Odabir kucnog ljubimca prema natalu : )

  • Odgovora: 23
Stranice: 1 2 3 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ouroboros

  • ***
  • 1 481
  • 30
  • Pol: Žensko
Odabir kucnog ljubimca prema natalu : )
« poslato: 12:38:51, 10.Jun.2012. »
Bilo mi je interesantno,pa sam malo "cackala" o ovome,a cini mi se da ovakvu temu nemamo.Nije bitno koliko znate na ovu temu da bi ste se ukljucili,zajedno cemo vjezbati i :)

Nego,evo kako ja to gledam:
Zvanicno se kucni ljubimci posmatraju preko 6. kuce(planete koje su tu,planeta vladar,aspekti koje pravi).Mada ja gledam i 4,koja moze da kaze dosta o odnosu prema zivotinji.
Od planeta su  vazni So i Mo,jer prave najznacajniju razmjenu energija,u smislu musko-zenskog principa,suprotnosti.Pa u ovom slucaju predstavljaju tipicne zivotinje koje uzimamo za ljubimce,So je macka,a Mo pas(moze da ga predstavi i Ma ako je pas agresivnije,opasnije prirode).Vazno je gledati polozaje So i Mo po kucama,pa tako So u 5. kuci daje ljubitelje zivotinja,u 4. zivotinje postaju clanovi porodice,u So u 7. daje rasne kucne ljubimce,u 12. ih "osjecamo" i razumijemo se sa njima na nekom visem nivou itd..Stepeni na kojima se nalaze So i Mo,ili vladar 6. kuce ce reci vise o boji i nekim osobinama zivotinje.
Pa tako recimo ljudi sa istaknutim Mo u Ovnu biraju vucijaka,u Djevici minijaturne psice,u Vagi damske,rasne,prestizne, u Skorpiji tamnije,"opasnije",mozda pit bul,u Jarcu obicni tamniji psi,u Strijelcu veci psi,u Biku pitomiji,mirniji,u vodoliji pametni,nemirni,neobicni,u Blizancima dva psa itd..

Ako Mo pravi 90 Pl,moze se desiti da osobu napadne pas,jer to obicno nisu ljudi koji privlace te zivotinje,prosto imaju nesto u sebi sto negativno djeluje na njih.Ako vladar Asc pravi 90,180 na Mo,moze se desiti da je osoba surova prema zivotinji.Cesto se desava da ljude sa Mo180,90 Sa napadaju psi lutalice.Ako osoba ima dobro aspektovan Mo,ili ako Mo pravi pozitivne aspekte sa Asc,osoba vrlo lako pripitomi i one opasnije pse.Ljudi sa istaknutim So,znakom Lava ili vatrenim znakom na vrhu 6. kuce skloniji mackama,a oni sa istaknutijim Mo,nakom Raka ili vodenim znakom na vrhu 6. kuce skloniji psima.Osobe sa naglasenom Vodolijom(Uranom) i Blizancima(Merkurom) obicno biraju ptice za kucne ljubimce.Konje biraju ljudi sa naglasenim Strijelcom(Jupiterom),zmije i generalno reptile i insekte,ljudi sa naglasenom Skorpijom(Plutonom),a ribice ljudi sa naglasenim Ribama (Neptunom).





« Najnovija izmena:: 12:43:56, 10.Jun.2012. Ouroboros »


"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna
 


*

Van mreže bielenda

  • ***
  • 2 106
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Odabir kucnog ljubimca prema natalu : )
« Odgovor #1 poslato: 11:48:27, 12.Jun.2012. »
Meni je šesta kuća u strijelcu, tu je Ur0Ju, to bi moglo da znači da treba da gajim konja za trku ili da moji kućni ljubimci mogu osvajati trofeje na takmičenjima ;D Ali ništa od toga,  ;), za sad...
 

