Retrogradna planeta

• Odgovora: 80
Stranice: « 1 2 3 4 ... 9 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Retrogradna planeta
« Odgovor #10 poslato: 00:37:34, 18.Apr.2009. »
ja imam5 planeta su mi retgogradne ( jupiter, uran, pluton , netun i saturn) koja od njih deluje pozitivno?

Nisam te bas najbolje razumeo?
Pretpostavljam da si procitala sta smo pisali u temi...
Zasto ne bi bilo koja od njih delovala pozitivno?

*

Van mreže Avantura

• **
  • 396
  • 3
  • Pol: Žensko
  • SuperLady
« Odgovor #11 poslato: 20:05:55, 16.Maj.2009. »
Imam drugaricu kojoj je sest planeta retrogradno.Astrolog joj je rekao nesto u stilu da nece stici iskoristiti ni 30% svog potencijala u zivotu i da se za sve mora duplo vise namuciti nego drugi.Ima 25.godina i za sada joj zivot tece dosta lagodno i onako sve ide po redu.Da li se i toliko retrogradnosti bas zbog njihovog kretanja odigra kasnije ili se i to odredi precizno...
Ja mislim da ovo uoste ne mora da znaci. Imam nekoliko osoba u okruzenju kod kojih je u zivotu bas tako kako je astrolog prognozirao tvojoj prijateljici, a nijednu retrogradnu planetu nemaju u natalnoj karti. Nista bez kompletne slike.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #12 poslato: 23:39:30, 16.Maj.2009. »
Nista bez kompletne slike.

Slazem se. Opet cu se da se vratim na ono sto je bar meni bitno kod tumacenja a to je uticaj mnogo faktora a ne samo da li je nesto retrogradno ili ne.

« Odgovor #13 poslato: 00:53:19, 17.Maj.2009. »
Meni nije jasno da li se retrogradne planete stvarno kreću unatraške :) ili je to privid, dok su samo usporene?

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #14 poslato: 00:58:37, 17.Maj.2009. »
To je samo prividno kretanje posmatrano sa Zemlje i to u odnosu sa ostalim faktorima. Inace u periodu retrogradnosti planete se krecu sasvim normalno svojom putanjom...  :)

*

Van mreže Avantura

• **
  • 396
  • 3
  • SuperLady
« Odgovor #15 poslato: 16:09:49, 17.Maj.2009. »
Retrogradna planeta se krece samo sporije.

ja imam5 planeta su mi retgogradne ( jupiter, uran, pluton , netun i saturn) koja od njih deluje pozitivno?
Benefici: Jupiter, Venera, Sunce, Mesec,
Malefici: Saturn, Mars, Uran, Neptun, Pluton
(Merkur je neutralan)

Medjutim, uticaj retrogradne planete je oslabljen, bilo da je dobra ili losa.

Ja mislim da nijedna R planeta nije dobra, odnosno da je najbolje da ih nema. ;D Koliko moze biti losa, pokazuju njeni aspekti (da li su dobri ili losi).

Nisam ni ja najbolje razumela pitanje... Nadam se da sam malo pomogla.

*

Van mreže ♥ Lutka♥

• **
  • 315
  • 0
  • el destino es así...
« Odgovor #16 poslato: 19:33:21, 22.Maj.2009. »
ja imam retro veneru,uran,neptun i saturn

evo nešto o njima
Retrogradna Venera

Venera je po klasici planet ljubavi, govori o tome kakvi su i koliko su otvoreni kanali kojim se ljubav prima/daje. Kroz Veneru individua dobiva osjećaj vlastite vrijednosti i vlastite cijene. To je zbog toga što Venerin princip prije svega sposobnost stvaranja sklada unutar sebe, a samim time i sklada u svojoj okolini.

Nekoliko osnovnih karakteristika:

- Da bi se žena osjećala ženom treba imati istaknutu Veneru/Veneru u žemskom znaku. U suprotnom je "muškobanjasta" i ima problema na relaciji ja-žena.

- U muškoj karti Venera je znak erotizma i tipa žene koja ga erotski privlači….koja mu "je lijepa".

- Venera je i planet braka & partnerstva općenito, jer vlada znakom Vage.

- Venerica također pokazuje nečiji ukus, smisao za estetiku i sve što ima veze s njim.

