Kako preživeti raskid

• Odgovora: 32
Stranice: 1 2 3 4 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Alicia

• 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 64
  • Pol: Žensko
  • mizantrop 1%
Kako preživeti raskid
« poslato: 23:09:53, 02.Mar.2011. »
Izbacite ga iz „sistema“. Povratka više nema i treba ponovo „pronaći sebe“ i zavoleti svoj život...

Prekinuli ste ljubavnu vezu i blago rečeno u „komi ste“. Poslednjih nekoliko nedelja od kada vaša druga polovina više nije u vašem životu, morate ponovo da iz „mi“ postanete samo „ja“, jedna i usamljena jedinka. Naravno, to nije ni malo lagan zadatak, jer treba da ponovo postavite svoj život na noge, odbacite mnoge stare navike i uspostavite nove, što sa slomljenim srcem nije lako.

DOSTA SA SAMOSAŽALJENJEM

Ali, dosta samosažaljenja! U ovom prelaznom periodu kada morate da ponovo otkrivate sebe, dopustite sebi određene stvari koje inače ne radite. Ugodite sami sebi. Umesto „vesti“ na televiziji, gledajte po stoti put reprizu svoje omiljene serije koju ste snimili pre nekoliko meseci... Ma pogledajte celu sezonu omiljene serije u jednom danu i slobodno plačite svo vreme.

KOLAČI SU LEK ZA TUGU
Ispecite tone svojih omiljenih kolača i sami ih pojedite ili podelite sa nekim. Zovite svoje prijateljice po nekoliko puta na dan, iako znate da im idete na živce i žalite im se preko telefona. To su sve stvari koje jednostavno morate da uradite kako biste lakše prebrodili taj period i ponovo počeli da se osećate dobro u vlastitoj koži.

LISTA STVARI KOJE MORAJU DA SE URADE

Kako ne biste osećali ni mrvicu griže savesti, samo za vas, kojima je srce slomljeno, sastavili smo spisak stvari koje slobodno možete da radite do mile volje u nedeljama nakon raskida.

*Spavajte tri puta duže nego što inače spavate ili uopšte nemojte da spavate.
*Pojedite sav keks i kolače sami.
*Razgovarajte sa svojim prijateljicama nekoliko puta na dan, bez griže savesti.
*Slobodno se osećajte usamljeno, zbunjeno, povređeno, ljuto...
*Slobodno pocepajte sve njegove fotografije, a svojoj prijateljici recite neka izbriše sve njegove fotografije iz vašeg mobilnog i kompjutera.
*Sve njegove poklone dajte nekoj dobrotvornoj ustanovi ili još bolje prodajte preko oglasa (vidite, nije sve tako crno, od raskida može i da se profitira).
*U redu je ako vam više odgovara društvo stranaca ili pak dece, a ne na primer društvo prijatelja ili porodice, koji konstantno žele da znaju šta je u vašoj završenoj vezi „pošlo naopako“.
*U redu je ako čitate sve njegove „updateove“ na društvenim mrežama i tražite znakove...nečeg.
*Gledajte najgore televizijske serije, filmove i emisije koje možete da pronađete.
*Čitajte treš knjige i časopise.
*Družite se s roditeljima – pa oni misle da ste super!
*U redu je ako ne osećate potrebu za izlaskom sa nekim, pa čak ni ako ne razmišljate o tome.
*U redu je ako ne bacite sve stvari koje vas podsećaju na njega. Ipak, neke će vam u životu možda dobro doći. Uostalom, jednog dana sve će to biti samo sećanja i neće biti sva loša.
*Napišite iskreno i uljudno pismo ili e-mail njegovim roditeljima i recite kako vam je drago što ste ih upoznali.
*Slobodno sami popijete flašu vina da utopite tugu. Naravno, pazite da vam to ne pređe u naviku. I poželjno je da ostanete na jednoj… flaši...
*Isto tako, u redu je da pokupite svoje prijateljice, obujete cipele sa najvišom petom i odete u  klub da se dobro provedete.
*Radikalno promenite boju kose ili frizuru ili na primer stavite tetovažu koju ste oduvek želeli.
*Kupite sebi mali poklon koji ste oduvek hteli!
*Slušajte ljubavne pesme o raskidima, slomljenim srcima i slobodno plačite.

I što je najvažnije od svega... proći će, samo vam treba malo vremena...

Izvor

Be Weird, at least you will have a unique Personality.

