Anketa

U kojoj zemlji ste najcesce letovali?

Crna Gora
Bugarska
Grcka
Hrvatska
Turska
Nije navedena

Popularne destinacije za letovanje

  • Odgovora: 7

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Popularne destinacije za letovanje
« poslato: 11:41:54, 20.Jun.2009. »
Srbi najčešće letuju u Grčkoj i Crnoj Gori
Subota, 20. jun 2009. 10:27    

Najpopularnije destinacije za letovanje među građanima Srbije, ove sezone su Crna Gora i Grčka, pokazalo je istraživanje kompanije "Viza internešnl" sprovedeno u četiri najveća grada Srbije

Odmor van granica zemlje provešće 65 odsto ispitanika, a najčešća destinacija srpskih turista i dalje je Crna Gora sa 37,7 odsto i Grčka sa 21 odsto, slede Turska (11,7 odsto) i Bugarska (šest odsto). Ove godine se na listi omiljenih destinacija pojavljuje i Hrvatska sa pet odsto.
Svaki deseti građanin Srbije ipak će, zbog finansijske neizvesnosti, ovog leta ostati kod kuće, dok će se preostalih 25 odsto odmarati u Srbiji.

(MONDO)
« Najnovija izmena:: 11:45:48, 20.Jun.2009. maraja »


 


*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Popularne destinacije za letovanje
« Odgovor #1 poslato: 11:45:29, 20.Jun.2009. »
Srpskih turista najviše u Grčkoj i Crnoj Gori

Odmor van granica zemlje provešće 65 odsto ispitanika, a najčešća destinacija srpskih turista i dalje je Crna Gora sa 37,7 odsto i Grčka sa 21 odsto, slede Turska (11,7 odsto) i Bugarska (šest odsto). Ove godine se na listi omiljenih destinacija pojavljuje i Hrvatska sa pet odsto.
Svaki deseti građanin Srbije ipak će, zbog finansijske neizvesnosti, ovog leta ostati kod kuće, dok će se preostalih 25 odsto odmarati u Srbiji. Rezultati istraživanja pokazuju da su negativni ekonomski trendovi na globalnom nivou pogodili i stanovnike koji mogu sebi da priušte letovanje u inostranstvu, tako da će oni biti znatno oprezniji prilikom trošenja novca.

Gotovo 60 odsto ispitanika trošiće u proseku 25 evra dnevno, i to na osnovne dnevne potrebe i osveženja, a trećina stanovnika Srbije u mogućnosti je da potroši manje od 50 evra dnevno. Budžet od 100 evra dnevno na raspolaganju će imati osam odsto turista, dok je svega tri odsto ispitanika odgovorilo da ima “neograničen” džeparac koji prelazi iznos od 100 evra po danu.
O letovanju u ekskluzivnim odmaralištima Mediterana mašta 40 odsto ispitanika, 30 odsto želi da otputuje u Latinsku Ameriku, dok 27 odsto ispitanika sanjari o odmoru u nekoj egzotičnoj zemlji Azije.

Rezultati istraživanja su pokazali da 70 odsto ispitanih putuje na odmor jednom godišnje, najčešće tokom letenje sezone. Većina bira morske destinacije, ali su i planine i jezera Srbije sve popularnija odredišta.
Posledice globalne krize ove godine će se verovatno odraziti i na prosečnu dužinu letnjih odmora turista iz Srbije, pa će putovanja za većinu ispitanika ovog leta trajati između sedam i deset dana, oko 20 odsto može sebi da priušti dve ili tri sedmice za opuštanje, dok će se samo sedam odsto turista iz Srbije odmarati više od 20 dana.

(Tanjug)
 

*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Popularne destinacije za letovanje
« Odgovor #2 poslato: 14:46:05, 20.Jun.2009. »
Skoro 15  godina sam letovala u Grckoj......
~Sunshine~
 

*

Van mreže decko u usponu

  • ***
  • 687
  • 1
  • Pol: Muško
Odg: Popularne destinacije za letovanje
« Odgovor #3 poslato: 14:55:39, 20.Jun.2009. »
crna gora vec dugi niz godina iako ne bih rekao da spada u popularne zemlje  ;)

kako stvari stoje ako bude i ove godine u crnu goru na letovanje  ;D
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Popularne destinacije za letovanje
« Odgovor #4 poslato: 00:30:48, 21.Jun.2009. »
Ja sam skoro bila par dana u Hrvatskoj,u Istri i toplo je preporucujem,prelepo je,ljudi su ljubazni,cene smestaja su nesto vise,ali su hrana i pice kao u Beogradu.Ovog leta mozda odem i do Dalmacije.A godinama sam letovala u Grckoj i za nju uvek glasam :)
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Popularne destinacije za letovanje
« Odgovor #5 poslato: 00:35:21, 21.Jun.2009. »
Vecinu letovanja sam proveo u Crnoj Gori a nadam se da ce se destinacije u buducnosti vise menjati  :)
 


*

Van mreže Little_dress

  • **
  • 326
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Popularne destinacije za letovanje
« Odgovor #6 poslato: 09:20:08, 03.Jul.2009. »
Definitivno kod nas je najpopularnija i najpristupacnija Grcka
Moja Natalna karta
 ...Sanovnik s jasnim slovima lako je to sa snovima nevolje krenu onda kad tumačim stvarnost...
 

*

Van mreže milica-tea

  • **
  • 479
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Popularne destinacije za letovanje
« Odgovor #7 poslato: 18:41:29, 14.Sep.2009. »
Nikad u svom zivotu nisam letovala u Crnoj Gori... uglavnom je to Grcka ili Turskka :D
« Najnovija izmena:: 23:48:27, 14.Sep.2009. Nale 83 »
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
23 Odgovora
10030 Pregleda
Najnovije: 07:54:23, 05.Apr.2011.
Antigona
0 Odgovora
846 Pregleda
Najnovije: 20:12:36, 01.Dec.2014.
Miloš Mi.
0 Odgovora
1124 Pregleda
Najnovije: 16:11:47, 14.Jul.2016.
Miloš Mi.