Bracno savetovanje

  • Odgovora: 61
Stranice: « 1 2 3 4 ... 7 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže blackgirl

  • **
  • 185
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #10 poslato: 14:46:44, 10.Feb.2011. »
Pa evo ja imam hrabrosti,jer me niko ne poznaje,a zbunjena sam i hocu da puknem u sopstvenoj kozi,ovo je samo jos jedan potez ocajne zene...
Dakle da pocnemo...Moj brak vec odavno ne funkcionise dobro,imam dvoje dece,i samo zbog njih se trudim da odrzim brak,inace bih se odavno okrenula i otisla.Naime moj problem je ukratko zanemarena sam,nepostovana,ponizavana,omalovazavana.Moj suprug ne provodi vreme samnom.Kada pokusam da razgovaram sa njim,on jednostavno kaze,da ga ne gnjavim,da ja umisljam,da nema sta da prica samnom.Kada hocu da ga poljubim,okrece glavu,kada ga zovem da negde odemo zajedno,nece.Uvek sam usamljena,vise i ne razgovara samnom,stalno je nervozan i maltretira me psihicki...Pocela sam da dobijam gusenja od velike kolicine nervoze,nemogu vise ovako.I jao ovo sam zaboravila da pomenem.Sve st oja uradim to je lose,nije dobro,a ako se desi nesto sto ne treba,uvek sam ja kriva i koplje se lomi na meni.E sad ja se pitam da li samnom nije nesto uredu kada to trpim.Molim vas pomozite mi....!!!!
Sinema,
e sad da ja tebe nešto pitam - da li ti misliš da sa tobom nešto nije u redu pa se tvoj muž tako ponaša??!! Šalim se malo, ali smo da bih ti ukazala koliko tvom pitanju ovde nema mesta. nema razloga da se neko prema nama tako ponaša, a ako ta druga strana misli da smo to nečim zaslužili onda bi bilo lepo da to iskomunicira sa nama kad mu već dajemo šansu. Iz ovoga što si ti napisala ja stičem utisak da ti želiš da dobiješ odgovor zbog čega je između vas nastao taj razdor, zbog čega ti muž "okreće glavu". Sigurna sam d aje jako teško živeti pored nekog ko ti jasno daje do znanja da te ne  poštuje i ne želi pored sebe. Verujm da se tebi nameće pitanj e a zađto. Ono što mi se ne dopada je pravac u kojim tvoje razmišljanje dalje ide a to je da misliš da si ti odgovorna. Brak je zajednica dve osobe i obe učestvuju u građenju zajednice. I kad se greši i kad se voli i kad se ljuti uvek je dvoje, odgovornost se deli. Ja bih volela da se ti zapitaš da li je sve to vredno truda, da li bi ti želela njega i ako bi on "omekšao" i rekao šta mu smeta toliko.
Sa druge strane, njegovo ponašanje, ukoliko nije od samog početka takvo, deluje mi kao izraz potisnutog nezadovoljstva sobom i svojim životom koje je okrenuto prema drugima, u ovom slučaju prema tebi. Pitanje je koliko je on spreman da se nosi sa svojim unutrašnjim nemirima i nezadovoljstvima i da li ima svrhe boriti se sa njim za to. Deca jesu najbitinija ali ljudi često smetnu sa uma koliko su deca mudra, pronicljiva i koliko vide ono što ni mi odrasli ne primetimo a to su osećanja, od dece ih ne možete sakriti tako lako jer su iona usmerena na to. Ako vaša deca primećuju vašu patnju, vaše nesuglasice, svađe, nepoštovanja i nipodaštavanja onda im vi ne činite uslugu, verujte mi. Ni jedno dete ne želi da vidi kako mu se mama guši već kako peva i pleše dok mesi kolače :)
Razmislite o svemu još malo. Da li je vaš odnos takav od uvek, kada je sve počelo da se menja, d ali je neki događaj tome prethodio....
Zasto uvek istu pesmu sviras kad mozes da biras
 


