Kosovo i Metohija - ahilova peta Srbije

• Odgovora: 162
Stranice: « 1 ... 14 15 16 17 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Kosovo i Metohija - ahilova peta Srbije
« Odgovor #150 poslato: 12:04:24, 04.Nov.2012. »
Dačić: Imamo rešenje za Kosovo
-Imamo predlog za konačno rešenje, a ako se o tome ne možemo dogovoriti, treba videti šta može da se uradi za bolji život građana, rekao je premijer Ivica Dačić, uoči najavljene nove runde pregovora sa kosovskim premijerom Hašimom Tačijem.

Izvor

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #151 poslato: 12:05:32, 04.Nov.2012. »
Tači: Autonomija za sever je stari san Srbije koji se nikada neće ostvariti
Premijer Kosova Hašim Tači je izjavio da je suštinska autonomija za sever Kosova "san koji se nikada neće ostvariti" i dodao da će se politički razgovori sa Srbijom o normalizaciji odnosa okončati međusobnim priznanjem.

Izvor

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #152 poslato: 15:53:33, 20.Nov.2012. »
Dačić: I za Kosovo moguć neki novi Dejtonski sporazum
Premijer Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je na godišnjicu potpisivanja Dejtonskog sporazuma da je i za druge probleme kao što je Kosovo moguć neki novi Dejtonski sporazum.

Izvor

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #153 poslato: 15:54:13, 20.Nov.2012. »
Tači: Fidži priznao Kosovo
Republika Fidži je priznala nezavisnost Kosova, saopštio je na sednici vlade kosovski premijer Hašim Tači i dodao da je dobio pisanu potvrdu priznanja od strane Fidžija.

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 077
  • Zahvaljeno: 39 puta
  • 185
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #154 poslato: 23:54:59, 29.Okt.2013. »
Rusija neće priznati rezultate izbora na Kosovu
Srna

Rusija neće priznati rezultate predstojećih lokalnih izbora na Kosovu, jer Republika Kosovo ne postoji, poručio je zamenik rukovodioca frakcije Pravedna Rusija u ruskoj Državnoj dumi Mihail Jemeljanov tokom susreta sa predstavnicima privremene Skupštine Kosova i Metohije.
Prema njegovim rečima, na sednici Dume, koja će biti održana 12. novembra, Pravedna Rusija će istaći predlog projekta rezolucije koji osuđuje održavanje nelegitimnih izbora u toj pokrajini.
- Patriotske snage Ruske Federacije shvataju da se Srbi kada se bore za teritorijalni integritet zemlje, bore i za Rusiju - rekao je Jemeljanov.

Lokalni izbori na KiM biće održani u nedelju, 3. novembra.
Strah me čini jačim i boljim.

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 077
  • 185
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #155 poslato: 13:07:13, 02.Nov.2013. »
Citat
Državni vrh Srbije pozvao je danas srpsku zajednicu na Kosmetu da izađe na izbore 3. novembra i izabere srpske gradonačelnike i odbornike, jer je svaki drugi rezultat poraz i dovođenje Albanaca na vlast u sredini gde nikada nisu živeli.

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 077
  • 185
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #156 poslato: 11:30:58, 03.Nov.2013. »
Citat
Na Kosovu i Metohiji održavaju se lokalni izbori na kojima učestvuju 103 izborne liste sa ukupno 7.932 kandidata za odbornike.U severnom delu Kosovske Mitrovice kasnilo otvaranje biračkih mesta. Zabranjan ulazak autobusima iz Niša.

*

Van mreže maraja

Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
    • Facebook
« Odgovor #157 poslato: 20:50:03, 03.Nov.2013. »
Iako je glasanje na Kosovu i Metohiji proteklo bez većih incidenata, napeto je bilo u Kosovskoj Mitrovici gde su ekstremisti na više biračkih mesta polupali glasačke kutije, nakon čega je prekinuto glasanje.

Prema nezvaničnim informacijama CIK je poništio izbore u Kosovskoj Mitrovici.

Nešto posle 20 časova bačena je bomba ispred tehničke škole u Kosovskoj Mitrovici, ali na sreću nije eksplodirala.

Kandidat za gradonačelnika Kosovske Mitrovice SDP Oliver Ivanović rekao je da su izbori prekinuti posle incidenta u Kosovskoj Mitrovici na biračkom mestu u Osnovnoj školi "Sveti Sava".

On je rekao je da izbori večeras neće biti nastavljeni "jer je atmosfera od samog početka nezdrava".

Prema njegovim rečima, napad ekstremista na biralište u Kosovskoj Mitrovici u 16.45 bila je simultana i dobro izvedena akcija.

Ranije je zatvoreno i biračko mesto u Osnovnoj školi "Vuk Karadžić" u Zvečanu zbog okupljanja velikog broja pristalica bojkota lokalnih izbora.

Birališta u Osnovnoj školi "Sveti Sava" u severnoj Kosovskoj Mitovici zatvorena su nešto pre 17 sati, nakon što su nepoznate osobe sa fantomkama upale u školu i porazbijale birački materijal.

Pripadnici OEBS-a napustili su severnu Kosovsku Mitrovicu oko 17.15 u dvadesetak džipova, a prema nezvaničnim informacijama, nije bilo povređenih.

Potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić tražio je od međunarodne zajednice da srpska policija zavede red u Kosovskoj Mitrovici kako bi se nesmetano nastavilo glasanje na lokalnim izborima.

On je zatražio da mu se obezbedi "45 minuta da smiri situaciju".

Ministar unutrašnjih poslova Kosova Bajram Redžepi rekao je da je u "potpunosti neprihvatljiv" Vučićev zahtev da srpska policija zavede red na severu Kosov. On je kazao da je dolazak srpske policije u potpunosti neprihvatljiv.

Prištinski politički analitičar Beljulj Bećaj takođe je ocenio nerealnim taj zahtev.

Krstimir Pantić, kandidat za gradonačelnika, rekao je za RTS da je čuo i informacije da je "Euleks upao u neke škole u Leposaviću i pokupio izborni materijal".

On je kazao da je odziv građana srpske nacionalnosti na današnjim lokalnim izborima Kosovske Mitrovice "prilično mali", te je moguće da vlast preuzmu Albanci.

On je zatražio od međunarodne zajednice da poništi današnje lokalne izbore u Kosovskoj Mitrovici.

http://www.mondo.rs/topicv36/MONDO-Agencije/1

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 077
  • 185
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #158 poslato: 11:05:57, 04.Nov.2013. »
Citat
Gradonačelnici u 10 opština na Kosovu izabrani su u prvom krugu lokalnih izbora, dok će u ostalih 25 opština gradonačelnici biti izabrani u drugom krugu glasanja, saopštila je nezvanične rezultate CIK.

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 077
  • 185
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #159 poslato: 21:38:04, 05.Nov.2013. »
Citat
Na sastanku s Ketrin Ešton i Hašimom Tačijem jedna od tema za razgovor biće i poništavanje izbora na severu Kosova i Metohije, izjavio premijer Srbije. Ketrin Ešton osudila incidente.

:smehotres:

Stranice: « 1 ... 14 15 16 17 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000