Šta smo bili u prošlom životu?

• Odgovora: 29
Stranice: « 1 2 3

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Excalibur

• *
    Banovan sa foruma
  • 172
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Šta smo bili u prošlom životu?
« Odgovor #20 poslato: 13:06:07, 06.Okt.2010. »
Izvinte na konstataciji,mislim ne mo se ljutiš,ali ovo je takva glupost  ::)

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
« Odgovor #21 poslato: 15:45:10, 06.Okt.2010. »
Izvinte na konstataciji,mislim ne mo se ljutiš,ali ovo je takva glupost  ::)
Razliciti ljudi, razlicita interesovanja.
Meni, recimo, nije glupost. Mozda nesto sto je tebi vazno meni bude totalno nebitno i glupo  (*o*)
Mis`im nemo` se ljutis ;)

*

Van mreže Excalibur

• *
    Banovan sa foruma
  • 172
  • 0
« Odgovor #22 poslato: 17:03:53, 06.Okt.2010. »
Mislim ne smo se razumeli  :D verujem ja u to prošli život...nego ovo računanje toga,e to mi glupo,mislim ne mo se ljutiš  ;)

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #23 poslato: 10:05:12, 07.Okt.2010. »
Vratimo se na temu.
Ako neki red nije jasan u onoj mojoj računici - javite se!

*

Van mreže Perla

• 3 806
  • 2
« Odgovor #24 poslato: 18:46:59, 07.Okt.2010. »
Sad mi je sve jasno, kada sve izracunam, onda cu pitati sta sam bila u proslom zivotu,a to mi zavisi od marsa i mjeseca i sunca i venere  ;D HVALAAAAAAAA   :-[

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #25 poslato: 23:18:58, 07.Okt.2010. »
Drago mi je!  :tapse:

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • Zahvaljeno: 4 puta
  • 19
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #26 poslato: 01:21:01, 01.Mar.2012. »
Putovanje u prošle živote

Putovanje u prošle živote... ko smo bili, zašto, kako, šta nam je zadatak koji smo preneli u ovaj život?

Često pitanje koje muči mnoge od nas. Zašto nam se dešavaju neke stvari, situacije, ljudi, zašto imamo osećaj da se već nešto od svega toga desilo?

Karmička astrologija može da pokuša da nam da odgovor na ova pitanja. Naravno, ne treba sve uzimati „zdravo za gotovo“ već astrološka tumačenja korisiti kao orijentir za podsećanje i prisećanje.

Zna se da deca do jedno 7.god. imaju mogućnost da se sete nekih ako ne i svih svojih prošlih života, jer kod njih sve dok su u svom dečijem svetu {tj dokle god se Fontanela ne zablokira „odraslim“ uticajima, oni mogu videti ne samo svoje prošle živote, već i astralna bića, bioenergiju i sve ostalo što je nama „odraslima“ skoro potpuno nepojmljivo ~ pa često mislimo da su nam deca „čudna“ često jer ih u stvari ne razumemo, zato što je logika preuzela glavnu ulogu nad intuicijom.

Na moju sreću, to nije bio problem kod mene. Ja se potpuno jasno sećam svog prvog dana, dana kada sam se rodila, sećam se ko me je držao u naručiju, kako je izgledala soba gde je moja majka ležala {iako nikada nisam bila posle rodjenja u toj bolnici} znam raspored nameštaja, vrata, prozori i sve ostalo... realno, roditelji nisu imali potrebe da mi tako nešto pričaju, pa tako znam i da je to moje sećanje, a ne njihovo preneto na mene.

Kada sam bila 7 godina i kada sam trebala da krenem u 1. razred, to leto sam pitala mamu „A zašto ljudi tako različito svetlucaju?“ ubrzo zatim, valjda uplašeni da nešto nije u redu samnom ili sa mojim vidom, roditelji su me odveli kod očnog koji je utvrdio urodjeni astigmatizam i počela sam da nosim naočare. Dokle god sam imala naočare, nisam videla to svetlucanje, ali kad god bih ih skinula, to svetlucanje bi se vratilo. Sećam se noću kad ne bih mogla da zaspim, kako bih ležala u krevetu iznad mene bi se pojavilo to svetlucanje, slično kao kada gledate kosmos na slikama koje NASA postavlja, naročito je to svetlucanje podsećalo na slike Mlečnog Puta... ali kako sam odrastala, tako je i bez naočara to svetlucanje nestalo...

