Psiholog online

• Odgovora: 616
Stranice: « 1 2 3 4 5 6 ... 62 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Psiholog online
« Odgovor #30 poslato: 22:57:19, 12.Nov.2009. »
Posto mi je ovaj Zvezdanin slucaj  interesantan i vjerujem da se mnogi suocavaju sa slicnim problemom, htjela bih da dodam nesto.Ja mislim , posto vec postoji djecakova ljubomora u odnosu na bebu, da bi moglo da pomogne da se djetetu kroz razgovor objasni da vam je'kao' potrebna njegova pomoc u podizanju bebe...Tada bi dijete mozda steklo osjecaj vaznosti, jer on igra vaznu ulogu, pomaze vam... vi 'ne biste mogli' bez njegove pomoci i sl....

Citala sam u jednom clanku, da u americi roditelji npr. kupe poklon starijem dijetetu i kazu mu da je to poklon za njega od bebe...Treba pokusati objasniti djetetu da mu beba nije neprijatelj vec da ga beba voli, da mu je kupila poklon i sl...

Eto, htjela sam malo da pomognem jer vjerujem da situacija u kojoj se Zvezdana nasla nije nimalo jednostavna!

« Odgovor #31 poslato: 13:44:07, 13.Nov.2009. »
Zahvaljujem se Dorijani i ostalima koji mi daju podrsku.Medjutim,niste me razumeli u mom pismu sam rekla stariji sin ima 3,5god,a mladji 2,5,dakle nije beba vec ravnopravan ucesnik i u igri i tuci.....,tako da se problemi dodatno komplikuju iz dana u dan.Pokusala sam raznim metodama cak i sve moguce igracke ,stvari kupujem iste,jer problem je cak ako je slicica na istoj cokoladici razlicita! Ali molim Vas obraite paznju na to sto moj stariji sin sve zeli opsesivno da vrati u predjasnje stanje tipa spala mu je cipela u autu,on histericno vristi da se vratimo kuci da bi se on ponovo obuo i niz drugih slucajeva po tom principu.Npr. ako sam mu ja obukla jaknu,on ce je skinuti i ponovo on obuci....Gost dolazi u kucu ja sam otvorila vrata,on vristi da osoba izadje ,da ponovo kuca,a potom da on otvori....Pomoc?

Pozdrav!

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
« Odgovor #32 poslato: 11:10:16, 28.Nov.2009. »
Postovanje Zvezdana i izvinjavam se zbog vremena koje je proslo od Vaseg poslednjeg posta do odgovora.

Ako to traje vec dve godine, onda mozda ne bi bilo lose da se direktno obratite nekom strucnom licu radi saveta. Verujem da je izuzetno tesko tako svakodnevno funkcionisati, ali mislim da je  direktan kontakt sa detetom i Vama najbolji nacin da se sagleda problem. Ukoliko ste u Beogradu, mogu Vam poslati na mail imena nekoliko dobrih lekara koji rade u drzavnim institucijama. Ukoliko niste u Beogradu, mogu se raspitati da li u Vasem gradu postoji neki lekar kod koga bi mogli da odete. U svakom slucaju, verujem da je bolje posavetovati se sa nekim, jer je ocigledno da problem vremenom ne prolazi sam od sebe.

Pozdrav

Moj natal Oprez - aktivira se nakon 30-e poruke

*

Van mreže jeca.v

• *
  • 5
  • 0
« Odgovor #33 poslato: 20:41:36, 10.Dec.2009. »
Bas mi je drago da negde postoji ova tema,a takodje se nadam da ce te me bar malo usmeriti.Radi se  o mom deveru,tj.rodjenom bratu mog supruga!Ima 37 godina,porodicu,tj.suprugu i dva sina,10 i 13 godina.Od pre 1,5 godinu je u paralelnoj vezi sa zenom mladjom 10 godina i totalno je zapostavio svoju porodicu.Prica da je zaljubljen u nju,da svoju zenu nikad nije ni voleo,a sa druge strane joj neda da ga napusti,psihicki i fizicki zlostavlja porodicu,non stop laze i izmislja,jednom recju nezna ni sam sta prica koliko se upleo u lazi.Sa druge strane se priblizio toj zeni sa kojom je  uvezi  i njenoj porodici,laze da je razveden,da ce doci da je veri sa svojim roditeljima i da svi  mi prihvatamo nju kao novu snaju,cak je toliko daleko otisao da je tu devojku doveo ispred centra za socijalni rad kako bi posmatrala nejga i njegovu suprugu koji kao idu da se razvedu,a onda udje kod psihologa i prica kako zeli da sacuva brak i porodicu!Opsti haos,svi oko njega patimo i vise neznamo sta da radimo,rasturio je harmonican odnos koji smo imali svi porodicno,a o deci i da ne pricam koja tu najvise ispastaju!Sta uraditi,kako mu se pribliziti i kako pomoci ovom coveku?P.S.ovo je samo delic svega sto se izdesavalo i sto se desava!Molim vas za pomoc!!!

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • 4
« Odgovor #34 poslato: 21:21:13, 10.Dec.2009. »
Drago mi je da ste nas našli, mada nisam sigurna koliko se ovako može pomoći u situaciji koju opisujete.

