Kreme za samopotamnjivanje

• Odgovora: 31
Stranice: 1 2 3 4 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
  • Pol: Žensko
« poslato: 13:52:54, 22.Mar.2010. »
Koristite li neke kreme(losione) za samopotamnjivanje i koji su proizvodi u pitanju?Koliko cesto ih koristite?Jeste li zadovoljne rezultatima?

Ove kreme su daleko najbezopasnije, dok ultravioletni zraci (bilo pod uticajem sunca ili solarijuma) duboko prodiru u kožu i tamo mogu da prouzrokuju dugotrajna oštećenja, kreme za samopotamnjivanje prouzrokuju samo  hemijsku reakciju, koja se odigrava samo na gornjem sloju kože. Zbog toga boja iz tube brže bledi, odnosno kada se gornje, obojene ćelije u procesu obnavljanja koze raspadaju. To je otprilike posle tri do četiri dana.
Ako želite da održite svoju boju morate kasnije ponovo da se namažete. Razumno je ako koristite specijalnu kremu za lice i jednu za telo. Boja za lice je intenzivnija. Boja za telo se nanosi kao losion ili sprej.

Kreme za samopotamnjivanje često imaju neprijatan miris. Njihov miris ne smeta baš svima, ali je mnogima ipak odbojan. Na nesreću, upravo je taj sastojak neprijatnog mirisa onaj koji će vašoj koži dati toliko željenu  preplanulu boju. Štaviše, što je miris kreme za samopotamnjivanje neprijatniji, to ona sadrži više sastojka za tamnjenje kože i rezultati su brži i uočljiviji. Jedno rešenje jeste da umesto kreme koristite losion za samopotamnjivanje. On nema toliko sastojaka neprijatnog mirisa. Morali biste češće da se mažete kako biste dobili ten kakav želite, ali se makar ne biste "gušili".

Postoji još jedan način da rešite problem, a to je da u kremu za samopotamnjivanje dodate malo neke mirišljave kreme za telo i da se mažete tom mešavinom. Tako ne samo da ćete prilično brzo dobiti željenu boju već će vam i koža veoma lepo mirisati, daleko od onog što vas je u startu odbijalo od kreme. Naravno, uvek postoji i opcija da se ipak naviknete na to da vam je koža zimi svetlije boje (baš kao i svima) i da na taj način uštedite na kremama - nije da su baš džabe, a za održavanje željenog tena neophodno je da ih redovno koristite.

Pravilna upotreba kreme za samopotamnjivanje
1.Pre nego što nanesete kremu ili losion za samopotamnjivanje neophodno je uraditi piling lica i tela. 
2.Ako tamnite lice morate kupiti losion za samopotamnjivanje koji je namenjen za lice, jer je svetlije nijanse i laganije teksture od losiona za telo.
3.Nakon pilinga koža je glatka i boja svuda ravnomerno prijanja i tako ćete izbeći ružne fleke i linije.
4.Bolje da postepeno tamnite kožu jer će tako boja biti mnogo lepša i prirodnija, a to ćete postići ako losion za samopotamnjivanje pomešate na dlanu s mlekom za telo (ili kremom ako tamnite lice) i onda nanesete.
5.Efekat je lepša boja, a i hidrirana koža.

izvor

*

Van mreže Astro-girl

• **
  • 490
  • 3
Odg: Kreme za samopotamnjivanje
« Odgovor #1 poslato: 16:24:56, 22.Mar.2010. »
Bas korisni saveti  :)  Nisam do sada stavljala kreme. Interesuje me da li mora neko specijalno mleko ako se mesa?
"Verovanje u uticaj konstelacija proizilazi pre svega iz iskustva koje je toliko uverljivo da ne moze biti odbaceno od strane onih koji to iskustvo nisu imali."
Kepler

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #2 poslato: 17:20:09, 22.Mar.2010. »
Bas korisni saveti  :)  Nisam do sada stavljala kreme. Interesuje me da li mora neko specijalno mleko ako se mesa?

Ne,dovoljno je ono koje i inace koristis.

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #3 poslato: 22:46:19, 22.Mar.2010. »
Citat
.Bolje da postepeno tamnite kožu jer će tako boja biti mnogo lepša i prirodnija, a to ćete postići ako losion za samopotamnjivanje pomešate na dlanu s mlekom za telo (ili kremom ako tamnite lice) i onda nanesete.
Bas ovako nanosim losion za samotamnjenje i zaista je i lepsa boja i duze traje.
Ja sam proslog leta kupila Johnsonov losion koji ima (za moj ukus) vrlo neprijatan miris :povraca: > Nisam mogla da ga mazem, pa sam kupila Nivein.
Koje losione vi koristite?

*

Van mreže posejdon

• *
  • 81
  • 0
« Odgovor #4 poslato: 11:21:23, 23.Mar.2010. »
htela sam orifllame-ov da probam i za lice i za telo,ali jos nisam,inace sam bela po celom telu,imam mladeze koji su skloni promeni na lose pa izbegavam sunce

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #5 poslato: 14:27:55, 23.Mar.2010. »
Svi losioni,mleka ili kreme imaju po malo neprijatan miris zbog svog sastava koji omogućava samopotamnjivanje.Ja sam koristila Dove sa SPF 15 i malo shimera,bio je ok.Jako je mali izbor tih krema na našem tržištu.

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • 53
« Odgovor #6 poslato: 17:59:57, 23.Mar.2010. »
Ja ih licno ne koristim(doduse jednom sam uzela losion misleci da je mleko za telo pa pravo na lice, e to je trebalo videti :D) , ali moja mama koristi Niveine proizvode.Mislim da je ovaj u pitanju

*

Van mreže Astro-girl

• **
  • 490
  • 3
« Odgovor #7 poslato: 16:43:46, 06.Apr.2010. »
#Elenice slika je bas mala   :(
"Verovanje u uticaj konstelacija proizilazi pre svega iz iskustva koje je toliko uverljivo da ne moze biti odbaceno od strane onih koji to iskustvo nisu imali."
Kepler

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #8 poslato: 18:57:32, 06.Apr.2010. »
#Elenice slika je bas mala   :(
Klikni gore da je uvecas, a zatim jos jedan klik na sliku i ona se prilicno uveca  ;)
Brzo ce leto, moram da nadjem adekvatnu kremu za samotamnjenje...Preporucili su mi nesto iz Oriflame-a ali ne bih da eksperimentisem  (*o*)

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #9 poslato: 19:45:39, 07.Apr.2010. »
Loreal je provereno dobar ;)

Stranice: 1 2 3 4 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000