*

Van mreže blackgirl

  • **
  • 185
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #11 poslato: 15:00:20, 10.Feb.2011. »
prvi put pisem na nekom forumu pa cu mozda zvucati i smesno ali, pokusavam na najbezbolniji nacin da pronadjem odgovor na moje (nase) probleme u braku.
imam dvoje dece posle 4 godine braka, vec po rodjenju prvog pocele su male prepirke koje su vremenom sve vise uzimale maha i sad su dosle do velikih razmera. sve pocinje oko gluposti i zavrsi se njenim plakanjem i odlaskom u sobu i mojim okretanjem glave na drugu stranu. svestan sam da ni jedan problem do sada nismo resili na taj nacin vec smo ga samo na trenutak sklonili "ispod tepiha". problem je i u njoj i u meni jer jednostavno ne znamo da komuniciramo onako kako bi to u braku trebalo da se radi. cela napetost se vrti oko prokletog novca koji nam bas i nije raspoloziv. samo ja radim i izdrzavam svo cetvoro a pritom i otplacujem kredite tj i moj i njen a tu su i racuni i vrtic i igracke kojih je u poslednje vreme sve manje. sto manje para napetost je sve veca a resenje nasih medjusobnih problema nigde na vidiku. svaki normalno zapocet razgovor je samo najava za raspravu koja prerasta u veliku svadju.
iskreno, ne znam ni da li sam sve ovo trebao da napisem ali, imam poterbu da sve to nekom saopstim ko ne poznaje ni mene ni nju i ko nece stati ni na jednu stranu a strucan je da mi da neki savet. Molim vas da mi kazete kako da ispravim protekle 4 godine da vratim sve na stari put kad je sve bilo bajka. Hvala...
Radniče,
dođe vreme kada zaboravimo zbpg čega smo sve to i počeli, kada dopustimo da neke druge stvari, materijalne najčešće pobede one sentimentalne, da prekriju ljubav i žar i stvore nelagodu i nemir. Na žalost, vaša situacija finansijski gledano jednaka je velikom procentu ne smao mladih parova već i starijih, čija eca studiraju i koji žele da im priušte najbolje a nisu u mogućnosti. Šteta biva još veća kada vidimo koliko parova zbog toga gubi svoj odnos, koliko on slabi i koliko se troše na pogrešne stvari sputavajući svoju ljubav. Kada ste poslednji put poljubili svoju ženu, kada ste posledni put jendo drugom priredili iznenađenje, pripremili večeru, poklonili cvet ili čokoladu, rekli lepu reč, pružili zagrljaj. Sve manje i manje, sigurna sam.
Lepo ste ovo definisali guranje "Ispod tepiha" a svi znamo da kad se to nabudži em se sapletemo em se povredimo a možemo i još nekog sa sobom da unesrećimo.
vi ste mladi i sigurna sam da su vam u sećanju još sveži trenuci kada ste bilu ludo zaljubljeni i kada ste na ludi kamen stali. Sednite sa svojom suprugom, upalite sveću i prigušite svetlo, udobno se smestite na omiljenu foteju ili kauč , zažmurte i setite se, vratite se u onaj dan kada ste stali pred oltar, setite se svakog trenutka, svake scene, gde ste, šta radite, o čemu azmišljate, kako gledate jedno na drugo, šta govorite sebi i šta jedno drugom govorite... osvežite te uspomene i popričajte umesto da zatvorite vata i okrenete glavu jedno drugom.
Čim ste se ovde javili vi želite da spasite svoj brak, želite da bude lepo i da izdržite uprkos finansijskim problemima. Za brak je potrebno dvoje, zato pozovite svoju suprugu i zajedno se ovoga prisetite, recite lepe reči jedno drugom, oslonite se jedno na drugo, zagrlite se, pokažite da vam je stalo.
Vi ovde ne tražite potvrdu da je vas brak izgubio smisao i da se ne treba boriti, naprotiv, jako ste lepo izneli koliko ste spremni da uložite u to da se on spasi i da bude bolji, zato izvolite, počnite tu energiju da primenjujete ali ne na okretanje glave i lupanje vratima već na lepe reči, smešak i poljubac...
Zasto uvek istu pesmu sviras kad mozes da biras
 

*

Van mreže medenica

  • ****
  • 3 854
  • Zahvaljeno: 8 puta
  • 47
  • Pol: Muško
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #12 poslato: 15:17:47, 10.Feb.2011. »
Treba pogledati istini u oci, sto vise razgovarati, istina pece ali sa zeljom za resenjem problema doneti ce odgovor koji ce ublaziti agoniju a ne produbljivati je. Odgovori i resenja ce se vremenom sve bolje pojavljivati i uz zajednicki napor ukoliko je to obostrao trebalo bih da krene na bolje i ukloni istinski problem. Netreba optuzivati druge ili sebe vec naci razlog takvog ponasanja da se dalje ne gomila stvarajuci zidove koji otezavaju pravilno razmisljanje i udaljavaju jedno od drugog..
 

