Pluton u V (petoj) kuci - 5. polju

• Odgovora: 72
Stranice: 1 2 3 ... 8 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže ♥ Lutka♥

• **
  • 315
  • 0
  • Pol: Žensko
  • el destino es así...
Pluton u V (petoj) kuci - 5. polju
« poslato: 20:41:07, 16.Apr.2009. »
Pluton je neosobno i posljednje tijelo astrološkog sustava i vlada znakom Scorpia. Nalazi se iza Neptuna. Njegovi djelovi simbolički su duboko ukorijenjeni u ljudsku prirodu i psihu, a iskustva Plutona su duboka, jedinstvena i preobražavajuća. Pluton simbolizira "krajnju točku koncentrirane snage" koja se može korisno upotrijebiti ako je osoba duhovno orjentirana prema svom centru iznutra. Tada kroz njega može ostvariti vrlo dubinska iskustva unutarnjeg razvoja. U protivnom kada se okreće drugima je vrlo destuktivan.

Točka Plutona je točka natalne karte u kojoj se nalaze duboko ukorjenjeni psihički utisci koji nisu laki za kontroliranje, jer u svjesnom životu nameću prisilne i opsesivne obrasce ponašanja. U toj točci se ego osjeća snažnim i dominantnim, vidi sebe kao gospodara situacije. Plutonov položaj u natalnoj karti je točka u kojoj individua pokušava nametnuti svoju volju drugima. To je točka u kojoj se individua želi osoboditi "zla" iz svoje duše ne bi li integrirala te djelove. Ali za tu rabotu mora posjedovati izuzetno razvijenu svijest da to napravi na pravi način, tj. neuništavački. Za Pluton je karakteristično da on istovremeno sadrži sve starije psihološko emotivne oblike spremne na odrez, ali i snagu, silu koja će proizvesti te oblike.

Kada se to spusti na nivo individue koja nema razvijenu svijest o sebi i drugima Pluton je zaslužan za pretjerivanje, snažne emotivne poremećaje s željom da se demonstrira kompleks moći. Kao i zasljepljenost i težnja za upravljanjem drugima u svrhu ostvarenja vlastitih ciljeva. Kada bi ljudi postali besmrtni možda bi i ovladali prirodom Plutona, ali dok to ne ostvare, ostaje im da se bore s Plutonovim demonima.

5. Polje je prirodno polje Sunca, a Pluton je svojom energijom posve suprotan Sunčevu principu. Sunce grije, ono veliča život i širi, ono je faktor planetarne hijerarhije, dok Pluton snagu koncentrira u jednu točku i vlada tamnim djelovima psihe gdje nema ni tračka Sunca. Ipak ove dvije energije imaju sličnosti...kao što se Sunce ne može "ugasiti", tako se i Pluton ne može "uništiti". Točka Plutona u 5. polju ima naglasak na tome da osoba želi napraviti nešto izuzetno i biti najbolja, biti the best. Osnovna lekcija ovog položaja jest da osoba nauči biti zadovoljna svojim mjestom u svijetu, te da nađe konstruktivni oblik da izrazi svoje vlastito "ja" na način da svoju ogromnu energiju ovog polja usmjeri da napravi nešto izuzetno.

Energija tijela koje se nalazi u 5. polju ima veliku potrebu za priznanjem i potvrđivanjem, te ekstremnom pažnjom. Osobama s Plutonom u 5. polju je izuzetno teško prihvatiti vlastitu "sudbinu". Zato jer pod ostvarenjem sudbine podrazumjevaju izraz i ostvarenje svoje kreativnosti, te pohvale i priznanja za to, a ako ih ne primi u količini kojoj je očekivala nastaju veliki emocionalni problemi. Kako je 5. polje polje kreativnosti i osobnog izražavanja u koje spada i potomstvo, ovakav položaj osim što posjeduje snažnu kreativnu, posjeduje i reproduktivnu moć.
« Najnovija izmena:: 20:28:16, 18.Nov.2009. * Charobnjak * »

http://i387.photobucket.com/albums/oo320/nensilovepink/ancy-1.gif al' nista me se ne tice i malo sta me pomera i dotice sem mozda nje <3

*

Van mreže Medjik

• *
  • 19
  • 0
Odg: Pluton u V (petoj) kuci - 5. polju
« Odgovor #1 poslato: 10:12:59, 17.Nov.2009. »
Valjda zbog tog zločestog plutona koji je ušao u moju nat.5.kuću osjećam stalno nezadovoljstvo što sam do sada postigla i sa svojim životom općenito-inače po prirodi nisam takva-uvijek sam optimista i uspijem se nekako izvući :(

*

Van mreže mica88

• **
  • 252
  • 0
« Odgovor #2 poslato: 20:23:39, 18.Nov.2009. »
Valjda zbog tog zločestog plutona koji je ušao u moju nat.5.kuću osjećam stalno nezadovoljstvo što sam do sada postigla i sa svojim životom općenito-inače po prirodi nisam takva-uvijek sam optimista i uspijem se nekako izvući :(

Mislim da ces biti neispunjena,mada mozda imas i probleme oko odrazavanja veze...Samo treba biti optimista,cak i kada je najteze u zivotu :D

*

Van mreže Ch

• 12 178
  • Zahvaljeno: 25 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #3 poslato: 20:30:18, 18.Nov.2009. »
Tema je vise za one koji natalno imaju Plutona. U delu prediktivna astrologija postoji tema tranzit Plutona.