Ako planetarne pozicije promatramo na način da je svaka planeta u našoj natalnoj karti zaustavljena upravo na mjestu gdje treba biti, a zodijački krug kao cjelinu koja starta od 0º ovna do 360º posljednjeg stupnja ribe, retrogradnošću Venera se vraća nazad…..na poziciju koju je već imala, stupanj koji je već prohodala. To je simbolički kao da se individua ponovo vrati u istu situaciju u kojoj je već bila.

Kada se ovaj planet kreće retrogradno to govori o idealizmu ljubavi, odgađanju i bijegu od veze na papiru (Venera je egzaltirana u znaku ribe). Ovo se događa zbog toga jer su ljubavni kanali negdje začepljeni i nije moguća protočna komunikacija prema van i unutra, a samim time ni normalan tijek događaja.

Osoba je u tom smislu okrenuta sebi, ne pokazuje ljubav otvoreno i prirodno, ali i samozavaravanju….ona može postati žrtva i zarobljenik vlastite ljubavi. Osjeća se neka sporost, zakržljalost ili kočnica u ispoljavanju ljubavi. Za muškarce s retrogradnom Venerom se kaže da su manje skloni traženju žemskog društva.

Izgleda kao da taj aspekt njihove osobnosti kasni, pa su muškarci s retro Venerom ubojeni aurom predomišljanja i kompliciranja. Izgleda kao da iznutra nikada nisu sigurni da je to to, pa se najčešće tako i ponašaju jer ih retrogradnost tjera da se vrate na prethodnu situaciju (stupanj) i suoče se s njom iznova. Mogu se i ponašati "previše napadno", naročito ako je Venera u vatrenom znaku.

U svakom slučaju retrogradnost u muškoj karti se najviše vidi kroz izbor partnerice koja ga može "usporavati" u tkz. životnim radostima. Kako Venera utječe i na osjećaje vlastitih vrijednosti sviđa mu se partnerica koja ga koči i sputava (pritajeni mazohista ).

Retrogradna Venera se može osjećati i na materijalnom planu (Venera je i vladar bika). Pa se može vidjeti u izboru partnerice koja ne da čoeku da na miru uživa u blagodatima ovog svijeta (najviše onim koja su u srodstvu znaka u kojem se Venera nalazi).

U svakom slučaju muškarac s retro Venerom je na neki način na gubitku, jer je on taj koji plaća cijenu.

Imam nekoliko primjera u svojoj okolini retrogradne Venere kada se muškarac dva puta vraćao istoj ženi.

Treba uvijek pogledati ima li retrogradna planeta neskladne aspekte jer oni pokazuju odakle dolazi nevolja. Ako je položaj Venere dobar, a aspekti skladni retrogradnost se vrlo malo osjeća.

http://i387.photobucket.com/albums/oo320/nensilovepink/ancy-1.gif al' nista me se ne tice i malo sta me pomera i dotice sem mozda nje <3

*

Van mreže ♥ Lutka♥

• **
  • 315
  • 0
  • el destino es así...
« Odgovor #17 poslato: 19:36:27, 22.Maj.2009. »
Natalni Retrogradni Saturn