*

Van mreže Radnik

  • *
  • 2
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #13 poslato: 22:28:55, 10.Feb.2011. »
Sve je to meni jasno ali, nije mi jasno ZASTO se svaki razgovor pretvori u svadju...
Danas sam pokrenuo bezveznu temu o nekom motoru koji ce moj brat uzeti kad ono... nisam ni celu misao zavrsio a poceli smo da se koskamo i na kraju se sve to pretvorilo u raspravu kako JA ne umem da razgovaram... Mozda i jeste u pravu ali, ja ne trpim kad neko prica umesto mene i izgovara moje misli pre mene i to totalno pogresno. Nisam u stanju ni da slusam nadglasavanja i ubacivanje reci u moja usta.
Mora da postoji neko resenje da se to prevazidjemo jer i pored svega toga mi ne mozemo jedno bez drugog...
Hvala na odgovoru  ::)
 

*

Van mreže medenica

  • ****
  • 3 854
  • Zahvaljeno: 8 puta
  • 47
  • Pol: Muško
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #14 poslato: 06:12:00, 11.Feb.2011. »
Netreba prebacivati problem jedno na drugo, mirno i stalozeno nadjite resenje, svadjom nista ne postizete i produzavate agoniju. Oseti momenat za razgovor kad treba pa polako, samo komunikacija i dogovor, spustite gard, umereno disite, polako i bez uzbudjenja sa zeljom da zajedno dodjete do resenja i potencijalnih izvora trenutnog stanja
 

*

Van mreže neutesna

  • *
  • 1
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #15 poslato: 19:40:01, 05.Feb.2012. »
javljam se prvi put iako sam trebala odavno..... u braku sam, imam dvoje dece. brak mi apsolutno ne funkcionise. u kuci mi je totalni haos, dreka , vika, svadja.... moj muz zivi u ko zna kom veku. uzrok nasih svadja je uglavnom njegovo vristanje na mene da nista ne radim,naziva me raznim pogrdnim imenima, kaze da sam parazit, invalid..poslednje je bilo da nisam ni za sta. a ja ne mislim tako. kuca mi je sredjena, deca cista, svaki dan jedu kuvano, oprano je, ispeglano... ali on smatra da to nije posao i kaze da nista ne radim jer nisam iscepala drva, slozila drva, unela punu kantu drva, necu da gajim bastu, kopam bastu i tako to. ja stvarno ne znam da li ja nisam dobra zena ako zivim u kuci i ne zelim da imam bastu? i da li treba da cepam drva? ajde recite mi vi. mozda sam  ja stvarno tolko glupa da ne znam da to treba zena koja je rodjena u drugom gradu a sad zivi u beogradu da bez obzira sto zivi u velikom gradu  mora da obavlja takve poslove jer imam kucu?sto se tice para kaze da meni ne trebaju pare, sve sto ima drzi u dzepu.... nikad dinar nemam....
skakao je na mene vise puta, ja pruzam otpor naravno, ne poginjem glavu, a njegov odgovor je da je i njegova majka (pokojna) trpela batine od njegovog oca. da li on ima neki porodicni sindrom, problem???
imam 33 godine, ono sto me najvise cini srecnom jeste da uzmem svoje dvoje dece i odvedem na kalemegdan i budem citav dan, da posetim sva desavanja koja deca vole, decije sajmove, predstave, manifestacije po gradu... pri tome stignem i da skuvam, i da operem i da naucimo za skolu, i da odigramo drustvenu igru....i sve sto decu cini srecnom.... da li gresim?
 


