Sportska Astrologija

  • Odgovora: 10
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Sportska Astrologija
« poslato: 19:45:19, 15.Jun.2010. »
SPORT I TAKMIČENJA :

     Ovo bično se bazira na pitanju "Da li ćemo pobediti" ~ mi protiv njih... Tim koji klijent podržava biće predstavljen I poljem, a suparnički tim će biti predstavljen VII poljem. OPET BUDITE OPREZNI ~ ako je klijent kockar i pita vas ovo pitanje da bi bolje prošao u sportskoj kladionici ~ tretirajte onda pitanje kao profit [vratite se na temu II polja...]

     U ovakvim pitanjima, Mesec NEMA svoju uobičajenu ulogu drugog signifikatora za pitača! Sem naravno u slučaju ako je Mesec vl.I polja. Mesec nam ovde pokazuje sled dogadjaja, ne samog pitača.

     NEMOJTE da se zaturite u horarcu tražeći išta drugo SEM vl.I i vl.VII polja ~ zaboravite na navijače, igrače i njihove živote! Držite se jednostavnosti ~ TO JE POENTA HORARNIH ODGOVORA.

     Mesečevi Čvorovi se tretiraju takodje jednostavno ~ Severni Čvor je dobar, Južni Čvor je loš. Kraj priče.

     Najvažnije nam je snaga vl.I i snaga vl.VII polja. Ko je jači, ko je bolje postavljen. NIŠTA DRUGO ne treba da vam skreće pažnju. Dodatno, u ovakvim horarcima, egzaltacija je jača od termina/vladarstva!

     RECEPCIJE vl.I i vl.VII polja su JAKO bitne ~ da vidimo ko je kome drag? NE, nego da vidimo ko koga drži u šaci! Ako se vl.I polja nadje u znaku kojim vlada vl.VII polja, a vl.VII polja je u znaku egzaltacije vl.I polja, od toga će imati koristi vl.I polja. Neprijatelj je preplašen!

     POSTAVKA PO POLJIMA JE TAKODJE JAKO BITNA : planeta koja je u ugaonoj kući je najbolje postavljena za razliku od planete koja se nadje ili u sukcedentnoj ili kadentnoj kući. Što se nadje više i bliže vrhu neke ugaone kuće, to je njena snaga jača.

     Spaljenost će nam pokazati ko on njih dvoje gubi moć. Retko kad, skoro nikada, u horarcu ne postoji ništa jače da bi nam tu situaciju poboljšalo u odnosu na tim koji gubi, tj. u odnosu na planetu koja je spaljena.

     Blizak aspekt sa benefikom naravno da pojačava planetu koju posmatramo, a isto važi i za malefika ~ on je slabi. OVDE ASPEKT OD SAMO 5° DOLAZI U OBZIR! Takodje, u ovakvim horarcima zanemarite promenu znaka, jer to nam nije pravi pokazatelj da li će neki tim pobediti ili ne. ALI AKO JE PIANJE ZA DUGOROČNIJU PROGNOZU ~ das li će ovaj tim u toku ove sezone napredovati ili ne ~ E ONDA OBAVEZNO GLEDAJTE promenu znaka!

     E, sad. Ima dodatak ~ ako je pitanje : da li će prošlogodišnji šampiioni pobediti i ove godine ~ onda obrćemo situaciju i šampionuma dodeljujemo X polja, a njihovim protivnicima IV polje. Često možemo za simboliku šampiona uzeti i Sunce, a za izazivača Mesec. Tumačenje ovog horarca je isto kao i u gore navedenim primerima uz tri razlike :
1. treba da se pogleda Arapska Tačka ostavke [poraza] Saturn + Jupiter - Sunce
2. promene dostojanstva mogu da ukažu na ishod
3. Mesec u praznom hodu se može ignorisati, jer znamo da će se meč održati, ali će nam upravo taj Mesec pokazati da će se situacija zadržati na status quo, ništa se neće desiti, šampion će zadržati svoju titulu.

