Poslovni uspeh

  • Odgovora: 11
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Poslovni uspeh
« poslato: 10:06:14, 21.Mar.2009. »

Poslovni uspeh bitan?

 Da li ste već odlučili šta planirate da ostvarite do kraja ove godine (na bilo kom planu)? Ili ste, umesto toga, rešili da se potrudite da vas posao manje opseda i čini nervoznim? U svakom slučaju, krajnje je vreme da se procenite u poslovnom smislu ako to do sada već niste uradili. Treba da vidite kakvo je stanje kompanije koja nosi vaše ime (pod time se misli na sve ono što čini vaš poslovni život). Kao u svakom poslu, postavlja se jedno suštinsko pitanje: da li ste postigli ono što ste zamislili? Setite se šta ste hteli da uradite u nekom narednom periodu i uporedite to s trenutkom u kom se sada nalazite. Proverite finansijsku i ličnu fioku. Kada sve saberete, dobićete pravo stanje stvari.

Dohodak je uvek osnova. Ali, nije važan samo materijalni dohodak nego i svaki onaj koji čini da se na kraju dana osećate ispunjeno. Bez obzira na to koliko trenutno zarađujete, i bez obzira na to koliko dobijate od života uopšte, jasno je da želite više i jasno je da znate da možete bolje. Zar ne? Međutim, kao što rekosmo, nije sve do prihoda, ima nešto i u zdravlju, a i u tome kakva vam je sveukupna pojava. Godine rastu. Trebalo bi da se osećate bolje kako vreme prolazi. Naravno, kada imate 20 godina, izuzetno vam je važno kako izgledate, a pitanje zdravlja vam je manje-više nevažno. S godinama, novac zamenjuje šarm i izgled i više se brinete za svoje zdravstveno stanje. Gde ste vi u ovim tumačenjima? Možete li da trčite za autobusom i da ne budete na ivici srčanog udara? Da li se uplašite kada se pogledate u ogledalo? Potrebno je da dobro izgledate za svoje godine i da budete malo zdraviji nego što možda zaslužujete.

Mlađi muškarci lako okupljaju oko sebe ljude u poslu. Zbog entuzijazma i početničkog oduševljenja to im ide od ruke. Lako se upoznaju, utiču na druge i pritiskaju podređene zbog sopstvenih ciljeva. Kako sazrevamo, pobeđujemo konkurenciju, ali i, paradoksalno, okupljamo oko sebe ljude koji nas mnogo ne vole. Život se menja, poslovne situacije takođe. Zato je važno da ne dozvolite sebi preveliko opuštanje.


Izvor: Krstarica


 


*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Poslovni uspeh
« Odgovor #1 poslato: 11:27:42, 15.Sep.2009. »
Naravno da je bitno da radimo posao koji nas ispunjava,cime se ja trenutno ne mogu pohvaliti.Poslovni uspeh ipak daje samopouzdanje ,pogotovo muškarcima.
 

*

Van mreže milica-tea

  • **
  • 479
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Poslovni uspeh
« Odgovor #2 poslato: 18:39:15, 15.Sep.2009. »
bitno je da si uspesan u svom poslu, karijera je meni na prvom mestu mozda se mnogi nece sloziti samnom ali dobra finansijska potpora je bitna za dalje planove i formiranje porodice
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Poslovni uspeh
« Odgovor #3 poslato: 19:25:52, 15.Sep.2009. »
Karijera može i treba da bude na prvom mestu do trenutka kada odlučiš da imaš svoju porodicu a onda ponešto mora i da se žrtvuje,moraju prioriteti da se promene u životu i to je normalno.
 

*

Van mreže crvena

  • *****
    Počasni član
  • 3 277
  • 7
  • Pol: Žensko
Odg: Poslovni uspeh
« Odgovor #4 poslato: 21:06:22, 15.Sep.2009. »
Naravno da je uspeh bitan.. Ali isto tako ne treba zapostaviti druge stvari u zivotu..  Prijatelje, fizicki izgled, zdravlje, hobi... U danasnje vreme je nemoguce sve to odrzati ako se zeli postici maximum u karijeri.. Zato se ja odlucujem za neku sredinu, jer ne zelim sve ostalo da zrtvujem zarad dobrog poslovnog ugleda, zavidne plate.. Nista mi to nece vratiti prijatelje, zdravlje, zadovoljstvo sobom uopste..
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Poslovni uspeh
« Odgovor #5 poslato: 19:23:01, 18.Sep.2009. »
Uspeh sam po sebi donosi samopouzdanje i motivaciju. A poslovni uspeh moze doneti jos mnoge druge stvari kao sto su materijalna korist, napredovanje ali i sigurnost u svoje sposobnosti...
 