Saturn vlada strukturiranjem ega s ciljem da se utvrdi i stabilizira pojedinčev status quo u društvenoj sferi. Kad je direktan u natalnoj karti, njegov je fokus primarno na konstruiranju trajnih zaštita, barijera, čvrstih obrambenih zidova koji štite pojedinca da ga ne preplave vanjske sile koje nisu pod njegovom kontrolom. Stoga on postaje planet samoočuvanja, koji nas potiče da uspostavimo provjerene šablone djelujući realno što nas samo po sebi može odvajati od drugih i orijentirati nas na kontroliranje. On nastoji postići da naša ranjivost bude što minimalnija uspostavljajući odgovarajuće granice i samodisciplinu u vanjskom svijetu.
Međutim kad je natalni Saturn retrogradan, pojedinčeva potreba za strukturiranjem i definiranjem svoje osobe nije toliko stimulirana vanjskim uvjetima. Umjesto toga, ova osoba može nesvjesno pokušati da očuva jedan ograničeni psihološki kalup ili imidž samog sebe koji će možda kronično štititi i podupirati bez obzira koliko to bilo poražavajuće po nju samu. Ako Saturn ima mnogo loših aspekata u karti, onda ovaj unutarnji okvir može biti jako krut i nefleksibilan prema vanjskom utjecaju. Vrlo je vjerojatno da je on izgrađen na subjektivnim strahovima, suzbijenim tjeskobama, nedoraslosti i prožimajućem osjećaju vlastite bezvrijednosti. Osjećaji sumnje u sebe i inferiornosti osjećaju se unutar same osobe više nego što se to da primijetiti na površini. Više su naglašeni pritisci koje osoba sama proizvodi na sebe.
Retrogradni Saturn predstavlja osobu koja svoju potrebu za disciplinom i autoritetom, tako tipičnu za ovaj zahtjevni planet, okreće radije prema sebi nego prema svojoj okolini u većini slučajeva. Stoga ona može biti prilično kritički nastrojena prema sebi i puna osjećaja krivice kad god ne uspije zadovoljiti svoja zahtjevna očekivanja od same sebe. Ona postaje pretjerano osjetljiva na bilo koji nedostatak ili manjak koji primijeti kod sebe. Ovo stanje može biti znak povrijeđenog i slomljenog ega koji se oporavlja vrlo sporo i oklijevajuće (budući da otpor prema promjenama može biti vrlo jak). Pojedinac je sklon negiranju sebe ili uskraćivanju na suptilnoj razini i može biti sklon određenom stupnju psihičkog mazohizma koji se rijetko prepoznaje ili prihvaća na svjesnoj razini. S pozitivne strane, retrogradni Saturn može ukazivati na osobu koja je vrlo sposobna podnijeti ogromnu količinu stresa, a da se ne uplaši ili osjeća pod prijetnjom. Ipak, vjerojatno je da će izdržati ove vanjske pritiske i borbe bez poticanja dinamičnih promjena koje su potrebne za njihovo rješavanje.
Izdržljivost i ustrajnost Saturna ovdje biraju da funkcioniraju prema unutra u pokušaju da kontrolira ili podjarmi energije psihe. Kao rezultat, pojedinac je manje voljan da sebe otvoreno brani i nametne kontrolu kad mu se suprotstavi jači ili dominantniji ego (posebno ako Saturn ima loše aspekte prema Suncu, Marsu, Ascendentu ili vladaru ASC). Pošto ga se lako zastraši, on može izvana izgledati kao da se pokorava ili klanja zahtjevima drugih bez mnogo otpora. Ali unutra, vrlo se teško privikava takvim pritiscima te može ostati u stanju dugotrajne frustracije i zamjeranja. Može osjećati gorčinu i depresiju