*

Van mreže meda 78

• 2 566
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Kako preživeti raskid
« Odgovor #1 poslato: 23:13:25, 02.Mar.2011. »
ajajaj.....nema od tog posla nista...... :(

*

Van mreže talentovana

• **
  • 310
  • 1
  • Love_is_in_the_air
« Odgovor #2 poslato: 22:57:29, 08.Mar.2011. »
Treba uciniti sve da sto pre zaboravimo na tu vezu
Interesovanje za neki novi hobi i slicno  ;)
Ljudi kažu da postoji mudrost glave i mudrost srca.     
Charles Dikens

*

Van mreže meda 78

• 2 566
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
« Odgovor #3 poslato: 23:59:55, 08.Mar.2011. »
da se ne lazemo jako tesko........pogotovo ako ste tu osobu jako voleli, iz bilo kog razloga...i ako je ta veza bila duga ......jako se tesko prezivljava raskid......ne bih voleo da se bilo ko nadje u poziciji  da prezivljava raskid .....jednostavno ja cu vam reci...tesko je ....mnogo je tesko.....i jednima i drugima....svasta vam se vrti po glavi ,....nije vam dobro....nervozni ste ,napeti.....sve vas boli sve vam smeta.....tuzni ......neshvaceni.....dislocirani......odvratan osecaj.....sve vam je tesko ...nemate volju ni za cim.......a kako se leci .....nemam pojma......ili se pomirite ili neko drugi da odgovor na ovo pitanje jer ja nisam pametan......kad budem znao mozda i podelim sa vama...

*

Van mreže Alicia

• 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 64
  • mizantrop 1%
« Odgovor #4 poslato: 01:44:07, 09.Mar.2011. »
Vjerujem da je ipak teze samog sebe ubijediti da je stvarno kraj. Nada postoji, a ona taj rastanak cini mnogo tezim.  (*o*)
Be Weird, at least you will have a unique Personality.

*

Van mreže la luna

• 3 432
  • 4
  • sve se može postići samo treba htjeti
« Odgovor #5 poslato: 07:32:55, 09.Mar.2011. »
Vjerujem da je ipak teze samog sebe ubijediti da je stvarno kraj. Nada postoji, a ona taj rastanak cini mnogo tezim.  (*o*)

:t2715: da,tako je..samog sebe je najteže uvjeriti u to da je kraj,to iz iskustva vlastitog mogu reči...meni je trebalo dosta vremena da shvatim da nema više vajde od te ljubavi,da to više nije ljubav,bar ne obostrana,da je to već navika,ili šta drugo  (*o*)

da se ne lazemo jako tesko........pogotovo ako ste tu osobu jako voleli, iz bilo kog razloga...i ako je ta veza bila duga ......jako se tesko prezivljava raskid......ne bih voleo da se bilo ko nadje u poziciji  da prezivljava raskid .....jednostavno ja cu vam reci...tesko je ....mnogo je tesko.....i jednima i drugima....svasta vam se vrti po glavi ,....nije vam dobro....nervozni ste ,napeti.....sve vas boli sve vam smeta.....tuzni ......neshvaceni.....dislocirani......odvratan osecaj.....sve vam je tesko ...nemate volju ni za cim.......a kako se leci .....nemam pojma......ili se pomirite ili neko drugi da odgovor na ovo pitanje jer ja nisam pametan......kad budem znao mozda i podelim sa vama...

medo,to jedino vrijeme lječi..ništa drugo...teško je,jako je teško u startu,pogotovo (kao što sam ja to napravila bila ) kad negiraš činjenicu da te to dira uopće....neznam,osloniš se sam na sebe u tim trenutcima,nesmiješ si dozvolit da padneš duboko u depresiju,nađeš si nešto što će te izvlačit kad posrčeš i onda nakon nekog vremena odjednom shvatiš,tj osjetiš da te neboli i da je to uspomena...i ostane ti samo lijepo sjećanje,a ružno kao da nije ni bilo...
eto,tak je meni bilo,vrijeme je odradilo svoje a da nisam toga bila ni svijesna u kojem trenu me bol napustila ;)  kiss2
Natalna karta
 EVERY TIME YOU FALL,STAND UP!

*

Van mreže medenica

• 3 854
  • Zahvaljeno: 8 puta
  • 47
« Odgovor #6 poslato: 07:36:40, 09.Mar.2011. »
Nije lako ali vreme je jedini saveznik, nova ljubav, posao itd itd

*

Van mreže Baby Kate

• **
  • 126
  • 2
  • Uz velikog coveka cesto idu i velike greske
« Odgovor #7 poslato: 16:11:15, 30.Okt.2011. »
Mesecima sam bila u depresiji posle raskida...I taman sam se malo oporavila,videla sam da ima drugu,i opet sam potonula...Nekad se cini da ce mi srce puknuti od bola...

*

Van mreže talentovana

• **
  • 310
  • 1
  • Love_is_in_the_air
« Odgovor #8 poslato: 17:28:36, 09.Feb.2012. »
Mesecima sam bila u depresiji posle raskida...I taman sam se malo oporavila,videla sam da ima drugu,i opet sam potonula...Nekad se cini da ce mi srce puknuti od bola...
Ja te razumem ali taj ocaj i to sve ne menja stvar ni malo  (*o*)
Ljudi kažu da postoji mudrost glave i mudrost srca.     
Charles Dikens

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
« Odgovor #9 poslato: 14:12:16, 11.Feb.2012. »
Nema velike filozofije nego traziti bolje i da se ide dalje ;)

Stranice: 1 2 3 4 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000