*

Van mreže milica-tea

  • **
  • 479
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Poslovni uspeh
« Odgovor #6 poslato: 12:31:08, 22.Sep.2009. »
uspeh je i jako bitan, moze da se napravi balans izmendju svega samo treba da rasporedis svoje slobodno vreme kako treba i da uzivas sa prijateljima i porodicom u svakom trenutku koji provedete zajedno... ali opet bez dobre finansijske potpore nemas nista, jer tesko je objasniti deci da ti nemas njima da prijustis novi skejt ili barbiku a njihovi drugovi imaju. ipak mislim da treba da planiras porodicu tek onda kada si siguran da ces ti svom detetu moci da priustis sve jer su i deca zla ismevaju one koji nemaju najnovije patike a onda ta deca nece da idu u skolu jer ih drugovi ne vole...
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Poslovni uspeh
« Odgovor #7 poslato: 12:44:37, 22.Sep.2009. »

uspeh je i jako bitan, moze da se napravi balans izmendju svega samo treba da rasporedis svoje slobodno vreme kako treba i da uzivas sa prijateljima i porodicom u svakom trenutku koji provedete zajedno... ali opet bez dobre finansijske potpore nemas nista, jer tesko je objasniti deci da ti nemas njima da prijustis novi skejt ili barbiku a njihovi drugovi imaju. ipak mislim da treba da planiras porodicu tek onda kada si siguran da ces ti svom detetu moci da priustis sve jer su i deca zla ismevaju one koji nemaju najnovije patike a onda ta deca nece da idu u skolu jer ih drugovi ne vole...


Necu reci da nisi u pravu za mnoge stvari,ali onda bi samo bogati imali decu?I mislim da bi decu trebalo nauciti da cene neke druge vrednosti osim materijalnih,ovako im saljes losu poruku.Ali da deca osecaju losu finansijsku situaciju roditelja,to je tacno,ali nije razlog da se stide,sve zavisi od vaspitanja.
 

*

Van mreže milica-tea

  • **
  • 479
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Poslovni uspeh
« Odgovor #8 poslato: 12:51:41, 22.Sep.2009. »


uspeh je i jako bitan, moze da se napravi balans izmendju svega samo treba da rasporedis svoje slobodno vreme kako treba i da uzivas sa prijateljima i porodicom u svakom trenutku koji provedete zajedno... ali opet bez dobre finansijske potpore nemas nista, jer tesko je objasniti deci da ti nemas njima da prijustis novi skejt ili barbiku a njihovi drugovi imaju. ipak mislim da treba da planiras porodicu tek onda kada si siguran da ces ti svom detetu moci da priustis sve jer su i deca zla ismevaju one koji nemaju najnovije patike a onda ta deca nece da idu u skolu jer ih drugovi ne vole...


Necu reci da nisi u pravu za mnoge stvari,ali onda bi samo bogati imali decu?I mislim da bi decu trebalo nauciti da cene neke druge vrednosti osim materijalnih,ovako im saljes losu poruku.Ali da deca osecaju losu finansijsku situaciju roditelja,to je tacno,ali nije razlog da se stide,sve zavisi od vaspitanja.


jesi ti u pravu ali deca roditelja koji imaju finansijsku podrsku dobru ne cene iste stvari kao deca roditelja koji nemaju... u razredu sam imala dosta dece kojima roditelji nisu imali da priuste nove knjige koji nisu isli na ekskurzije i mogu ti reci da su se mnogo povlacili u sebe nisu se ni druzili sa drugima uvek su bili mirni i povuceni niko nije obracao paznju na njih a to je mnogo tuzno...
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Poslovni uspeh
« Odgovor #9 poslato: 14:13:49, 22.Sep.2009. »
Iako deca osecaju losu finansijsku situaciju, potrebno je objasniti im (koliko je to moguce) da se ne meri sve materijalnim.

uspeh je i jako bitan, moze da se napravi balans izmendju svega samo treba da rasporedis svoje slobodno vreme kako treba i da uzivas sa prijateljima i porodicom u svakom trenutku koji provedete zajedno... ali opet bez dobre finansijske potpore nemas nista, jer tesko je objasniti deci da ti nemas njima da prijustis novi skejt ili barbiku a njihovi drugovi imaju. ipak mislim da treba da planiras porodicu tek onda kada si siguran da ces ti svom detetu moci da priustis sve jer su i deca zla ismevaju one koji nemaju najnovije patike a onda ta deca nece da idu u skolu jer ih drugovi ne vole...
Materijalna dobit ne mora uvek da dodje od poslovnog uspeha, dovoljna je sedmica na lotou  :)

 


Stranice: 1 2 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
3 Odgovora
2743 Pregleda
Najnovije: 16:51:37, 05.Apr.2013.
dvostruka djevica
0 Odgovora
918 Pregleda
Najnovije: 11:32:13, 21.Apr.2014.
nevenica
0 Odgovora
716 Pregleda
Najnovije: 10:34:42, 20.Feb.2016.
benson