Anketa

Kako započinjete dan?

da li gledate e-mail
(0%)
da li ispijate dugo kafu
(0%)
manje bitan sasatanak
(0%)
obavljate rutinske poslove
(0%)
najteži problemi/poslovi
(0%)
?
(0%)

Važnost rada na sebi

  • Odgovora: 3

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže ivana.stevanovic

  • *******
    Community manager
  • 34
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 3
  • Pol: Žensko
Važnost rada na sebi
« poslato: 10:47:03, 31.Mar.2018. »


Vrlo je važno da se radi na sebi. Što pre shvatimo i radimo na tome, tim bolje.
Koji su saveti da napredujemo i da se usavršavamo ( u svakom smislu te reči )?

1.   Kvalitetno provoditi vreme na internetu, da Googlamo ( da čitamo sajtove/portale/blogove/gere )

   Savet: Moramo imati napredne veštine Googlanja.

2.   Odlazak na seminare/kurseve/konferencije iz raznih oblasti ( lično i/li praćenje iz fotelje).

        Savet: Preferiram više odlazak uživo, bolja je metoda. Pored Googlanja, ako idemo na pomenutim dogadjima mi smo sebi i drugima pokazali da želimo da radimo na sebi. Praćenje trendova su dokaz da radite na sebi.

3.   Učenje stranih jezika i rada na računaru

4.   Aplikacije/igrice npr. Zastave sveta, kviz geografije, pogodi državu, asocijacije, memorija,  i sl. ( Ne mislim  na ratne igrice itd,itd...)

5.   Rešavati ukrštene reči, sudoku. Bilo šta što poboljšava mentalnu snagu, koncentarciju, vežbati mentalne vijuge.

6.   Čitati medije (u papirnom obliku - knjige, u elektronskom obliku – sajt/portale/blogove-gere struke/obrazovanja/zanimanja/interesovanja/hobija ). Ne preporučujem knjige u elektronskom obliku, iz zdravstvenih razloga.

7.   Pisati tekstove/članke npr. Bloggujte! ! !

8.   Biti kreativan recimo u radu sa programima grafičkog web-dizajna ( PS, AI,...).

Baš me interesuje kako Vi radite na sebi?  (rzm) ::)


Saveti za životna napredovanja ( po mom ličnom iskustvu ):

 Izdvojite svaki dan vreme da radite na sebi ono što volite, ono što Vas ispunjava ( hobiji, strast, nešto što volite da radite u slobodno vreme ) posle posla, obaveza, kućnih poslova. Pronadjite vreme da se sebi posvetitte skoro svakog dana ( pokušajte pronaći, i bićete ispunjeniji ).

Ja to praktikujem skoro svaki dan, i ne samo da sam duhovno i emotivna srećna, zadovoljna, raspoložena, ispunjena, da upravljam životom, a ne život mnom, nego sam i mentalno ispunjena, radim na sebi. Mislim da je cilj svakog normalnog i pametnog čoveka je da teži ka svom radu na sebi, a nenormalan i glup čovek ne razmišlja o svom napretku, nego ili stagnira ili tone sve dublje.

 Učite od drugih ( od roditelja, komšija, rodjaka, prijatelja, brata, sestara,...). Učiti od drugih ne samo od njihovih pozitivnih iskustava, već i od loših negativnih odn. od njihovih grešaka.
Ja sam to iskusila, i verujte mi deluje.

 Pitajte druge ( osobe koje Vas najbolje i najviše poznaju ) da Vam kažu Vaše sposobnosti, znanja, veštine, kvalitete, da biste mogli lakše da usmerite Vašu karijeru struku, da poboljšate Vaše zanimanje/posao, ili da promenie Vašu karijeru. Pitajte druge da biste mogli da saznate Vašu životnu misiju.

 Ne dozvolite da Vam roditelji nešto urade umesto Vas ( što se tiče Vaših obaveza, odgovornosti ). Sebe kažnjavate, lišavate, imaćete manjak samopouzdanja, volje i sl, a roditelje ćete opteretiti Vašim aktivnostima, pored njihovih aktivnosti. Zgrabite bilo koji izazov koji Vam se nametne u životu.

Ja sam tako uradila i super se osećam, kada sam ja to uradila umesto njih.

 Pitajte ljude oko sebe ( bilo da ih poznajtete ili ne ) da Vam pomognu, da Vam daju savet, da vas preusmere. Budite otvoreni za nova pitanja.
Iz mog iskustva mogu Vam reći da mi se desilo sledeće: Pitala sam par ljudi da mi kažu gde se nalazi neka ulica. Iznenadila sam se koliko i kako ljudi žele da pomognu. Neverovatno, osećaj je divan, sa znanjem da postoji dobrih ljudi na ovom svetu, koji žele da mi pomognu u nevolji.


 


*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Važnost rada na sebi
« Odgovor #1 poslato: 16:46:55, 02.Apr.2018. »
Odlican tekst (e*e)
« Najnovija izmena:: 16:51:46, 02.Apr.2018. Miloš Mi. »
Strah me čini jačim i boljim.
 
Sledeći korisnici su zahvalili na ovoj poruci: ivana.stevanovic

*

Van mreže Ivana Ž.

  • *******
    Community manager
  • 140
  • Zahvaljeno: 11 puta
  • 10
  • Pol: Žensko
    • Twitter
Odg: Važnost rada na sebi
« Odgovor #2 poslato: 20:57:22, 02.Apr.2018. »
 Možda jedan od važnih parametara rada na sebi, onaj od koga valja početi na kraju krajeva jeste i iskrenost prema samom sebi.

Poricanje i ne izražavanje sopstvenih osećaja može dovesti do akumulacije stresa što na kraju krajeva uzrokuje mnoge bolesti. Stoga je emocije nužno osvestiti i izraziti pa bilo kakve da su one i to ne samo oblikovati u mentalne rečenice jer ih tako samo guramo dublje u podsvest. Potrebno ih je potpuno iskazati...  (mah:mah)
Ivana. Ž.
 
Sledeći korisnici su zahvalili na ovoj poruci: ivana.stevanovic

*

Van mreže Dunjoca

  • *
  • 97
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 2
  • Pol: Žensko
  • Snovi se skrivaju u trepavicama
Odg: Važnost rada na sebi
« Odgovor #3 poslato: 19:16:07, 23.Mar.2019. »
Rad na sebi je jedan od najtezih,a veoma isplativ za nas zivot.
Ko gleda u ogledalo vode,vidi najpre svoju vlastitu sliku
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
54 Odgovora
11493 Pregleda
Najnovije: 17:37:26, 19.Jan.2013.
Dodir
4 Odgovora
1493 Pregleda
Najnovije: 10:32:24, 29.Okt.2009.
Šmišonja
5 Odgovora
5583 Pregleda
Najnovije: 20:12:25, 24.Feb.2015.
Ninoška