Naglas ili u sebi

• Odgovora: 5

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
  • Pol: Žensko
Naglas ili u sebi
« poslato: 11:48:56, 13.Apr.2010. »
Oduvek sam imala problema kada ucim i ponavljam nauceno u sebi...nikako nisam mogla da zadrzim koncentraciju nego mi mozak uvek negde "odluta" kad ucim na ovaj nacin.Tako da svidjalo se meni ucenje i ponavljanje u sebi ili ne uvek sam morala da ucim i ponavljam naglas.
Kako vi ucite i ponavljate nauceno-naglas ili u sebi?Sta vam vise odgovara i zbog cega?
« Najnovija izmena:: 13:30:29, 13.Apr.2010. elenica »

*

Van mreže crvena

Počasni član
  • 3 277
  • 7
Odg: Naglas ili u sebi
« Odgovor #1 poslato: 12:02:07, 13.Apr.2010. »
Dok sam isla u srednju skolu, obavezno sam ponavljala naglas.. Isto kao i ti, nisam mogla da se koncentrisem.. Medjutim, za vreme studiranja, par puta sam isla u citaonicu da ucim (gde i da hoces ne smes naglas, mada ima ljudi koji sapucu), onda sam imala cimerku koja je takodje ucila, pa ne mogu njoj da smetam, a i nekako te zaboli grlo kad ceo dan ucis i ponavljas ;)  I tako sad glasno ucim i ponavljam samo kad nesto moram jako pazljivo da procitam da bih razumela..
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...

*

Van mreže tobi45

• **
  • 164
  • 0
  • Pol: Muško
« Odgovor #2 poslato: 04:41:12, 27.Maj.2011. »

- ukoliko postoji mogućnost...kada prepričavaš naučeno,govori to glasno...tako ćeš skrenuti svoju pažnju na to što učiš.Neki ljudi i ne mogu drugačije učiti.

*

Van mreže plutonac

• 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
« Odgovor #3 poslato: 07:02:34, 06.Maj.2014. »
u sebi iz sledećih razloga:
1. manje se troši energije, onako naglas ode grlo i sve vreme razmišljam o svom glasu, umaram se fizički nekako
2. potrebna je veća koncentracija kad se čita u sebi, da se ne odluta, ali je kad se uspostavi bolja
3. praktičnije je, u svakoj prilici možeš da učiš, gde god da si
4. nikad ne bubam pa mi ne znači da baš svaku reč ponovim kao pesmicu naglas, ovako iščitavanje samo daje rezultate
5. često sam učio noću, pa sam se vremenom i odvikao da bilo šta čitam naglas, volim tišinu pri učenju
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
« Odgovor #4 poslato: 18:58:55, 06.Maj.2014. »
Blago tebi plutonac, srecnik si, a dosta njih uci iscitavajuci, znaci stv za conc ali ko je navikao tako...

*

Van mreže Ninoška

• *
  • 95
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 2
« Odgovor #5 poslato: 20:12:25, 24.Feb.2015. »
Ponavljanje onoga što sam naučila je uvek bilo naglas... Ako sam sedela i učila, da bi ponovila i utvrdila ono što sam naučila ustajala sam , šetala po sobi sa knjigom ...naravno da sam u tim situacijama bila sama. Jednom je ušla sestra i nešto tražila ...gledala me i rekla :" stani malo vrti mi se u glavi od tebe,,.
Nisi uspeo sakriti oka drhtaj.
Nebo u njemu ostalo je vedro. Za mene!!!

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000