*

Van mreže plutonac

  • *****
  • 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
Odg: Odabir kucnog ljubimca prema natalu : )
« Odgovor #2 poslato: 15:12:22, 12.Jun.2012. »
mislim da nema zivotinje koju nisam imao,ali je moj ljubimac pas..eventualno macori,ali uvek vise volim pse...

inace,volim rotvajlere ;D

Ouroboros,ti protumaci zasto njih ;D
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna
 

*

Van mreže Ouroboros

  • ***
  • 1 481
  • 30
  • Pol: Žensko
Odg: Odabir kucnog ljubimca prema natalu : )
« Odgovor #3 poslato: 16:01:25, 12.Jun.2012. »
mislim da nema zivotinje koju nisam imao,ali je moj ljubimac pas..eventualno macori,ali uvek vise volim pse...

inace,volim rotvajlere ;D

Ouroboros,ti protumaci zasto njih ;D

Mo,koji inace i predstavlja psa ti je na Asc,sto samo po sebi govori o bliskosti sa njima.
Kako je Mo u Sco,to ukazuje na krupnije pse,jace muskulature i djelomicno opisuje njegov karakter.Kako su rotvajleri dosta pemetni psi,koji jako brzo uce,cija je reakcija na negativan podrazaj ostra,izuzetno brzo opaza opasnost,i nije plasljiv,vec se odmah daje u akciju zbog dosta izrazenog zastitinickog instikta,to je sve u simbolici Mo u Sco.Vjerujem da su ti dosta privrzeni zbog Mo0Pl,i da te dosta postuju,jer si im mozda strog,pa ih tako i dresiras Mo90Ma.To bi se moglo odraziti i kao nasilje u odnosu na zivotinju,sto prepostavljam da nije tvoj slucaj.Mo je na 18.stepenu,analognom znaku Djevice,sto govori o njihovoj stalozenosti.Mo u Sco ce opisati i boju,to su tamniji psi.A sto se macora tice,istaknut ti je znak Lava :)
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna
 

*

Van mreže plutonac

  • *****
  • 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
Odg: Odabir kucnog ljubimca prema natalu : )
« Odgovor #4 poslato: 17:16:28, 12.Jun.2012. »
nisam strog prema zivotinjama,cak sam i popustljiv,jer ih obozavam i kad vidim da neko maltretira zivotinju padne mi mrak na oci!
nisam ni mnogo nezan,mazim ih kroz igru,trcanje,kao borimo se i sl i valjda takve pse imam kojima to i prija...
jako su vezani za mene,cak i previse,pa kad iznenada otputujem,kad se vratim svete mi se,ignorisu me,kao grizu,vrlo su karakterni i pametni
prema drugim ljudima su rezervisani i agresivni,a za mene ginu
obicno imam zenke,koje su na devojke uzasno ljubomorne ;D
rotvajlere volim zbog snage,izrazene glave,velike energije,jaki pravi psi,mocni
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna
 

*

Van mreže Ouroboros

  • ***
  • 1 481
  • 30
  • Pol: Žensko
Odg: Odabir kucnog ljubimca prema natalu : )
« Odgovor #5 poslato: 17:26:18, 12.Jun.2012. »
nisam strog prema zivotinjama,cak sam i popustljiv,jer ih obozavam i kad vidim da neko maltretira zivotinju padne mi mrak na oci!
nisam ni mnogo nezan,mazim ih kroz igru,trcanje,kao borimo se i sl i valjda takve pse imam kojima to i prija...
jako su vezani za mene,cak i previse,pa kad iznenada otputujem,kad se vratim svete mi se,ignorisu me,kao grizu,vrlo su karakterni i pametni
prema drugim ljudima su rezervisani i agresivni,a za mene ginu
obicno imam zenke,koje su na devojke uzasno ljubomorne ;D
rotvajlere volim zbog snage,izrazene glave,velike energije,jaki pravi psi,mocni

Nisam mislila da si strog u smislu da ih tuces,vec da im ne dopustas sve i svasta u vaspitne svrhe :)
Ta privrzenost je od Mo0Pl,pa su ti strasno lojalni,imas strasno veliki uticaj na njih.
Rotvajleri imaju izuzetan mentalni sklop,moj drug ima jednog,pa sam ga bukvalno posmatrala kako odrasta.
Ja,recimo,sto se pasa tice,najvise volim sibirske haske.Inace je macka moja zivotinja  :)
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna
 


