U kojoj meri vam smeta neodlucnost?

  • Odgovora: 7

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
U kojoj meri vam smeta neodlucnost?
« poslato: 14:06:45, 20.Mar.2009. »
U kojoj meri vam smeta neodlucnost?

Nije nikakva retkost da neko nije siguran šta bi hteo. To je naročito često dok ste još mladi, dok se još formirate kao ličnost, mada se dešava i kasnije da u vezi s nečim niste sigurni. I zato je veliko olakšanje kad se družite ili ste u vezi s nekim ko zna šta hoće.

Recimo, imate devojku. Ona hoće da se ljubi i da se mazi s vama, probate nešto malo više, ona nekad hoće, nekad neće, nije ni sama sigurna šta bi htela (nije problem ako devojka još uvek nije spremna na nešto više i to i kaže, nego ako je konstantno u hoću-neću fazonu). Ili imate dečka, to jest čini vam se da imate dečka, samo što je on nekad divan i pažljiv prema vama i tada ga prosto obožavate, a nekad je udaljen i kao da ni sam ne zna da li hoće da budete bliski. Ili neko ne može da se opredeli između vas i nekog drugog, bilo da se radi o ljubavnoj vezi ili o tome u čijem će društvu provesti popodne. Ili... Mnogo je neodlučnih.

U vašim godinama sasvim je prirodno da ste neodlučni kad se o mnogim stvarima radi. Prirodno, ali ne samo iritirajuće, već i ometajuće za druge, jer ne znaju kako da se postave prema vama kad vi ni sami ne znate šta hoćete. Kako to rešiti? Tako što ćete se potruditi da, bar s vremena na vreme, donosite odluke i da ih se pridržavate. Naravno, ne morate se slepo držati neke odluke čak i ako shvatite da ste baš pogrešili, da je ta odluka dovela do toga da budete povređeni ili da sad morate da radite nešto što vam je krajnje odbojno, dozvoljeno je promeniti mišljenje, ali bi, generalno uzev, trebalo donositi odluke i potom ih se pridržavati.

Odluku o stvarima u vezi s kojima niste sigurni ne morate doneti smesta, možete da razmislite i pažljivo odmerite razloge za i protiv, ili, kada je srce pozvanije nego razum u odlučivanju, poslušati srce. Ako se ispostavi da je odluka bila loša, možete se opredeliti za nešto drugo (uz pažljivo razmišljanje za šta drugo, kako ne biste menjali mišljenje i ponašanje svakih pet minuta). Ukoliko donosite odluke i pridržavate ih se, mnogo je onih koji će to ceniti i voleti vas i poštovati zbog toga.

A ako ne? Ako ste od onih koji konstantno ne znaju šta hoće, čas bi jedno, pa onda drugo, pa treće, možda i ne bi ništa, a možda ipak bi nešto, otkrićete da vremenom ima sve manje ljudi oko vas, jer niko neće da vas baš večito čeka dok vi smislite šta hoćete. Umesto za vaše društvo (vezu s vama, šta god), opredeliće se za društvo onih koji znaju šta hoće, odnosno za one koji znaju da hoće njih (kao društvo, za vezu, šta god).


Krstarica


 


*

Van mreže okica

  • **
  • 124
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: U kojoj meri vam smeta neodlucnost?
« Odgovor #1 poslato: 23:17:01, 20.Mar.2009. »
Sigurno je svima to mnogo tesko palo...Uglavnom imamo stav o nekim stvarima,mislimo sta je ispravno a sta nije...Medjutim,pred nama je mnogo novih stvari,novi osecaji,dozivljaji,iskustva i tu moze da se javi ta neodlucnost u smislu,da li cu dobro izvesti to sto zelim,da li cu se snaci,da li ce me shvatiti onako kako ja zelim....Uglavnom su sve to suvisna pitanja,koja opterecuju i skrecu nas sa puta.Ako smo odlucni i imamo stav o necemu to treba i da uradimo.Ako pogresimo,ne treba se kajati,to je novo iskustvo i dobro bi bilo nauciti nesto na osnovu svojih gresaka.
Velika neodlucnost bih rekla da se javlja kad se jednom opecemo...npr sto se tice ljubavi.I sada nam se pruza neka nova sansa,novi izazov pa se javlja pitanje da li da pokusam,verujem,volim i ostalo...To je veoma bezveze po meni.U zivotu treba biti oprezan sto se tice svih stvari,i prijateljstva,ljubavi,posla.Ne treba se ogranicavati,ne isprobati nove stvari u zivotu jer ko nije probao nece ni da mu se svidja,ko ne ulaze ne profitira.Tako da je samo bitno imati odredjen stav prema nekim stvarima,dobro izgradjen stav...a ne granice koje su temeljene samo na osnovu nekog promasaja.Biti odlucan je znati sta zelis i cemu tezis...ali ne znamo svi uvek cemu tacno tezimo i da li je to cemu tezimo ono sto zapravo i zelimo...:)...Pitanja se gomilaju ali ako dobro pristupimo dobro cemo dobiti ili cemo se opet...dobro nauciti kako onda treba....
 

