VII (sedma) kuca - sedmo polje

• Odgovora: 420
Stranice: 1 2 3 ... 43 »

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
VII (sedma) kuca - sedmo polje
« poslato: 21:33:26, 16.Apr.2009. »
Sedma kuca ugaona
Prirodni znak: Vaga
Prirodni vladalac: Venera
Kuca sustine
Kljucna rec: Duznost

Sedma kuca pokazuje poslovno i bracno partnerstvo, brak, razvod, ugovore, parnice, pogodbe, sporazume, sve poslove sa javnoscu i kako vas javnost prihvata. Ona pokazuje vase otvorene neprijatelje, vasu saradnju sa drugima, ili pak nedostatak saradnje. Ona ukazuje na to sto vam najvise nedostaje, buduci da je suprotna prvoj kuci koja pokazuje vase najace karakterne osobine. Ova kuca ukazuje na vas stav prema braku, na vaseg partnera, vrstu i kvalitet braka, kao i na to koliko biste brakova mogli da imati. Ona isto tako oznacava vase babe i dede, kao i sve one ljude koji bi kao posrednici mogli delovati na vase ime.

Sedma kuća nam ukazuje na seksualne stvari, brak, partnerstva, kvalitet bračnog života, zaljubljenost, uživanja. Vezana je za zakonska pitanja, sporove, razvode, parnice, molbe, trgovinu, ugovore, poslovanje, biznis, transakcije, sklapanje poslova, udruživanja, sukobe.
Iz ove kuće možemo sagledati odnose sa drugima, odnos prema umetnosti, talente. Na zdravstvenom planu vezana je za bubrege, polne organe, noge...
Iz nje posmatramo i decu (drugo dete posebno, prvo se gleda kroz 5. kucu).
Ona se tice svih ljudskih odnosa, grupnih aktivnosti i rada, partnerskog duha, javnosti i javnog zivota (uopsteno, odnosa sa drugim ljudima). Ova kuca je odgovorna za putovanja i odlaske u inostranstvo, kao i sam zivot u inostranstvu. S obzirom da je ona 10. kuca brojano od 10, ona se takodje tice poslovanja i biznisa, ali prvenstveno privatnog biznisa, i ulaska u partnerske poduhvate.

U odnosu na prvu kucu, koja lezi preko puta ove kuce, sedma kuca se tice i otvorenosti i ekstrovertiranosti i potpunog izrazavanja. Znaci, svaka planeta koja se nalazi u ovoj kuci je veoma izrazena i eksponirana.

Prema teoriji izvedenih kuca, iz ove kuce posmatramo i komfor, lepe stvari u zivotu, zabave i razonode, zivotni prosperitet i napredak. Precizno posmatramo ona se odnosi na urinarni sistem, besiku, prostatu i predeo oko pupka.

izvor sa neta

Moj natal Oprez - aktivira se nakon 30-e poruke

Sledeći korisnici su zahvalili na ovoj poruci: sunshine_Dijana

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • 4
Odg: VII (sedma) kuca - sedmo polje
« Odgovor #1 poslato: 19:56:19, 24.Avg.2009. »
Venera-Vaga

