Vaga u horoskopu

• Odgovora: 19
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže mysty

• **
  • 144
  • 0
  • Pol: Žensko
  • ILI CUTI,ILI KAZI NESTO STO JE BOLJE OD CUTANJA
Vaga u horoskopu
« poslato: 22:17:22, 21.Mar.2009. »
Ako imate Vagu za prijatelja verovatno ste razmaženi - svako sledeći ko stupi na njeno mesto teško bi išao u korak sa njom - barem što se tiče ljubaznosti, šarma, društvenosti i takta. Vaga je lenja i ne voli prljavštinu - kažu ljudi; što se tiče ovog poslednjeg, ko da joj zameri, a lenjost možda ima svoje opravdanje u tome što Vaga ili radi ludački ili ne radi ama baš ništa.

Svakako, ona zna kako i kad da se odmori i zabavi: postoji vreme za izlaske i pripreme (dok prijatelji nestrpljivo čekaju!), vreme za razgovor i kaficu, vreme kada se ne radi ništa a opet i vreme kada se samo radi. Vaga zna da joj je potreban savršen odmor da bi uspostavila ravnotežu u svom organizmu posle perioda intenzivne aktivnosti. Ona tačno zna šta je potrebno njenom organizmu, i vrlo je vešta u održavanju te delikatne fizičke ravnoteže. Međutim, psihičku i emocionalnu ravnotežu ne postiže baš instinktivno. Iz stanja preterane sentimentalnosti lako prelazi u sarkastično raspoloženje, da bi odmah zatim postala razdragana i vesela. Vaga poseduje veliko bogatstvo emocija, pozitivnih i negativnih, zavisno od trenutka.

Ako želite da razumete ljude rođene u tom znaku, onda morate shvatiti takozvani "proces vaganja", koji je prisutan u gotovo svim vidovima njihovog života: na prvi pogled su neodlučni i neskloni da prihvate određeno stajalište. U stvari, njima je potrebno samo malo više vremena da uzmu u obzir sve vidove jednog problema. Pod pritiskom, a željni da udovolje drugima, često donose brze odluke, koje zatim opet menjaju. Međutim, ako im dozvolite da prate svoj tempo, možete biti sigurni da neće odustati od jednom stvorene odluke. Njihova je volja prilično jaka, ali nezapažena ispod ljubaznog i diplomatskog ponašanja.

Vage vole ljude, ali mrze da budu u gomili. Kao golubovi mira, one idu naokolo i posreduju u mirenju ljudi; ali, one same ponekad vole dobru raspravu. Vaga ima blag, iskren i osećajan karakter. Lucidne inteligencije, otvorenog duha i uzvišenih i dubokih osećanja, ima razvijenu ljubav za lepo. Sposobna je da u trenutku dopre intuicijom, bez greške, do saznanja da li izaziva simpatiju ili antipatiju kod drugih ljudi i to je razlog što uspeva da se maksimalno prirodno ponaša u svakoj situaciji.

Jedna vrsta teškoće, tako reći apsurda, potiče iz traženja ovih ličnosti za savršenstvom u svemu i svakom oko njih, donosi im ne malo gorčine u životu. Samim tim, uvek će biti spremne da kritikuju i pobegnu od svega što se čini ružno i neharmonično. Ova sitničavost je u skladu sa neodlučnom prirodom Vage, što je vidljivo kad treba da načini neki izbor; ali bez obzira na sve ona ume da se suoči sa situacijom. Međutim, radije izbegava direktan napad i spremna je da prihvati kompromis, samo da bi postigla svoj cilj. Vaga se prema svemu odnosi sa određenim oprezom, nikad ne nastupa žestoko i nasrtljivo.

Ipak, nikada ne smete imati predstavu da je Vaga samo smirena i šarmantna osoba. Jer ona jeste takva, ali u samo jednom broju slučajeva. U ostalim situacijama Vaga može biti dosadna, tvrdoglava i zbunjena. Da bi se razumela Vaga, potrebno je razumeti zagonetku prave vage. Onda postaje jasno kako vedri optimizam postaje tiha panika. Kada se Vaga uravnoteži, savršeno je biti u njenoj blizini.

Ljubav je veoma važna za sve Vage i moglo bi se reći da one nikad ne gube zanimanje za sve što je vezano za nju. Teškoće su u tome što muškarac bukvalno rečeno "prosi prvu ženu koja mu se svidi", a žena toga znaka nikad ne zna da li više voli osobu ili ljubavni ideal koji je sebi zamislila - što, barem za kratko vreme, i nije neka velika razlika...

*

Van mreže SelmaPlu

• *
  • 23
  • 0
Odg: Vaga u horoskopu
« Odgovor #1 poslato: 16:24:15, 15.Maj.2009. »
Iako sam i sama Vaga, i najveci broj prijatelja (izuzev Blizanaca) mi je rodjeno u znaku Vage, ovaj znak smatram nekako mlakim, slabim. Toliko oslabljena volja, toliko bjeze od borbe, suocenja - koji su neophodni da bi uspio u zivotu... Divne su kao prijatelji, partneri, ali same za sebe, well.... Tu kompliciraju.