*

Van mreže narcisa zec

  • *****
    Počasni član
  • 4 384
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: U kojoj meri vam smeta neodlucnost?
« Odgovor #2 poslato: 14:41:51, 23.Maj.2010. »
Jako mi smeta, prvo svoja pa onda i tudja. Neodlučna sam kad me pomute emocije.. Stim da ti je lakse da vidis na tudjem primjeru koliko to zna da bude bzv.
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta
 

*

Van mreže andjela pizelli

  • *
  • 54
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: U kojoj meri vam smeta neodlucnost?
« Odgovor #3 poslato: 17:51:16, 28.Jul.2010. »
ne smeta mi nimalo,jer sam jako odlucna,uvjek znam sto hocu,jako sam odredjena iako sam blizanac,a kazu da su blizanci prevrtljivi...eto ima nas svakakvih

 

*

Van mreže Perla

  • ****
  • 3 806
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: U kojoj meri vam smeta neodlucnost?
« Odgovor #4 poslato: 20:50:19, 28.Jul.2010. »
Ja sam katastrofa..tudju neodlucnost ne podnosim,ali je moja kulminacija, ja sam toliko nekad neodlucna, da odgadjam sve sto se moze odgoditi oko toga... a s druge strane nekad se tako brzo odlucujem, da samu sebe iznenadjujem..  (*o*)

*

Van mreže Alicia

  • *****
  • 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 64
  • Pol: Žensko
  • mizantrop 1%
Odg: U kojoj meri vam smeta neodlucnost?
« Odgovor #5 poslato: 20:54:33, 28.Jul.2010. »
Ja nisam uopste neodlucna, tacno znam sta zelim. Moje "necu", ostaje! Zato mi i poprilocno zasmeta kad neko namjerno inscinira neke situacije u nadi da cu da popustim. Nemoguca misija! :P
Be Weird, at least you will have a unique Personality.
 


*

Van mreže Perla

  • ****
  • 3 806
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: U kojoj meri vam smeta neodlucnost?
« Odgovor #6 poslato: 21:06:07, 28.Jul.2010. »
Pa dobro, moje necu moze da se pretvori u hocu, ako uvidim da tako treba... a ti si Alicia ekstremna u tom NECU i inace u stavovima..

*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: U kojoj meri vam smeta neodlucnost?
« Odgovor #7 poslato: 09:10:03, 29.Jul.2010. »
Al` se Perla i Alicia medjusobno prozivaju  :-\ daj, smanjite malo!

Moja najbolja drugarica je prilicno neodlucna. Kada treba nesto sa njom dogovoriti, nastaje prava agonija! Dupla je Vaga, pa dok izvaga, odluci  :dash: meni dodje da odustanem.
Prilicno sam odlucna, znam sta hocu, naravno mogu da korigujem stavove i da se na tenutak zamislim da li levo ili desno ;) ali tudja neodlucnost me prilicno zamara  :-[
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
21 Odgovora
15801 Pregleda
Najnovije: 13:16:33, 27.Nov.2014.
zaza
1 Odgovora
2549 Pregleda
Najnovije: 22:44:03, 18.Apr.2011.
Perla
4 Odgovora
1628 Pregleda
Najnovije: 15:02:32, 17.Mar.2018.
Miloš Mi.