Vladar sedmog u prvom polju horoskopa
Ove osobe ne vole da budu same i imaju snažnu želju za zajedničkim životom i druženjem. Brak im je veoma važna stvar u životu i ne odriču ga se lako. Može ukazati na bavljenje javnim poslom ili politikom.
Vladar sedmog u drugom polju horoskopa
govori o finansijski stabilnom partneru, kao i materijalne sigurnosti do koje osoba dolazi ulaskom u brak. Ukoliko je planeta benefična ukazaće na bogat brak i stabilnu finansijsku situaciju, a ukoliko je u pitanju malefična planeta partner može biti raspikuća kao i neko kome prete razne opasnosti.
Vladar sedmog u trećem polju horoskopa
može govoriti o drugom braku, kako same osobe tako i partnera, a ljubav se često pronalazi u komšiluku, i ne tako retko supružnik se može baviti trgovinom ili novinarstvom. Partner je obično inteligentan, promućuran i snalažljiv.
Vladar sedmog u četvrtom polju horoskopa
govori o partneru koji je vezan za dom i porodicu, a inače potiče iz imućne i poštovane porodice. U muškom horoskopu ukazaće na mogućnost venčavanja sa domaćicom koja nema posao i posvećena je domu i deci. Do nasledstva se može doći preko partnera.
Vladar sedmog u petom polju horoskopa
može ukazivati na brak zbog dece, ili brak sa dosta mladjim partnerom. Inače osoba je mnogo emotivno vezana za partnera. Takodje, u braku se mogu pojaviti problemi zbog sklonosti ka novim poznanstvima i tendenciji da se sklapaju veze sa strane.
Vladar sedmog u šestom polju horoskopa
nije najpovoljnija pozicija za brak i često ukazuje na tajne i prevare. Takodje, partner može bolovati od neke hronične bolesti ili biti notorni lažov. Osoba partnera može upoznati na poslu ili kada udje u brak zajedno sa njim krenuti u posao. Osoba voli timski rad.
Vladar sedmog u sedmom polju horoskopa
dobar znak za brak. Partner je veoma važan faktor u životu osobe i njemu će većina odluka biti prepuštena. Podrška javnosti, mogućnost bavljenja politikom.
Vladar sedmog u osmom polju horoskopa
može ukazivati na smrt partnera, ali gotovo uvek donosi razvod. Strasti su osnova braka, kad one utihnu i brak počinje da se raspada. Dobro za seksualne odnose, ali i finansijko stanje partnera. Supružnik dobija veće nasledstvo.
Vladar sedmog u devetom polju horoskopa
govori o mogućem braku sa strancem, ili o partneru koji ima kontakte sa inostranstvom. Osobu privlače partneri iz drugačijeg društvenog, etničkog ili religioznog porekla. Odnosi sa rodbinom bračnog druga mogu biti veoma dobri. Ukoliko je u pitanju malefična planeta u lošim aspektima partner može otputovati za inostranstvo i više se nikad ne vratiti.
Vladar sedmog u desetom polju horoskopa
pozicija koja ukazuje da osoba ceni i poštuje partnera,a sebe staavlja u drugi plan. Partner može imati uspešnu karijeru, zahvaljujući kojoj stiče ugled u društvu. Partner može biti značajno stariji.
Vladar sedmog u jedanaestom polju horoskopa
donosi prijateljstvo izmedju supružnika i nakon rastanka, a partner može biti razveden i imati decu iz prethodnog braka. Sloboda u braku je naglašena.
Vladar sedmog u dvanaestom polju horoskopa
obično ne vodi u brak, a kada do njega i dodje teško je održiv. Uz dodatne loše aspekte govori o stradanju partnera. Partner može biti psihički labilan, neiskren, tajnovit. Ukoliko je u pitanju malefična planeta veoma nepovoljno za partnerske odnose.
Izvor

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • 4
« Odgovor #2 poslato: 10:09:16, 25.Avg.2009. »

Vladar sedmog u trećem polju horoskopa
može govoriti o drugom braku, kako same osobe tako i partnera, a ljubav se često pronalazi u komšiluku, i ne tako retko supružnik se može baviti trgovinom ili novinarstvom. Partner je obično inteligentan, promućuran i snalažljiv.

Hm, vidis ovo mi nikad ne bi palo na pamet...al' se uklapa..;)

Moj natal Oprez - aktivira se nakon 30-e poruke

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #3 poslato: 11:44:55, 25.Avg.2009. »
Citat
Vladar sedmog u drugom polju horoskopa
govori o finansijski stabilnom partneru, kao i materijalne sigurnosti do koje osoba dolazi ulaskom u brak. Ukoliko je planeta benefična ukazaće na bogat brak i stabilnu finansijsku situaciju, a ukoliko je u pitanju malefična planeta partner može biti raspikuća kao i neko kome prete razne opasnosti.

Moj slucaj  ;)
SO u Ovnu u II polju SO0*ME120*JU i UR  ;D

(rzm) samo mi se ne svidjaja dispozitor SO tj. aspekti koje MA u Ovnu pravi!

