Ukljesteni znak - ukljesteni znaci

• Odgovora: 79
Stranice: 1 2 3 ... 8 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Ukljesteni znak - ukljesteni znaci
« poslato: 15:24:10, 20.Feb.2009. »
Uklješteni znaci

Uklješteni znaci, uklješteni ili preskočeni znak je onaj u kome ne počinje vrh nijedne kuće, već se početak jedne kuće nalazi u znaku pre tog znaka, a početak naredne kuće u znaku iza tog znaka; tako da taj znak ostaje sam po sebi nedodirnut kućom. Ja često nazivam takav znak "nedovoljno inkarniranim", zato što su kuće te koje dovode do materijalizacije, budući da one izvlače astralno telo u vidljivi svet. Bez kuća, mi smo postojali i sat vremena pre svog rođenja, imajući svoje astralno telo, jer su skoro sve planete bile otprilike na istom mestu, ali trenutak rođenja, postavka ascendenta i svih ostalih kuća, ukazuje nam na samu materijalizaciju i dovođenje čitavog bića u ovaj svet koji nazivamo vidljivim.

Tako, kada jedan znak nije "dovoljno inkarniran", kažemo da on ima svoje trojako značenje.

1.) Ukazuje na stvari koje su se nekada dogodile. Ne radi se samo o tome da su se događaji simbolizovani tim znakom odigrali u nekom prošlom životu, već uklješteni znak, zajedno sa planetama koje su u njemu, ukazuje na to da se ta stvar desila ranije u istoriji onoga na šta se odnosi data kuća u kojoj se nalazi. Ako imamo, na primer, u 4. kući uklješten znak H, znači da je vrh 4. kuće počeo u G, a da se završio u I. U tom slučaju, zaključili bismo da je u toj kući bilo neko ubistvo, ili da se tu nalazilo neko groblje i, sve u svemu, da postoji nešto davno što kao svoju istoriju ta kuća nosi u sebi, pre nego što se natus uselio u nju. Isto tako je i sa bilo kojom drugom kućom, pa ako, naprimer, imamo uklještenog I u 5. kući, što znači da vrh kuće počinje u H, a završava se u J, tada kažemo da je osoba koju natus voli (5. kuća) prethodno morala da bude negde na putu (uklješteni I) i onda odande dolazi. To je, dakle, njena istorija, a svi ostali pokazatelji treba nadalje da potvrde ovaj tok (kao, npr., separacioni aspekti V ili vladara 9 prema vladaru 5 ili prema signifikatoru za ljubav). U svakom slučaju, ovo je jedan pokazatelj koji uklješteni znak nosi u sebi.

2.) Drugo značenje uklještenog znaka, koje ne isključuje prvo, nego samo proširuje značenje, ukazuje da se stvari koje se odnose na taj uklješteni znak, bilo da je to planeta koja je u njemu, bilo da je to sam vladar uklještenog znaka – primarno pokazuju kasnije u životu, jer izgleda da takvom znaku treba više vremena da se izrazi. Svaka planeta koja se u njemu nalazi jedno vreme ćuti i ne vidi se i treba joj vremena da iznese poruku koju sobom nosi. To ponekad može biti i veoma važna stvar, ali će se kroz ovakav znak iskazati kasnije u životu, obično "probuđena" nekim jačim tranzitom ili direkcijom.

Dakle, iz jednog ugla posmatrano, kroz uklješteni znak opisujemo događaje koji su se desili pre natusove veze sa simbolikom tog polja, a iz drugog one koji će se dogoditi kasnije u životu u datoj simbolici. Izgleda kao da sadašnjost u uklještenom znaku nije dovoljno prisutna.

3.) Za treće značenje uklještenog znaka mogli bismo reći da se ipak odnosi na samu sadašnjost, ako bismo govorili u terminologiji vremena, ali je tada uvek skriveno i tajno, predstavljajući sve ono što se u datom trenutku vremena ne vidi. Kada su u pitanju predmeti simbolizovani znakom i planetom koji su uklješteni, tada su oni zatureni i trenutno su van domašaja vidljivosti. Imamo veliki broj horoskopa sa uklještenim znakom u 1. kući, a samim tim i u 7. kući, pa ako su vladari tih uklještenih znakova u nekom aspektu, onda dolazi do tajnih veza, odnosno onih koje se ne konkretizuju u brak.

Odlomak iz knjige "Točak sudbine 2" Aleksandra Imširagića.

