Opozitorno ponasanje

  • Odgovora: 24
Stranice: 1 2 3 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ouroboros

  • ***
  • 1 481
  • 30
  • Pol: Žensko
Opozitorno ponasanje
« poslato: 12:05:23, 15.Jul.2012. »
Dosta dugo se druzim sa jednom drugaricom.Djelimo mnogobrojne lijepe zajednicke trenutke,izlazimo zajedno,stalno smo na kafama,izletima,zajedno ljetujemo...Dakle,vec druze vrijeme se aktivno druzimo,i  stvarno mi je draga,ali ona ima problem,koji ja ne mogu da razumijem.Dok smo same,sve je savrseno,cim se pojavi neka treca osoba,djevojka se potpuno mijenja.Nekad to zauzima tolike razmjere,da ja samo u cudu gledam sta se desava.Dakle,potpuno transformise smisao za humor,fazone,uzasno se trudi da bude zabavna,sa naglaskom na trudi,jer je to toliko isforsirano  ??? U takvim trenucima obicno pocne ostro komentarisati ljude oko sebe,trazeci im mane i koje nemaju,uopste ne razmisljajuci o tome kako mozda i ona radi to isto sto i ti iste koje tako negativno komentarise.Medjutim,temelj zbog koga ovo i pisem,je to sto.kada je trce lice sa nama,djevojka pocne i prema meni bacati otrovne strelice.Pocne me provocirati na neki sofisticiran nacin,da ne kazem pod.ebavati.Nezrelo mi je da pred nekim trecim odgovaram na takve gluposti,jer znam sebe.Kratkog sam fitilja i doslo bi do zesceg sukoba,a ne zelim da to neko treci gleda.A nije stvar samo u tome sto govori,vec i u onome sto osjecam i u onome sto su cak i ta "treca lica" komentarisala na temelju takvog njenog ponasanja.Pitali su me zasto ona to radi,i zasto pokusava privuci paznju na sebe podbadajuci mene ili nekog drugog.Indirektno sam joj sugerisala da to promijeni(posto je to nesto sto trpim godinama),ali ona ili nije razumjela poentu mojih rijeci ili to nije htjela da promijeni.Stvar je u tome sto je kap prelila casu,i sto cu ja prilikom sledeceg vidjenja direktno da odreagujem.Ali opet ponavljam,ne zelim se svadjati sa njom,vec joj na sto razumljiviji nacin reci sta mi smeta.A tu se malo plasim sebe,jer znam eksplodirati kada evociram nesto sto mi budi potisnutu negativnu emociju  :-[
Kako biste vi reagovali u ovoj situaciji? Sta mislite sta je uzrok ovom njenom ponasanju?


"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna
 


*

Van mreže bielenda

  • ***
  • 2 106
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Opozitorno ponasanje
« Odgovor #1 poslato: 20:04:44, 15.Jul.2012. »
Vjerovatno tako lijeci svoje komplekse, ponizavajuci i vrijedjajuci druge, pa joj je daleko lakse da postigne cilj kada ste u drustvu nego kada ste same. Ona vjerovatno nema nista protiv tebe, jer se ne biste tako dobro slagale kad se druzite nasamo. Ocigledno djevojka ima neke unutrasnje frustracije i nezadovoljstva, pa se osjeca bolje kada druge ljude omalovazi, verbalno ucini manje vrijednim ili ih ismije. Ja bih joj u cetiri oka rekla da se vise nikad tako ne ponasa, da mi to smeta i da me jako vrijedja, a ako ne uspije, udaljila bih se spontano od nje, pa neka nadje novu zrtvu za lijecenje sopstvenih kompleksa. Danas niko nikog ne treba da trpi, a i zasto bi...

 

*

Van mreže Ouroboros

  • ***
  • 1 481
  • 30
  • Pol: Žensko
Odg: Opozitorno ponasanje
« Odgovor #2 poslato: 23:47:52, 15.Jul.2012. »
Bas nedavno smo bile u drustvu sa jos dvije drugarice,kada je pocela njena transformacija.Na svaki njihov komentar,reagovala je ismijavanjem,sarkasticnim izrazima lica,podbadajucim komentarima.Djevojke su je gledale u cudu,kao i ja.A primijetila sam da to ne radi samo ljudima kojih se ustrucava,da ne kazem plasi.Ne tako davno,upoznala je djevojku koja joj se nije svidjela,jer je bila agresivna,napadna i drska.Medjutim poslije nekog vremena se sprijateljila sa njome,cini mi se,samo zato da izbjegne neprijateljstvo sa njom,jer je se plasi.Kad smo nedavno bile na kafi sa tom djevojkom,ona bukvalno nije smjela rijec jednu da kaze pred njom,jer bi je ova svaki put poklopila  ???  Nama,sa kojima je bliza to ocito radi jer vjeruje da cemo joj tolerisati.Medjutim,dosla je do kraja moje tolerancije.Doslo je vrijeme da se nesto preduzme.Nikad mi nece biti jasno zasto kvari harmoniju,ako vec vidi da je ima,ali njena stvar.Njeni unutrasnji demoni.
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna
 