                      DUGOROČNIJE PROGNOZE :

     Tumačenja ovih horaraca su jednostavna, ukoliko se odupremo da na silu nadjemo spektakularan odgovor, Ego nam govori da je mnogo lepše i bolje predvideti nešto neverovatno, nego da se držimo zdravog razuma i jednostavno vidimo ono što će se ZAISTA desiti.

     Klijenti u ovakvim pitanjima su obično ili vlasnici nekih klubova ili menadžeri sportista. Njima dodeljujemo Asc' i njegovog vladara. NE KORISTITE MESEC KAO KOSIGNIFIKATORA!

     Klijentkinja je došla i postavila sledeće pitanje : da li će moj tim osvojiti BILO ŠTA ove sezone? Horoskop je pokazivao da vl.Asc' ide u 0° sa vl.X polja ali ne pre ulaska u sledeći znak. Ta konjunkcija se odigrala u dvotelesnom znaku ~ njen tim je osvojio prvo mesto na oba velika takmičenja sledeće sezone.

     VIII polje može da ukaže na zatvaranje kluba, ali morate biti oprezni! mnogo je verovatnije da će se značenje toga naći u samom pitanju. S druge strane, VIII polje nam može ukazati na probleme sa finasnijama kluba.

     Spaljenost i kazimi su JAKO VAŽNI!
~ spaljenost : kategorično negativan odgovor
~ kazimi : kategorično potvrdan odgovor

     Kontakt ostalih planeta koje nisu vladari relavantnih polja ili pak Sunce, obično su nevažni. Bez obzira na to koliko je srećan trigon sa benefikom, on nam neće doneti osvajanje prvenstva. Bez obzira koliko bila teška Saturnova konjunkcija/opozicija, ona nam neće doneti padanje iz lige. Takvi pokazatelji samo dodaju "šlag na tortu" celom tumačenju.


Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 


*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Sportska Astrologija
« Odgovor #1 poslato: 19:48:41, 15.Jun.2010. »
Čart za utakmicu ~ Srbija vrs. Gana :


~ Srbija Asc' u Strelcu sa Jupiterom u Ovnu u V polju (preko antiscije imaju O° sa Saturnom) jačina planete +2 (Jupiter u svom terminu)

~ a fudbaleri Gane su Merkur u Blizancima na samom Desc' (preko antiscije ima O° sa Venerom) jačina planete +7 (Merkur i u svom sedištu i svom terminu)

     Znači nisam nešto puno gledala i analizirala ~ upravo me je ova postavka Merkura od +7 u odnosu na Jupiter +2 ponela ka zaključku da će Gana biti "jača" u igri...

     A i dodatno... eto preko aniscija... Juptier ima sa Saturnom O° a Saturn je malefik koji je preko izgona povezan sa Jupiterom a i sam Jupiter je preko pada povezan sa Saturnom ~ nekakva greška, smanjena koncentracija, kondicija, gubitak, prepreka... s druge strane pa Merkur ima apl. O° preko antiscije sa Venerom koja nije jaka, ali opet je ako ništa drugo ~ benefik... koja je inače u polovičnom PH i na 29° pa me je to asociralo na neko dešavanje pred sam kraj utakmice...

     Ono što je i dovelo do gola koliko sam mogla da shvatim, bila je greška našeg igrača koji je igrao rukom (ili tako nešto...) i zato je sudija doneo odluku o slobodnom udarcu (ili penalu, kako se već to zove, zaista nemam pojma) a po meni je to upravo ta "sitna čista sreća" koja je zadesila igrače Gane i ništa više, jer da nije bilo te greške, ne bi bilo golova uopšte  (*o*)
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Sportska Astrologija
« Odgovor #2 poslato: 19:54:15, 15.Jun.2010. »
Holandija vrs. Danska :





Ako pogledamo ovaj elekciono / horarni čart možemo da primetimo da je vladar I polja ~  Venera 00° Lava, a vladar VII polja Mars na 03° Device ~ oboje su -5 po tabeli dostojanstava i oboje su peregnirani ~ slabi timovi (???) a ako pogledamo preko antiscije : i Venera i Mars su u svom sedištu ~  pa tako dobijamo sledeću sliku Mars na 26° Ovna i Venera na  29° Bika i tako dobijamo da je ipak malkice Mars "jači" od Venere jer se ona nalazi na Plejadama...

