Kada vezbati

• Odgovora: 46
Stranice: « 1 2 3 4 5 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
  • Pol: Žensko
Odg: Kada vezbati
« Odgovor #30 poslato: 22:02:18, 28.Maj.2010. »
A meni najbolje uvece pred spavanje da vezbam.Ako radim vezbe kod kuce...

*

Van mreže narcisa zec

Počasni član
  • 4 385
  • 34
« Odgovor #31 poslato: 22:10:59, 28.Maj.2010. »
Znate sta  ;D
Evo navijam sat  i sjutra ujutro  u 8:30 svi na vjezbanje!
Jasno ?
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #32 poslato: 23:44:15, 28.Maj.2010. »
Moze ;D

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #33 poslato: 00:09:36, 29.Maj.2010. »
Tada pijem kafu, ne moze  ;D ;)
Osim toga, subota je! Pocinjemo od ponedeljka  :D

*

Van mreže nevenica

• 1 862
  • 39
« Odgovor #34 poslato: 09:35:36, 29.Maj.2010. »
Volela bih da mogu ujutru ali vezbam u popodnevnim satima uglavnom oko 2 ili 3 sata.Navikla sam i tada mi najvise odgovara.  :)
Pristojna žena je ona dama koja zna šta ne sme znati, iako zna...

*

Van mreže Se-Osiris

• **
  • 340
  • 1
  • Pol: Muško
  • Mens sana in corpore sano
« Odgovor #35 poslato: 11:38:23, 29.Maj.2010. »
Pa dobro, gde ste vas dve (missica i zecica) jutros, hm? A ja jos poveo drugara da vezbamo u parovima kad vi se uspavale, cccc  :D

*

Van mreže narcisa zec

Počasni član
  • 4 385
  • 34
« Odgovor #36 poslato: 11:47:17, 29.Maj.2010. »
 ;D  nije do mene nego do sata . Taj alarm ponekad zabudali  :P
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #37 poslato: 12:46:56, 29.Maj.2010. »
Ko jutros nije bio na trening popodne je obavezan!  ;D
Se-Osiris, imao dobre savete ali neće više da ih deli sa nama  :P

Vratimo se na temu.  (*o*)

pa posle 7 ili 8 sati ima vec dovoljno kiseonika - niko ne vezba u 5  ;)
Ima svakakvih.  :D

Koje je to vrijeme poslije rucka? Neko ruca u 12h, neko u 15h neko u 17h....itd i da li je to sat/dva nakon rucka?
Što je ručak ranije to je bolje...
Dva sata nakon ručka...

Ja moram jesti minimum 2 sata prije treninga, ako ne i duze, inace mi jako smeta i uspori me....
Nije dobro za želudac ako se ne napravi vremenski razmak.

*

Van mreže Se-Osiris

• **
  • 340
  • 1
  • Mens sana in corpore sano
« Odgovor #38 poslato: 17:38:09, 29.Maj.2010. »
Dobro, ajde da ti odgovorim i ovde.

Nisam se naljutio, culi smo se sinoc i to sam ti potvrdio. Samo ne zelim da se upustam u to sto radis jel postujem tvoj rad. Razumem da trenutno nemas moderatora za sport , gde sam ti nekada i ja pomagao i jedino sto sam zeleo je da ti skrenem paznju na onaj tekst sa krstarice (ko zna ko je to pisao, kolumnista neki, u najbolju ruku sportski novinar kome su manjkale teme za objavu verovatno), ali ti to ne zelis da prihvatis.
Pa zar treba da se borim protiv vetrenjaca?? Ne pada mi na pamet. Nisam ovde da bi se dokazivao vec sam tvom forumu zeleo ostaviti neke korisne podatke koje ce nekom mozda koristiti. Ne zelim ni pisati po 10x u jednoj temi kilometarske postove jer mislim da to smara ljude (mene prvog), nema svrhu, pa zato necu navoditi svakog sta je rekao iako se ne slazem sa mnogima. Evo npr. ovo: 

Facit je da covjek ima vise energije u prijepodnevnim satima, ali samo ako je u dobroj psihofizickoj kondiciji.
Netacno. Vise energije u jutarnjim casovima nema veze sa stanjem psihofizicke kondicije. Da li ste u boljoj ili losijoj kondiciji ne utice na cinjenicu da je organizam ujutru najodmorniji (u obzir se uvek uzima da vezbaci imaju kvalitetan san). Ako neko kaze da misli ili pretpostavlja da je to tako onda se moze polemisati, ako je to za nekog facit zasto bi se ja tu dokazivao?! A ima ovde jos toliko toga …

Napisao sam da je laž jer si okrenuo moje reči odnosno pisao si o izgradnji mišića a ja sam pisao o trošenju kalorija...
Nisam mislio na fiziološku gradnju mišića, što se i vidi iz citirane rečenice...
Cak i da sam okretao reci ono sto sam napisao nije laz. Poenta je da ja nisam okrenuo tvoje reci vec ti postavio pitanje i probao te usmeriti da razmisljas drugacije jer to sto sam naveo je bitno da bi razumeo proces trosenja kalorija. Medjutim ti nisi zeleo saznati nesto vise o tome.

Konkretno...   Jel ti tvrdiš da se mišići mogu brže nabaciti jutarnjim vežbama ili popodnevnim? Eto to me je interesovalo...