*

Van mreže walex

• *
  • 15
  • 0
« Odgovor #4 poslato: 18:03:58, 12.Avg.2010. »
To za nezadovoljstvo je tacno i ma koliko postigli nikad nismo zadovoljni .. Meni je pluton u 5. polju u skorpiji retrogradan :;

*

Van mreže Alicia

• 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 64
  • mizantrop 1%
« Odgovor #5 poslato: 21:55:05, 12.Avg.2010. »
Meni je pluton u 5. kuci u sco. 8) jos u konjukciji sa merkurom...usrecih se pravo :o
Be Weird, at least you will have a unique Personality.

*

Van mreže Avantura

• **
  • 396
  • 3
  • SuperLady
« Odgovor #6 poslato: 13:12:57, 15.Avg.2010. »
Isto :)

Pluton u petoj kući

Peta kuća povezana je sa stvaralačkim principom koji predstavlja čovekov božanski potencijal. Zbog toga ona pripada Suncu, a Pluton je njegovo tajno oružje.
Ona se odnosi na čovekova zadovoljstva, što je skriveni izraz suštine. Istinsko zadovoljstvo koje ljude odvaja od nižih vrsta je kreativna aktivnost, koja se može ispoljiti u raznim vidovima, uključujući i one koji imaju predznak običnog. Ključ koji otkriva životni zadatak je ona aktivnost u kojoj osoba najviše uživa. Da bi ga spoznao čovek mora da proba mnogo toga, jer iskustvo je učitelj, a bogato iskustvo dobar učitelj. Bela magija podrazumeva da svaki pozitivan čin i stav ima snagu ako stvara novu vrednost, ne remeteći postojeće faktore koji kreiraju realnost. Pluton je izvor sila koje će čoveka odvesti do njegovog cilja, bez obzira na način na koji je izabrao da do njega stigne.
Deca, kao plod stvaralaštva, takođe pripadaju ovoj kući i verovatnije je da će biti plutonskog karaktera. Kreacija je uvek izraz ljubavi, kao što je ljubav izraz kreacije.
Čovek sa Plutonom u petoj kući biće nezaustavljiv u pogledu svojih zadovoljstava. Pluton nagoveštava ne toliko vrstu uživanja, koliko potpuno predavanje. Ukoliko nađe zadovoljstva u izazovnim aktivnostima biće neustrašiv, nekada na nepoželjan način. Okolnosti kuće su, kao i uvek, nagoveštene povezanim elementima horoskopa.
Nezaustavljiv stvaralački nagon nalazimo kod Ničea i Hesea. Manje prijatan primer predstavlja Pluton u petoj kući Klerka Gejbla, koji je kvadratom sa Marsom u osmoj kući i opozicijom sa Uranom nagovestio ishod njegove veze sa Kerol Lombard. U ličnoj praksi nalazimo dva primera različitih plodova plutonskih sila. Gospođa R. ima petoro talentovane dece. Pluton je u Lavu, u kvadratu sa Mesecom u Biku, koji se nalazi u prvoj kući. Mlada dama N. ima Pluton u konjukciji sa Uranom, koji je u opoziciji sa Saurnom, dok je Mars na vrhu pete kuće. Rezultat je pobačaj prvog i smrt drugog deteta odmah po porođaju.
Test mačeva odnosi se na sudbonosnu odluku koju aspirant donosi u trenutku. Onaj ko ne zna šta želi silazi sa staze iskušeništva, pre ili kasnije, jer ovaj test se neprestano ponavlja.
Postoji verovatnoća da će se čovek zaljubljivati u snažne ličnosti i pokazivati odbojnost prema prosečnima. Ako naiđe na rezervisane i hladne osobe eliminisaće ih na
surov i efikasan način. Kontakt sa partnerima koji su u stanju da pariraju podrazumeva neizbežno dramatične situacije, ali one su dokaz da odnos postoji.
Na kraju, peta kuća ukazuje na ono što čovek ceni i voli kod drugih osoba. To je ogledalo njegove kreativnosti, koja je uvek podstaknuta stvaralaštvom drugih, shvaćenim u najširem smislu.

"Postoji verovatnoća da će se čovek zaljubljivati u snažne ličnosti i pokazivati odbojnost prema prosečnima." - ovo je kod mene

*

Van mreže Ch

• 12 178
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #7 poslato: 13:52:46, 03.Okt.2010. »
Osobe koje ne trpe površnost, prosečnost...
Vanserijski sportisti, ljubavnici...  biće fatalnih ljubavi (u zavisnosti od aspekta). Njihovo prvo dete obično ima osobine škorpije...

*

Van mreže Alicia

• 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 64
  • mizantrop 1%
« Odgovor #8 poslato: 01:30:55, 04.Okt.2010. »
Procitala sam da pluton u 5. kuci u zenskom horoskopu pokazatelj mogucih abortusa ili problema u trudnoci. :;

::)
Be Weird, at least you will have a unique Personality.

*

Van mreže Ch

• 12 178
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #9 poslato: 15:32:21, 20.Nov.2010. »
Tu je i velika potreba za paznjom i priznanjem, velikodusnost, preterano zahtevna osoba na otkriven ili prikriven nacin, zrtvuje se za one koje istinski voli...

Procitala sam da pluton u 5. kuci u zenskom horoskopu pokazatelj mogucih abortusa ili problema u trudnoci. :;

::)
Rekao sam da ne analizirate tako kartu. Mnogo faktora vam treba da biste zakljucili tako nesto.

Stranice: 1 2 3 ... 8 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000