              Sad pogledamo u kojim su poljima Mars i Venera :

~ Venera je u X polju, ali nema veze sa znakom koji vlada X poljem
~ Mars je skoro na vrhu XII polja

Sve je ovo jako slabo... iako ipak koliko toliko je  u prednosti nad

Sad pogledamo recepcije da vidimo ko je u odnosu na koga jači :

~ Venera uopšte nema povezivanje sa Marsom
~ Mars je preko tripliciteta i pada povezan sa Venerom
~ ovde vidimo da je Venera koliko toliko (opet) jača od Marsa

Ni jedna od te dve planete nije spaljena, pa tako dalje gledamo da li ima neka aplikacija sa benefikom / malefikom...

~ Venera ima apl. 120° sa Jupiterom ~ benefik ~ pa samim tim i + za Veneru
~ Mars nema ni jednu bližu aplikaciju ni sa benefikom, ni sa malefikom... pa je to samim tim - za Marsa

Iz svega ovoga ~  Holandija bude u prednosti nad Danskom...

Citat
Holandija lako protiv Danaca

14. Jun. 2010 | 15:20 | Izvor: blic.rs

Fudbaleri Holandije su savladali Dansku rezultatom 2:0 u utakmici koja nije donela mnogo totalnog fudbala u narandžastom, ali jeste sasvim dovoljno igre da se na početku takmičenja u grupi E savlada skromna Olsenova ekipa.

[/color]
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Sportska Astrologija
« Odgovor #3 poslato: 20:00:54, 15.Jun.2010. »
Italija vrs. Paragvaj :



... ja sam prvo tipovala na Paragvaj, pa sam se ondak setila da su Italijani prošli put bili prvaci, što dosta menja analizu i tumačenje čarta.

                             Evo ovako ~ kako ja "pravdam" nerešen rezultat (i po MA i po TA) :

                         Ako gledam po TA :

     Italija :  kao Saturn ~ ima snagu od -5 i peregniran je, ali ima preko antiscije O° sa Jupiterom, a on je najjači benefik, al s obzirom da je antiscija u pitanju, ima samo 50% uticaja na Saturna

     Paragvaj : kao Sunce ~ ima snagu od +1 i od aplikacija ima samo apl. 90° sa ~ Saturnom...

     Obe planete su u padajućim poljima pa i to im oduzima snagu, iako samo  u V polju je relativno "kod kuće" pa mi je to dalo ideju da će možda Paragvaj prvi dati gol... a tako je i bilo...

                        Ondak sam pogledala po MA čart :

    Italija ~  Uran pa separacija O° sa Jupiterom ~ Oni su šampioni, tj. poslednji put kada je bilo SP oni su pobedili, pa mi je ta separacija to i pokazala. S druge strane, opet Sunce u V polju i realno "ne radi" ništa sem te apl. sa Saturnom, a Uran upravo i preko Jupitera, a i sam za sebe ima apl. 60° sa Venerom, a ona je drugi benefik.

                       Iz svega ovoga proizilazi upravo ono što se i desilo :

Po TA :

     Paragvaj je prvi dao gol ~ snaga Sunca je nadjačala slabost Saturna, ali kasnije s obzirom da Sunce nema apl. (ne računajući taj aspekt sa Saturnom) Paragvaj je "stagnirao" pa je tako sam Saturn preko antiscije iskoristio Jupiterov uticaj i dao gol, a s obzirom da je to sve od aspekata ~ rezultat je ostao izjednačen...

