Anketa

Da li fejsbuk utice na uspeh skolaraca?

Da
(61.5%)
Možda
(30.8%)
Ne
(7.7%)

Fejsbuk utice na uspeh

• Odgovora: 21
Stranice: 1 2 3 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Fejsbuk utice na uspeh
« poslato: 12:01:42, 13.Sep.2010. »
Korišćenje Fejsbuka smanjuje uspeh učenika

Zavisnost od Fejsbuka smanjuje sposobnost učenika da dobro urade domaće zadatke, jer im društvena mreža stalno odvlači pažnju. Psiholozi su nedavno potvrdili sumnje roditelja vezane za internet druženja, a ovim istražnjivanjem srušen je i mit o sposobnosti mladih da uspešno obavljaju više stvari u isto vreme.
Istraživanja psihologa pokazala su da deca koja prilikom rešavanja domaćih zadataka koriste Fejsbuk, dobijaju značajno manje ocene od onih đaka koji nemaju tu naviku.
Čak i ako je Fejsbuk samo otvoren u pozadini na ekranu kompjutera, rezultati zavisnika su na testovima čak 20 posto slabiji.Fejsbuk
Vođa istraživanja, profesor Pol Kiršner, objašnjava ovakve rezultate činjenicom da mnoga deca dok rade zadatke imaju uključene razne funkcije za primanje poruka ili elektronske pošte. Takođe, pokazalo se da studenti koji su aktivni na Fejsbuku, posvećuju manje vremena svojim studijama i rade slabije plaćene poslove od studenata koji ne provode vreme na mrežama za druženje.

Ovo otkriće opovrglo je i teoriju prema kojoj su mlade osobe naročito dobre u multitaskingu. Teoriju od efikasnosti multitaskinga, Kiršner je nazvao jednim od urbanih mitova edukacije.
Naša studija, ali i ranija istraživanja pokazuju da je pogrešna pretpostavka da se neprekidnim prebacivanjem sa zadatka na zadatak više toga može obaviti za kraće vreme. U stvarnosti takav način rada zahteva više vremena i uzrokuje povećanje broja grešaka zaključuje profesor Kiršner.

Izvor: SrbijaNet

*

Van mreže olishka

• 705
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Fejsbuk utice na uspeh
« Odgovor #1 poslato: 16:03:32, 13.Sep.2010. »
Jao sta sve nece da izmisle. :D Ko hoce da uci taj ce da uci, pa ce posle na Face book ili obrnuto.  Poremecena su merila vrednosti i to je osovni razlog nezainteresovanosti dece za ucenje.

*

Van mreže MAMITA

• *
  • 12
  • 0
« Odgovor #2 poslato: 19:22:02, 13.Sep.2010. »
Ja sam mama studenta, ne blistavog, ali solidnog. Bezala sam od kupovine racunara u kuci, bio nam je dostupan na drugim mestima, ali sam na kraju popustila. Rezultat - junski rok pola ispita, septembarski ni jedan, ili mozda pola. Jedno oko na ekranu sarajuci po fejsu, drugo oko na mobilnom ili vec cemu, a trece, koga nema, bi dobro doslo da se i u knjigu zaviri. Ne mogu da razumem, mozda sam zaostala, da se od tolikih mogucnosti racunara gledaju i komentarisu tudje slike i da se dopisuju: e sta radis, nista ucim,e vidimo se, ... To je lenjost, i fizicka i moralna i intelektualna. Ne vezba jezik dopisujuci se sa nekim iz inostranstva, ne pokusava da sazna nesto novo, nego satia "bleeeji"... Sigurno nisam jedina mama kojoj ovo dogoreva zivce i koja ne zna sta da radi. Gde ce se ovo zavrsiti?

*

Van mreže sladjica

• 949
  • 1
« Odgovor #3 poslato: 19:30:35, 13.Sep.2010. »
Ja sam mama studenta, ne blistavog, ali solidnog. Bezala sam od kupovine racunara u kuci, bio nam je dostupan na drugim mestima, ali sam na kraju popustila. Rezultat - junski rok pola ispita, septembarski ni jedan, ili mozda pola. Jedno oko na ekranu sarajuci po fejsu, drugo oko na mobilnom ili vec cemu, a trece, koga nema, bi dobro doslo da se i u knjigu zaviri. Ne mogu da razumem, mozda sam zaostala, da se od tolikih mogucnosti racunara gledaju i komentarisu tudje slike i da se dopisuju: e sta radis, nista ucim,e vidimo se, ... To je lenjost, i fizicka i moralna i intelektualna. Ne vezba jezik dopisujuci se sa nekim iz inostranstva, ne pokusava da sazna nesto novo, nego satia "bleeeji"... Sigurno nisam jedina mama kojoj ovo dogoreva zivce i koja ne zna sta da radi. Gde ce se ovo zavrsiti?

Ja sam studirala višu skolu 3 godine  a komp imam od 15 godine (srednje skoro pa odlična)...i jedno je sigurno kad se vašem sinu ne uči nema to veze sa internet svetom, jednostavno neće da uči !!!! (*o*)

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
« Odgovor #4 poslato: 22:09:13, 13.Sep.2010. »
Jes' vala sto rece olishka ko hoce da uci ucice pa ce posle malo blejati po fejsu...Pa ne moze se po ceo dan sedeti i uciti, moraju se praviti i male pauze u toku ucenja a sta ce ko da radi i da li ce ici na fejs je njegova stvar, da skodi uspehu ne moze ako se djak/student dobro organizuje i ispunjava obaveze sto se tice ucenja pa napravi sebi malo slobodnog vremena za samog sebe

Mamita dobro nam dosli   :flowers:
A jeste pokusali da mu ogranicite vreme na netu, tv dok se malo ne aktivira na fakultetu sa ispitima?Verovatno dosta vremena provodi na netu, malo se vise zaludeo fejsom pa mu je to zanimljivije od spremanja ispita.U principu sladja je u pravu malo to ima veze sa davanjem ispita, vise je to do njeg/nje sto nece da uci...Imate i podforum Psihologija pa slobodno tamo mozete da potrazite savet  :)
« Najnovija izmena:: 22:22:10, 13.Sep.2010. elenica »

*

Van mreže tikica

Počasni član
  • 1 743
  • 12
    • Facebook
« Odgovor #5 poslato: 23:40:45, 13.Sep.2010. »
Mozda vide od svojih roditelja :)
Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)

*

Van mreže sladjica

• 949
  • 1
« Odgovor #6 poslato: 17:04:30, 14.Sep.2010. »
Mozda vide od svojih roditelja :)

ili ne vide ... (*o*)

*

Van mreže Anamaria

• *
  • 12
  • 0
« Odgovor #7 poslato: 07:40:02, 11.Feb.2011. »
Ja ne vidim kakve Facebook ima veze sa ucenjem... ako hoce da uci i ima radnu naviku-ucice bez obzira da li on ima face... ja sam prva godina srednje i imam 18 predmeta,pa opet sve postizem... i da naucim i da odvojim vreme za svoja interesovanja....

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #8 poslato: 11:41:39, 11.Feb.2011. »
Anamaria, to znaci da nisi zavisna od fejsa i ostalih drustvenih mreza.  :)

*

Van mreže Anamaria

• *
  • 12
  • 0
« Odgovor #9 poslato: 10:37:08, 17.Feb.2011. »
Da,tacno... :)

Stranice: 1 2 3 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000