Šta smo bili u prošlom životu?

• Odgovora: 29
Stranice: 1 2 3 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • Zahvaljeno: 4 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Šta smo bili u prošlom životu?
« poslato: 11:54:12, 06.Apr.2010. »
Da bi otkrili šta smo bili u prošlom životu i koji su nam karmički zadaci, koristi se matematički sistem Duada, ili podela na 12.

Duade dobijamo tako što svako od 12 zodijačkih znakova delimo na 12 delova, tj. 1/12 iliti 2.5° ~ a ta dvanaestina znaka od 2.5° se upravo zove Duada.

Svaka Duada ima osobine jednog horoskopskog znaka. Prva dvanaestina ili prva 2.5° znaka Ovna pripada upravo Ovnu, naredni od 2.5° do 5° pripada Biku, zatim od 5° do 7.5° pripada Blizancima i td. Sledeća tabela će bolje prikazati tu podelu :

Kad se koristi podela na Duade, dobija se potpuno nov čart i položaj planeta pokazuje dogadjaje i ljude iz našeg prošlog života.

Način izračunavanja :

Primera radi ~ Sunce je na 12°00' Ovna (što je Duada Lava, jer se Dudada Lava u znaku Ovna prostire od 10° Ovna do 12.5° Ovna) proporcijom 2.5° prema 30° možemo lepo da izračunamo i sam stepen i minut na kojem se nalazi "novo Duada" Sunce ~ pa bi proračun izgledao ovako :

Sunce na 12°00' Ovna ~ Duada Lava

12°00' - 10° (početak Duade) = 2°

Proporcija :

2.5°: 30° = 2.0°: X

X = 60/2.5° = 24° pa je novo Duada Sunce na 24°00' Lava

Napomena I : ovde važi SAMO sistem jednakih kuća, pa se isti ovaj proračun odradi i sa natalnim Asc' i dobija se Asc' (pa samim tim i ostali vrhovi kuća) iz prošlog života.

Napomena II : nemojte se zbuniti ako raspored planeta nije kako ste naučili da treba da bude ~ u Duada čartu je čak moguće da se pojavi Sunce 180° Merkur ili Venera, što je po pravilima MA nije moguće.

Kada se odradi Duada čart, uporedi se sa natalnim čartom, naravno i traži se EGZAKTAN aspekt O° sa natalnim planetama. Natalna planeta sa kojom neka Duada planeta sklapa O° će tako predstavljati "kanal" kroz koji se energija, iskustvo iz prošlog života prenosi u ovaj život.

Na primer : ako je Duada Venera u O° sa natalnim Saturnom zaključujemo da će se zasigurno o toku života natusa pojaviti velika karmička ljubav sa nekim ko je stariji (ili već pak onakav kakva je simbolika samog znaka u kojem se nalazi ta O°) Ono što je osobi u ovom životu Saturn to je u prošlom životu bila upravo ta Venera.

Napomena III : svi ostali aspekti (60°-90°-120°-180°) se mogu koristiti, ali su zanemarljivog uticaja, pa samim tim i malog značaja.

Nisam naletela na komp-astro-program koji ovo može izračunati umesto nas, pa samim tim za ovu proceduru nam treba : papir, kalkulator, strpljenje i vreme  ;)

•○• natal •○•
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • 19
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Šta smo bili u prošlom životu?
« Odgovor #1 poslato: 16:04:58, 06.Apr.2010. »
E sad na primeru ~ naravno ~ uzeću svoj natalni čart jer mi je tako najlakše   8)

Sunce 09°26' Vage
Mesec 12°54' Device
Merkur 22°02' Vage r
Venera 29°31' Lava
Mars 25°32' Blizanaca
Jupiter 21°02' Ovna r
Saturn 01°21' Lava
Uran 01°22' Škorpiona
Naptun 09°30' Strelca
Pluton 09°09' Vage
Hiron 26°36' Ovna r
SMČ 24°01' Škorpiona r
Asc' 01°40' Škorpiona

Prvo ću odrediti Asc' ~ on se nalazi na 01°40' Škorpiona i po tabeli "pada" u znak Škorpiona :

Proporcija : 2.5 : 30° = 1.6° (01°40') : X

X = 48° (30 X 1.6°) : 2.5°
X = 19°12' Škorpiona

Samim tim Duada Asc' se nalazi na 19°12' Škorpiona i sad primenjujem sistem jednakih kuća da bi dobila "nov" čart.