Po MA :

     Paragvaj prvi daje gol ~ opet  u V polju (sport) i onda posustaje u igri (apl. 90° sa Saturn ) i ondak Uran ko što rekoh preko sep.O° sa Jupiterom sklapa 60° sa Venerom i tako Italijani daju gol ~ al s obzirom da su "istrošili" aplikacije, ostaje nerešeno  8)
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Sportska Astrologija
« Odgovor #4 poslato: 20:07:06, 15.Jun.2010. »
Obala Slonovače vrs. Portugal :



Ovde imamo opciju da je O.S. predstavljena Asc' u Strelcu i Jupiterom na 01° Ovna u V polju, dok je Portugal predstavljen Desc' u Blizancima sa Merkurom na 09° Blizanaca na samom vrhu VII polja.

Jupiter ima snagu od +5, dok Mekrur ima snagu od +8 ~ nema spaljenosti, nema retrogradnosti.

Aplikacije :

~ Jupiter preko antiscije ima O° sa Saturnom i 90° sa Suncem (a taj drugi aspekt prekida Sunčev aspekt od 90° sa Saturnom)
~ Merkur ima samo jako širok 90° sa Saturnom

Po ovome ~ ili će biti utakmica bez golova ili pak nerešeno 1:1  (*o*)


Citat
Blic online | 15. 06. 2010. - 17:55h

Fudbaleri Obale Slonovače i Portugala u derbiju današnjeg programa i prvog kola odigrali su bez golova u okviru prvog meča grupe G na stadionu Nelson Mandela bej.
« Najnovija izmena:: 20:14:39, 15.Jun.2010. Šmišonja »
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Sportska Astrologija
« Odgovor #5 poslato: 20:25:23, 15.Jun.2010. »
Brazil i S. Koreja :



     Znamo da je Brazil petostruki šampion, a to se vidi iz postavke vladara I polja ~ Uran na 00° Ovna koji ima separaciju i sa Jupiterom i sa Venerom (dva benefika) kao i sep. 120° sa Mesecom.

     Ali s obzirom da sam Uran nema bližih aplikacija sem, kao i sam Jupiter, preko antiscije O° sa Saturnom i kad samo Sunce iz Blizanaca predje u znak Raka sa njim ima 90° ~ jačina samog Urana po tabeli je O (potpuno neutralno) i nalazi se u padajućem III polju pa mu to dodatno oduzima snagu. Ovo dosta deluje da se Brazil oslanja na lovorike stare slave... ali... videćemo...

     S druge strane S.Koreja je relativni autsajder, a predstavljena je Suncem na 24° Blizanaca u V polju sa prvom aplikacijom od 90° sa Saturnom pa ondak menja znak, prelazi u Raka i sklapa 90° sa Uranom ~ snaga Sunca po tabeli je +1 ~ što koliko toliko S.K. "drži na površini vode da se ne bi udavili"...

     Po ovome svemu, meni se čini da će S.K. prva dati gol, pa će ih ondak Brazilci "skockati" sa jednim ili dva gola... ali... videćemo  (*o*)


Citat
15. JUN 2010. | 19:31 | IZVOR: SPORTSKE.NET

Petostruki šampion sveta tek u drugom poluvremenu slomio otpor odlične Severne Koreje koja je veći deo meča igrala čvrsto i disciplinovano. Maikon fantastičnim pogotkom doveo "karioke" u vođstvo u 55. minutu, da bi prednost duplirao Elano u 72. Častan poraz Koreji doneo Ju Nam Dži minut pre kraja i tako postavio konačnih 2:1.
« Najnovija izmena:: 08:28:29, 16.Jun.2010. Šmišonja »
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 


*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Sportska Astrologija
« Odgovor #6 poslato: 16:06:18, 16.Jun.2010. »
Honduras vrs. Čile :



Opet u kombinacija Venera i Mars ~ Venera na 02° Lava na vrhu XI polja, Mars na 04° Device u XII polju.

