Srbija četvrta po potrošnji alkohola!

  • Odgovora: 3

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Srbija četvrta po potrošnji alkohola!
« poslato: 16:16:15, 06.Nov.2013. »
Citat
Srbija četvrta po potrošnji alkohola!

Specijalna bolnica za bolesti zavisnosti danas je u okviru konferencije za medije, javnosti skrenula pažnju na značaj sveprisutnog, a zanemarenog problema društva – alkoholizama. Prema istraživanju koje su sproveli lekari ove bolnice, Srbija je na četvrtom mestu u Evropi po potrošnji alkohola, koji je i među tri najčešća uzroka smrtnosti, iza kardiovaskularnih i malignih oboljenja.

- Alkoholizam je globalni problem, međutim najveći stepen konzumiranja alkohola po glavi stanovnika je upravo u Evropi. Alkoholizam je neinfektivna epidemija 21. veka. Po oboljevanju i smrtnosti nalazi se na trećem mestu, iza kardiovaskularnih i malignih oboljenja. Alkoholizam je ozbiljna bolest, a ne samo loša navika – istakao je dr Aleksandar Vujošević, direktor Specijalne bolnice za bolesti zavisnosti.
On je naglasio i da alkoholna zavisnost, kao jedna od najčešćih mentalnih bolesti, prouzrokuje brojna fizička i psihička oštećenja zdravlja, kao i poremećaje socijalnog stanja, pre svega ekonomskog i profesionalnog.

- U Evropi, Srbija se nalazi na četvrtom mestu po potrošnji alkohola sa prosekom od 11 litara čistog alkohola po glavi stanovnika, dok je svetski prosek šest litara - rekao je dr Vujošević.

Alkoholičari čine tri do pet odsto svetskog stanovništva, što predstavlja 10 do 15 odsto punoletnog stanovništva.
- Uprkos svim pokazateljima na ozbiljnost problema alkoholizma i njegovim posledicama po zdravlje čoveka, ovo je i dalje bolest sa najnižom stopom lečenja od svih mentalnih oboljenja. Prema istraživanjima u Evropi, od ukupnog broja zavisnika od alkohola leči se samo 8 odsto – rekao je dr Vujošević.

Izvor: Blic

Šta reći??  :eusa_shifty:


 


*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Srbija četvrta po potrošnji alkohola!
« Odgovor #1 poslato: 12:21:08, 07.Nov.2013. »
Ziveli  :pijani:   ;D



Strah me čini jačim i boljim.
 

*

Van mreže elenica

  • *****
    Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
  • Pol: Žensko
Odg: Srbija četvrta po potrošnji alkohola!
« Odgovor #2 poslato: 15:29:14, 07.Nov.2013. »
Dobro da nismo prvi kod ove problematike...Ili smo mozda smao jedan veseo narod uz casu vise
 

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Srbija četvrta po potrošnji alkohola!
« Odgovor #3 poslato: 13:44:08, 08.Nov.2013. »
Ja bih te ispravio, uz litar vise  ;D
Strah me čini jačim i boljim.
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
1 Odgovora
7167 Pregleda
Najnovije: 16:04:37, 25.Maj.2012.
Ch
0 Odgovora
1000 Pregleda
Najnovije: 16:59:05, 07.Nov.2012.
Maestro
1 Odgovora
1063 Pregleda
Najnovije: 19:06:27, 13.Sep.2013.
Krava muzara