Ekonomski pojmovi

• Odgovora: 3

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže crvena

Počasni član
  • 3 277
  • 7
  • Pol: Žensko
Ekonomski pojmovi
« poslato: 15:56:14, 28.Mar.2010. »
Citajuci dnevne novine, slusajuci vesti, uostalom, obavljajuci razne formalne poslove, sigurno naidjete na gomilu nepoznatih ekonomskih pojmova..
Pitajte, ko zna, objasnice.. Iz oblasti ekonomije uopste, racunovodstva, bankarstva, javnih finansija, trgovinskog prava..

...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
Odg: Ekonomski pojmovi
« Odgovor #1 poslato: 14:59:39, 07.Apr.2010. »
E ovako...nadam se da su reci ekspozitura i filijala ekonomski pojmovi, posto me interesuju njihove definicijie.
Imam jos jedno pitanje nadam se da nisam zahtevna   :)-koja je razlika u poslovima koje se obavljaju u ekspoziturama od onih u filijalama (ako uopste ima neke razlike)?Nesto osnovno sto bismo mi koji nismo ekonomisti trebalo da znamo cisto da napravimo razliku izmedju ekspoziture i filijale.

Valjda nisam bila prezahtevna-ako jesam recite.  ;)
« Najnovija izmena:: 15:03:04, 07.Apr.2010. elenica »

*

Van mreže crvena

Počasni član
  • 3 277
  • 7
« Odgovor #2 poslato: 00:15:52, 08.Apr.2010. »
Ovako.. Za definiciju ces morati da pricekas, to je pitanje za bankare, a ja sam danas kontaktirala jednog :)

U svakom slucaju, evo jednog pribliznog objasnjenja.. Koje poslove obavljaju filijale i ekspoziture, zavisi od vrste banke; da li je poslovna, investiciona, komercijalna i dr.. Osnovna razlika izmedju filijale i ekspoziture  je sto je filijala na visem hijerarhijskom nivou. Preciznije, centrala banke, prvo osniva filijale, a u okviru njih akspoziture ciji je broj mnogo veci u odnosu na prve (u vecini slucajeva).  Mislim da nekih vecih razloga nema u poslovima, kao sto rekoh sve zavisi od same organizacije poslovanja, sve zavisi koja ovlascenja i poslovi se prenose sa filijala na ekspoziture, sto je razlicito od banke do banke..

...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
« Odgovor #3 poslato: 13:51:16, 08.Apr.2010. »
U svakom slucaju, evo jednog pribliznog objasnjenja.. Koje poslove obavljaju filijale i ekspoziture, zavisi od vrste banke; da li je poslovna, investiciona, komercijalna i dr.. Osnovna razlika izmedju filijale i ekspoziture  je sto je filijala na visem hijerarhijskom nivou. Preciznije, centrala banke, prvo osniva filijale, a u okviru njih akspoziture ciji je broj mnogo veci u odnosu na prve (u vecini slucajeva).  Mislim da nekih vecih razloga nema u poslovima, kao sto rekoh sve zavisi od same organizacije poslovanja, sve zavisi koja ovlascenja i poslovi se prenose sa filijala na ekspoziture, sto je razlicito od banke do banke..

Crvena, hvala do neba!  :) Ovo mi je najvise i trebalo, lepo si sve objasnila sto me je interesovalo, tako da za definiciju nije hica.

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000