*

Van mreže medenica

  • ****
  • 3 854
  • Zahvaljeno: 8 puta
  • 47
  • Pol: Muško
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #16 poslato: 09:38:48, 10.Feb.2012. »
Po meni radis sve sto jedna zena treba da radi. Mislim da on ima problema sa obavezama jer to je kao odraz u ogledalu, dovodi u red tebe umesto sebe. Sad tko koliko radi to je dogovor vas dvoje da podelite poslove u kuci. Odrzavanje baste trazi vreme i obavezu, mislim da je za to potrebno dvoje kao i za drva, da on cepa a ti odnosis i slozis. Iscepati 4m drva ako su sirova treba muskarcu 2h i da slozi 2h mislim smesno i da komentarisem. Bilo bih dobro da se zaposlis i da imas svoj dinar a tim i svoju slobodu pa da vidimo kako ce se odrzavati kuca i deca a tada treba dobar dogovor oko svega.
 

*

Van mreže ivke

  • *
  • 1
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #17 poslato: 01:22:52, 18.Jul.2013. »
Postovani,evo i da iznesem svoj problem.U braku sam pet godina imamo dvoje dece.Deca i supruga zive vec godinu dana odvojeno zbog ne mogucnost zaposlenja,a ni ja ne mogu da se preselim u mesto gde supruga ima trenutni posao.Prvih par meseci od kako se supruga preselila sa decom teko je bez problema u komunikaciji,medjutim vec pola godine verovatno zbog udaljneost mada se vidjamo jednom nedeljno nekako prisnost se izgubila.Supruga sve cesce ima primedbe na moje postupke tipa rekla sam ti uradi nesto i to ocekuje da se uradi istog momenta,takodje ima primedbe kako joj je tesko da zivi u maloj sredini sa ocem i majkom,kako joj fali drustvo a opet zbog finansija plasi se da napusti posao i malu sredinu.
Pokusao sam da smirim situaciju putem razgovora,ili jednostavno saslusajuci njen monolog ne upustajuci se u diskusiju ali ne ide,tada sledi odgovor kako je ne slusam.Imamo divnu decu veom kulturnu i pametnu,zeleo bih da odrzim brak,volim decu i suprugu,ali ocigledno nekakav problem medju nama posoji,neresiv.

pomoc
 

*

Van mreže medenica

  • ****
  • 3 854
  • Zahvaljeno: 8 puta
  • 47
  • Pol: Muško
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #18 poslato: 11:31:46, 21.Okt.2013. »
Morate biti zajedno,  ukoliko zelite veza ce da opstane u suprotnom nece.
 

*

Van mreže Unezverena

  • *
  • 9
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #19 poslato: 14:45:57, 30.Apr.2014. »
Moj muž i ja smo zajedno već desetak godina, od čega 7 u braku. Imamo dete od 4 godine...pristojno živimo,ne svađamo se često,imamo odličan sex...sve uobičajeno za bračne parove...sve dok jednog dana gledajući slike sa detetom na muževljevom telefonu nisam ugledala pristiglu poruku od neke ženske osobe...poludim,naravno, izvadim mu listing i vidim da je toj osobi za nepunih mesec dana poslao preko hiljadu poruka...saznam da je to konobarica iz kafića gde odlazi svako jutro pre posla...takođe saznam da dane i noći provodi na sajtu smokva za erotska upoznavanja...tamo nađem da se dopisivao sa milion žena,pisao sve i svašta,slao svoje fotografije...da je u januaru kada je rekao da ide na neku proslavu u stvari proveo noć sa nekom sa tog sajta...a najgore od svega je što sam videla da već 6 godina ima odnose sa jednim parom (muž i žena) i da natom sajtu traži nekog ko će im se pridružiti...da ne pričam da ih je doveo u našu kuću,predstavio kao prijatelje,ja ih dočekivala kao najrođenije,prespavali kod nas par puta,igrali se sa našim detetom...ma užas jedan...
Ja ga toliko volim da pokušavam da svarim te gadosti,da pređem preko toga,zbog nas i zbog deteta...pitala sam ga zašto...kaže ne zna,izduvni ventil...
Stavrno se trudim...ali se stalno vraćam na sve što sam saznala,pročitala...stvarno je teško...nikome nisam ispričala...mislim da me je više sramota nego njega...
Samo mi treba neki savet...eto
Hvala
 


Stranice: « 1 2 3 4 ... 7 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
6 Odgovora
4944 Pregleda
Najnovije: 13:57:47, 13.Dec.2009.
mara90