*

Van mreže Feniks

• 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
« Odgovor #4 poslato: 02:30:23, 13.Okt.2009. »
Imam problem u vezi sa ovim poljem. Sta ovde da gledam zapravo..? Imam Veneru(u IX)..a sta sa Marsom(u VI) i Plutonom(u VII). Moze li mala pomoc?! Smernica..
« Najnovija izmena:: 02:32:41, 13.Okt.2009. Feniks »

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #5 poslato: 13:35:40, 13.Okt.2009. »
Mislim da prvo treba pogledati planete u VII polju pa zatim vladara (u kom je znaku, u kojoj kuci) a ne treba zanemariti ni suvladara VII polja (*o*) .

Sledeći korisnici su zahvalili na ovoj poruci: sunshine_Dijana

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • Zahvaljeno: 4 puta
  • 19
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #6 poslato: 13:42:28, 13.Okt.2009. »

Imam problem u vezi sa ovim poljem. Sta ovde da gledam zapravo..? Imam Veneru(u IX)..a sta sa Marsom(u VI) i Plutonom(u VII). Moze li mala pomoc?! Smernica..

∞ ti si Mars
∞ bračni partner kombinacija i Venere i Plutona
∞ ali treba uzeti u obzir i planete u VII polju, jer po starom pravilu to pokazuje potencijalne partnere koje osoba ima u toku života
•○• natal •○•
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

*

Van mreže Feniks

• 983
  • 1
« Odgovor #7 poslato: 14:09:08, 13.Okt.2009. »
Ako je suditi po Marsu - vladar VII je u VI-om polju, do sad sam izbegla dve veze koje su "pretile" da se zavrse brakom.. :pijani:i tu sam se ja donekle pitala, jer u sustini timski rad podrazumeva = dvoje (ili vise) ;).. Upoznala na poslu..da! ;D

Jedan od razloga zbog kog sam odbacivala te veze kao dugotrajne(vecne), je i to sto jakooo.. zelim da prepustim inicijativu partneru..tradicionalno, ali sukob nastaje kad u podsvesti znam da nije superiorniji na neki nacin u odnosu na mene. U suprotnom ako to uradim sa nekim ko to ne pokazuje, sama cu biti kriva za raspad braka u buducnosti.
Dakle..
Tako da mi se cini da ovaj Pluton(ako je on suvladar) vise opisuje kakvog partnera trazim.
Ima tu logike  :)
« Najnovija izmena:: 14:25:58, 13.Okt.2009. Feniks »

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #8 poslato: 18:47:21, 13.Okt.2009. »
Feniks, prvo što gledaš u analizi bilo koje kuće su planete u toj kući - jer one su tu postavljene iz određenog razloga.
Dalje, vladar tvoje VII kuće je Venera a ne Mars. Partner i posao su povezani jer je Merkur vladar VI kuće blizu Descedenta i Jupitera koji je najbliži DC-u, tu je i sekstil sa Venerom vladarem VII kuće...

*

Van mreže Feniks

• 983
  • 1
« Odgovor #9 poslato: 03:36:53, 23.Okt.2009. »

Vladar sedmog u devetom polju horoskopa
govori o mogućem braku sa strancem, ili o partneru koji ima kontakte sa inostranstvom. Osobu privlače partneri iz drugačijeg društvenog, etničkog ili religioznog porekla. Odnosi sa rodbinom bračnog druga mogu biti veoma dobri. Ukoliko je u pitanju malefična planeta u lošim aspektima partner može otputovati za inostranstvo i više se nikad ne vratiti.

Hm.kod mene nalazim sve crnje od crnjeg..s obzirom da mi je ljubav najbitnija u zivotu..

Ni aspekti Venere me nisu bash ohrabrili..sextil Merkur, sextil Jupiter, sextil Saturn, sextil Pluton, konjukcija Neptun, trougao s Asc.
Samo sam iscitavala, nisam bas dobila pravu "sliku" ..  :(

Cini mi se kao totalno kontradiktorno..  (*o*)
« Najnovija izmena:: 03:39:56, 23.Okt.2009. Feniks »

Stranice: 1 2 3 ... 43 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000