Test opste informisanosti - TOI

• Odgovora: 3

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Avantura

• **
  • 396
  • 3
  • Pol: Žensko
  • SuperLady
Test opste informisanosti - TOI
« poslato: 20:19:31, 16.Maj.2009. »
Da li imate iskustva sa polaganjem ovog testa na prijemnom za fakultet? Kako ste prosli? ;D

Da li se za test uopste treba/moze pripremati i kako?
Pada mi na pamet pracenje dnevne stampe, tv kvizova... Ovaj novi kviz na B92, Narod protiv, deluje mi pogodno, posto se bas dosta pitanja provuce tokom jedne emisije i ta pitanja mi deluju slicno ovima koja se mogu naci na testu. Sta mislite?

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Odg: Test opste informisanosti - TOI
« Odgovor #1 poslato: 21:27:27, 16.Maj.2009. »
Uh...secam ga se sa prijemnog..a onda sam upisala fakultet ( Filozofski) i shvatila kako se pravi...studenti na drugoj godini psihologije dobiju na vezbama zadatak da napisu pet najbesmislenijih pitanja koja mogu da smisle sa pet ponudjenih odgovora...;D
Ja ga pokusah spremati...znala sam cele dinastije Karadjordjevica i Obrenovica, koje jezero je najdublje, koje najvece, koji planinski venac najduzi, grcku i rimsku mitologiju, rimske brojeve, maje, asteke....znaci enciklopedije, svi edukativni programi o starim civilizacijama... rijechnik stranih rijeci od Kljajica je bio knjiga sa kojom sam isla na spavanje...i na kraju kad dodjoh na ispit jedno od pitanja je bilo...Ko je u filmu Odiseja 2001 spasao brod (parafraziram, davno bese)... ;D na srecu me naterase malo pre toga da odgledam film... 8)

sve u svemu, spremanje za ovaj ispit je po meni skoro pa nemoguca misija..al' ako nista drugo, barem posle toga ima koju informaciju u glavi vise... ;)

Moj natal Oprez - aktivira se nakon 30-e poruke

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
« Odgovor #2 poslato: 17:24:22, 23.Maj.2009. »
Osim prosecnog obrazovanja potrebno je da osoba bude upucena u sva trenutna zbivanja i da ima potrebu da sve zna. Tu dolazi u obzir, internet, tv, kviz, stampa, pracenje dogadjaja na sve nacine...  iako to ne budu nacini da dodje do neke informacije mogu biti bar putokaz  ;)

*

Van mreže 2be3

• *
  • 3
  • 0
« Odgovor #3 poslato: 02:15:15, 18.Sep.2009. »
Nije tezak, polagala ga na prijemnom.
Mogu ti biti neka pitanja na koja odgovore mozes naci na tv u vezi nekih poznatih licnosti.

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000