Asteroidi

  • Odgovora: 23
Stranice: « 1 2 3

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Feniks

  • ***
  • 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Asteroidi
« Odgovor #20 poslato: 12:59:15, 07.Feb.2010. »
tvoj izgled zadovoljava njegove standarde kao tipa kakva zena mu se dopadne na prvi pogled,sad ako porice onda laze posto je ovo ocit prikaz (e*e)
Ma ne laze, nije lagao..nego nije sve u izgledu..trebalo je tu da se zadrze neke dublje stvari koje nisu, ili to laze.. Hvala za post!!!  (e*e)
 


*

Van mreže posejdon

  • *
  • 81
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Asteroidi
« Odgovor #21 poslato: 13:57:10, 07.Feb.2010. »
hvala,al sve to naprave jos neki faktori,mesec,mars u uporednom,8.polje donosi omadjijanost drugom osobom,pa sad,sta tvoje upad u njegovo 8. i obrnuto

*

Van mreže Feniks

  • ***
  • 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Asteroidi
« Odgovor #22 poslato: 15:55:26, 07.Feb.2010. »
hvala,al sve to naprave jos neki faktori,mesec,mars u uporednom,8.polje donosi omadjijanost drugom osobom,pa sad,sta tvoje upad u njegovo 8. i obrnuto
Pa jes' i to sto kazes, i tamo u ovamo su nam u razmenjenim znacima Mo i Ma, u konjukcijama!! Upala moja Venera u njegovo 8, a Urane i da ne gledam posto su generacijske, ali to je taj Uran na 0`Strelca na manje od 2` mog Adonisa..odosmo mi u off..ali cisto da potvrdim!!!
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Asteroidi
« Odgovor #23 poslato: 18:35:37, 31.Jul.2012. »
PANDORA
(astro.com oznaka 55)

Astrološki, preko astro.com ona se označava na sledeći način :



Dok je umetnici predstavljaju i ovako :



 U astrologiji, asteroid Pandora ima neke od najstrašnijih i najtežih lekcija da nas pouči. Osnovno značenje ovog asteroida je : negativna kontroverza i skandali, prljave tajne koje izlaze na površinu, sramota, gubitak obraza, šokantne izjave i postupci, javno ponižavanje i postajanje žrtvenog jagnjeta.

     Asteroid Pandora je otkrivena 10-09-1858 i nju je otkrio George Searle u Dudley observatoriji u Albaniju, NY, USA. Njen ciklus traje 4 godine, tj 211.7 dana. Dimenzije su joj : 66.7km, masa : 3.1 x 1017kg, ekvat.površ.gravitacija : 0.0186m/s2 temperatura : -168K, apsolut.magnituda : 7.8 i ona je jedan od bitnijih saturnovih meseca.

     Gdje god bila Pandora u našem natalu, mi ćemo otvarajući tu kutiju u nama (ili drugima ~ kada je reč o sinastriji) otvoriti kantu punu crva i buba i više nego obavezno, to će biti ogroman izazov i teško stečeno iskustvo (za nas ili za one oko nas) a svi ti dogadjaji i ljudi će najverovatnije pobuditi neke kontroverze, dogadjaje, sumnje... realno sve ono negativno... barem u početku.

     Mi možemo dobrovoljno da "otvorimo kutiju" ili pak protiv svoje volje, ali u jednom momentu našeg života (ili možda čak i češće...) ta kutija će biti otvorena i mi samo možemo očajnički da pokušamo da zaustavimo sve te negativnosti da izlaze iz nje ili pak uplašeno da gledamo sa strane kako nam se život ruši pred očima a mi tu ništa ne možemo (pametno) da uradimo. Čak i ako probamo da se ogradimo od naše Pandorine kutije, neće nam uspeti da zadržimo poklopac na njoj, jer ćemo ili nesvesno ili pak posredstvom drugih ljudi iz naše okoline da barem jednom u životu doživomo taj prasak kada poklopac pada na zemlju, a iz kutije izleće sve (ne)moguće... i što se više ogradjujemo ili pak potiskujemo mogućnost da mi imamo u sebi tu Pandorinu kutiju, taj tresak i prasak poklopca koji je pao na zemlju će biti snažniji, a posledice tragičnije...