Nema spaljenosti, nema retrogradnosti, obe planete slabe ~ po - 5 bodova i dodatno obe peregnirane... nema ništa od bližih aplikacija... Po svemu sudeći, ovde će proraditi opcija da jednostavno pozicija antiscije Marsa ~ koji je ovako u Devici, a preko antiscije u Ovnu, pa se takav nalazi u kardinalnom polju i tako dobija na jačini (a tu je u tom znaku i snažan i pozitivan) dok je sama Venera preko antiscije isto u znaku svog sedišta, ali em u VIII polju, ali em na Plejadama ~ snaga, ali ipak "razlog za plakanje"...

Oba tima dobro igraju, ali su u prednosti Čileanci (koji su ovde upravo taj Mars)  8)


sreda, 16. jun 2010, 01:43 -> 15:46

Čile pobedio u latino okršaju

Reprezentacija Čilea uspela je da ostvari prvu pobedu
na Mundijalima posle 48 godina.
Na stadionu u Nespruitu osim minimalne pobede nad Hondurasom,
viđena i sjajna napadačka igra Bijelsinih izabranika.
Honduras bez ozbiljnijih šansi,
golman Valadares sprečio veći poraz.
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Sportska Astrologija
« Odgovor #7 poslato: 18:04:54, 16.Jun.2010. »


Ovde imamo kombinaciju Švajcarci = Jupiter u Ovnu i Španci = Merkur u Blizancima ~ opet ista priča kao i pre ~ Jupiter +2 dok je Merkur +5 i skoro na samom vrhu VII polja ~ nema spaljenosti, nema retrogradnosti, pa će najverovatnije biti ili bez golova (ili za neko divno čudo će biti golova...)

Će vidimo... možda Švajcarci prvi daju gol  (*o*)

Citat
16. JUN 2010. | 16:00 | IZVOR: SPORTSKE.NET
Najveće iznenađenje prvog kola na Mondijalu priredili Švajcarci,
pobedom nad jednim od glavnih favorita za titulu, selekcijom Španije rezultatom 1:0.
Junak meča Fernandez, strelac jedinog gola u 51. minutu.
Odličan meč u drugih 45 minuta, šanse na obe strane, a Švajcarci su uspeli da sačuvaju prednost.
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Sportska Astrologija
« Odgovor #8 poslato: 18:07:00, 16.Jun.2010. »


Ovde imamo kombinaciju ~ Saturn i Sunce, tj. Uran i Sunce ~ JAR Saturn -5 peregniran na samom kraju VIII polja ali ima trenutnu O° sa Jupiterom preko antiscije, JAR ~ Uran opet neutralan u O° sa vrhom III polja, dok je Urugvaj ~ Sunce u V polju sa +1 ~ nema spaljenosti, nema retrogradnosti ~ sve planete imaju medjusobne aplikacije ~ Saturn 90° Sunce, a i Uran 90° Sunce (kad ono predje iz Blizanaca u Raka i završi aspekt sa Saturnom)

Iz ovoga imamo opciju ~ vrlo moguće je da će JAR biti jači od Urugvaja, biće golova, neće biti nerešeno  (*o*)
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže abrakadabra

  • **
  • 121
  • 2
  • Pol: Muško
Odg: Sportska Astrologija
« Odgovor #9 poslato: 19:17:15, 16.Jun.2010. »
zar se prognoze ne rade pre utakmice nego posle?  ;)
"Perfekcija misli i konfuzija ciljeva je izgleda naš najveći problem." - Albert Einstein
 


Stranice: 1 2 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: ova tema je trenutno zaključana! Samo administratori i urednici mogu da odgovaraju.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
0 Odgovora
2446 Pregleda
Najnovije: 10:30:58, 10.Avg.2010.
banefranco
11 Odgovora
5939 Pregleda
Najnovije: 20:35:39, 07.Mar.2014.
pg crna gora
7 Odgovora
1614 Pregleda
Najnovije: 13:34:13, 17.Nov.2017.
Mi mala