Ciganske karte u praksi

• Odgovora: 6

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže slikarka

• *
  • 30
  • 0
  • Pol: Žensko
  • Neko tako a neko nikako
Ciganske karte u praksi
« poslato: 14:16:10, 20.Avg.2011. »
Mnogi ljudi koji se bave ovom vrstom divinacije, čuvaju tajnu proricanja ovim kartama.Literatura postoji samo kao autorski rad pojedinaca i sadrži samo osnovni opis značenja karata a samim tim i edukacija nije moguća već se svi oslanjaju na sopstvenu intuiciju.Na svakoj karti postoji napisan pojam, na primer ljubavnica, veselje i mnogi misle da je ove karte lakše koristiti nego Tarot dok se sami ne suoče sa postavljenim pitanjem i otvorenim kartama.U ovim kartama se za razliku od Tarota koji više pokazuje emotivno stanje, vide i slažu čitave situacije, to jest više pokazuju fizički plan.Što je naročito interesantno ove se karte mogu i astrološki povezati i na taj način značajno proširiti simbolika i uveliko olakšati korišćenje karata.U ovim kartama postoje figure i pojmovi koji pokazuju šta određena figura misli, radi i na kom planu deluje.Ima još puno da se piše u ovoj temi pa bi ovo bio samo uvod u upoznavanje Sudbinskih karata ili Ciganica.

*

Van mreže slikarka

• *
  • 30
  • 0
Odg: Ciganske karte u praksi
« Odgovor #1 poslato: 22:58:53, 20.Avg.2011. »
Da sam kojim slucajem imala neku vrstu straha od ovih karata verovatno se nikada ne bih upoznala sa znacenjima.Tako da je vrlo važno znati da je potrebno osloboditi se straha ako želite da nešto naučite o njima.Problem jedino moze da nastane ako ste zaista uznemireni zbog nekih svojih razloga jer ce vam se to reflektovati u kartama i onda nije preporučljivo gledati drugim osobama.Sebi mozete otvarati karte i gledati ali ta velika otvaranja ne treba raditi za svaku sitnicu jer je to vezivanje za karte i nije dobro za vas, jer ipak moramo sačekati da se predhodni događaji razviju pa onda otvarati ponovo. Ukoliko vam tumačenje ne bude jasno, možete ponovo otvarati karte ali bih vam preporučila da menjate načine otvaranja dok ne dođete do odgovora.S vremena na vreme se odvajam od karata samo zato da bih se odmorila od psihičkog napora koje iziskuje tumačenje jer je ovde logika vrlo važna, mada je važna i intuicija. Iako mi ove nauke izučavamo a znanje rađa racionalnost koja daje slobodu rekla bih da je ovo ipak kreativno znanje.Ljudi su skloni da ovakav vid slobodne kreativnosti proglase intelektualnom svojinom sto se sigurno završava nekakvim gubitkom moći procene ili iscelitelji gube moć isceljivanja i slično.Ovakvi vidovi divinacije zaista traze posvećenost i dugotrajan rad .

*

Van mreže slikarka

• *
  • 30
  • 0
« Odgovor #2 poslato: 23:03:42, 20.Avg.2011. »
U otvaranju i citanju  ovih karata najvaznije je licno iskustvo, licni trud i licni napor Za uspesno otvaranje je i vazno imati svoj spil karata.Svi mi od rodjenja nosimo svaku od ovih karti u sebi.Od naseg licnog napora zavise nasa unutrasnja ravnoteza, sposobnost citanja i menjanja sudbine a staro je pravilo da druge moze poznavati samo onaj koji je upoznao sebe.Zato treba poceti od sebe.Tumacenje je materijalizacija astralnih slika i projekcija unutrasnjeg bica, put samospoznaje i samoostvarenja.Put koji preko simbola vodi do uvida u sustinu duboko u nama. Postoji mnogo nacina, varijanti otvaranja tako da svako ko ima  sklonosti ka umetnostima i malo maste moze beskrajno smisljati nove nacine.Praktican rad sa kartama je nesto sto je krajnje individualno.Jednu istu sliku ili simbol ,svako od nas moze videti na svoj nacin, za mene moze biti nov.ne mozemo ocekivati da nam one uvek precizno pokazu buducnost.Uz istinita predskazanja se uvek provuku i neke greske,zato ne treba zahtevati preteranu preciznost i najgore je prihvatati zdravo za gotovo sve ono sto vam tumac kaze.U svakom slucaju intuicija , vidovitost, lucidnost su kvaliteti neophodni za ovu vestinu.Jednako je vazno i stanje duha tumaca da  bi mogao da udje u  srz sustinu mora biti smiren.Znaci bez preterane uzbudjenosti i nestrpljivosti da dodjemo do odgovora po svaku cenu, sigurno ce u nama proraditi mehanizam pomocu koga cemo dobiti prorocanstvo preko ovih karata. Pravi tumac nesvesno upravlja kartama i prebacuje se u posebno stanje duha, da postigne koncentraciju, u kojoj moze da otkrije sta koja karta pokusava da kaze i gde se nalazi izlaz iz problema koji je u  samom pitanju.Ni jedan problem nije nastao pre a ni posle resenja.Isti je trenutak kada se radjaju i stapaju samo mi nismo svesni da je tako. Zato postoje ove karte da nas uvedu u nesvesno i pokazu, podignu veo sa resenja.Ipak ako nam ne mogu detaljno pokazati mogu bar naslutiti, mogu uputiti na to da li ce neka osoba uspeti ili ne.