     Kao simbol, Pandora ima mnogo zajedničkog sa Saturn i to ne treba da nas čudi, jer je i jedan od Saturnovih meseca i dobila ime po njoj, kao i asteroid br 55 (u astro.com) isto tako neki astrolozi smatraju da je Pandora asteroid po utcaju kao Saturn Pluton i da zbog toga s jedne strane donosi uništenje skoro svega u našem životu, ali opet s druge strane, realno... sve to što je uništeno i trebalo je da bude uništeno...

     I Saturn ( i Pluton ...) i Pandora imaju težak zadatak : prisiljavaju nas da budemo što realniji kako prema sebi, tako i prema drugima (da kako znamo i umemo skinemo ružičaste naočare i realno prihvatimo život takav kakav je i da neke delove naše Sudbine ne možemo menjati) Saturn Pandora Pluton nas kroz kataklizmu dešavanja uče da budemo iskreniji, časniji, čistiji, moralniji...

     Ali pre nego što naučimo strašne lekcije koje nam Pandora daje da rešavamo, mi realno prvo moramo da otvorimo tu kutiju ~ tj. da pustimo da sve ono što je negativno u nama (i da budemo vrlo realni da i mi ITEKAKO imamo brdo negativnih stvari, mana, grešaka, tabua... itd... u nama) ma koliko to užasavajuće bilo za nas. Drugim rečima, moramo da se suprotstavimo našem dragom uljuljkanom Egu i porazimo ga u njegovoj zloj nameri da nas obmane i život i druge ljude predstavi u iskrivljenom ogledalu (ja sam divan i krasan, ali drugi su ti koji su zli prema meni i sl.) Da bi položili lekciju, moramo da osetimo gubitaj, poniženje, sram... ali, kada se to završi, pitaćemo se kako smo uopšte i mogli da živimo u tom svetu obmana i lažnog predstavljanja (ovo podseća na film Matrix, zar ne?)

     Vrlo često ako je Pandora naglašena u natalu, osoba će biti "crna ovca porodice" i celokupnog društva. U dobrim aspektima, to će samo da bude osoba koja pokušava da se izbori sa Pandorinim testovima, dok u suprotnom, ako postoje aflikacije, ta osoba će zasluženo da bude "crna ovca" proodice i društva (pod ovim aflikacijama se smatra aflikacije od strane teških malefika...) Pandorino umeće da iskrivi sliku realnosti i da nam predstavi potpuno drugačiju sliku svega i svakoga, može u našem životu da donese niz nesporazuma, kontraverzi, skandala, problema, gubitka časti / ugleda.

     Smisao Pandore na metafizičkom i mitološkom nivou je : izazov tj iskušenje. Filozofsko pitanje : odoleti iskušenju ili se uhvatiti u koštac sa njim. Ne treba zaboraviti da je Pandora sama po sebi bila prvo ljudsko biće koje su Bogovi napravili da bi kaznili njene roditelje. To nam govori puno ~ Bogovi su je stvorili po njihovom obličiju / izgledu, ali nije bila ni izdaleka savršena kao oni. Tj. ako gledamo s astrološke strane, Pandora nije džabe Saturn mesec... ona nam prenosi njegove vibracije na svoj način, tj (ne)pomaže nam da krojim sami svoju Sudbinu...

     Postavka Pandore u našem natalu i njeni aspekti (što manji orbis to bolje, što znači u okviru do 3°) će nam pokazati gde je naša "kutija" koju ćemo jednom da otvorimo i da se sledimo zbog njenog sadržaja. Isto tako, može da pokaže u svakodnevnom životu sva ona mesta gde čuvamo neke stvari koje iz nekog razloga ne želimo da vidimo & gledamo svakodnevno (jer nam ili ne trebaju, a mi nemamo želje da ih bacimo, ili pak nam narušavaju naš "idilični" život) Isto tako, Pandora kao tranzit može da pokaže i prirodne katastrofe na Zemlji (sve zavisno u kojem je znaku i koje aspekte ima...)

     Isto tako, Pandora ne mora da bude samo ono najnegativnije... ne treba zaboraviti mitologiju i kako se završava priča o Pandori. Ona je na kraju kada je ponovo otvorila kutiju, pošto su pre toga iz nje izletela sva čuda i sve loše, našla u kutiji NADU, pa samim tim, postavka Pandore u natalu može da ukaže i koliko osoba ume / može / sme da se NADA u životu.
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 


Stranice: « 1 2 3

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
2 Odgovora
11662 Pregleda
Najnovije: 16:07:02, 20.Okt.2013.
Pokahontas-84