*

Van mreže Astro-girl

• **
  • 490
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Ukljesteni znak - ukljesteni znaci
« Odgovor #1 poslato: 15:36:09, 20.Feb.2009. »
Šta su to uklješteni znaci?

To su astrološki znaci u kojima ne počinje ni jedna kuća. Takav znak je ceo umetnut u jednu kuću. Prisustvo uklještenog znaka u nečijoj natalnoj karti govori o tome da će se njegova simbolika, odnosno značenje planete u njemu i planete koja vlada njime, iskazati kasnije u životu.
"Verovanje u uticaj konstelacija proizilazi pre svega iz iskustva koje je toliko uverljivo da ne moze biti odbaceno od strane onih koji to iskustvo nisu imali."
Kepler

*

Van mreže Lea

• **
  • 257
  • 0
« Odgovor #2 poslato: 17:12:43, 27.Feb.2009. »
Drago mi je da nemam ukljestenih znakova.Po mom iskustvu cini mi se da se iskazuju u zrelosti ili starosti,a koliko su negativni pokazu aspekti ukoliko ima planeta u ukljestenjima.

*

Van mreže draganica

• *
  • 21
  • 0
« Odgovor #3 poslato: 00:54:45, 24.Apr.2009. »
ja imam dva Rak u XII kuci a Jarac u VI kuci, zna li neko protumačiti?

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #4 poslato: 12:56:41, 25.Apr.2009. »
ja imam dva Rak u XII kuci a Jarac u VI kuci, zna li neko protumačiti?

Steta sto znamo a tema nije za tumacenje  :)

Kako se tebi cine ti tvoji ukljesteni znaci...  napisi nesto pa cu ti ja pomoci...

*

Van mreže stelijum

• *
  • 20
  • 1
« Odgovor #5 poslato: 21:50:13, 02.Maj.2009. »
Jako je komplikovano za jednog laika izvuci poentu moje ukljestene vage u petoj,bar mislim jer PL joji se takodje nalazi u vazi pravi mnogo aspekata,pa sagledavajuci nekako i moju situaciju,nekako mislim da mi bas ti ukljesteni znaci i PL mrse konce :)
1.PL iz V 120 NE,MA,SO u sestoj; PL ujedno sa MA vladar VI-posao
2.vladalac vage,VE,u VIII (okultnoj) 120 JU u XII,bik,90 kiron u ukljestenom ovnu u XI i 90 sa SMC opet u petoj
3. PL 90 MO u prvoj,inace vladalac druge(na koji nacin zaradjujemo) 120 AC i 60SA u trecoj,lav,

ko bi mogao to da mi poveze? Da li je moguce da nedostatkom osobina jednog znaka pravi disharmoniju na drugim zivotnim oblastima?

*

Van mreže Astro-girl

• **
  • 490
  • 3
« Odgovor #6 poslato: 18:02:07, 05.Maj.2009. »
Da li je ovaj Pluton krenuo sa delovanjem kod tebe?
Mozda imas nastavak neke fatalne veze iz prosle inkarnacije   :-\
"Verovanje u uticaj konstelacija proizilazi pre svega iz iskustva koje je toliko uverljivo da ne moze biti odbaceno od strane onih koji to iskustvo nisu imali."
Kepler

*

Van mreže stelijum

• *
  • 20
  • 1
« Odgovor #7 poslato: 18:44:06, 05.Maj.2009. »
Da li bi mi mogla objasniti sta ukazuje na karmicku vezu?
Vidim da je PL u tranzitu kroz 7 polje ali na sta on ukazuje sa svojim aspektima u mom natalu?
« Najnovija izmena:: 19:10:29, 05.Maj.2009. stelijum »

*

Van mreže Astro-girl

• **
  • 490
  • 3
« Odgovor #8 poslato: 14:39:41, 07.Maj.2009. »
Da li bi mi mogla objasniti sta ukazuje na karmicku vezu?
Vidim da je PL u tranzitu kroz 7 polje ali na sta on ukazuje sa svojim aspektima u mom natalu?

Nesto sam povezivala sa ovim ukljestenim znakom ali nisam sigurna  (*o*)
Kepler

*

Van mreže stelijum

• *
  • 20
  • 1
« Odgovor #9 poslato: 17:36:20, 08.Maj.2009. »
Naprotiv hvala Astro-Grl! :)

Stranice: 1 2 3 ... 8 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000