vrlo jako, iako će se to rijetko vidjeti na površini. Pojedinac treba postaviti granice drugima u smislu njihovih zahtjeva ili onoga što očekuju od njega, ako želi utemeljiti veće samopoštovanje. Često je savjest ovog pojedinca tako živopisno doživljena da bi potiskivanje moglo blokirati ili omesti ispunjenje osobnih želja ili ambicija. On može imati iskrivljenu sliku toga što bi trebao činiti, a što ne. Možda je jedna od najvažnijih lekcija koju treba naučiti ovdje – afirmacija vlastite važnosti. Pojedinac treba slobodno prihvatiti sebe onakvog kakav jest (čak i svoje mračne strane) bez naglašenog osjećaja stida, odbacivanja sebe ili razočaranja samim sobom. Budući da se plaši uspješnog pravljenja promjena na sebi koje bi mu mogle promijeniti imidž nabolje (zna morbidno sebe osuđivati), često je uskogrudan poimajući samog sebe da bi mogao tolerirati svoje prirođene slabosti.On će morati nadvladati psihičke prepreke iznutra prije nego uopće mogne očekivati da ugodno funkcionira na produktivan način u vanjskom svijetu. ambicija da postigne društveni status i zasluge nisu tako prirođene pojedincu kad je Saturn retrogradan, jer je odlučnost ovog planeta da postiže i da se penje na ljestvici uspjeha oslabljena. Možda za ovog pojedinca pravi uspjeh ima posebno osobno značenje koje nema nikakve veze s traženjem poštovanja i hvale u globalnom smislu. On može biti više usklađen s izazovima kontroliranja svoje unutarnje prirode i osjećaja sigurnosti i moći na ovoj razini.
Kako Saturn predstavlja unutarnji imidž arhetipske očinske figure, retrogradno stanje moglo bi ukazivati na to da pojedinčev otac nije predstavljao standardni uzor. Premda nije nužno bio slab, pojedinčev otac se možda predstavljao na način koji se pojedincu tijekom njegovih formativnih godina činio iskrivljenim ili dezorijentiranim. Ili je pojedinčev stav prema ocu sadržavao neke subjektivne elemente koji nisu bili u skladu s tim kako je otac u realnosti zaista i izgledao. Iz ovog mogu proizići i zbunjenost i dvojbenost. Bez obzira na to, ovdje je važna pojedinčeva unutarnje reakcija na svoju vezu s ocem, jer to može odrediti način na koji se on suočava i s unutarnjim i s vanjskim autoritetom u budućnosti. U mnogim slučajevima osoba s retrogradnim Saturnom izgleda da ima poteškoća u upotrebljavanju moći i autoriteta na uravnotežen način – što naznačuje da je ta sposobnost obično nerazvijena (ili pretjerano razvijena kod onih koji pokušavaju time nadoknaditi osjećaj nemoći).
Pojedinac može biti u iskušenju da se povuče od aktivnog bavljenja izazovnim zadacima i dužnostima u svijetu zbog svog osjećaja nesposobnosti. Čak može nevoljko prihvaćati zrelost – faktor koji je potreban da bi se osjećao sposobnim da se suoči s konkurencijom. Nekad bi radije da uopće ne pokuša obraniti svoj društveni položaj ako mora riskirati od neuspjeha ili izlaganja osudi javnosti. Ipak, kad je dobro integriran, ovaj Saturn može predstavljati veliku unutarnju disciplinu, sposobnost da se prihvati i radi pod ograničenjima bez pretjeranog stresa i jakost da se suoči s poteškoćama vrlo hladnokrvno i s boljim uvidom. Teži životni problemi obično potiču iz unutrašnjosti pojedinca.

