Mensa - testiranje

• Odgovora: 5

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Mensa - testiranje
« poslato: 19:10:00, 15.Mar.2009. »
Mislim da je ovakva jedna tema potrebna forumu.
U ovoj temi mozete pisati utiske, zapazanja, rezultate itd.
Zvanicni sajt

Danas je odrzano mensa testiranje u Beogradu

Testiranje u Beogradu će biti održano, u nedelju 15. marta 2009. od 11, 12 i 13 časova, u prostorijama Udruženja novinara Srbije, Resavska 28, I sprat (bivša General Ždanova). U slučaju popune ovih termina biće otvorene dodatne grupe. Testiranju mogu pristupiti osobe koje nisu izlazile na naš test u prethodnih godinu dana. Donja starosna granica je 17 godina.

Naknadu za testiranje možete uplatiti u svim poštama i bankama, popunivši uplatnicu na sledeći način:

Uplatilac: ime i prezime;
Svrha uplate: naknada za testiranje;
Primalac: Mensa Srbije, Bul. oslobođenja 22, 21000 Novi Sad;
Iznos: zaposleni =1000,00 dinara
nezaposleni, studenti, đaci, penzioneri = 700,00 dinara;

Račun primaoca: 355-1025995-50;

Poziv na broj: JMBG (obavezno uneti ovaj podatak)

Prijavljivanje za termine možete obaviti na jedan od dva načina:

- Uputstvo za prijavu putem interneta

1. Uplatite iznos nadoknade za testiranje kako je gore objašnjeno
2. Nakon 1-2 dana (vreme potrebno da uplata legne na račun Mense Srbije) upišite vaše podatke u prijavnu formu koju ćete naći na našem sajtu http://www.mensa.rs/formulari/bg_testiranje

Napomena: prijavna forma je podešena tako da vaša prijava neće biti prihvaćena ukoliko uplata nije registrovana.

- Uputstvo za prijavu uživo:

sa dokazom o uplati možete doći u petak, 13. marta, u prostorije na adresi Svetogorska 5 (bivša Ive Lole Ribara) u vremenu od 18h do 20h.

Prilikom prijavljivanja OBAVEZNO sa sobom ponesite neki dokument iz koga se može videti vaš JMBG (ličnu kartu, pasoš, ...).

Ukoliko spadate u kategoriju onih koji se testiraju po povlašćenoj ceni, molimo vas da, u zavisnosti od toga koja ste kategorija, ponesete đačku knjižicu, radnu knjižicu sa evidencionim kartonom ili poslednji ček od penzije, kao i dokaz o izvršenoj uplati naknade za testiranje.

Prijave će se primati sve dok se ne ispuni predviđeni broj mesta.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Mensa - testiranje
« Odgovor #1 poslato: 19:11:44, 15.Mar.2009. »

Mensa testiranje u Nisu

Testiranje u Nišu će biti održano, u nedelju 22. marta 2009. godine od 13 časova, na Ekonomskom  fakultetu. Testiranju mogu pristupiti osobe koje nisu izlazile na naš test u prethodnih godinu dana. Donja starosna granica je 17 godina.

Naknadu za testiranje možete uplatiti u svim poštama i bankama, popunivši uplatnicu na sledeći način:

Uplatilac: ime i prezime;
Svrha uplate: naknada za testiranje;
Primalac: Mensa Srbije, Bul. oslobodjenja 22, 21000 Novi Sad;
Iznos: zaposleni =1000,00 dinara
       nezaposleni, studenti, đaci = 700,00 dinara;
Račun primaoca: 355-1025995-50;
Poziv na broj: JMBG   (obavezno uneti ovaj podatak)

Uputstvo za prijavu:

1. Uplatite iznos nadoknade za testiranje kako je gore objašnjeno

2. Nakon 2-3 radna dana (vreme potrebno da uplata legne na račun Mense Srbije) upišite vaše podatke u prijavnu formu koju ćete naći na adresi:
http://www.mensa.rs/formulari/nis_testiranje

Napomena: prijavna forma je podešena tako da vaša prijava neće biti prihvaćena ukoliko uplata nije registrovana.

