Psiholog online

• Odgovora: 616
Stranice: « 1 2 3 4 5 ... 62 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Psiholog online
« Odgovor #20 poslato: 22:40:32, 21.Okt.2009. »
Dorijana, hvala ti puno  (mah:mah)
« Najnovija izmena:: 22:43:03, 21.Okt.2009. revelation09 »

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
« Odgovor #21 poslato: 22:56:30, 21.Okt.2009. »

Svaka podrska je dobro :)dosla ..Upravo zbog toga sto taj osecaj ne nosim iz porodice!
Hvala.. mada moracu da se vratim ponovo.

Tu smo da pomažemo jedni drugima. :)

Dorijana, hvala ti puno  (mah:mah)

I drugi put.  (mah:mah)

Moj natal Oprez - aktivira se nakon 30-e poruke

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • 4
« Odgovor #22 poslato: 01:53:47, 22.Okt.2009. »
Bicu smela da se ubacim.
Feniks, ima jedna sjajna knjiga od oca Tadeja pa cu ti je od srca preporuciti i zove se " Kakve su ti misli, takav ti je zivot" Kroz koju i sama prolazim i imala sam vrlo slicno iskustvo ... preispitivati sebe je pozitivno jer time postajemo bolji ljudi, ako shvatamo i dozivimo sebe potpuno,postavljamo prave zivotne vrednosti pred sobom, tada bolje razumemo i druge i samim tim dolazimo do resenja,kao i do potrebne podrske,pogotovo u odnose na ljude koji su nam bliski ili dragi. Na putu kada se trazimo i pokusavamo da shvatimo- gde smo? ko smo? i s cime se suocavamo,pa i problem u porodici...da li zivimo zivot onakakv kakav zelimo?
Izuzetno je povoljno kad tragamo jer kada covek zaista nesto zeli, nesvesno ili svesno dodje do svog cilja...po nekad i kroz poniranja,a ta duboka preispitivanja su u stvari suocavanja sa samim sobom.Pa tako i kroz porodicu,prijatelje.Situaciju sa roditeljima gledaj kao iskustvo, pozitivnim vibracijama se vraca pozitivno.
 (mah:mah)

*

Van mreže tuzna

• *
  • 3
  • 0
« Odgovor #23 poslato: 14:12:20, 22.Okt.2009. »
Dorijana hvala ti puno
ne znam meni sve nekako cini bez izlaza pa sam postavila pitanje da ako je moguce uradim nesto i sama na tom polju jer se bas bezveze osecam pre svega psihicki,mozda je i neka vrsta depresije (*o*)
U svakom slucaju posavetovacu se svojim lekarom

« Odgovor #24 poslato: 06:31:43, 30.Okt.2009. »
Zanima me od koga mogu da dobijem strucnu psiholosku pomoc ovde? Na par foruma sam pronalazio neke strucnjake ali su svi odgovarali sa do 2 recenice i pominjali da se dodje u njihovu ordinaciju...sto se naravno placa...a da imam za taj luksuz,odavno bih otisao kod profesionlaca :D Nije veliki problem u pitanju,ali bih ipak zeleo da porazgovaram sa nekom osobom koja se malo vise razume,i ako je moguce,da se to obavi putem nekih privatnih poruka ili slicno! u Napred zahvalan!

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • 4
« Odgovor #25 poslato: 12:21:35, 30.Okt.2009. »
Prvo dobro nam došao. :)
Ovde, kao što piše u uvodnom postu, možemo zajedno da prodiskutujemo o problemu i njegovim potencijalnim rešenjima. Sasvim sigurno, niko neće tražiti od tebe ništa više od iskrenosti i to naravno sa ciljem da se problem sagleda na najobjektivniji način.
Savetovanje ovim putem ima svoja ograničenja, ali verujem da su svi učesnici na ovoj temi toga svesni.
Lično bih više volela kada bi se problemom bavili na forumu, jer samo postovanje pod nickom garantuje solidnu dozu privatnosti. A iznošenje i diskutovanje o problemu, može da pomogne nekome ko ima sličan problem ili da prepozna ili da dođe do nekih novih uvida. Ukoliko se bude desilo da postoje stvari koji nisu prikladne za javno postovanje, naravno da ću čuvati tuđu privatnost i proslediti pp članu.

U svakom slučaju, ovde smo svi da pomognemo jedni drugima. :)

« Odgovor #26 poslato: 12:48:33, 30.Okt.2009. »
Moj suprug i ja smo u braku 9 god.  Za vreme naseg zabavljanja bio je strastven i dobar ljubavnik, medutim vremenom njega je sex sve manje zanimao.  Svelo se na to da ga uveg potenciram ja, cesto budem i odbijena, naravno ne moram da vam objasnjavam kako se zbog toga osecam.  Kada nacnemo tu temu on mi govori da me sada voli i da je ta ljubav uzvisenija i nadasve cistija nego li sam polni odnos, koji sam ja stekla utisak on dozivljava kao nesto prljavo.  Imam jos mnogo pitanja i nedoumica ali za pocetak ovoliko. Pozdrav

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • 4
« Odgovor #27 poslato: 18:03:53, 30.Okt.2009. »
Pozdrav @melinda.