unutrašnjosti pojedinca.
___forum.h_______________

http://i387.photobucket.com/albums/oo320/nensilovepink/ancy-1.gif al' nista me se ne tice i malo sta me pomera i dotice sem mozda nje <3

*

Van mreže ♥ Lutka♥

• **
  • 315
  • 0
  • el destino es así...
« Odgovor #18 poslato: 19:37:51, 22.Maj.2009. »
Natalni Retrogradni Uran

Za one koji mogu reagovati na uticaj retrogradnog Urana natalno, postoji veliki potencijal za intuiciju. Međutim zbog jačeg stupnja nesvjesnosti kojeg uzrokuje retrogradnost, intuicija može djelovati tako brzo i spremno da je pojedinac uopće ne poima na nesvjesnoj razini nego kao dio svoje svijesti. On je može uzimati zdravo za gotovo te se stoga i bolje nostiti s njome (jer mu manje prijeti strukturi njegovog ega). Općenito pojedinac neće svoju potencijalnu jedinstvenost, genijalnost, ili čak ekscentrično ponašanje potpuno izraziti u vanjskom svijetu. Ali će se takve osobine jako osjetiti unutra, gdje se nalazi osvještenija duša.
Pojedinac je sklon reagirati na dubljoj, manje očitoj psihološkoj razini na samovoljniji, mnogo više bundžijski i prgaviji način nego što to pokazuje. On u stvarnosti može biti više unutar sebe radikalan, nekonvencionalan, ili originalan u izgledu nego što je to očito. Stoga će većina pomisliti da je ovaj pojedinac zadrtiji i konzervativniji (ili prema većini društvenih standarda normalniji i običniji) nego što on sam o sebi subjektivno zna da jest. On sakriva mnogo svog potencijala za bujnu individualnost. Uobičajeno rušilačka snaga naelektriziranog Urana manje je fokusirana na vanjska područja iskustva; umjesto toga koncentrira se na unutarnje nivoe svijesti…što daje pojedincu iznenadne spoznaje koje mu kazuju da prvo treba raditi promjene iznutra. Čini se kao da pojedinac nesvjesno pokušava rasvijetliti prethodno uvjetovana ponašanja razvijena u prošlim životnim ciklusima i, kroz takve uvide i prosvjećivanje, nastoji se osloboditi od ograničavajućih postavljenih struktura (posebno onih koje se odnose na misli). Dok to ne postigne, njegova se pažnja konstantno odvlači od otvorenog sudjelovanja u progresivnim aktivnostima koje bi mu pomogle promijeniti društvenu prirodu aktualnih životnih događanja.
Njegovo shvaćanje vizije budućnosti prvo ovisi o uspješnom suprotstavljanju i mijenjanju elemenata njegove prošlosti. Stoga je ovo više introspektivan, više sebe-spoznajni Uran. U njega je manje poriva da aktivno igra vanjsku ulogu društvenog aktivista. Ako katalistički retrogradni Uran ima loš aspekt s ostalim natalnim planetima, ovaj pojedinac se nelagodno osjeća pri stvarima koje mu potiču buntovničke impulse za rušenjem uspostavljenih struktura. Moguće je i da je posvađan sam sa sobom, zbunjen oko toga zašto unosi nered u svoja zbivanja (to je određeno kućom). U ovom slučaju vanjski uvjeti simboliziraju spremnost za unutarnji kaos. Iznenadne, nemirne promjene ovdje su prije stimulirane nepredvidivim vrtlozima vlastite svijesti, nego što su potaknute vanjskim djelovanjem. Ako ništa, onda okolna zbivanja postaju ti prikladni simboli koji su potrebni da se objektiviziraju promjene koje je poduzela unutarnja priroda. Vanjske okolnosti su same po sebi manje važne, od unutarnjeg značenja tih okolnosti za pojedinca.
S vremena na vrijeme očekujte iznenadnu eksplozivnost s ovim položajem, jer suzbijena živčana napetost ne pronalazi toliko kanala kojima će se ispuhati nego kao što je to slučaj s direktnim Uranom. Hirovite reakcije čine se da dolaze iz vedra neba bez racionalnog objašnjenja (iako često sa subjektivnim značenjem za tako iznerviranog pojedinca). Naravno u nekim slučajevima ovo bi moglo značiti da je pojedinčevo vlastito izražavanje uranskih osobina slabije shvaćeno (a i inače te osobine nisu mnogo cijenjene kod većine), nego kod direktnog Urana, jer se ono kanalizira iznutra. Njegove akcije mogu se činiti manje prikladnima u danom trenutku, i često ih samo shvaća (i to tek donekle) sam pojedinac. Kakav god poseban talent ili vrstu genijalnosti imao, ovaj će se pojedinac radikalnije odvajati od normi, jer on pravi revoluciju s mnogo subjektivnije točke gledišta koja je jedinstvena njemu i samo njegova. Skupina duša koje se inkarniraju s retrogradnim uranom mogu zajednički spoznati da karmički gravitiraju prema bilo čemu što ih prvo potakne na potpuno restrukturiranje i reformu sebe samih, prije nego pokušaju otkriti kako će najbolje preinačiti iz temelja društvo u globalu.
Na početku bi se mogli naći kako se psihički odvraćaju od uspostavljenog reda stvari oko njih u pokušaju da prvo istraže svoju unutarnju prirodu. Zapamtite da se ovi pojedinci, budući da su koncentrirano zaokupljeni poznavanjem prvo svoje individualnosti, često osjećaju polarizirani ili udaljeni zbog društvenih standarda kojima se oni trebaju pokoriti. Njihova želja je da spoznaju unutarnju slobodu prije nego počnu raditi na postizanju društvene slobode. Unutarnji put oslobađanja koji oni slijede stoga može izgledati protu-produktivan naspram onoga što društvo želi ili zahtijeva od takve generacije. Imajte na umu da se ove općenite, opširne tvrdnje ne odnose na svakog člana ove grupe posebno nego na onih nekoliko izabranih koji se mogu direktnije povezati s Uranom. Za one koji su naučili obratiti bolju pažnju na razvijanje svoje osobnosti istodobno širiti svoje neosobne ciljeve i težnje koje se tiču društva, retrogradni Uran ih može nadahnuti (često na apolitičan način) da svijetu pokažu zapanjujuća otkrića i originalne misli koje se tiču širenja ljudskog potencijala.
Ipak, bilo koji osjećaj za dobivanje značajnih društvenih uvida prvo dolazi iz sposobnosti da čovjek bude prosvijetljen unutra. Pojedinac ima poriv da probudi sebe u skladu s neobičnom vizijom sebe samog na sebi vrlo svojstven tempo. Iako ponekad izgleda vrlo aktivan i vitalan u grupnim aktivnostima, ovaj je pojedinac još uvijek unutra sklon osjećaju odvojenosti od grupe koju podržava, više zaokupljen slijeđenjem svoje unutarnje niti vodilje.

