Bracno savetovanje

  • Odgovora: 61
Stranice: 1 2 3 ... 7 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže blackgirl

  • **
  • 185
  • 1
  • Pol: Žensko
Bracno savetovanje
« poslato: 13:55:38, 19.Apr.2010. »
Dragi članovi,

Charobnjak forum svojim članovima nudi besplatne online bracne savete. To znači da ću ja, kao dipl.psiholog, izdvojiti vreme za ovu temu, ali u skladu sa mojim  obavezama i mogucnostima. Trudicu se da odgovor dobijete sto pre ali ne zamerite ako pricekate koji dan.

Saveti:

    * Obratite pažnju da precizno definišete problem, da ga prikazete kroz konkretan primer.
    * Nemojte očekivati gotova rešenja! Zajedno cemo sagledati sve aspekte vasih problema, ponuditi savet a šta ćete dalje uraditi sa tim to zavisi samo od vas.
    * Vređanje i omalovažavanje onih koji učestvuju u ovoj temi takođe će biti smatrano kršenjem Pravilnika i sankcionisano.

Molim vas da budete iskreni i da ne zloupotrebljavate ovu temu.
Hvala!
Pa, pocnimo!


Zasto uvek istu pesmu sviras kad mozes da biras
 


*

Van mreže marijamar

  • *
  • 1
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #1 poslato: 09:58:25, 01.Jul.2010. »
Postoji li mogucnost da Vam posaljem privatnu poruku?
 

*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #2 poslato: 13:51:38, 01.Jul.2010. »
Slobodno pitajte ovde i onako Vas niko ne poznaje  :)
 

*

Van mreže blackgirl

  • **
  • 185
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #3 poslato: 14:25:29, 26.Jul.2010. »
Svima upućujem izvinjenje što se nisam javljala na vreme. Bila sam poslovno odsutna par dana a imam i problema sa netom. Meni je u redu i da mi pošaljete privatnu poruku ali kao što reče Maraja, ni ovde vas niko neće identifikovati a i mislim da nema onih koji su ovde sa namerom da to zloupotrebe. u svakom slučaju, ukoliko je to vama neprijatno i ukoliko procenjujete da vam je tako lakse, slobodno pošaljite privatnu poruku. Jedino vas molim za strpljenje jer ne mogu da obećam da ću brzo odgovoriti ali mogu da obećam da ćete odgovor u svakom slučaju dobiti.
Zasto uvek istu pesmu sviras kad mozes da biras
 

*

Van mreže mazica

  • *
  • 60
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #4 poslato: 14:34:04, 05.Avg.2010. »
Ja imam jedno opste pitanje

Kad je u pitanju odsutnost jednog roditelja zbog posla ili neceg drugog koji je najbolji nacin za zamenu tog uticaja? Mama ne moze tatu i tata ne moze mamu u potpunosti da zameni.Sta biste vi kao psiholog savetovali toj osobi?  (mah:mah)
 

*

Van mreže blackgirl

  • **
  • 185
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #5 poslato: 10:18:15, 11.Avg.2010. »
Roditelje niko ne može u potpunosti da zameni, to je tačno. bilo da je roditelj odsutan zbog posla, razvoda ili drugog razloga mislim da je pre svega bitno da se sa detetom o tome razgovara, da mu se situacija pojasni na nivou koji je za detetov uzrast prihvatljiv. naime, deca su sklona da sama doensiu zaključke kada im fali informacija pa zato nije retkost da dete čiji su roditelji razvedeni mimo njegovog znanja i uključivanja, zaključi da je ono odgovorno za to jer je bilo loše dete i da je tata zbog toga otišao i slično. Tada deca, još na tom ranom uzrastu mogu da donesu neke odluke (tipa-ja sam oterao oca, ja sam loša osoba, teram ljude od sebe...) koje će ih posle u životu mnogo koštati. Zbog toga je bitno deci objasniti situaciju, ako tata puno radi i odsutan je da je to zbog posla koji im ej neophodan kako bi preživeli i sl. Sve to nije dovoljno ukoliko roditelj detetu ne posvećuje pažnju onda kada je tu. Jedan roditelj može biti dovoljan ali je teško toliko pažnje posvetiti detetu koje ima potrebu da se sa njim radi konstantno. Takođe, bitno je da se roditelji usaglase oko nekih vaspitnih stavova, oko toga šta se detetu dopušta a šta ne, da ne dođe do situacije da jedan roditelj nešto dozvoljava a drugi ne pa ispada lošiji u odnosu na ovog drugog.
Zasto uvek istu pesmu sviras kad mozes da biras
 