*

Van mreže plutonac

  • *****
  • 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
Odg: Odabir kucnog ljubimca prema natalu : )
« Odgovor #6 poslato: 18:37:23, 12.Jun.2012. »
imao sam preko 10 godina dva macora...oni su frajeri,kuleri,furaju svoj fazon,konstatuju me samo kad je klopa u pitanju,mada su bili odlicni lovci..voleli su me ali posle sebe ;D

trenutno imam samo jednog psa,zutog valjda zbog 6.u ovnu i ma u lavu,9 godina je imam,ona je carica..
na jesen bi trebalo da uzmem rota od ortaka.
Ja imam So na fixnoj zvezdi Gomeisa iz sazvezdja Mali pas,a Me na Sirijusu iz Velikog psa,tako da su oni deo mog zivota od uvek
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna
 

*

Van mreže Ouroboros

  • ***
  • 1 481
  • 30
  • Pol: Žensko
Odg: Odabir kucnog ljubimca prema natalu : )
« Odgovor #7 poslato: 19:07:24, 12.Jun.2012. »
Kod mene je So u 4. kuci,pa su mi macke kao clanovi porodice.Pored svih zivotinja koje sam ikad imala(a bilo je tu i ptica,i ribica,i kornjaca i pasa),uvijek imam makar dvije macke.I za cudo,uvijek su mi privrzene mnogo vise nego ostatku porodice.Moju majku konstatuju samo kad im je potrebna hrana,mog brata izbjegavaju jer im je naporan buduci da ih gnjavi kao i tata,ali uz mene su uvijek.Ako odem na kafu kod komsinice,ovaj stariji macor dodje za mnom i mjauce dok ne krenem kuci   ;D Odbijaju da spavaju u svojim korpicama,vec mi obavezno jedan zaspe na ledjima,a drugi kod stopala  ;D Obavezno se ljute na mene ako vide da mazim neku drugu macku ili osjete mnjen miris na meni,onda me ignorisu po nekoliko dana. Ako sam nasikirana ili ljuta,moji mali krzneniprijatelji su tu da me oraspoloze  :) Oduvijek su sa mnom,i mislim da nisu tolike koristoljubivice kakvim ih ljudi predstavljaju.Mislim da se macka prosto jako tesko veze za osobu,ali kad se veze,onda bude jako privrzena  :)
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna
 

*

Van mreže plutonac

  • *****
  • 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
Odg: Odabir kucnog ljubimca prema natalu : )
« Odgovor #8 poslato: 19:16:52, 12.Jun.2012. »
u mom slucaju mozda osecaju da ih manje volim od pasa pa se manje vezuju za mene...

moj aspekt So 120 Mo verovatno utice na to,da mi se psi i macke brzo naviknu i posle lepo medjusobno slazu
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna
 

*

Van mreže Ouroboros

  • ***
  • 1 481
  • 30
  • Pol: Žensko
Odg: Odabir kucnog ljubimca prema natalu : )
« Odgovor #9 poslato: 19:28:00, 12.Jun.2012. »
moj aspekt So 120 Mo verovatno utice na to,da mi se psi i macke brzo naviknu i posle lepo medjusobno slazu

Kako ne,So(macka)u pozitivnom aspektu sa Mo(pas ) ;D Ima ima logike.
A moje So0Sa u 4. kuci,pa kuci uvijek donosim same,napustene,gladne, povrijedjene zivotinje sa ulice,nerijetko i one koje imaju neki nedostatak.Nedavno sam,recimo,vidjela covijeka kako nekakvim stapom tuce malo mace na ulici.Mace je bilo bez oka.Kretena sam otjerala,a mace sam donijela kuci.
Uvijek sam sazaljivija prema takvim zivotinjama,i bez obzira koliko se drugim ljudima gadilo ako zivotinja ima tako neki hendikep ili povredu,ili neugledno izgleda,meni ce to samo biti razlog vise da je uzmem.
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna
 


Stranice: 1 2 3 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
36 Odgovora
16494 Pregleda
Najnovije: 21:46:12, 14.Okt.2022.
MatijaSever
0 Odgovora
1425 Pregleda
Najnovije: 13:41:54, 03.Mar.2010.
elenica
1 Odgovora
1652 Pregleda
Najnovije: 20:09:38, 25.Okt.2016.
proigrac11