Sirius zvezda

  • Odgovora: 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Sirius zvezda
« poslato: 14:07:17, 12.Maj.2010. »
13,29 Raka(1.1.1950. god) SIRIUS 39,45 S "plamtedi" dlan Oriona, najsvjetlija zvijezda neba, duplo topliji od Sunca, bijela, grupno ide prema nama, masa rjeda od Sundeve, promjer dupli, sjaj veci 24 puta a zracenje 16 puta. Njegov crni pratilac je 160.000 puta manji ali 1 kubni cm njegove materije teii 80 kg. Okrecu se jedan oko drugoga za 50 godina. Udaljeni samo 9 svj. godina. Bilo bi vazno pratiti kada je svjetliji i da li onda ima bolji upliv.
Priroda je JU-MA: vojni uspon kroz opasnosti, zloupotreba drzave, uspjeh u vlasti, opasnosti nepravde i smrti od zivotinja (psal). Egipcani ga zovu Rimn-sae, Germani Sae-rimnir, Mojsije Sae-lem a Homer kaze da nosi groznicu, Orbis je 1,30 stepeni. MO = ljubav zena ali s malo losega SA = smrt od vojnika, divljaka ili zivotinja. JU-MA u 10 = velika dast, na Asc. = dastoljubiv, velikodu§an, pokretac organizacija ali opasnost od atentata.
MA-Asc. = rane, smrt u ratu od sablje, puske ili na vjezbalistu, mjestima zabave i si. Asc. = nehuman, nagao na rijecima, Iako vrijedja, ali vjeran i spreman na zrtvu. MC = polozaj komandanta.

Ce Merkur, Wri Uran vlad., Ajnstajn Asc, Capajev Saturn.

Autor: Dupor
« Najnovija izmena:: 16:24:02, 04.Jun.2010. * Čarobnjak * »


 


*

Van mreže Melanija

  • **
  • 117
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
Odg: Sirius zvezda
« Odgovor #1 poslato: 09:45:31, 02.Sep.2013. »
Meni je Mc na Siriusu. Mada ne verujem da bi to moglo da ima neke značajnije odjeke osim ako ga direkcija ili tranzit ili oba ne podstaknu.

p.s. Jel ima negde nešto o Wegi? Meni je tu Ma, ako se može račuati da su u konjukciji,orbis 2*-3*, pa me zanima da li da plačem ili da se smejem  ;)

*

Van mreže TF 2008

  • *******
    Moderator
  • 5 568
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 55
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Sirius zvezda
« Odgovor #2 poslato: 21:56:08, 26.Okt.2013. »
p.s. Jel ima negde nešto o Wegi? Meni je tu Ma, ako se može račuati da su u konjukciji,orbis 2*-3*, pa me zanima da li da plačem ili da se smejem  ;)
Pokrenite novu temu.
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
2 Odgovora
3180 Pregleda
Najnovije: 15:23:21, 24.Avg.2011.
bob
0 Odgovora
1495 Pregleda
Najnovije: 10:50:55, 02.Apr.2009.
*Mew - S.w.E.e.T*
1 Odgovora
1106 Pregleda
Najnovije: 13:26:01, 26.Maj.2009.
patuljko