Spoljasnja lepota u natalnoj karti

• Odgovora: 170
Stranice: 1 2 3 ... 18 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Astro-girl

• **
  • 490
  • 3
  • Pol: Žensko
Spoljasnja lepota u natalnoj karti
« poslato: 16:53:42, 01.Mar.2009. »

Da li se moze videti spoljasnja lepota u natalnoj karti i koju si njeni pokazatelji u natalnoj karti?

"Verovanje u uticaj konstelacija proizilazi pre svega iz iskustva koje je toliko uverljivo da ne moze biti odbaceno od strane onih koji to iskustvo nisu imali."
Kepler

*

Van mreže Lea

• **
  • 257
  • 0
Odg: Spoljasnja lepota u natalnoj karti
« Odgovor #1 poslato: 15:15:14, 02.Mar.2009. »
Rekli su mi da moze,po lijepim ili ruznim znacima,pa po aspektima Venere,Mjeseca,a narocito ako je prvo polje "bogato" planetama.E...nekada Venera u 1.donese onu istinsku ljepotu,a nekada samo sarm,ali i tu su vjerovatno najbitniji aspekti.

*

Van mreže Rachica

• *
  • 97
  • 0
« Odgovor #2 poslato: 19:02:41, 09.Mar.2009. »
Hahah
Rekli su mi da moze,po lijepim ili ruznim znacima,pa po aspektima Venere,Mjeseca,a narocito ako je prvo polje "bogato" planetama.E...nekada Venera u 1.donese onu istinsku ljepotu,a nekada samo sarm,ali i tu su vjerovatno najbitniji aspekti.

haha :D a geni ?? :D Ma oni nemaju nikakve veze ...

Po tome da postoje lijepi i ruzni znaci,ja bi trebala biti dibidus ruzna zato sto sam Rak/Jarac ... ? Tacno je da postoje odredjene karakteristike znakova po kojima se mogu ˝prepoznati˝ ali ni to nije uvijek ni sigurno ni tacno.Ja sam recimo rak,nemam okruglo lice,imam ovalno,nemam bujne grudi,iako bi rakovi trebali imati,da mi je koza njezna i mekana -sto je karakteristika rakova jeste,ali to neko ne moze zakljuciti samo na osnovu posmatranja,a to vec ulazi u intimu...

Sto se tice pitanja da se moze vidjeti u natalnoj,postoje neke opste predispozicije:

Zracni znakovi (Vaga, Blizanac, Vodenjak – bilo da je u tim znacim Sunce, Podznak, bilo malo vise planeta) odlikuju se fizickom ljepotom, imaju jednu crtu etericnosti, profinjen ten. Od njih je obicno najskladnija Vaga koja ima klasicnu ljepotu.

Ljudski znakovi (Blizanac, Djevica, djelomicno Strijelac, Vodenjak – opet ako je tu Sunce, Podznak ili vice planeta) dodaju izgledu osobe ljupkost, a nacinu njena ponasanja nesto pitomo i ljudski. Ovakav „humanoidni“ izgled privlaci druge zbog profinjenijeg opceg izgleda (vise nego „zivotinjski“).

Naglasena Venera (ako je na Ascendentu, u 1. kuci ili ako ima puno aspekata) potencira kod osobe ljepuskasto pravilno lice, skladnu gradju tijela, te uljudno ponasanje i klasicni sarm.

Naglaseni Merkur (ako je na Ascendentu, u 1. kuci ili ako ima puno aspekata) obicno osobi daje mladenacki izgled, gipkost, okretnost, sarm, a nerijetko i vitkost.

Jupiter i Sunce na Ascendentu ili u 1. kuci
daju vrlo dostojanstveno drzanje, pa tu mozemo naci pravih dama i kavalira, ali (ako su iste planete u kvadratima ili opozicijama) i pravih umisljenih velicina ili okruglastih napuhanaca.

Mars na Ascendentu ili u 1. kuci daje prave sportske tipove, hitrog hoda i vojnickog koraka, a netko to bas voli. Drzanje je obicno izrazito ravno i muzevno. Macho tipovi obicno u svojoj natalnoj karti imaju naglasen Mars (u vatrenom znaku ili pak s puno aspekata). Kod zena se takva pozicija obicno manifestira kroz sportsko drzanje i emacipiran pristup. To koji put mogu biti i prave male Amazonke.

Mjesec na Ascendentu ili u 1. kuci moze osobi dati okruglasto lice i sjajne „macje“ oci iz kojih kao da nešto bljesti. Ali to nesto nije divlje, nego je vice ranjivo i njezno.

Neptun na Ascendentu ili u 1. kuci gotovo uvijek daje velike sanjalacke oci iz kojih zraci suptilni svijet nekih unutrasnjih dubina, dalek i nedokuciv, pa osoba moze izgledati i nestvarno. Prava rijec kojom bi se mogao opisati izgled osobe je – caroban. Nekom se bas to svidja. Ako je Neptun u istoj poziciji, a u konjukciji s Venerom, osoba ima gotovo neodoljivu privlacnost za suprotni spol. Cak i ako je opisana konjukcija u 7. kuci, moze slicno djelovati

Pluton na Ascendentu ili u 1. kuci gotovo uvijek daje znak na glavi ili licu – obicno se radi o vecem mladezu, bradavici ili pak oziljku. Nekom to moze i dobro stajati. Koji put nesto slicno zna dati i Mars (a oziljak i Saturn) u istom polozaju.