*

Van mreže slikarka

• *
  • 30
  • 0
« Odgovor #3 poslato: 23:08:54, 20.Avg.2011. »
Uticaj raspoloženja tumača ----

Koliko je ne zahvalno otvarati karte kada niste u dobrom raspolozenju, objasnila sam u predhodninm postovima, jer imam vrlo neprijatno iskustvo.Jednom sam prekršila pravilo. Jedna meni draga osoba, ko zna iz kojih razloga jer je ne poznajem sem iz postova, postavila pitanje kako ce proci u putu na koji treba da ide vec veceras.Otvorila sam karte iako sam bila prilicno umorna i potrešena nekim dogadjajima.Želela sam da joj napišem odgovor i po svaku cenu ispoštujem jer je osecam kao izuzetno dobru osobu.U kartama oko nje sve crno, nesreća, gubitak, putovanjei jos svasta nesto loše ali samo oko nje.Upozoravam je da ne krece ako ne mora, jer karte nisu dobre za putovanje.Kazem joj da se javi kasnije
da pogledam ponovo kroz neko drugo otvaranje.Ona se kasnije javlja da mora na put sa porodicom jer ide kuci i preplasno salje nekoliko poruka za redom dok ja spavam.
Predhodno sam joj u nekoliko situacija pogodila neke stvari cak i sa detaljima i poverovala mi je.Ponovo otvaram karte kad ono u kartama sto se tice njenog putovanja je sve u redu.Pokusavam da se ispravim i sada ja njoj saljem nekoliko poruka za redom, ali je ona verovatno već krenula.Hvata me panika i kajanje sto sam joj uopste odgovarala na poruku.Predpostavljam da je prvo tumačenje bila refleksija mog straha od prevoza i da su karte prikazivale mene...Doduše ne znam cekam da stigne i da se  javi .Javila se sa samog puta i ja joj govorim da ne brine.Put je prošao sasvim u redu bez nekih nesreća i problema.
Znači ne treba po svaku cenu otvarati karte jer su velike mogućnosti greške ukoliko ste zbog nekih svojih ličnih problema uznemireni, uplašeni ili umorni.Jedan fini duhovni mir je naj važniji za dobro tumačenje drugima.Takodje se ne obraćajte tumačima za otvaranje ako primetite da su iz nekih svojih razloga ne raspoloženi jer možete dobiti odgovor koji nema veze s mozgom.

*

Van mreže slikarka

• *
  • 30
  • 0
« Odgovor #4 poslato: 10:03:37, 25.Sep.2011. »
Prednost velikog otvaranja