Iz svega ovoga se da naslutiti da je on sam sa sobom prilično nesrećan, ali mi ne liči da je spreman to da prizna pre svega sebi, pa to sve prenosi na svoje okruženje.
U isto vreme, njegova supruga ima svoj deo odgovornosti u svemu tome, jer ukoliko su deca svemu tome izložena, nema opravdanja za to što ostaje u tome.
Ono što meni eventualno pada na pamet kao potencijalno rešenje, jeste da neko u koga on ima poverenja pokuša da porazgovara sa njim o tome šta ta deca gledaju i kako to na njih može da utiče.
U isto vreme, možda ne bi bilo loše isti razgovor obaviti i sa njegovom suprugom.
A idealno bi bilo kada bi potražili pomoć od bračnog savetnika i pokušali tako da vide gde su i da li treba da ostanu zajedno ili da se raziđu ko ljudi. Ako već idu kod psihologa u centar za socijalni rad, a supruga sve to zna, to treba i da ispriča tamo. Nema boljeg mesta za to.
Dobar razvod je uvek bolji izbor od lošeg braka.

Mislim da je ovo otprilike ono što mi na ovaj način možemo da uradimo. Apelujte na njegov odnos prema deci jer na kraju krajeva, jedino ona su bitna i jedino ona nemaju izbor, već dobar izbor za njih mora neko drugi da napravi.

Nadajmo se da će to uspeti.

*

Van mreže jeca.v

• *
  • 5
  • 0
« Odgovor #35 poslato: 21:37:24, 10.Dec.2009. »
Puno vam hvala,pogotovo na ovako brzom odgovoru,ali sve sto ste vi naveli vec je uradjeno,nema ko nije razgovarao sa njima,a posle tog odlaska u socijalno,vise nije hteo da ide,sto naravno ukazuje na to da je razlog bio samo da bi dokazao kako se razvodi.Verujte ovo je jedan zacarani krug iz kojeg niko ne vidi izlaz!Jedino bih vas molila da mi ukoliko ste u mogucnosti predlozite gde bi suprug i ja mogli da se obratimo za pomoc u Pancevu posto je ova prica stvarno opsirna i treba se pozabaviti ozbiljno istom.Da li da to bude psiholog,psihijatar,psiho terapeut...i naravno ako znate nekog pouzdanog od navedenih.Hvala u napred!!!
« Najnovija izmena:: 22:02:26, 10.Dec.2009. jeca.v »

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • 4
« Odgovor #36 poslato: 22:33:07, 10.Dec.2009. »
I meni izgleda kao da on ne želi da menja išta, u principu ima što bi rekli i "jare i pare".

Za Pančevo iskreno ne znam, i nisam sigurna kako bi bilo izvodljivo da Vaš suprug i Vi tražite pomoć za njih. Mislim da bi bilo idealno da zajedno sa snajom krenete. Sumnjam da će Vas neko saslušati ako dođete da tražite pomoć za nekoga ko sam nije došao da traži pomoć. Nažalost, ali bojim se da je tako.
Od relativno proverenih u Beogradu, mogli biste da tražite uput za Institut za mentalno zdravlje u Beogradu. Njihovo bračno savetovalište je prilično dobro. Pokušaću da se raspitam za Pančevo, pa ukoliko saznam proslediću Vam informaciju.
Meni iz svega ovoga što ste napisali, deluje da je najsrećnije rešenje da probate da razgovarate sa snajom i da njoj pružite podršku da izađe iz toga. Možda, ali samo možda, postoji mogućnost da kada on vidi da može da ostane bez porodice nešto promeni u ponašanju. Ovako, situacija je za njega taman takva kakva mu izgleda odgovara, dok svi ostali trpe.

U svakom slučaju, želim Vam da uspete u svojim naporima i da se sve sredi na najbolji mogući način.

*

Van mreže jeca.v

• *
  • 5
  • 0
« Odgovor #37 poslato: 11:10:39, 11.Dec.2009. »
I o se desavalo,ona ga je ostavljala vec nekoliko puta,posle njegovog preklinjanja i obecanja da ce se promeniti ona se vracala i sve je islo po starom!Izgleda da je njihov slucaj stvarno beznadezan i da bi najbolje bilo kad bi mi mogli da se razvedemo umesto njih.Pokusacu da odem sa njom do Palmoticeve da vidimo sta ce tamo da kazu,pa ce valjda nesto da se desi.U svakom slucaju ste mi pomogli i molim vas,u koliko saznate za nekog strucnjaka u Pancevu,javite mi!!!

« Odgovor #38 poslato: 21:53:32, 20.Dec.2009. »
da li cu sa muzem sa kojim sam u braku sad ce 6 god.imati sa njegove strane posto se u poslednje vreme povlaci u sebe,vise ljubavi neznosti,zagrljaja ili ce i dalje biti hladnoce i svadja medju nama?

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • 4
« Odgovor #39 poslato: 13:07:03, 21.Dec.2009. »
Moje misljenje je:
Belaruzo brak je nesto na cemu covek ceo zivot mora mukotrpno da radi. Tu nema arsina, nego strpljenja i pozrtvovanosti, tolerancija,a pre svega kvalitetnog razgovora kako bi doslo do onog do cega se zeli. Ako se tvoj suprug povlaci u sebe ,vreme je za iskren razgovor u kom ces ga saslusati i pokusati da ga razumes i isto to i traziti od njega.Kad ne postoji nesporazuma ,nema ni svadje,a kad nema svadje ima mnogo neznosti i paznje.Podgrej brak :navijac:

Stranice: « 1 2 3 4 5 6 ... 62 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000