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
« Odgovor #2 poslato: 21:30:55, 03.Avg.2009. »
Ja sam Vaga i samo se djelimicno slazem sa tobom...tacno je da bjeze od borbe ali ne zato sto se plase vec zato sto nisu bas nasilne...Ako treba da se suprostave ili suoce sa necim ili nekim u to ce uci samo ako su potpuno spremne za to tj. ako imaju osnova za tako nesto potkrplenog dobrim argumentima..

Ono sto bih ja voljela vise da imam kod sebe to je vise energicnosti, inicijativnosti i malo vise zivosti..posto sam svijesna tog nedostatka nastojim ga nadoknaditi druzeci se sa osobama koje ce upravo to probuditi u meni ili ce me njihova energije pokrenuti...

da slazem se da su vage uvijek bolje za druge ali ne i za sebe

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
« Odgovor #3 poslato: 21:34:21, 03.Avg.2009. »
Moja najbolja drugarica je dupla Vaga. I zaista je bolja za druge nego za sebe.
Samo me jedna stvar uzasno nervira kod nje - jako je neodlucna  >:( s` njom se nesto dogovarati ...
Revelation imas li i ti taj problem?

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #4 poslato: 14:12:16, 04.Avg.2009. »
Ja iskreno i nemam Vage medju bliskim prijateljima.Drugarica najbolja  iz detinjstva je bila Vaga i pamtim da je bila uzasno svojeglava,odmah se naduri kad nije po njenom,ali odavno se ne druzimo,nismo sacuvale kontakt.Nesto o ovom horoskopskom znaku nemam definisan stav...

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
« Odgovor #5 poslato: 14:34:14, 04.Avg.2009. »
Pa iskreno i nemam bas taj problem :) Kad god kazem sto sam u horoskopu,prvo sto cujem jeste 'jao pa vi ste tako neodlucne'!!!

Meni se toliko puta desilo da sam ja od sveg drustva ili mog okruzenja koji su,by the way razl.horoskopskih znakova ,mnogo odlucnija i kad se nesto dogovorimo najcesce mora da bude tako, pa da ce sve da gori,haha

Mozda jedino dok se ne donese ta odluka-koja je onda definitivna ima malo kolebanja i mozda se treba malo pricekati na odluku ( u smislu da li izaci veceras ili ne ) ali ako se oprdjelim onda to tesko mijenjam.Ili se mozda malo duze ceka na neki vagin odgovor jer se ona trudi da da najbolji moguci odgovor ...a da jos nesto... mozda jedan savjet za sve one koje se druze sa vagama a ne razumiju ih bas, recimo ako vec izadjete pa je pitate 'a gdje bi smo mogle veceras' a vaga samo slegne ramenima , to nije bas zbog toga sto je neodlucna vec zbog toga sto joj je svejedno tj. za svaku je opciju+ ako sama ne kaze gdje joj se bas to vece ide i ostavi vama da odlucite to znaci da vam zeli udovoljiti...:)

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #6 poslato: 19:47:49, 04.Avg.2009. »
Pa da, Revelation - upravo to! Dok ona izvaga  ;D sta ce i kako ce ja se smorim! Ali kada donese odluku - onda je odluceno! Sve Vage su slicne  ;)

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • 53
« Odgovor #7 poslato: 13:20:37, 09.Maj.2010. »
Dodala bih ovde nesto jos za vage (posto zivim pricu vage u podznaku sve vise).Kad se nadju u nekoj situaciji ili necemu sto znaju kako bi resilie ili odradile a tice se i drugih ljudi (u smislu saradnje, posla) mozda mogu da deluju neodlucno ( pa onda traze misljenje drugih) jer imaju tu zelju da udovolje svima i da svi budu donekle zadovoljni
« Najnovija izmena:: 13:22:49, 09.Maj.2010. elenica »

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
« Odgovor #8 poslato: 19:02:50, 09.Maj.2010. »
E slazem se sa ovom tvojom boldiranom recenicom elenice! Mislim da vage bas mnogo zele da udovolje drugima i da, kao sto rece, svi budu zadovoljni. Dakle, nije im dovoljno da samo one u necemu uzivaju vec i ljudi oko njih. To im je kao neka 'dusevna hrana".
Ne znam da li je vaga znak koja je uvijek okrenuta drugima...ali jeste znak koji je uvijek okrenut interakciji sa drugima oko sebe.

*

Van mreže srna

• **
  • 524
  • 1
« Odgovor #9 poslato: 20:39:18, 09.Maj.2010. »
To je kod mene bilo naročito izraženo dok sam bila mlađa, stalno razmišljanje o tome kako će dr. reagovati na neku moju odluku, o neodlučnosti da ne pričam to je još uvijek aktuelno (mislim da je dovoljna činjenica da sam promjenila 4 fakulteta)....najgora je neodlučnost, a što se tiče drugih...lako je reći od sad ću gledati samo sebe jer s vremenom shvatiš da ljudi i nisu tako dobri!!

Stranice: 1 2 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000