Prijavljivanje i uplatu možete izvršiti i lično na dan testiranja.

Ukoliko ste dobrovoljni davalac krvi a dali ste krv u poslednja tri meseca možete se, uz potvrdu Zavoda za transfuziju, testirati besplatno :)

Sastanci i okupljanja:
Redovna okupljanja u Nišu su sredom od 21h u kafiću Nikola Tesla u Kazandžijskom sokačetu.

Aktivni SIG-ovi:
-"Budilnik SIG", Nenad Jovanović (Niš)
-"S.T.O.P.", Vladislav Dimitrijević (Vranje)
-"SIGra", Strahinja Dimitrijević (Niš)

Aktivnosti u prethodnom periodu:
- prolećno testiranju u Nišu i Prokuplju
- učešće u akciji “Tvojih 5 minuta nečiji ceo život” u saradnji sa Zavodom za transfuziju krvi iz Niša

Planovi:
- organizacija dana Mense u Nišu
- jesenje testiranje

Vise informacija na zvanicnom sajtu.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #2 poslato: 11:36:59, 02.Maj.2009. »
Najslađi član Mense
Subota, 2. maj 2009. 09:02    

Jedna dvogodišnja Britanka, sa koeficijentom inteligencije 156, postala je najmlađi član organizacije Mensa.

Eliz Tan Roberts, koja živi u Londonu, ume da navede 35 svetskih prestonica, recituje abecedu i speluje svoje ime, prenela je britanska štampa.
Devojčica može i da pročita reči "mama" i "tata" i zna koja su tri tipa trougla.

"To je izuzetno dete", kazao je direktor Mense Džon Stivenadž.
Dečji psiholog Džoan Friman izmerila je Elizinu inteligenciju specijalnim testom i ustanovila je da devojčica spada u 0,2 odsto najinteligentinijih mališana njene dobi u Velikoj
Britaniji.

Elizina majka Luiz ispričala je tabloidu "Dejli miror" da je od rođenja primetila da je njena ćerka napredna. Devojčica je prvu reč izgovorila sa pet meseci, a prohodala je kada
je imala osam i po meseci.
"Izgovara stvari za koje ne znam odakle izlaze. Jednostavno, obožava da uči... Ne zaustavlja se", rekla je njena majka.

(MONDO)

*

Van mreže emperor

• *
  • 50
  • 0
« Odgovor #3 poslato: 18:02:38, 21.Jul.2009. »
Ovako ja sam imao u skoli neki test,tj 3 testa,prvi je sa slikama i to 1 i pored 4 i treba da se nadju identicne,drugo je bilo povezivanje belo-crno i slicno,a treci slika sa geometrijskim telom i strelica i treba da das odgovor kako izgleda sa te strane...

Ja sam se zacudio naime,prva 2 testa su mi maximalna a treci mi je minimalac...Izgleda da mi je orijentacija slaba strana,predpostavljam da svaki predstaavlja specificnu vrstu....

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #4 poslato: 17:18:25, 16.Sep.2010. »
Srbija se pridružila međunarodnoj akciji obeležavanja Dana inteligencije, koji se u organizaciji Mense u septembru održava u više od 100 gradova širom sveta, saopšteno je iz Mense Srbija. Akcija je započeta u Kruševcu i Knjaževcu, a u sledeća dva vikenda biće nastavljena u Zrenjaninu, Jagodini, Kraljevu, Kruševcu, Lazarevcu, Novom Sadu...

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #5 poslato: 20:18:30, 22.Jan.2012. »
Aktivnosti:
Najave

08.-12.08.2012. EMAG - European Mensas Annual Gathering, Stockholm
10.-15.10.2012. IBD - International Board of Directors of Mensa, Dubrovnik

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000