Citava industrija nam namece trendove u svemu,svake sezone moramo da obnavljamo garderobu,postala je kupovina opsesija mnogim zenama.Verovatno se i neki nedostaci i praznina licnosti cesto tako nastoje sakriti,jer u danasnjem drustvu garderoba cini coveka.
Deca teraju roditelje da im kupuju preskupu garderobu i sl. jer ako to nemaju,nisu prihaceni u drustvu.Ta prica uposte nije naivna...
Tako se praznina upravo naglašava, jer nema ličnog pečata, već samo potreba da se pojedinac uklapa u masu, uniformisanost.
U današnjem društvu vrediš onoliko koliko imaš novca. Nije važno šta nosiš u srcu i koliko imaš u glavi.
Nije naivno, ali je važno da li je to tebi važno kao pojedincu.
Roditelji treba deci da neguju individualnost i ne sabotiraju samopouzdanje, da im dozvole da se izražavaju od malih nogu, i to mora da da neki rezultat bez obzira na uticaje okoline.
Tinejdžer i svaki mlad čovek koji je prihvaćen pre svega u svojoj porodici, ima bazični osećaj sigurnsti i zaštite, na kojem se temelji zdravo samopouzdanje. Ono kad znaš da će neki ljudi uvek biti tu, da ćeš pred njima uvek moći da budeš ono dete koje i dalje živi u tebi, da ćeš uvek imati ljubav. Onda ti nije toliko bitno da te svi vole, da budeš popularan, nema te unutrašnje praznine koju večito treba popunjavati.
Potreba za divljenjem i priznanjem po svaku cenu uvek donese udaljavanje od samoga sebe, jer ne budeš ono što jesi već se staraš da budeš ono što misliš da će kupiti poene od nekoga negde, igraš uloge. Tako i mnoge poznate ličnosti pucaju, koje naizgled imaju sve, talenat, novac, glamur... i tu popularnost koju valja održavati kao na veštačkom disanju.
Čovek mora da bude svoj ne zato što je to strašno cool (a jeste) već zato što je to jedini način da opstane i ostane. Mora da neguje sebe a ne imidž.
Nemam ništa protiv dendija, štaviše, to mi je simpa

. Ljudi se izražavaju kroz modu i odevanje, to je jedan vid ličnog izraza. Njegov izbor ne mora da ukazuje na površnost, samo na značaj estetike za pojedinca. Moguće značajan smisao za lepo i skladno, prefinjenost.
Moguće i tu želju za dopadanjem, drugima ali i samom sebi, jer pre nego što izađemo na ulicu tražimo odobrenje od svog odraza u ogledalu.
To je neki apgrejd. Slanje vizuelnih poruka. Volim kad je svesno, jer poruka će svakako biti poslata. Pametan čovek koristi sva raspoloživa sredstva.
Odelo ne čini čoveka, ali daje neki nagoveštaj kada nemaš ništa drugo.
I nemarnost je simpatična kao nehajnost. Osoba koja bez mnogo truda napravi čudo. Možda ima dobru polaznu osnovu, ima od čega, ali znači svesna je da joj ne treba mnogo truda. Nije sklona preterivanju, odmerena, lajk it.
Prati trendove -- na to ukazuje trendi detalj ili gomila istih nabacanih kao na lutku iz izloga Zare.
Prvi slučaj mi se dopada, opšta informisanost, u toku je, zna i koristi po svojoj volji, prilagođava
sebi. Drugi slučaj prilagođava
sebe -- ogromna razlika, da li si ovca u tom stadu ili imaš stav.