Nokti i izgled

• Odgovora: 5

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Perla

• 3 806
  • 2
  • Pol: Žensko
Nokti i izgled
« poslato: 16:20:59, 06.Feb.2011. »
Premda je manikura jedna od onih vječnih kozmetičkih tema koja nas zanima u svakom trenutku, priča o noktima i lakovima uvijek se aktualizira nekako u ovo doba godine. Razlog je vjerojatno u tome što ljeti, u vrijeme godišnjih odmora, imamo vremena posvetiti se sebi, a uređenje noktiju jedan je od rituala koji većinu žena opušta i - uljepšava. No, prije nego što odaberete svoju boju sezone, razmislite činite li sve postupke prije nanošenja laka ispravno.

Oblik nokta Treba poštovati prirodan oblik - koji može biti ovalan, četvrtast, četvrtasto-ovalan i ‘trapez’. Nokte oblikujete isključivo raš­panjem - i to uvijek u istom smjeru (ne lijevo-desno). Slobodni dio nokta (bijeli) mora ima­ti isti oblik kao kožica uz korijen nokta.

Dužina Lijepim se smatra nokat čiji slobodni dio nije duži od trećine ploče nokta.

Lakiranje Nanosi se u najviše tri poteza - naj­prije sredina, a onda sa strane. Kad se lak zgusne, treba u njega nakapati malo preparata Nail Thiner (O·P·I) i tada je iskoristiv do zadnje kapi.

Odabir boja Najvažnije da boja laka na ru­­kama i nogama bude usklađena. Ako su laki­­­ra­ni samo nokti na rukama, boja laka prilagođava se boji kože, a lak na nogama prilagođava se obući.   

http://www.gloria.com.hr/stil/showpage.php?id=8668

*

Van mreže sunshine_Dijana

Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • ~Sunshine~
Odg: Nokti i izgled
« Odgovor #1 poslato: 22:21:28, 30.Okt.2011. »
Koliko cesto lakirate nokte? Da li Vam je to navika i rutina, ili kad-kad se setite?
Lakirate li ih sami ili to prepustite strucnjaku?
~Sunshine~

*

Van mreže univerzums

• **
  • 202
  • 6
« Odgovor #2 poslato: 17:11:50, 25.Mar.2013. »
sve radim sama....uglavnom su mi stalno nokti namazani,al najcesce koristim svetle lakove,il one providne, samo da nokti imaju sjaj....

*

Van mreže bielenda

• 2 106
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 34
« Odgovor #3 poslato: 17:19:23, 25.Mar.2013. »
Ja ih više ne lakiram, jer mi je aceton uništio bio nokte, postali su tanki i lomljivi. Ovako sada sama održavam i sređujem, male dužine, najbolje tako, prirodno.  :)

*

Van mreže faith

• **
  • 416
  • 21
« Odgovor #4 poslato: 17:35:39, 25.Mar.2013. »
Ja ih više ne lakiram, jer mi je aceton uništio bio nokte, postali su tanki i lomljivi.

Koristi uljani aceton.

Uvijek imam nalakirane nokte. U prosjeku ih lakiram 1/2 puta nedeljno, nekad i ceshce. Sve radim sama, mada nekad znam malo da poremetim oblik. pa onda to prepustim struchnom licu. :)

*

Van mreže Alicia

• 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 63
  • mizantrop 1%
« Odgovor #5 poslato: 18:11:09, 25.Mar.2013. »
Imam stvatno lijepe i jake nokte, sama ih sredujem. Volim zarke boje... koristim lak sa sljokicama tako da mi duze traje.

Ovako slicno izgledaju, tako nisu predugi a fini..
Be Weird, at least you will have a unique Personality.

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000