Asc' 19° Škorpiona
2 19° Strelca
3 19° Jarca
Mc' 19° Lava
11 19° Devica
12 19° Vage

A ostale planete :

•○• Sunce pada u deo kojim vlada Jarac, po proporcijama :

X = (30° x 1.93°) : 2.5° = 58° : 2.5° = 23°12' Jarca

•○• Mesec pada u deo kojim vlada Vodolija, po proporcijama dobija se da je Mesec 04°48' Vodolije

•○• Merkur pada u deo kojim vlada znak Blizanaca, po proporcijama dobija se da je Merkur sad na 24°21' Blizanaca

•○• Venera pada u deo kojim vlada Rak, pa nova Venera se nalazi na 24°12' Raka

•○• Mars 06°24' Ovna
•○• Jupiter 12°24' Strelca
•○• Saturn 04°12' Lava
•○• Uran 04°24' Škorpiona
•○• Neptun 24°00' Riba
•○• Pluton 19°48' Jarca
•○• Hiron 17°12' Vodolije
•○• SMČ 18°12' Lava

I sad potražim O° i nadjem da su mi :
~ D. Merkur O° nat. Mars
~ D. Mesec mi je u široj O° sa nat. IVp i ima 180° sa nat. Saturnom
~ D. Mars mi je u široj O° sa nat. VIp i ima 180° sa Fortunom/Plutonom/Suncem
~ D. Jupiter mi je u široj O° sa nat. Neptunom
~ i to je to, pa se sad pozabavim ovom novonastalom kombinacijom planeta/aspekata.

A da bih saznala koji sam pol na primer bila u prošlom životu i čime sam se bavila ~ pogledam "šta radi" Asc' i nj vladar ~ ovde je to Škorpion sa Plutonom u Jarcu i Mars u Ovnu + dodam Mesec koji je u Vodoliji ~ preovladava "muški" znači ~ bila sam muško u prošlom životu, dok je d. 10p u Lavu, sa Suncem u Jarcu u d. 3p ~ javne komunikacije, obrazovanje... itd... detalje možete dobiti i od nove postavke d.planeta po tom krugu...

A evo i Duada čarta :
•○• natal •○•
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • 19
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #2 poslato: 09:12:11, 08.Apr.2010. »
Ko ima astro-program Kepler ~ ima i mogućnost da izračuna odmah i Duade ~ evo ovako ~ u Kepleru Duade imaju drugačiji naziv ~ Dwadasamsa i kada se naazite u "glavnom prozoru" sa donje desne strane postoji opcija "position" i tu kao na slici što se vidi odaberite Dwadasamsa i dobijate bez puno muke, kalkulacije, zgužvanih papira i sl. Duada čart :

•○• natal •○•

*

Van mreže Alicia

• 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 63
  • mizantrop 1%
« Odgovor #3 poslato: 20:56:19, 07.Jun.2010. »
Voljela bih i ja znati sta sam bila u proslom zivotu. Pokusala sam da shvatim kako da izracunam...ali (*o*)

::)
Be Weird, at least you will have a unique Personality.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #4 poslato: 20:07:12, 02.Okt.2010. »
Lepo je sve objašnjeno ali nećeš moći bez papira i olovke da izračunaš.  :)

*

Van mreže Perla

• 3 806
  • 2
« Odgovor #5 poslato: 19:13:07, 03.Okt.2010. »
I meni je ovo spansko selo, mada matematiku znam  ??? :-[

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #6 poslato: 19:26:03, 03.Okt.2010. »
Jel ste pokušali uopšte? Konkretno šta nije jasno?  :)

*

Van mreže Perla

• 3 806
  • 2
« Odgovor #7 poslato: 19:44:23, 03.Okt.2010. »
Evo konkretno, meni je Sunce Na 10 stepenu i 3' i 46 " u Blizancima, i sad po ovoj formuli izracunam sve
svoje znakove i sta dalje, i onda znam u kojem sam znaku rodjena i gdje mi je koja planeta bila i sad haj racun zavrsim sta onda, kako znam sta sam bila u proslom zivotu??

meni je X=3,6 stepeni u Ovnu jel tacno? Evo to sam izracunala, a intuitivno bih rekla da sam bila zensko u proslom zivotu i to jako osjecajno, osjetljivo i senzualno... to pretpostavljam, a sad cekam upute za dalje  ???

Sunce 03°06' Ovna
Mjecec 05°04' Raka
Merkur 17°52' Vodolije
Venera 15°28' Riba r
Mars 04°08' Blizancima
Jupiter 18°12' Skorpije
Saturn 05°32' Ovna r
Uran 26°04' Riba r
Neptun 24°48' Raka r
Pluton 03°16' Lava r
TruNode 24°24' Skorpije
Circon 04°36' Riba
AC 15°36' Blizancima
MC 16°08' Strijelca
« Najnovija izmena:: 20:40:27, 03.Okt.2010. Perla »

*

Van mreže la luna

• 3 432
  • 4
  • sve se može postići samo treba htjeti
« Odgovor #8 poslato: 23:07:14, 03.Okt.2010. »
e,ovo ću i ja morat da izračunam....ako zapnem,javim se za ispravke ;)
Natalna karta
 EVERY TIME YOU FALL,STAND UP!

*

Van mreže Alicia

• 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 63
  • mizantrop 1%
« Odgovor #9 poslato: 01:55:16, 04.Okt.2010. »
Perlice, ako si skontala ispravno kako treba, de i meni, pls.? :-[
Be Weird, at least you will have a unique Personality.

Stranice: 1 2 3 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000