sjetite se svog nastavnika koji vas je povrijedio

• Odgovora: 4

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže tobi45

• **
  • 164
  • 0
  • Pol: Muško
sjetite se svog nastavnika koji vas je povrijedio
« poslato: 17:16:19, 24.Nov.2010. »
 - Nastavnik:
Tipovi nastavnika:preuzeto iz knjige:“Kreativni tipovi nastavnika“ili „Škola bez dlake na jeziku“,kreativni centar,Beograd.
-   pomagač,
-   unakrsna paljba,
-   odsutni,
-   dlaka u jajetu,
-   opšti utisak... ima svoju svesku u koju sve piše,
-   vickas,
-   senilni,
-   napet i prgav,                                                                             
-   trudnica /plače/,                                                       
-   osvetnik,
-   diktator,
-   poročan,
-   čudak,zamjena,
-   ortak /zajedno puši sa učenicima/,                                                               
-   sve vidi,
-   moralista /kad ga učenici ne poštuju napušta čas/,
-   bolešljiv,
-   bubalica /lekcije iz knjige/,
-   lojalan direktoru,
-   kontraš,
-   đačka mama,
-   nit smrdi-nit miriše...
E,sada...
Sjetite se svog nastavnika iz škole... koji je vas povrijedio!
Ispričajte/napišite... kako,zašto vas je povrijedio?

*

Van mreže vujadin9

• *
  • 91
  • 0
Odg: sjetite se svog nastavnika koji vas je povrijedio
« Odgovor #1 poslato: 21:40:34, 27.Nov.2010. »
I dan danqas ga nemogu reci ne volim ali mi njegovo ime zvuci jezivo zato sto me je u prvom razredu krvnicki sibao da olovku uzmem u desnu ruku,ali sam bez obzira na sve izasao kao pobjednik,bolje receno moja genetika,i dalje sam nastavio pisati lijevom rukom....alllli i dan danas me ponekada ta ruka zaboli od batina !
vujadin9

*

Van mreže tobi45

• **
  • 164
  • 0
« Odgovor #2 poslato: 06:34:17, 29.Nov.2010. »
- da,da Vujadine... to su bila vremena kada su mnogi psiholozi,pa i nastavnici smatrali da treba ljevoruke odučavati od toga da pišu lijevom rukom...nažalost neki i na tako drastičan način!
 Danas je to prevaziđeno mišljenje...smatra se pisanje lijevom rukom sasvim normalno... jednostavno to je određeno u našem mozgu...jedini problem može nastati što su mnoge alatke za ljudski rad napravljene za dešnjake
malo je alatki napravljeno za ljevoruke,ili griješim ispravi me.
- šta misliš,da li i danas ima nastavnika koji rade tako kao ovaj tvoj nastavnik?

*

Van mreže vujadin9

• *
  • 91
  • 0
« Odgovor #3 poslato: 20:33:28, 01.Dec.2010. »
ne znam,ali ako ih ima to nije ni8kako dobro,a moj mozak treba da rijesi problem sa alatkama koje su nqapravljene za desnjake.
vujadin9

*

Van mreže sunshine_Dijana

Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
« Odgovor #4 poslato: 16:04:25, 02.Apr.2012. »
Ja nikad necu zaboraviti nastavnika iz srpskog jezika i knjizevnosti, koji mi je predavao od 5. do 8. razreda Osnovne skole. Kako god ovo da vam zvuci, istina je. To je jedan star covek, puniji dosta, sa sela, koji ni sam ne zna padeze. Pamtim jos uvek njegovu recenicu:"Skocio je na buretU"! Verovali ili ne, iako covek u godinama (stariji od mog oca), gledao je kod devojcica grudi!  :o  Kod devojcica!!! Da! Sve koje su bile razvijene, imale su petice ako su bar nesto znale, ako skoro nista nisu znale imale su cetvorke, a ako nista nisu znale, pustao ih je da nauce za sledeci cas!
E sad, ja sam do Srednje skole bila jako nista, mrsava i nerazvijena. Pravo deriste  :)   Iako sam znala srpski bolje od svih devojcica 100%, a od celog razreda, neka bude 98%, nikada mi nije dao vecu ocenu od 3! Na kraju osmog razreda mi je dao pet, jer sam se zalila i trazila da odgovaram posle devojcice koja je tu ocenu vec imala, nezasluzeno znanjem. Svi su videli da sam znala mnogo vise, iako mi je dao teze recenice. Tako da nije mogao da mi ne da najvisu ocenu. Da, dao mi je, ali uz reci da je to poklonjeno i reci koje mi i dan danas odzvanjaju u glavi:"Sta ti mislis, sto sada imas 5 da je to nesto? Pa to je poklonjeno! Ti ne znas za pet. Videces kako je u Srednjoj skoli, teze i ozbiljnije, radi se knjizevnost! Jedva ces 2 imati!"
Da bi mi u Srednjoj skoli predavala profesorka koja vazi za najozloglasenijeg profesora, koja je vukovce ostavljala, kod koje se samo znanje cenilo. Cak ni cerki najbolje prijateljice nije htela da pokloni 2, vec je polagala. Predsednik opstine ju je isterao iz jedne skole, jer je "kinjila" ucenike. To je jedna pravedna profesorka, iako vazi za bauka. Boljeg profesora i profesionalnijeg nisam u zivotu videla. Ona je moj uzor po tom pogledu. Da se vratim na temu. Kod nje su samo 2 osobe u celoj skoli imale peticu! A recimo do 10 ucenika u celoj skoli cetvorku! E pa, ja sam kod te profesorke imala 4! I to mi je bas najbolje isla ta knjizevnost, za koju mi je on pretio!!! I upisala sam taj srpski jezik i knjizevnost bez dana vezbanja za prijemni! Toliko o tome.

A moram da napisem jos jedan dogadjaj sa njim. Na pismenom zadatku, drug Strahinja je dobio 2, a Dusan 1. Kada se Dusan pozalio i pitao:"Zasto?", nastavnik mu je rekao da procita prvo jedan, pa drugi svoj zadatak. Obojica su procitali i on je rekao:"Je l' vidis sada Dusane, zasto je tvoj zadatak za 1, a Strahinjin za 2?" A nije uopste skapirao da su njih dvojica zamenili zadatke i da je u stvari Dusan citao Strahinjin pismeni i obrnuto!
Isto za taj pismeni, drugarica je prepisivala od mene, jer nije obradila tu temu. Samo je permutovala malo reci i recenice, prostije od mene, jer stvarno to nije znala. Ona je tada dobila 5, a ja 3.

Zao mi je ako sam vas udavila, ali iskalila sam bes na tog nastavnika! Malo mi je lakse, iako me to pogadja, posle koliko godina...
~Sunshine~

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000