*

Van mreže ♥ Lutka♥

• **
  • 315
  • 0
  • el destino es así...
« Odgovor #19 poslato: 19:38:24, 22.Maj.2009. »
Natalni retrogradni Neptun

Za one koji mogu reagovati na uticaj retrogradnog Neptuna natalno, moguće je da se pojedinac više fokusira na spiritualizaciju svog subjektivnog svijeta prije no što usmjeri pažnju na društvene obveze. Neptun ovdje može fokusirati svoje energije na rastapanje svih postojećih psihičkih struktura koje su bile previše iskristalizirane. Njegov utjecaj stoga može biti problematičan u vanjskom konkretnom svijetu jer on preferira njegovati unutarnja stanja razvijena u prošlosti. Kako retrogradni Neptun može biti čak bliskiji s moći nesvjesnoga nego direktni Neptun, pojedinčeva prijemčivost delikatnih, emocionalnih nevidljivih utjecaja može biti naglašena i intenzivirana, povećavajući psihičku senzitivnost onih koji su dovoljno razvijeni u tom smislu.
Međutim, ako je ovdje Neptun u jako lošim aspektima, psihička dezorijentiranost može biti čak i veća zbog nesposobnosti da objektivno razdvoji i prepozna jednu razinu svijesti od druge. Neptunova introspektivna priroda, kao i sposobnost za dubinsko povlačenje u sebe, može biti naglašena. Izvana se manje vide njegove eskapističke sklonosti, samozavaravanje i unutarnja zbunjenost. Premda sposobnosti imaginacije i vizualizacije mogu biti vrlo potentne, manje su usmjerene prema poboljšavanju društvenog okružja. One nisu tako često primijenjene na napredak kolektivnih ciljeva, barem ne na direktan način. Umjesto toga, one se vraćaju prema unutarnjem ja u pokušaju da vizualiziraju idealnije uvjete toga kako su stvari mogle ispasti. Drugim riječima, inspiracija i otkrivanje primjenjuju se više na prijašnje uvjete koji sada samo postoje unutar njega kao neopipljive impresije.
Premda izvana može izgledati da ima svjesnu kontrolu, moguće je da pojedinac teško vlada unutarnjom disciplinom i osjećajem reda. On može izbjegavati strukturiranje unutarnjeg svijeta, pa je moguće da postane jako podložan moćnim silama vlastitog nesvjesnog. Direktni Neptun može biti otporniji na tamnije emocionalne sadržaje nesvjesnoga, jednostavno zato što pokušava da skrene pozornost od nesvjesnoga i umjesto toga se u većoj mjeri fokusira na glamur materijalnog svijeta. S retrogradnim Neptunom, pojedinac je više sklon da ove energije stalno manifestira i drži neizdiferenciranima. Međutim, mnogo toga ovdje ovisi o razvoju pojedinca, odnosno kako se on nosi s ovim stanjem.
Ovaj pojedinac može biti odaniji, požrtvovniji, ili samo pasivan i psihički neotporan, više nego što se to pokazuje na površini. Ipak može biti ranjiviji na surove realnosti njegova postojanja, jer je u iskušenju da izbjegava direktno sukobljavanje s onim zamišljenim idealima na kojima on unutar sebe ustrajava. Moguće je čak i više poteškoća u dovođenju vizionarskih snova na praktičnu, radnu razinu funkcioniranja. Plus takvi snovi ili vizije malo imaju veze s trenutnim okolnostima pojedinčevog života; oni više predstavljaju prošla stanja koja su sada zapravo «nezavršeni posao». Ova subjektivna stanja, kako god da bila neopipljiva, izgleda da su jako emotivno fascinantna za pojedinca.