*

Van mreže mazica

  • *
  • 60
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #6 poslato: 01:13:32, 10.Sep.2010. »
Roditelje niko ne može u potpunosti da zameni, to je tačno. bilo da je roditelj odsutan zbog posla, razvoda ili drugog razloga mislim da je pre svega bitno da se sa detetom o tome razgovara, da mu se situacija pojasni na nivou koji je za detetov uzrast prihvatljiv. naime, deca su sklona da sama doensiu zaključke kada im fali informacija pa zato nije retkost da dete čiji su roditelji razvedeni mimo njegovog znanja i uključivanja, zaključi da je ono odgovorno za to jer je bilo loše dete i da je tata zbog toga otišao i slično. Tada deca, još na tom ranom uzrastu mogu da donesu neke odluke (tipa-ja sam oterao oca, ja sam loša osoba, teram ljude od sebe...) koje će ih posle u životu mnogo koštati. Zbog toga je bitno deci objasniti situaciju, ako tata puno radi i odsutan je da je to zbog posla koji im ej neophodan kako bi preživeli i sl. Sve to nije dovoljno ukoliko roditelj detetu ne posvećuje pažnju onda kada je tu. Jedan roditelj može biti dovoljan ali je teško toliko pažnje posvetiti detetu koje ima potrebu da se sa njim radi konstantno. Takođe, bitno je da se roditelji usaglase oko nekih vaspitnih stavova, oko toga šta se detetu dopušta a šta ne, da ne dođe do situacije da jedan roditelj nešto dozvoljava a drugi ne pa ispada lošiji u odnosu na ovog drugog.
 Lepo objasnjeno  (e*e)
 

*

Van mreže sinema

  • *
  • 1
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #7 poslato: 16:41:08, 29.Nov.2010. »
Pa evo ja imam hrabrosti,jer me niko ne poznaje,a zbunjena sam i hocu da puknem u sopstvenoj kozi,ovo je samo jos jedan potez ocajne zene...
Dakle da pocnemo...Moj brak vec odavno ne funkcionise dobro,imam dvoje dece,i samo zbog njih se trudim da odrzim brak,inace bih se odavno okrenula i otisla.Naime moj problem je ukratko zanemarena sam,nepostovana,ponizavana,omalovazavana.Moj suprug ne provodi vreme samnom.Kada pokusam da razgovaram sa njim,on jednostavno kaze,da ga ne gnjavim,da ja umisljam,da nema sta da prica samnom.Kada hocu da ga poljubim,okrece glavu,kada ga zovem da negde odemo zajedno,nece.Uvek sam usamljena,vise i ne razgovara samnom,stalno je nervozan i maltretira me psihicki...Pocela sam da dobijam gusenja od velike kolicine nervoze,nemogu vise ovako.I jao ovo sam zaboravila da pomenem.Sve st oja uradim to je lose,nije dobro,a ako se desi nesto sto ne treba,uvek sam ja kriva i koplje se lomi na meni.E sad ja se pitam da li samnom nije nesto uredu kada to trpim.Molim vas pomozite mi....!!!!
 

*

Van mreže Radnik

  • *
  • 2
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #8 poslato: 23:16:10, 09.Feb.2011. »
prvi put pisem na nekom forumu pa cu mozda zvucati i smesno ali, pokusavam na najbezbolniji nacin da pronadjem odgovor na moje (nase) probleme u braku.
imam dvoje dece posle 4 godine braka, vec po rodjenju prvog pocele su male prepirke koje su vremenom sve vise uzimale maha i sad su dosle do velikih razmera. sve pocinje oko gluposti i zavrsi se njenim plakanjem i odlaskom u sobu i mojim okretanjem glave na drugu stranu. svestan sam da ni jedan problem do sada nismo resili na taj nacin vec smo ga samo na trenutak sklonili "ispod tepiha". problem je i u njoj i u meni jer jednostavno ne znamo da komuniciramo onako kako bi to u braku trebalo da se radi. cela napetost se vrti oko prokletog novca koji nam bas i nije raspoloziv. samo ja radim i izdrzavam svo cetvoro a pritom i otplacujem kredite tj i moj i njen a tu su i racuni i vrtic i igracke kojih je u poslednje vreme sve manje. sto manje para napetost je sve veca a resenje nasih medjusobnih problema nigde na vidiku. svaki normalno zapocet razgovor je samo najava za raspravu koja prerasta u veliku svadju.
iskreno, ne znam ni da li sam sve ovo trebao da napisem ali, imam poterbu da sve to nekom saopstim ko ne poznaje ni mene ni nju i ko nece stati ni na jednu stranu a strucan je da mi da neki savet. Molim vas da mi kazete kako da ispravim protekle 4 godine da vratim sve na stari put kad je sve bilo bajka. Hvala...
 

*

Van mreže medenica

  • ****
  • 3 854
  • Zahvaljeno: 8 puta
  • 47
  • Pol: Muško
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #9 poslato: 10:24:13, 10.Feb.2011. »
Razgovarajte o vasim problemima koje imate ili mislite da imate. Za vezu i zajednicki zivot potrebno je dvoje, poverenje, razumevanje i dogovor. Prema dogovoru i vasem izboru prihvatite zivot onako kako jeste, bez svadja i napetosti u miru i toleranciji. Oboje treba da ucestvuje u tome, netreba drugi da sredjuju vas zivot ili tudja sreca ili uspeh vas da pokoleba. Cuvajte jedno drugo u dobru i zlu i pomagajte jedno drugom ukoliko zelite da sreca, osmeh i buduci planovi udju u vas dom, srce i dusu. Sve se moze resiti ako oboje zelite, posvetite se jedno drugom, to su vasi zivoti drugog nemate. Budite svesni gde se nalaziti i zivite prema vasam mogucnostima, znanju i sposobnostima uz dogovor i uzajamno postovanje..
 


Stranice: 1 2 3 ... 7 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
6 Odgovora
4944 Pregleda
Najnovije: 13:57:47, 13.Dec.2009.
mara90