Jasno se sećam svoja 4 života, kojim redosledom je koji, to nisam bila sigurna dok nisam se upoznala sa karmičkom astrologijom. Sećanja su više kao neki snovi iako sam bila budna, u jednom sam bila starica, dugačke sede kose koja je nosila nekakav veliki pončo prelepih boja, hodala sam jednim putem u desnoj ruci sam imala veliki štap sa neobičnim krajem {ni dan danas još nisam pronašla nešto slično  tom obliku} a sa strane su bili ljudi koji su mi se klanjali i pozdravljali me, nisam bila nikakav „državnik“ jer se sećam da sam išla kod Kralja u palatu {sve me je u tom „snovidjenju“ asociralo na Acteke, jer na kraju tog puta kojim sam išla nalazila se jedna velika piramida, ali ne kao ona u Egiptu, već sa ravnim krovom} i imala je bezbroj stepenica koje su vodile ka tom vrhu, a i ljudi su bili tamne crvene kože sa zagasito crnom kosom i oštrim crtama lica, a zapamtila sam to jer sam ja videla da imam izuzetno belu kožu skoro boje bisera i da po pravom poreklu nisam bila jedna od njih. Sećam se i da sam imala neko „znanje“ koje drugi nisu i da su me zato poštovali, sećam se da sam nadživela celu svoju porodicu, ali da decu nisam imala, samo brojnu braću i sestre. U tom trenutku imala sam preko 100 godina.

Drugi život sam bila u Kini, bila sam žena kraljevskog draguljara i slikara & pesnika, sećam se tog divnog osećaja da stvaram nešto lepo, u levoj ruci sam držala jedan češalj od tamno zelenog žada, a u desnoj sam imala šnale za kosu i dva velika broša od svetlo zelenog žada sa zlatnim ukrasima i čekala sam da mi se suprug vrati da bi to stavili u jedan prelepi kovčežić da bi on to odneo Caru na poklon za njegovu novu suprugu i bila sam u prostoriji koja je na zidovima imala prelepe slike kineske kaligrafije. Sećam se da smo imali dosta dece koja su kada su odrasla nastavila porodični posao. Tu sam imala negde oko 40-tak godina. Vremenski period... pa mogao bi možda biti period pre nove ere, negde Kineskih Dinastija koje su vladale izemdju 3 i 5 veka p.n.e., jer me je umetnost iz tog perioda, naročito obrada dragog kamenja oduvek kao i sama kaligrafija tog doba oduševljavala {a kasnije sam se u ovom životu i vratila kaligrafiji i slikanju...}

Treći život bio je u Španiji, isto sam bila žena, najverovatnije sam bila nomad, jer se sećam prelepog osećanja potpune slobode koji mi je donosio vetar dok sam stojala na keju luke tog grada u kojem smo se zaustavili i dok sam gledala u brodove koji su plovili morem i razmišljala kako bi bilo lepo putovati i morem, a ne samo kompnom. Za ovaj život se ne sećam da li sam imala nekoga i da li sam imala porodicu i decu. Ovde sam imala oko 20-tak godina. Sećam se da sam pored sebe imala mudru baku koja me je učila raznim pesmama, da pišem i čitam, da sam čak nešto i radila po tom pitanju, što je u ono vreme bilo skoro nezamislivo za ženu iz takve okoline bilo {čini mi se da je negde krajem 19 veka period}

Četvrti život i jedini kojeg se sećam da sam bila muško. Bila sam iz srednjeg staleža, porodice koja je bila dobra i koju su cenili zbog nekog porodičnog posla koji ja nisam želela da radim i da sam iz bunta kao mladić otišla i pridružila se kraljevskoj vojsci. Ratovala sam, napredovala u vojsci koja je postala čitav moj svet, nisam bila pored roditelja kada su umrli, nisam se vezivala ni za jednu ženu, dece sam vambračne imala ali ih nisam priznavala, realtivno loša osoba sam bila, koja je gledala sebe jer nije shvatala sebe uopšte, nije znala svoj put i stalno je morala da „ratuje“ sa nekim zbog „nečega“. Život sam izgubila tako što su me na bojnom polju s ledja bajonetom ubili s ledja. Sećam se bola i slike kako vrh bajoneta prolazi kroz moj stomak... a imala sam oko 30-tak godina kada sam umrla. U ovom životu na ledjima baš na mestu gde je bajonet prošao imam veliki mladež, a strah da će neko da me probode kroz stomak pratimo me je skoro sve do jedno 15-te godine (i dan danas me uhvati taj strah da će neko da mi "dira pupak"...)