Razočaranje u događanjima u vanjskom svijetu može utjecati na pojedinca dublje nego što se može shvatiti, potičući ga s vremena na vrijeme da se sigurno vrati u svoj vlastito napravljeni svijet fantazije i iluzije. Retrogradni Neptun osjeća se udobnije na nematerijalnim, sanjivim razinama svjesnosti. Stoga kad nije dobro integriran može ukazivati na emocionalnu izobličenost, nesvjesne komplekse, ili usađeni eskapistički mehanizam koji je pojedincu teško voljno izvući na površinu, objektivno preispitati i na zadovoljavajući način riješiti. Sklon je upasti u zamku idealiziranih iskustava u prošlim situacijama koje nude malo prilika za novi unutarnji rast u sadašnjem životu. Pojedinac treba shvatiti da se sva iskustva iz prošlosti najbolje mogu iskoristiti da se unaprjeđuje inspiracija potrebna da se da dublja svrha sadašnjim događanjima, kao i da se ponudi dodatno prosvjetljenje u vezi s potencijalom budućnosti. Pojedinac ovdje ne smije sebi dopustiti da zauvijek bude zaključan u neki prethodni emocionalni uzorak koji ga ostavlja psihički nepokretnim. Iako je jako sklon promišljanjima, ovaj pojedinac bi trebao naginjati uspostavljanju veće ravnoteže na način da se potrudi kanalizirati svoje unutarnje dojmove prema sadašnjim, ovozemaljskim ciljevima (posebno u aktivnostima koje dopuštaju kreativni izražaj).
Nedostatak sposobnosti unutarnjeg strukturiranja naznačen ovdje, može minimalizirati kapacitet za psihičko samoočuvanje. Moguća je velika unutarnji nered koji frustrira ego i njegovo djelovanje. Grupa duša koje su se zajedno inkarnirale s retrogradnim Neptunom mogu kolektivno biti nagnane da izraze veću nezainteresiranost za one materijalne sigurnosti koje su tradicionalno uzvišavane. Oni mogu težiti više prema ciljevima koji se tiču drugog svijeta ili su općenito apstraktniji da bi zadovoljili potrebe za sigurnošću. Neki od naprednijih i samosvjesnijih ljudi ovdje mogu postati kanali za duhovno oplemenjivanje kroz jedinstveno izražavanje ljubavi, ljepote ili emocionalnog idealizma (često se manifestirajući kroz posebno izražavanje sebe u umjetnosti ili duhovnim potragama). Na individualnom nivou retrogradni Neptun može ukazivati na pojedinca koji vrlo lako može nesvjesno predati svoju volju onom iskustvu koje mu nudi dublji osjećaj transcendencije. Njemu je potreban manje opipljiv dokaz postojanja neptunovskih principa. Kad je loše integriran, pojedinac može pokazati mučeničko ponašanje, prilikom kojeg sebe može emocionalno kažnjavati da bi nadoknadio za nešto loše što je sad sakriveno u dubinama njegove nesvjesne prošlosti. Osjetljiviji je na osnovni korijenski problem koji ga sprječava da se osjeti ujedinjen s drugim dijelovima svoje psihe, i ne može steći unutarnji mir dok se ne iskupi. On treba ovdje brižljivo ispitati svoja osjećanja i konačno sebi oprostiti za sve i do jedan prijestup u prošlosti. U suprotnom, on može slijepo nastaviti stavljati sebe u stanja samoporicanja koja mu uskraćuju zadovoljstvo svjetovnih postignuća, materijalnog uspjeha i komfora.
Kad je konstruktivno upotrijebljen, retrogradni Neptun dozvoljava prijemčivom pojedincu da iskoristi prednost skor mističnog šlifa za otkrivanje onih suptilnih spiritualnih realnosti koje većina čovječanstva zaboravlja. Zapamtite, budući da je pola čovječanstva rođeno s retrogradnim Neptunom, neće svi reagirati na način kako je gore opisano. Kako je Neptun već sam od sebe nejasan i nedefiniran, većina ljudi neće prepoznati njegov proces unutar svoje prirode, bez obzira je li on natalno direktan ili retrogradan. Opis koji sam ja ponudio bolje da se odnosi na onu nekolicinu pojedinaca koji efektivno mogu odgovoriti na sublimirane impulse ovog tankoćutnog, eteričnog planeta.

forum.h

Stranice: « 1 2 3 4 ... 9 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000