Retrogradna planeta

• Odgovora: 80
Stranice: « 1 2 3 4 5 ... 9 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
  • Pol: Žensko
Odg: Retrogradna planeta
« Odgovor #20 poslato: 22:13:37, 08.Jul.2009. »
kod mene se izgleda sve kretalo unazad kad sam se rodila, saturn, uran, neptun, jupiter.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #21 poslato: 22:22:46, 08.Jul.2009. »
Mislim da retrogradnu planetu ili planete ne treba shvatati katastrofalno :)

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
« Odgovor #22 poslato: 08:57:52, 09.Jul.2009. »
kao i sve ostalo u astrologiji verovatno ni one nisu strasne, mogu biti i dobre i lose ;)

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #23 poslato: 09:18:44, 16.Jul.2009. »

kao i sve ostalo u astrologiji verovatno ni one nisu strasne, mogu biti i dobre i lose ;)

Upravo tako...

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
« Odgovor #24 poslato: 12:09:43, 06.Avg.2009. »
Ja imam u svom natalu retrogradnog merkura u vagi pa sve to u 3. kuci...

Ona sto sam ja primjetila jeste,da mi se stalno odlazu dogadjaji, sve se nesto prolongira...npr 'oduzio mi se fakultet iako sam sve 4.god davala redovno, od kad sam postala apsolvent...meni se nesto oduzi taj stsatus.....itd

Drugo, nemam problema u komunikaciji, bas me cesto pohvale da lijepo pricam i sl., medjutim, ponekad me ne razumiju (negdje sam procitala da R Me daje nesvakidasnju logiku) i jos nesto uvijek imam problema sa sredstvima komunikacije....mob. mi nikad ne funkcionise, nikad nisam dostupna itd...

Kakva su vasa iskustva sa R Me?

*

Van mreže tina1812

• **
  • 138
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Sun is shining....I'm rainbow too..
« Odgovor #25 poslato: 00:49:30, 22.Avg.2009. »
RETROGRADNI MERKUR

Osobe kojima se u natalnoj karti nalazi retrogradni Merkur su veoma povucene, zagonetne i inteligentne osobe. Privlaci ih resavanje misterija u zivotu i izrazena je okupiranost prema otkrivanju i rasvetljavanju tajni covekovog unutrasnjeg zivota. Upravo zbog ovoga se ove osobe tokom zivota neretko okrecu ka proucavanju unutrasnjeg sklopa licnosti coveka, medjuljudskih odnosa kao i proucavanju ljudske prirode uopste. Psiholog ii psihijatar su zanimanja koja ih veoma privlace, tako da neretko postaju njihovo zivotno opredeljenje. Kada je retrogradni Merkur u natalnoj karti lose aspektovan (narocito sa Saturnom) to je pokazatelj vrlo teske karme. Ove osobe tkom zivota mogu sasvim nesvesno ciniti mnoga zla drugima. Generalno receno, kada je u horoskopu prisutno retrogradno kretanje Merkura to jednostavno otezava i usporava covekove napore da u zivotu krene napred.

RETROGRADNI MARS
     Osobe kojima se u natalnoj karti nalazi retrogradni Mars karakterise agresivniji pristup zivotu. Ove osobe su veoma plahovite, impulsivne i teze prilagodljive, jer su u osnovi vrlo plasljive prirode sto i dovodi do toga da njihovo ponasanje i reagovanja u zivotu budu cesto neadekvatni. Za ove osobe je takodje karakteristicno i to da su veoma skepticne i da su iz tog razloga dosta nepristupacne i zatvorene kada su u pitanju prijateljski i ljubavni odnosi. kada je retrogradni Mars u natalu lose aspektovan ove osobe su nepouzdane i cesto vrlo proracunate a ponekad i podmukle. Medjutim, ukoliko je retrogradni Mars dobro aspektovan to predstavlja sustu suprotnost prethodno navedenom opisu (narocito ako su u pitanju dobri aspekti sa Plutonom i Neptunom) i tada su ove osobe ljudi od poverenja i sjajnih kvaliteta za bavljenje nekim vrlo odgovornim poslom.

RETROGRADNI JUPITER

Jupiter je planeta koja i kada retrogradira uz komplikacije donosi i srecu, tako da u slucaju ove planete retrogradnost nema izrazena iskljucivo negativna dejstva. Kada se nadje u licnom horoskopu (natalnom) cini da osobe budu jako privucene otkrivanju misterija univerzuma, pa ih veoma mnogo privlace filozofija ili religija. Ovo su osobe sa neobicno jakom inteligencijom, narocito ako je retrogradni Jupiter u dobrim aspektima sa ostalim nosiocima sudbine. Takodje, u kombinaciji sa dobrim aspektima nagovestava sticanje veceg bogatstva ali u zivot tih osoba unosi i dosta putovanja na daleka i egzoticna mesta. Ukoliko je retrogradni Jupiter u natalnoj karti lose aspektovan, to moze doneti neprijatnosti na putovanjima kada se ove osobe moraju cuvati kradljivaca i uopste osoba koje im mogu nauditi na bilo koji nacin. Takodje, retrogradni Jupiter u kombinaciji sa losim aspektima donosi i nevolje na finansijskom planu, pa tako ovim osobama (posebno ako je retrogradni Jupiter lose aspektovan sa Saturnom) nije preporucljivo zaduzivanje (ishitreno uzimanje kredita i sl).