•○• natal •○•
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • 19
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #27 poslato: 01:28:08, 01.Mar.2012. »
     Sve ovo bi bila samo jedna lepa priča da se zabave čitaoci i da se možda eto ja malo hvalim nečim što neko „nema“... ali kao i svaki astrolog, tražila sam potvrdu u svom natalu za ove četiri priče. Evo mog natala da bi lakše sve ispratili :

Šta imamo sve ovde? Ako gledamo najklasičniju analizu prošlih života, 12 polje će biti „prošli život“ – ono se kod mene nalazi u Vagi, sa Venerom na Regulusu i sa Sunce kazimi Pluton i retro Merkurom, sve u Vagi. Ovo mi je bila direktna asocijacija na prvi život koji sam opisala. Neko ko je bio uticajan u tom narodu i bio blizak sa kraljem {kazimi Pluton Sunce uz Regulus} neko jako star {Pluton ali i 29° Venere} ko se bavio nečim čime su se retki bavili jer nisu smeli od straha {Pluton} Vladar mog tadašnjeg 10 polja {posao} se nalazi u Blizancima upravo sa tim retro Merkurom i koji ima 120° sa Marsom koji se nalazi baš na vrhu tog mog 10 polja ~ neko ko je aktivno učestvovao u savetovanju moćnika, neko ko je bio govornik, savetodavac, analitičar... Sama Sunce kazimi 0° sa Plutonom ukazuje na nekoga ko je nadživeo mnoge, pa čak i svoju porodicu {Vaga} Ista ta Venera ima i 120° sa Hironom koji se našao u 8 polju tog života {natalno 7 polje} a znamo da je Hiron onaj koji je učen, ali da je zbog svog ponašanja & izgleda bio i odbačen na početku svog života od porodice, ali kasnije je postao Učitelj mnogima i tako zaslužio svoje mesto na Nebeskom Svodu...

Ako idemo dalje, 11 polje bi bio „predprošli“ život – ono se nalazi u Devici sa retro Merkurom u 12 polju, opet je on uključen u priču, ali u ovom slučaju u tom 11 polju je i Mesec u Devici i Fortuna na stepenu pada Venere. Taj Mesec je na skoro tačnom stepenu egzaltacije Merkura, a 10 polje u tom životu {natalno 8 polje} je u Biku sa onom Venerom na Regulusu – pisanje, umetnost, nakit, reči, porodični posao, zar ne? Tu je Devica, neko ko je uslužan i ponizan, ali ipak tu je i Fortuna, neko ko je imao sreće da i pored svog skromnog porekla ili pak društvenog statusa bude primećen. Vladar 5 polja iz tog života {natalno 3 polje} je Jupiter koji ima em 120° sa Venerom, em je preko antiscije u 0° sa Mesecom ~ eto nekoga ko se „dobro udomljuje i ima veliku poroicu koja razvija neki porodični posao vezan za umetnost“ = supruga umetnika...

Ako idemo dalje, 10 polje bi bilo onda „predpredprošli“ život – 10 polje se nalazi u znaku Lava i ima Sunce u Vagi u 12 polju – tu je i Pluton, a na samom vrhu tog 10 polja se našao Saturn u Lavu koji je u 60° sa ovo dvoje planeta. Vidi se jak akcenat na muškoj prilici, gruboj, samotnjaku, koja zbog neslaganja sa porodicom {Vaga} odlazi od nje {Saturn u izgonu iako je pod vladavinom tog Sunca, a i samo Sunce ga egzaltira, ali Sunce  u padu je previše slabo da bi kontrolisalo Saturna koji je u izgonu...} Tu je 10 polje {natalno 7 polje} u Ovnu ~ karijera vojnika, sa Marsom u Blizancima u 12 polju tog pr.života {natalno 9 polje} Gubim život ratujući i to sa ledja {12 polje} ali ne žalim zbog toga jer je to ono što sam moža želelea jer Mars nema ni jednu aflikaciju... Na vrhu tog 10 polja je i Juptier, retrogradan, ali u dobrim aspektima sa Marsom i Venerom, ali i u 180°  sa Mekrurom... neko ko se trudio da napreduje u vojsci, ali često možda i nije baš pratio protokole i nije bio previše moralan... 5 polje iz tog života u Škorpionu sa SMČ i Neptunom ~ bilo zabave, bez obaveza, bilo i dece koja nisu bila priznata {vambračno ~ Neptun 90° Mesec...} a možda i bila neka bolest u tom predelu tela koja je doprinela promeni karaktera i ponašanja...