… Ja govorim o kardio treningu.
Kao sto pise, ja sve vreme do sada govorim o kardio-vaskularnom treningu koji nema veze sa ‘nabacivanjem’ misica.

A sada cu ti objasniti zasto ono sto sam rekao nije laz.

Kada govorimo o vezbama jacanja misica tj. vezbama snage, vrlo je bitan proces oporavka. Nakon stresa koji misic dozivljava prilikom vezbanja usled stalnog bombardovanja impulsima faza oporavka je vazna kako bi se regenerisao i ‘ojacao’. Tada se misic hrani, menja, adaptira i prilagodjava novonastalim uslovima kako bi sledeci takav napor, za njega stresnu situaciju, lakse izdrzao.Tako dolazimo do toga da nakon odredjenog vremena ista tezina tereta nema istog uticaja na misic, tj mozemo je lakse savladati. Hrana uneta pre takvog vezbanja jeste bitna i za proces izgradje ali jos vise da bi se vezbanje moglo izdrzati i izvuci maximum iz njega a za misic je vrlo bitno i cime cemo se hraniti u fazi oporavka.
Tako i sa kalorijama.

...Svi znamo da se za ručak u organizam unosi najveći broj kalorija i realno je najviše potrošiti kalorije ubrzo pošto su one unete i pravilno ih rasporediti...
To nije tako jednostavan proces da li razumete. U organizmu postoje rezervni depoi gde se oni skladiste. Da nije tako svi bi mogli vezbati samo nakon obroka. Potrosnja kalorija se obracunava na dnevnom nivou pa je zakljucak sledeci: Ako se vezba ujutru potrosicete vise kalorija  zato sto ce vam metabolizam tokom celog dana biti na vecem nivou nego ako se vezba nakon rucka (uzmimo u obzir jedno isto vezbanje). Eto, toliko od mene o ovoj temi.

;D  nije do mene nego do sata . Taj alarm ponekad zabudali  :P
Vreme je da ga menjas. Sledeci put ne tolerisemo kasnjenje ;D

*

Van mreže SnowLady

• **
  • 339
  • 1
« Odgovor #39 poslato: 01:05:16, 30.Maj.2010. »
Se-Osiris!

Fascinira me tvoja profesionalnost na ovom polju, ali ako psihofizicka spremnost ne podrazumijeva posjedovanje energije za bavljenje sportom, treniranjem, onda ne znam sta podrazumijevas pod istim terminom! Znamo da volja moze da digne covjeka iz kolica, jel tako ili nije?!

Sta je relevantno za zdravu motoriku, koordinaciju ekstremiteta i pokretacki potencijal? Pa dalje, motivacija da se trenira, uopste volja za aktivnnoscu.  Sve ove faktore ne cini hrpa misica, recimo kod nabildovanog, istreniranog aktiviste!

Sta pokrece i adekvatno usmjerava energiju ako ne volja. Hocu reci, volja je okidac i pokretac svega, pa je to najbitnija komponenta za trening, pa se recimo meni iako se budim oko 06h, ne dize( ako ne moram) ni do 10h :D , a kamoli da treniram. Ne znam kakva je situacija kod tebe?!

Hocu reci, osim muskulature i skeleta, nase tijelo pokrece "gornji sprat", zato sam naglasila da je psihofizicka spremnost primarna predispozicija za trening uopste. Zato je jutro kada su svi misici uspavani i tesko ih je pokrenuti, kao i hladan motor kod auta najprikladnije za jogging recimo, setnju pored mora i lakse aktivnosti.

I pored volje da razumijem poentu ovog korespondiranja, i pored poznavanja terminologije, ne mogu doci do zakljucka, sta se ovdje konstatovalo. Odnosno pitanje se postavlja, koje vrijeme je najpogodnije za trening?

Ali dajmo prioritet kvalitetu, jer misljenja sam da nismo profesionalni wrestleri, maratonci, pa da je bitna komponenta izdrzljivost i nabildanost, vec je u prvoj istanci bitno zdravstvena preventiva, a dalje koliko nam moze posluziti da odrzavamo kondiciju, fleksibilnost muskulature i skeleta, oslobadjanje viska, prvenstveno negativne energije i eventualno oslobadjanja viska kilograma.

Ne mozemo tu staviti u isti ravan, zdrave i bolesne ljude, ljude sa kardio-vaskularnim bolestima, oni koji imaju probleme sa kicmom, sa respiratornim organima, dijabeticari etc..Pa u tu svrhu, ko se bavi profesionalno fitness asistencijom, prave posebni programi, za one koji to rade zbog utroska viska energije, preventivno ili radi postizanja balansa u organizmu a u cilju poboljsanja zdravlja!

Zato sam napisala ako su ljudi u zadovoljavajucoj psihofizickoj kondiciji, idu na trening kad njima odgovara i svako od nas najbolje osjeca kada mu godi trening, sta smije, kada intezivirati, kada smanjiti vjezbe, a kada uopste ne trenirati. Naravno ovo vazi za ljude koji dugo godina treniraju i kod kojih postoji sklad duha i tijela, odnosno postigli su duhovnu ravnotezu.   
" Srecan je i veliki samo onaj koji ne mora ni vladati ni pokoravati se da bi mogao nesto biti"!
 Gete

Stranice: « 1 2 3 4 5 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000