec.2009. »
Heh, ovaj put sam sigurna ;)
Ma vise nista nije sigurno  (*o*)

Hm... Nije da sam ostala bez odgovora.. Evo me.. 
Meni zapravo ni brak kao ugovor nista ne znaci pa samim tim ni predbracni ugovor.. 
Mozda sam ja samo "prezaljubljena".. Ali zaista, iz ove pozicije u kojoj sam sada, to mi je zaista skroz bezveze..  Pa cak i da imam novca..
Kada je u pitanju moj sadasnji decko i, verujem buduci muz, tako nesto ne dolazi u obzir...
Nisi me razumela.Nisam htela da kazem da sam "za" predbracni ugovor nego da je to jednostavno realnost  (*o*)
Stvarno ne znam ni sama  (*o*)
 

*

Van mreže Gagi

  • *
  • 73
  • 0
  • Pol: Muško
  • probaj.da.me.ulovish. Samo Kulijana
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #27 poslato: 05:27:36, 18.Jun.2010. »
ja sa mojom sadasnjom curumo buducom(BOGZNA STA)nikada buduci da mnogi misle da imam previshe poverenja u nju ... ali svaka se veza gradi na osnovu povjerenja ZaR nE ? .
ULICA.To.Je.To.ono.Sto.Znam.ono.Sto.smem.Drugo.Nista.ne.Razumem.
 

*

Van mreže sladjica

  • ***
  • 949
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #28 poslato: 17:29:52, 18.Jun.2010. »
Nemam ništa protiv kada bi mi budući predložio da potpišemo predbračni ugovor, nekako mi je to ok...
 

*

Van mreže Gagi

  • *
  • 73
  • 0
  • Pol: Muško
  • probaj.da.me.ulovish. Samo Kulijana
Odg: Predbracni ugovor
« Odgovor #29 poslato: 03:18:50, 19.Jun.2010. »
kako sto sam rekao NEDOSTATAK POVJERENJA
ULICA.To.Je.To.ono.Sto.Znam.ono.Sto.smem.Drugo.Nista.ne.Razumem.
 


Stranice: « 1 2 3 4 5 ... 7 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
0 Odgovora
1056 Pregleda
Najnovije: 18:58:47, 02.Maj.2011.
narcisa zec
0 Odgovora
933 Pregleda
Najnovije: 11:16:21, 09.Avg.2013.
Alicia