Sledeći život, 4-ti, bi bio 9 polje, koje se nalazi u Blizancima, opet taj retro Merkur u Vagi, na vrhu tog polja je Mars, a 4 polje iz tog života {natalno 12 polje} je u Vagi sa Venerom u Lavu na kraju 2 polja {natalno 10 polje} Da li bi to bila priča o onoj Španjolki, nomadu? Moguće, bila sam mlada, vrlo živahnog duha, spontana, borbena, sve je to Mars, govorila sam ono što sam mislila i nisam imala strah zbog toga ~ Mars 120° Merkur, a u tom 4 polju su Sunce i Pluton ~ neko ko je vrlo star, mudar ali i čudan za okolinu... Vladar mog 3 polja iz tog života je isto pod vladavinom retro Merkura ~ česta putovanja i promene mesta boravka ~ Merkur u 4 polju retro i još ima 120° sa Marsom i 180° sa Jupiterom koji se nalazi na kraju 10 polja iz tog života ~ društvo & porodica se često selila zbog svog porekla, ponašanja, društveno neprihvatljivog ili nerazumljivog za taj period {180°?} ili možda zbog rata {Ovan} ili zakona koje ta moja porodica nije prihvatala {Jupiter 180° Merkur...} Nisam sigurna, ali mislim da je bio u pitanju Napoleonova Francuska...

Ovo su samo neke mogućnosti kako se može analizirati natalni čart po karmičkim pravilima. Do sledećeg čitanja i nastavka priče o putovanjima u prošli život, svako dobro Vam želim...

IZVOR : http://dnevnikjednogastrologa.blogspot.com/2011/06/putovanje-u-prosle-zivote.html
•○• natal •○•
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

*

Van mreže Minjaaa

• *
  • 8
  • 0
« Odgovor #28 poslato: 15:46:46, 22.Mar.2012. »
I ja sam pokusala al i dalje mi nista nije jasno  :(

Evo ovako ispravite me ako ima greski...

Sunce    26° 13 strelca (po onoj tabeli je to u znaku vodoleije)
Mesec    11° 13 ovna                  (.... jarca)                                     
Merkur   7° 26   vage                  (...lava)
Venera  9° 36    skorpija             (...lava)
Mars      20° 23  jarac                  (...bik)
Jupiter   16°43  riba                     (...devica)
Saturn  4° 32   strelac                 (... skorpija)
Uran     18° 34  strelac                (...bik)
Neptun   3° 02  jarac                  (... strelac)
Pluton    5°  42  skorpija             (...devica)
Tr nude   56° 19  ovan                (...blizanac)
Cicron   19° 21    blizanac           (skorpija)
AC        14°  17   strelac             (...rak)
MC       7°  25     vaga                 (...lav)

Dobila sam verovatno raspored planeta u proslom zivotu sta dalje?

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • 19
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #29 poslato: 23:38:24, 01.Apr.2012. »
I ja sam pokusala al i dalje mi nista nije jasno  :(

Evo ovako ispravite me ako ima greski...

Sunce    26° 13 strelca (po onoj tabeli je to u znaku vodoleije)
Mesec    11° 13 ovna                  (.... jarca)                                     
Merkur   7° 26   vage                  (...lava)
Venera  9° 36    skorpija             (...lava)
Mars      20° 23  jarac                  (...bik)
Jupiter   16°43  riba                     (...devica)
Saturn  4° 32   strelac                 (... skorpija)
Uran     18° 34  strelac                (...bik)
Neptun   3° 02  jarac                  (... strelac)
Pluton    5°  42  skorpija             (...devica)
Tr nude   56° 19  ovan                (...blizanac)
Cicron   19° 21    blizanac           (skorpija)
AC        14°  17   strelac             (...rak)
MC       7°  25     vaga                 (...lav)

Dobila sam verovatno raspored planeta u proslom zivotu sta dalje?

Ako želiš, mogu ti odraditi Dwadasamsa-Duada čart, čart iz prošlog života, ali su mi potrebni podaci (datum, vreme, mesto) tako možeš proveriti ovaj tvoj proračun :)
•○• natal •○•

Stranice: « 1 2 3

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000