*

Van mreže narcisa zec

  • *****
    Počasni član
  • 4 384
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Opozitorno ponasanje
« Odgovor #3 poslato: 00:42:22, 16.Jul.2012. »
U takwoj situaciji ja bih uradila isto sto i ti planiras - direktan razgovor u 4 oka. Mislim da bi bilo korisno i ako se sjetis  konkretne situacije, da joj kazes da se TAD nisi osjecala lijepo zbog TOGA I TOGA. Iz njene reakcije moci ces da zakljucis sama. Obzirom da je ne poznajem mogu samo da nagadjam sta bi mogao da bude uzrok takwom ponasanju... Posto je sve ok kad ste same i da se problem jawlja u drustu, vjerujem da to ne radi svjesno vec je to neki njen odbrambeni mehanizam, moguce da se osjeca na neki nacin ugrozenom da ne izgubi svoju neku ulogu u drustvu, mozda se osjeca zapostawljenom pa na taj nacin pokusawa  da skrene paznju na sebe,da bude zanimljiva... Bilo kako bilo to nije razlog da ti trpis. Sigurna sam da cete naci rjesenje ;)
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta
 

*

Van mreže Ouroboros

  • ***
  • 1 481
  • 30
  • Pol: Žensko
Odg: Opozitorno ponasanje
« Odgovor #4 poslato: 00:52:22, 16.Jul.2012. »
Hvala na odzivu  ;)
Htjela sam biti sigurna da ne pretjerujem.Medjutim,jos bih trebala savjet oko necega.Da li biste vi za takav razgovor cekali da ponovo iskrsne neka takva situacija ili biste to rekli bilo kad,sa navodjenjem primjera iz proslosti? Meni nije problem ni jedno ni drugo,samo bih voljela da nadjem pogodniji trenutak,mozda najvise zbog toga da je ogranicim sa sto vise agrumenata.
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna
 

*

Van mreže narcisa zec

  • *****
    Počasni član
  • 4 384
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Opozitorno ponasanje
« Odgovor #5 poslato: 01:01:34, 16.Jul.2012. »
:)  Zar je vazno ako se vec (sad) osjecas lose zbog toga. Jedino ako se hladis u medjuwrem. Pa ti treba slagwort ;D shala mala
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta
 


*

Van mreže Ouroboros

  • ***
  • 1 481
  • 30
  • Pol: Žensko
Odg: Opozitorno ponasanje
« Odgovor #6 poslato: 01:10:06, 16.Jul.2012. »
Ne hladim se  ;D Nema smisla da prelazim preko takvih gluposti,dosta vec i jesam.To cu da rijesim cim prije  ;)
Hvala svima na savjetima  :-*
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna
 

*

Van mreže bielenda

  • ***
  • 2 106
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Opozitorno ponasanje
« Odgovor #7 poslato: 20:38:17, 17.Jul.2012. »
Ja bih cekala da se takva situacija ponovi, pa bi joj nakon toga nasamo sve izbiflala :D
 

*

Van mreže Ouroboros

  • ***
  • 1 481
  • 30
  • Pol: Žensko
Odg: Opozitorno ponasanje
« Odgovor #8 poslato: 20:46:47, 17.Jul.2012. »
A ponovice se,poznajuci nju  :)  Mogla bih da iskombinujem neki kolektivni izlazak,kako bih joj dala priliku da se ponovo "izrazi"  . A ja je tu vrebam  ;)
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna
 

*

Van mreže bielenda

  • ***
  • 2 106
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Opozitorno ponasanje
« Odgovor #9 poslato: 20:50:24, 17.Jul.2012. »
Daa, tako ti je lakse nego da prva zapocinjes raspravu, sama ce se upecati ;)
 


Stranice: 1 2 3 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
5 Odgovora
4119 Pregleda
Najnovije: 17:40:57, 05.Okt.2016.
medenica