Verujem da je situacija u kojoj ste vrlo frustrirajuća. Ono što se meni čini zanimljivim za potencijalno pronalaženje rešenja jeste to što kažete da je vremenom on gubio interesovanje za sex. Ako možete, pokušajte da se setite otprilike šta se dešavalo kada ste prvi put primetili da se nešto menja. Da li je u tom periodu bilo nekih promena vezanih za vaš odnos?
Takođe, da li ste pokušali da pitate supruga da li mu nešto smeta u odnosu sa vama?
Ništa manje važno nije ni da li u ostalim oblastima zajedničkog života funkcionišete adekvatno? I na kraju, ukoliko imate utisak da polni odnos doživljava kao nešto prljavo, možda biste mogli da ga pitate da li postoji nešto što je dovelo do promene u odnosu na period pre braka.
To su pitanja koja se meni čine bitnim za razumevanja problema, a kada se problem razume mnogo je lakše pronaći rešenje.
Pozdrav :)

« Odgovor #28 poslato: 12:43:36, 12.Nov.2009. »
Pnostovanje,
Preci cu odmah na moj problem:U pitanjuje moj stariji sin,koji ima 3,5 god.Zaista specificno dete,kome jednostavno ne znam kako da pridjem,da ga vaspitavam.Naime prvi problemi su nastali rodjenjem mladjeg brata,koji sada ima 2,5 god.Suocili smo se sa neverovatnom ljubomorom u tako ranom uzrastu,povracanje(gurne namerno prst usta),odbijao da me zove MAMA(namerno me je zvao TETA)....Inace radi se o izuzetno zivom i mastovitom detetu. Sada sa3,5 god ima neverovatne napade histerije,bukvalno za svaku sitnicu koja nije uradjena na njegov nacin ili po njegovom.Baca se vristi,skici,nejasno kroz vristanje trazi svoje,a uz sve to trazi da se sve vrati na predjasnje stanje.Npr.ako sam ja gostu otvorila vrata,a nije on,zahteva kroz histeriju,da gost izadje,ponovo kuca i onda da on otvori.To je samo jedan primer,a u svakodnevnom zivotu
100 na dan.Ja od njegovog ponasanja dobijam aritmije,pokusavam da reagujem smireno,ali mi to sve teze polazi za rukom
Na mladjeg brata rezi i sav srecan se smeje dok brat place.Napominjem da je kasno  prihvatio nosu,sa 3 god. U vrticu kazu da ne pokazuje znakove takvog ponasanja,da je divno dete.Molim Vas dajte mi neki savet! mama

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • 4
« Odgovor #29 poslato: 20:15:31, 12.Nov.2009. »
Poštovanje,
Verujem da Vam nije lako i da je to što svakodnevno doživljavate izuzetno iscrpljujuće. Vaše dete je dobilo brata u periodu kada se kod dece generalno javlja izražena ljubomora ( period od 24 meseca) i verujem da je to za sve vas bilo neočekivano teško. Ne znam da li ste u periodu pre rođenja drugog detata pripremali dete za dolazak brata, ali s obzirom na uzrast deteta i da jeste i da niste, mislim da ne bi bitno uticalo.
Bitno je ono što sada možete da uradite za svoje starije dete. Pokušajte da zamislite kako izgleda svet iz njegove perspektive. Dve i po godine svog života je on bio centar sveta i sve se vrtelo oko njega, a onda je bez ikakve njegove krivice, sve to podeljeno na dvoje. Moguće da njemu izgleda i kao da je ostao bez svega, jer mala beba zahteva mnogo više vremena i posvećenosti. I normalno je da pokušava da se izbori za ono što smatra da mu pripada.
U kontaktu sa njim što više smirenog obraćanja i pokušajte da mu kroz smiren razgovor objasnite da histerisanjem ništa neće dobiti. Verujem da to u prvih par pokušaja neće biti jednostavno za sprovesti, ali zašto bi on prestao da se ponaša tako ako takvo ponašanje dovodi do željenih rezultata. Skoro isto je i ukoliko na njegovo ponašanje reagujete vikom i batinama. On je opet privukao i dobio željenu pažnju. Potkrepljenje je bitno, zato je jako važno da njegovo neprimereno ponašanje prvo razgovorom pokušate da smirite, a onda ignorišete. Takođe je izuzetno bitno da u odnosu sa njim budete dosledni. Ukoliko je neka stvar zabranjena, objasnite mu razlog zašto je to tako, izbegavajte objašnjenja tipa " zato što ja tako kažem" i ne odustajte od toga ni Vi ni detetov otac. Takođe, hvalite dete kada uradi nešto dobro. Nemojte reći "moglo je to i bolje", nego istaknite da se trudio i da je to dobro uradio.
Dečija ljubomora je u nekoj daljoj instanci zapravo strah za sopstvenu egzistenciju, jer ukoliko ga roditelji odbace ono ne može da preživi samo. I to i bukvalno fizički i emocionalno.
Probajte ovako, jer i to što Vam kažu da je dete u obdaništu dobro, ukazuje da se kod kuće zapravo oseća ugroženim i da se pokušava izboriti za svoje mesto.
Vaše je da mu postavite granice i da ih se držite, jer samo tako će naučiti kako da se dalje u životu ophodi u odnosu sa drugima.
Srećno i javite nam kako se stvari odvijaju. :)

Stranice: « 1 2 3 4 5 ... 62 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000