RETROGRADNI PLUTON
     Retrogradni Pluton ukazuje na ono duboko skriveno i divlje u dusama onih u cijem se horoskopu u trenutku rodjenja naslo ovo nebesko telo. Pluton dugo retrogradira i njemu je ovo stanje sasvim prirodno i srodno. On se povezuje i sa trenucima iz davne proslosti, najcesce mracnim i bolnim trenucima. Retrogradni Pluton u natalnoj karti je pratilac nesrecnih ljubavi ukoliko je lose aspektovan, dok, ukoliko gradi povoljne aspekte sa drugim nebeskim telima, daje ljubavi gde se osobe sa ovakvim Plutonom u ljubavnom odnosu sa partnerom najcesce povezuju na dubljem i visem nivou. Takodje, ukoliko gradi dobre aspekte sa drugim planetama, retrogradni Pluton ovim osobama moze doneti sticanje velikog bogatstva i moci.

Izvor:'net
Natalna Karta

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #26 poslato: 11:47:02, 22.Avg.2009. »

Ja imam u svom natalu retrogradnog merkura u vagi pa sve to u 3. kuci...

Ona sto sam ja primjetila jeste,da mi se stalno odlazu dogadjaji, sve se nesto prolongira...npr 'oduzio mi se fakultet iako sam sve 4.god davala redovno, od kad sam postala apsolvent...meni se nesto oduzi taj stsatus.....itd

Drugo, nemam problema u komunikaciji, bas me cesto pohvale da lijepo pricam i sl., medjutim, ponekad me ne razumiju (negdje sam procitala da R Me daje nesvakidasnju logiku) i jos nesto uvijek imam problema sa sredstvima komunikacije....mob. mi nikad ne funkcionise, nikad nisam dostupna itd...

Kakva su vasa iskustva sa R Me?

To za faks, pre bih rekao da je tranzitni Saturn usporio...  a sto se tice ispita ovaj sekstil Merkur retro i Mars mi deluje kao da si uvek bila bolja na ispitu kad izadjes po vise puta na isti ispit... tj da si iz prvog puta retko koji polozila...   mozda i nisam u pravu...

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
« Odgovor #27 poslato: 19:02:57, 22.Avg.2009. »
Zamalo si u pravu! Nikad mi se nije desilo da panem na ispitu! Mozda zbog toga sto izadjem kad zadovoljim sopstveni kriterij a on je poprilicno visok.Dakle, ili ne izlazim na ispit ili ako izadjem onda je to uvijek 9 ili 10( cini mi se da sam u nekom textu procitala da saturn u trecem polju donosi takve studente koji detaljno uce i nista ne preskacu-e ta sam ). Samo sto ja mislim da je mene Merkur R. usporio. Da mi ne da da ja prelomim i izadjem na ispit, kao da me iznova vraca..tj. ne da mi ni da pokusam dok sve to ne bude kako treba ( a ovdje bih mogla da dodam da mi se cini da bih isti efekat ostvarila i sa manje ulozenog truda ali eto sama sebe vracam )....Dakle, taj aspekt o kome ti govoris Merkur R sekstil Mars cini da ja samu sebe vracam, a kad konacno izadjem na ispit..i pocnem da odgovaram..e tu vise nema problema!

Samo sto je tesko boriti se sa tom kocnicom u sebi...cini mi se da mi Merkur R. cini da moram stalno da "plivam uzvodno"...da ulazem neki extra napor da bih nesto ostvarila....

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #28 poslato: 19:13:31, 22.Avg.2009. »
Znaci ipak retro Merkur negde nesto vraca na reviziju i ti odustanes sama...
Sto se tice odustajanja ista situacija kod mene, znaci tek kad dobro naucim izlazim na ispit. Samo kod mene nema retro Merkura nego je Merkur kvadrat Saturn...

*

Van mreže tina1812

• **
  • 138
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Sun is shining....I'm rainbow too..
« Odgovor #29 poslato: 19:25:16, 22.Avg.2009. »
A jeste to tako..vraacas se unazad milion puta..mislis da ne znas..ponavaljas..i ne izadjes na ispit..misleci da ne znas sve..kod meene je isto tako..,al najvise mi bude zao sto nikad ne stignem da naucim sve,pa mi krivo sto nisam odmah izasla..al dobro zar se ne moze to razgraniciti, zar nije treca kuca osnovno obrazovanje?!??!?
Natalna Karta

Stranice: « 1 2 3 4 5 ... 9 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000