Pisanjem dnevnika učimo kako se povezuju karte i koliko su drugačija značenja tokom povezivanja.Ukoliko gledamo kartu po kartu sa osnovnim značenjem, moramo da obratimo pažnju na uticaj sledeće karte, a ponekad i više narednih karata da bi smo dobili odgovor.Uticaj takođe daje jedno značenje, pa sam ja u svojim tumačenjima povezala po dve karte i ispisala takva značenja da bi bilo lakše naučiti.U svojim sam tumačenjima ispisala mnogo kombinacija obzirom da nije isto značenje ako je na primer Ljubav ispred karte Nesreća, ili iza te karte.Napisala sam i takve razlike u kombinacijama, i zato će se knjiga koju pišemo Žel i ja bitno razlikovati od ostalih koje su do sada objavljene.Pošto je moje znanje astrologije malo njegov je posao u pisanju takođe jako važan jer je on astrološki obradio svaku kartu i na taj način smo dobili sliku zdravstvenog aspekta svake karte a i to niko nije do sada napisao.Ovim načinom divinacije se uglavnom bave ljudi razvijene intuicije koji nisu astrolozi i zato se ovo i zove gatanje.Koliko god meni ova reč ne odgovara jer je gatara zanimanje ne obrazovanih osoba iz naroda, često optuženih da su varalice, od gatanja se ne može pobeći.Otuda moj trud da ovaj vid divinacije približim astrologiji, proširim simboliku na taj način i pokažem da su ove karte i te kako precizne i da ih samim znanjem astrologije možete tumačiti.
   Posmatram tumače ovih karata posredstvom tv kanala i pratim njihove odgovore na pitanja.Gledam koliko karata otvaraju i daju odgovore.U razgovoru sa jednom prijateljicom koja radi na jednoj od tarot linija saznajem da odgovara na pitanja tako što otvara od 3-5 karata jer ne može da stigne da na 50 poruka svaki put radi veliko otvaranje.Imam razumevanja za njihov posao ali ipak mislim da se precizniji odgovori daju kada se radi veliko otvaranje.Potpuno isto kao kada se obratite astrologu na neki od ovih kanala a njemu je ograničeno vreme, ne možete očekivati odgovor kao kada bi sa vama seo i popričao.Često sam kao obična žena iz naroda primetila da neki od njih mnogo govore a ne kažu ništa, to jest ne daju nikakve predikcije već savetuju ono što misle da treba i potpuno ih razumem jer se i meni dešava da u nečijim kartama dobijam zbunjujuće odgovore.Zato je veoma važno imati vremena da se posvetite tumačenju svakoj osobi i koristite velika otvaranja, jer izvlačenjem po 5 karata vidite samo jednu ili dve situacije a karte koje bi mogle imati uticaj na one koje ste izvukli stoje u odloženom špilu

*

Van mreže slikarka

• *
  • 30
  • 0
« Odgovor #5 poslato: 10:06:56, 25.Sep.2011. »
Cesto se desava da ove ciganske karte nazivaju tarot kartama, ili kartama za gatanje, ali ja bih ovom prilikom zelela
 da vam predstavim vezu i razliku izmedju ovih karata.Svaki covek koji cita karte, mora biti posvecen onome sto radi,mora  ukljuciti svoje unutrasnje bice, da bi dobio odgovore.Ovo se odnosi na sve karte.Takodje je potreban jedan dugotrajan i ozbiljan rad.Vremenom ulazite u saznanja i mozete opisivati dogadjaje.Da bi ste izbegli da postanete samo enciklopedisti , intelektualni gimnasticari i ostali zauvek u okultnom i magijskom treba da ideta putem trzenja,ciji je smisao, krajnji cilj i svrha-poznavanje Boga ili Bogospoznanje.Ukoliko ste ateista vasa tumacenja ce se svesti na puko gatanje i caranje.Ne treba da budete zatocenici svoje umisljenosti , i spekulativci, jer cete ostati na povrsnom znanju.Naravno znatizelja i razbibriga je samo pocetak ovog ucenja.Zbog cega sam ja na ovakvom putu , pokazace vreme...Da li cu se usavrsavati na ovom putu ...i to ce pokazati vreme i moj unutrasnji osecaj.U Tarot kartama svaka karta ima pozitivna i negativna znacenja.U ciganskim kartama je odvojeno pozitivno i negativno znacenje koje se spajanjem dve po dve karte, dobija opet negativan pozitivan ili neutralan odgovor.Znaci samo tu je razlika.Postoji samo moje pitanje da li treba u negativnim kartama traziti pozitivan odgovor i odgovor da to svakako postoji u primeru karte -lopov-. Mozda postoje jos neke karte koje mogu imati pozitivan odgovor ali za to bi trebalo vise vezbati i tumaciti da bi se otkrile.U tumacenjima sam vezivala dve po dve karte da bi pokusala da dobijem pozitivan odgovor i zato je sve tako ispisano .U svakom slucaju zbog prirode iskazivanja unutrasnjeg bica i mogucnosti posvecenosti kartama mislim da ovo jeste tarot, malo drugaciji ali ozbiljan po svojoj prirodi, i treba ga jos istrazivati, narocito jer na kartama nema brojeva, sto mi se cini da je prekriveno vecim velom tajne i iako izgleda jednostavnij po prirodi ljudskoj koja je jednostavna, trazi izucavanje...Mozda ce ovakvo prikazivanje smetati nekima koji su vernici ali mislim da sve sto je sa dobrom namerom dato treba sa radoscu prihvatiti....

*

Van mreže tinkerbell

• **
  • 299
  • 15
« Odgovor #6 poslato: 13:28:17, 05.Maj.2014. »
slikarka ima li negdje na forumu tema gdje mozemo da vjezbamo tumacenja? Ja sam raspolozena  ;D puno pozdrava  (mah:mah)

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000