Konjukcija Saturna i Venere na Ascendentu ili u 1. kuci daje osobi hladnu kamenu ljepotu, poput kipa, pa su takve osobe fine koscate gradje idealne za poziranje kiparima i slikarima za aktove.

Uran na Ascendentu ili u 1. kuci uvijek u izgled osobe daje nesto pomaknuto, pa osoba moze izgledati kao da je stigla s druge planete, a nerijetko se tako i ponasa. (hahaha :D )

Ako osoba u svojoj natalnoj karti ima konjukciju Marsa i Saturna, gotovo uvijek ima vrlo markantan izgled, nerijetko jake obrve, no cijelo drzanje moze biti privlacno, no i pomalo opasno ili bar izazovno. Netko pak to voli.

Kao sto se vidi iz prilozenog, ljepota je relativan pojam. Osim nekim opstih pravila estetike i sklada, sve ostalo (da li ce nas neko zadiviti izgledom ili ne) ostaje na razini individualnog ukusa. A o ukusima se ne raspravlja....

*

Van mreže Lea

• **
  • 257
  • 0
« Odgovor #3 poslato: 19:35:23, 09.Mar.2009. »
Ja poznajem dosta "jarcica" fascinantne ljepote,one klasicne kao isklesane ljepote.Istina kao da "izbija'' hladnoca iz njih,pa kako ko voli.Znaci moj pozitivan Merkurcic prema mom ASC daje meni sve ovo.Pa,hvala mu.Zato mi nikada niko nije pogodio godine.A sto se tice rachica i ja ih puno vise znam bez bujnih grudi,a one su nam vise "opisane" Mjesecom.

*

Van mreže mysty

• **
  • 144
  • 0
  • ILI CUTI,ILI KAZI NESTO STO JE BOLJE OD CUTANJA
« Odgovor #4 poslato: 11:17:17, 21.Mar.2009. »

Naglasena Venera (ako je na Ascendentu, u 1. kuci ili ako ima puno aspekata) potencira kod osobe ljepuskasto pravilno lice, skladnu gradju tijela, te uljudno ponasanje i klasicni sarm. TA SAM

Pluton na Ascendentu ili u 1. kuci gotovo uvijek daje znak na glavi ili licu – obicno se radi o vecem mladezu, bradavici ili pak oziljku. Nekom to moze i dobro stajati. Koji put nesto slicno zna dati i Mars (a oziljak i Saturn) u istom polozaju.
NEMAM OZILJKE,ALI IMAM OCI CARNE,OD KOJIH PADAJU..........HIHIHI

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
« Odgovor #5 poslato: 15:17:04, 21.Mar.2009. »

Naglasena Venera (ako je na Ascendentu, u 1. kuci ili ako ima puno aspekata) potencira kod osobe ljepuskasto pravilno lice, skladnu gradju tijela, te uljudno ponasanje i klasicni sarm.

(rzm) Znam par osoba sa VE na ASC ili u I polju i nemaju ni lepuskasto lice a ni skladnu gradju tela (jednoj je VE u Vagi a drugoj u Raku)... Uhh sve je to koktel aspekata, planeta i znakova koji cine celinu ali treba to sve povezati pravilno  (*o*).

*

Van mreže Lea

• **
  • 257
  • 0
« Odgovor #6 poslato: 15:52:06, 21.Mar.2009. »
Zato sam ja i napomenula da se i meni pokazalo da Venera na ASC ne znaci nuzno ljepotu,ali doza sarma je sigurna.A aspekti ipak mogu to sve 'odvuci' ili u bahatost ili u prefinjenost.

*

Van mreže SnowLady

• **
  • 339
  • 1
« Odgovor #7 poslato: 14:31:12, 24.Mar.2009. »
Pa AC, priblizava i opisuje izgled pojedinca, koliko sam horoskopa radila do sada, pravilo je da svaki koji je imao AC-rak, skorpija, riba su osobe sa izuzetno lijepim ocima, obrvama i trepavicama. Pogotovu Skorpija, izuzetno lijepe oci i magican pogled...Dalje zavisi koji aspekt pravi vladar AC, priblizava izgled, visinu itd...
" Srecan je i veliki samo onaj koji ne mora ni vladati ni pokoravati se da bi mogao nesto biti"!
 Gete

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #8 poslato: 17:00:49, 24.Mar.2009. »
Kazu da osobe sa Vodolijom na AC nisu lepe... E pa bez lazne skromnosti, to u mom slucaju ne vazi  ;D
Vrlo lepe oci, dugacke i guste trepavice. Izrazajne usne... A i sto se tice ostalog vezano za izgled, ne zalim se   ;). Mora da je odradilo svoje ovo I polje a i Mesec je u konjukciji sa Plutonom, sekstilu sa Neptunom... Ma za sve postoji objasnjenje u Astrologiji!

*

Van mreže Lea

• **
  • 257
  • 0
« Odgovor #9 poslato: 17:09:04, 24.Mar.2009. »
Ja sam tek sad prvi put cula tu tvrdnju za ASC Vodenjaka.Dvije drugarice su mi sa tim ASC,jedna je bozanstveno lijepa,a druga ne tako bozanstveno ali lijepa djevojka.

Stranice: 1 2 3 ... 18 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000